musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Sledeći
AutorPoruka
Kolasin
VIP
VIP

Broj poruka : 1483
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Pet 05 Maj 2017, 15:58

Brane1972 ::
Pa mislim otprilike ovo sto je Mixmaster rekao , ne vidim svrhu zabrana ribolova ,
mislim da je za to najbolji primer Plav , a konkretno na Mrtvici nisam bio, ali po prici i slikama daleko je to od bilo kakvog revira
mozda je prilika da se sad napuni ribom pred Evropsko prvenstvo

Nema potrebe da se puni ribom za račun Evropskog prvenstva.Na ovoj rijeci nikad neće biti ubačena nijedna komercijalna riba.
Ja rijeke na kojima nijesam pecao ne komentarišem,a to čula vidjela,rekla,kazala nije mjerilo na osnovu čega se može donijeti zaključak.
Ribe ima sasvim dovoljno,za nekoga previše a za nekoga premalo,stvar znanja, ukusa i mišljenja o kojem ne treba raspravljati.
Ovo je jedna od najtežih rijeka za pecanje, njene prednosti i mane možete samo lično da doživite.Za neke je rijeka koja nema konkurenciju a za neke rijeka na kojoj bez dobrog iskustva u ribolovu nemate čemu da se nadate.

Što se nas,koji upravljamo ovom rijekom , tiče Mrtvica je rijeka od koje očekujemo mnogo u budućnosti.Za ove dvije godine koliko upravljamo sa njom sačuvan je veliki broj ribe i njen prirodni potencijal govori sam za sebe.
Vrijeme je pred nama i biće prilike da se priča da li ima ribe ili ne,prerano je donositi zaključke a imajući u vidu da je prije nas Mrtvica uništena po pitanju ribljeg fonda.
Nijesam protivnik kritika,ali sam mišljenja i da zaslužujemo i poneku riječ hvale,jer ovo nije ni lak a ni jeftin posao da bi sve bilo onako bi pojedini željeli da se desi preko noći.
Prosto je NEMOGUĆE !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.net
Waterfall
Visitor
Visitor

Broj poruka : 416
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Pet 05 Maj 2017, 17:36

Pa mislim otprilike ovo sto je Mixmaster rekao , ne vidim svrhu zabrana ribolova ,
mislim da je za to najbolji primer Plav , a konkretno na Mrtvici nisam bio, ali po prici i slikama daleko je to od bilo kakvog revira

Mislio sam reagirat na ideju da se voda napuni ribom ali je clan foruma i ocito domacin na toj vodi, Kolasin, odgovorio upravo ono sto sam i sam mislio napisati.
Ubacena riba nikad ne daje niti djelic zadovoljstva koji imamo kad lovimo divlju ribu. Evropsko prvenstvo nikako ne moze biti razlog da se voda devastira ubacenom ribom.
Biti ce jako dobro ako ono malo ljudi koji se trude nesto napravit sacuvaju domacu ribu na ono malo voda gdje takva riba jos uvijek obitava.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1160
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 07:58

Slovenija koja od ribolovnog turizma godisnje napuni kasu sa X miliona evra ima zabranu od 01.11. do mislim 01.04. i poribljava vec pune reke....i Mix je bio tamo da lovi i uzivao isto kao i ja.....i on lako moze da uporedi smisao zabrane na nekim vodama....

Ne mora reka da se poribljava kalifornijskom pastrmkom, moze potocnom i lipljanom....moze da se vestacki izmresti autohtona riba (cega nisam pristalica ) i to je sasvim normalno....ako neko zeli da na vodu dodju stranci ili musicari iz drugih gradova mora nesto da ponudi..ali ne svetskom prvaku koji ce da lovi...ne nekom velemajstoru....nego da pruzi uzitak svakom musicaru na neki nacin....

Ja licno sam sit reka koje pruze ribu na 1km toka i to obicno ne veliku....na Mrtvici sam bio samo jedan dan (to mi zao) i utisak koji je ostavila na mene je recimo kao Rzav....ribu sam video na dva mesta i to sitnog lipljana....na povrsini se u sumrak nije javilo bas nista iako je bilo insekata....teska je voda za ribolov to jeste ali je dosta desetkovan riblji fond....to znam iz prve ruke...radile su tu samice, plovci, vaser kugle ali i price o podvodnom puskama i agregatima nisu strane.....

Kada pocne da se roji neki od insekata pred sumrak...i ako voda ne pokaze ribu na prelivima, u obali na nepristupacnim mestima...tu ribe NEMA

Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 09:39

Predrag. Poribljavanje je dobro ako se poribljava riba iz matica koje su autothone za tu rijeku.
Postoje komercijalne vode i tu se ubacuje sve i svasta. Ako poribljavanje vrse savjesni ljudi oni ce svu ribu pregledati i sve jedinke sa deformacijom odvojit. Svi ste imali prilike lovit deformirane ribe bez peraja, ranjene, pristicave i kakve sve ne. Osobno ne volim lovit takvu ribu kao niti vecina kolega sa kojima razgovaram o toj temi. Tako da sumnjam da je to pravac koji bi trebao dovesti puno ribolovaca, a samim time i vecu kolicinu novaca u Crnu Goru. Novac se radi na zdravoj domacoj ribi koje treba biti u dovoljnom broju da i oni sa malo iskustva nesto ulove. Ako imamo cistu vodu, posujemo C&R princip i po potrebi ciljano poribimo iskljucivo sa domacom ribom dobili smo dobitnu kombinaciju.
Osobno sam pristalica da se poribljava oplodjenom ikrom u fazi "oka" pa neka se priroda pobrine da najzdraviji i najjaci prezive.
Znam da sam otisao off , sorry.
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

Broj poruka : 456
Godina : 40
Datum upisa : 30.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 15:39

@predrag

Kad si bio?
Kad je tvoja "prva ruka" bila u musicarskom reviru Mrtvica?

Poribljavati rijeku ribom ciji dnk nije isti kao kod autohtone zarad para je budalastina!
To mi nikad uraditi necemo!
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 17:47

Stars Member ::
@predrag

Kad si bio?
Kad je tvoja "prva ruka"  bila  u musicarskom reviru Mrtvica?

Poribljavati rijeku ribom ciji dnk nije isti kao kod autohtone zarad para je budalastina!
To mi nikad uraditi necemo!

I lake it
Nazad na vrh Ići dole
Kolasin
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 21:20

Evo jedna od danas.
Kao što ste već obaviješteni na svakih 1 kilometar imamo po jednu ribu.
Obzirom da nam je revir dugačak 2 km ostala je jos jedna riba u reviru.
Navali narode,jos malo pa nestalo.
Ugrabite prije samica ,plovaka ,vaser kugli itd,itd.

WELCOME

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 21:42

Stvarno ne vidim svrhu ovakvog izvrtanja i izivljavanja na forumu....sta hocete da kazete...da je Mrtvica prepuna reka i da ima ribe kao ni u jednoj reci u CG....ja mislim da vas boli istina...."prva ruka" to je ribolovac koji mi je rekao da je tu zadnjih godina pobijeno skoro sve sto je bilo vredno tiganja.....i to viljuskom i harpunom redje stapom sa vaser kuglom.....ja sam bio 2014. i pecao sam u sumrak kod drvenog mosta...malo iznad i ispod do krivine koja se vidi sa putica kojim se dolazi do reke....na potezu od 200-300m video sam dve ribe od oko 15cm...sa mosta Kralja Nikole (cini mi se da se tako zove) sam video 5-6 riba pretpostavljam pastrmki sve oko 20ak cm , jedna od njih je imala 25-30...aktivnost NULA...tacnije NIJDNA RIBA SE NIJE JAVILA NA POVRSINI SVO VREME....

Termin "riba na km toka" je moj izraz za reku koja prebogata ribom (kako vi to kazete) ali ja verovatno ne umem da pecam (ovaj zargon sam cuo vise puta od pojedinih korisnika-izrabljivaca voda).....nego se sam sebi cudim kako na nekim vodama umem a na nekim numem...

U pravu ste za poribljavanje...samo cuvajte prirodni mrest...i ako budete dobro cuvali reku od ribokradica mozda cete za jedno 20-30 godina imati reku interesantnu za musicarenje sirem broju ljudi...Slovenci su budale sto poribljavaju...zato su obelezeni na musicarskoj mapi Evrope kao odlicna destincija...svi znaju za Savu, Savinju, Bohinjku Dolinku i sl...znaju za Ribnik sada vec dosta ljudi i za Lim, ali nekako veliki broj ljudi nije siguran gde je ta Mrtvica..... Placko
Nazad na vrh Ići dole
Kolasin
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Sub 06 Maj 2017, 21:56

Predrag ::
Stvarno ne vidim svrhu ovakvog izvrtanja i izivljavanja na forumu....sta hocete da kazete...da je Mrtvica prepuna reka i da ima ribe kao ni u jednoj reci u CG....ja mislim da vas boli istina...."prva ruka" to je ribolovac koji mi je rekao da je tu zadnjih godina pobijeno skoro sve sto je bilo vredno tiganja.....i to viljuskom i harpunom redje stapom sa vaser kuglom.....ja sam bio 2014. i pecao sam u sumrak kod drvenog mosta...malo iznad i ispod do krivine koja se vidi sa putica kojim se dolazi do reke....na potezu od 200-300m video sam dve ribe od oko 15cm...sa mosta Kralja Nikole (cini mi se da se tako zove) sam video 5-6 riba pretpostavljam pastrmki sve oko 20ak cm , jedna od njih je imala 25-30...aktivnost NULA...tacnije NIJDNA RIBA SE NIJE JAVILA NA POVRSINI SVO VREME....

Termin "riba na km toka" je moj izraz za reku koja prebogata ribom (kako vi to kazete) ali ja verovatno ne umem da pecam (ovaj zargon sam cuo vise puta od pojedinih korisnika-izrabljivaca voda).....nego se sam sebi cudim kako na nekim vodama umem a na nekim numem...

U pravu ste za poribljavanje...samo cuvajte prirodni mrest...i ako budete dobro cuvali reku od ribokradica mozda cete za jedno 20-30 godina imati reku interesantnu za musicarenje sirem broju ljudi...Slovenci su budale sto poribljavaju...zato su obelezeni na musicarskoj mapi Evrope kao odlicna destincija...svi znaju za Savu, Savinju, Bohinjku Dolinku i sl...znaju za Ribnik sada vec dosta ljudi i za Lim, ali nekako veliki broj ljudi nije siguran gde je ta Mrtvica..... Placko

dobar post
Bravo.
Sve si rekao,nema šta da se doda.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Ned 07 Maj 2017, 07:43

Mrtvica je jedna od najlepsih reka na kojima sam bio u zivotu...covek treba da obidje vise reka da bi znao sta zeli od njih, da uporedi gde je bio vise gde manje zadovoljan....gde da ode opet.......da uziva u prirodi ili da musicari....

Poslednji put izmenio Predrag dana Ned 07 Maj 2017, 11:04, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 736
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Ned 07 Maj 2017, 10:24

Evropsko prvenstvo nece biti na Mrtvici, vec nekih 150 km u drugom slivu cak. Rece li ko to?
Ja ne znam sta ste se navalili, dobrodosli na Mrtvicu kod postenih kolasinaca, pecajte prosetajte pa onda pricajte.

Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Ned 07 Maj 2017, 11:58

@Predrag

Sto obrisa onoliki post?

Pun si kontradiktornosti Predraze, no i ovo je previse diskutovanja sa tobom.....

Nije rijec niokakvom izivljavanju na forumu, kad neko baca teorije na osnovu prica i glasina a ne na osnovu licnog iskustva, e to je izivljavanje! da ne pominjem teze rijeci.

Rijeku si posjetio zadnji put 2014, a dajes sebi za pravo da kazes kako je danas rijeka desetovana i devastirana.
Rijeku si posjetio zadnji put 2014. a dajes sebi za pravo da kazes da si informisan iz "prve ruke" da se lovi viljuskama i raznim prigodnim srestvima...(a garantujem da je i prva ruka posjetila ovu rijeku kad i ti)
Da ne pominjem ostale smijurije koje si naveo, a neke posle i obrisao.

Ja sam,zeljeci da vam docaram ljepotu rijeke na kojoj sam pecao, okacio par slika. Niti sam/smo govorili o bogastvu ribljeg fonda niti o bilo cemu drugom.Podijelio sam sa vama i informaciju o aktivnostima ribe, a onda se naso Vlade da kaze kako je to daleko od bilo kakvog revira i da nema nidje zive ribe, i ti da je sve pobijeno i devastirano od raznih srtana (obrisa post pa ne mogu citirat) ...a pri tom on nije nikad bio, a ti si bio kad vodom nije niko gazdovo ..2014 godine.

To je izivljavanje na forumu.

ps.
molim administraciju da, ako je moguce, u nazivu ove teme doda rijeci "musicarski revir" . razlog je ocigledan.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Ned 07 Maj 2017, 13:32

Obrisao sam post jer nemam prvao da se mesam u stvari gazdovanja i poribljavanja i sl...posebno zato sto nisam strucan....svako moze da ima misljenje, ali ganekada treb zadrzati za sebe....

Moj prvi post je bio vezan za zabrane...uporedio sam dve reke na kojima sam bio....i sam znas (ako ces biti iskren prema sebi) da je dovoljno jedno popodne na reci na kojoj nikada nisi bio ranije da ocenis stanje ribljeg fonda...ne detaljno jer nismo ihtiolozi ali sat vremena pred mrak kada ima insekata na vodom moze docarati stanje ribljeg fonda na reci prema aktivnosti na povrsini vode.....

"Prva ruka" je ribolovac takoreci mestanin...covek koji zivi u Podgorici i koji zna pravo stanje sto na Mrtvici sto na Moraci....mislim na stanje tada kada sam bio....sto znaci proslo vreme 2014. godina pa je i moj post bio u proslom vremenu....

Vi najbolje znate kakvo vam je stanje na rekama...ne treba ja iz Uzica da dodjem i da vam pricam....ono sto znam je da me Mrtvica nece dugo videti...ni Moraca....ali Lim hoce...vrlo uskoro....mozete shvatiti kako zelite....

Ako Mrtvicom sada neko gazduje za razliku od 2014. iskreno se nadam da ce se stanje na reci popraviti i da ce imati ribe kao na Savi Bohinjiki ili Ribniku..ili Limu...pa cu doci da musicarim sa zadovoljstvom i platim dozvolu ma koliko kostala.....do tada pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Ned 07 Maj 2017, 14:28

Svaka pritoka rijeka Tare i Morace su oduvjek zabranjene za ribolov. Izuzetak je Plasnica i Mrtvica jer su musicarski reviri.
Ako je tvoja "prva ruka" posjecivala Mrtvicu blinkerom,znaci da je bila u prekrsaju, a od 2015 godine tim  revirom se domacinski gazduje sto opet znaci da blikeras nije mogao doci u nju bez krisom, a da je bio sa mahacem, ne bi tako pricao o njoj .
Prosle godine smo stvarno na kratko imali problema sa jednim podmitljivim ribocuvarem, al na kratko.

Problem u svemu ovome je sledeci:

Kada si vidio postove u ovoj temi, trebao si da ljudski pitas kakvo je stanje sa ribom jer si dolazio davno i odnio lose iskustvo.
Ako ne znas dal se gazduje, ljudski pitas. Ako ne znas jel blinker ili mahac, lijepo pitas.
I na svako pitanje dobijes odgovor iz prave prve ruke.

Ovako, osjetio sam se uvrijedjenim tvojim pausalnim i vrlo neumjesnim konstatacijama, i ne samo da si uvrijedio mene kao clana tima koji rukovodi tom rijekom, vec i sve druge musicare koji rado dolaze na istu od unazad dvije godine. Pod njima ne pravim razliku iz koje drzave.
O losem efektu koje dezinformacija donosi iznijeta na ovakvim javnim mjestima, da i ne govorim.

Nadam se da razumijes ovakvo reagovanje.
Poz.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin    Ned 07 Maj 2017, 23:08

Nisam ja prva ruka...to ti je vec bilo jasno i u prethodnom postu.....

Ne blinkerisem...otprilike..nikada....

Mozda je trebalo da pitam kakvo je stanje na reci..obzirom da sam bio ne tako davno....2014. to je koliko 3godine....ne 30..nego 3....

Nemoj da se vredjas..kao clan tima koji vodi Mrtvicu u nadam se pravom smeru....poslusaj nekada reci ribolovaca...mestana koji mozda ne kradu ali znaju ko to radi...poslusaj ljude sa strane i trazi njihovo iskreno misljenje...jer ako si clan tima i mislis da sve znas i da si najpametniji neces uspeti u svojim namerama...ja ti zelim sve najbolje kao i reci....i nadam se da cu opet MUSICARITI na njoj.....u dogledno vreme....
Nazad na vrh Ići dole

Fly Fishing zona Mrtvica - Kolašin
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 23 od 25Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Sledeći
 Similar topics
-
» FLY FISHING TARA (Plašnica, Mrtvica) - KOLAŠIN (accommodation)
» Fly fishing zona Plašnica (pritoka Tare kod Kolašina)
» Fly Fishing only "Tara - Kolašin"
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» Fly Fishing only "Lim/Ljuča" - Plav

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: