musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Krivaja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Pet 16 Nov 2012, 15:06

Opet_neko ::
Sasa D ::
"Opet neko",
Lijepo je procitati to da je Krivaja zivnula od kad ju je neko uzeo pod svoje.
2009-e kada sam je ja posjetio bila je prilicno pusta sto se tice lipljena.
Na kojem potezu se prostire revir i jeste li skorije isli da pecate i kako ste prosli?

Drug, prosli vikend je isao prijatelj, ja nisam mogao ... Kaze da je bilo dobro. Planiram sutra otici na Krivaju tako da ces imati svjeze informacije. Lipljen se odlicno oporavio, pogotovo u ovom dijelu gdje je revir. Ima dosta onih 40+ ...

Revir je na potezu od mosta preko Biostice ( ne znam koliko poznajes taj kraj ) pa niz vodu nekih 5 km. Dobro se cuva i stalno je neki od cuvara "za vratom", odnosno obilazi revir ...

Ja sam lovio na Krivaji iz medju 2 mosta nizvodno od grada 15-ak km.Prvi most je montazni,a drugi veliki gdje se uliva i neka rijeka.
Za most na Biostici znam samo onaj na izlasku iz Olova!
Koliko su dozvole?Jel revir poribljavan i kojom ribom?Valjalo bi da napises malo informacija o reviru.Jos bolje ako imas i koju sliku terena u reviru.
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 148
Godina : 56
Datum upisa : 31.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Pet 16 Nov 2012, 15:15

Eh drug ti si lovio ispod revira, vjerovatno od Cunista pa nizvodno. Revir je do mosta u Milanovicima. Ovaj most na Biostici je upravo taj most na izlazu iz Olova prema Sarajevu ... Slika nesto nemam, ali obecavam da cu to sutra poceti ispravljati i postaviti na forumu.

Ifta lave, ovo za sutra je (ne)planirano, ali imas poziv uvijek ... Moramo to dogovoriti kako gore kod tebe na jednoj i jedinoj i ostalim rijekama u Krajini, tako i ovamo Neretva, Krivaja, Drina ... Ja sam ti "otvoren za ribarsku saradnju" ( k'o zena na porodjaju, 4 prsta, hahahahaaaaaa ) ....
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide

Broj poruka : 1471
Godina : 44
Datum upisa : 03.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Pet 16 Nov 2012, 15:20

Može drug kad god hoćeš idemo šalim se ja znaš me kakav sam. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Pet 16 Nov 2012, 15:40

Opet_neko ::

Ja sam lovio na Krivaji iz medju 2 mosta nizvodno od grada 15-ak km.Prvi most je montazni,a drugi veliki gdje se uliva i neka rijeka.Za most na Biostici znam samo onaj na izlasku iz Olova!Koliko su dozvole?Jel revir poribljavan i kojom ribom?Valjalo bi da napises malo informacija o reviru.Jos bolje ako imas i koju sliku terena u reviru.

Eh drug ti si lovio ispod revira, vjerovatno od Cunista pa nizvodno. Revir je do mosta u Milanovicima. Ovaj most na Biostici je upravo taj most na izlazu iz Olova prema Sarajevu ... Slika nesto nemam, ali obecavam da cu to sutra poceti ispravljati i postaviti na forumu.

Koliko se sjecam onda je cijeli revir okruzen kucama i lokalnim stanovnistvom,sto nije slucaj sa terenima nizvodno koje sam ja obisao.
Meni je Krivaja najbliza rijeka za musicarenje(135km od Brckog)!
Jedva cekam tvoju reportazu sa sutrasnjeg pecanja! skocko
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Sub 17 Nov 2012, 18:49

Sasa, da ne ispadnem lazov evo malo slika sa Krivaje. Dan nije bio los, uhvatilo se 12-ak riba ja i 15-ak riba Fruk ( mogu ti reci da nismo bili zadovoljni, pa mozes pretpostaviti kakav ni ulov trebao biti pa da smo zadovoljni ). Sve je bio lipljen. Velicine 32-3 cm pa do 45+ cm. Jako je borben i zdrava riba. Od ovih sto sam ja uhvatio 5 kom je bilo na suhu musicu ( emerger, ¸#18 ) sve ostalo je bila nimfa i pupe ( #14 i 12 ). Jbg-a, ovu jednu sam uslikao i nju cete vidjeti po mojoj procjeni cca 37-8 cm ... Fruk nije slikao ulove, a i razdvojili smo se tako da nismo mogli snimati klipove. Uglavnom evo malo slika terena i jedan lipac ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Sub 17 Nov 2012, 18:54

Nemojte me ruziti za kvalitet slika, ali kad sam u ribolovu nista mi nije interesantno osim pecati. I onaj uhvaceni lipljen je ziv i zdrav otisao niz vode, da se ne sekirate ...
Nazad na vrh Ići dole
Devrnja
Visitor
Visitor

Broj poruka : 116
Godina : 38
Datum upisa : 04.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Sub 17 Nov 2012, 19:20

Super za ribu, a kako je proso cekrk ?
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Sub 17 Nov 2012, 21:29

Svaka cast Ismete!
Za ovo doba godine to je odlican ulov! cestitam
Sad si me bas zainteresovao da mozda iskoristim srijedu kao neradni dan da posjetim ove terene i druzim se sa krivajskim lipljenima! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Sub 17 Nov 2012, 22:21

Devrnja ::
Super za ribu, a kako je proso cekrk ?

Ma ovo je neki mnogo otporan cekrk, Daiwa Lochmor. Mogu ti reci da me nikada nije iznevjerio i mada je 'zastario i prevazidjen' ja ga rado koristim. Samo ga 'provuces' kroz vodu i sve ok. Normalno po povratku kuci, ociscen temeljito i podmazan...
Nazad na vrh Ići dole
Djomla
Visitor
Visitor

Broj poruka : 409
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Ned 18 Nov 2012, 14:17

Opet_neko, kako covece ovako pohujes ribu u pesku? Ufffff Slika ti je uzas, bolje da je nisi ni slikao.. Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1556
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Ned 18 Nov 2012, 18:50

Ovo jato na prelivu, jel ovo skobalj?
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Ned 18 Nov 2012, 19:43

Djomla ::
Opet_neko, kako covece ovako pohujes ribu u pesku? Slika ti je uzas, bolje da je nisi ni slikao.. Evil or Very Mad

Znam drug, vjeruj da nisam ovo uradio namjerno... Ovo je jedina koju sam slikao, bas zbog ovoga, da ih ne mrcvarim vise...
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Ned 18 Nov 2012, 19:47

Radojica-pop ::
Ovo jato na prelivu, jel ovo skobalj?

Jeste Pope, skobalj... prije mjesec dana desetostruka ovakva jata su se motala po virovima... Vec su se povukla i ostalo je ovih manjih jata. Bilo je i ulova skobalja na nimfu...
Nazad na vrh Ići dole
Miran
Visitor
Visitor

Broj poruka : 218
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Pon 19 Nov 2012, 16:48

Bistro narode,
Jedno bitno upozorenje.Bio sam sa prijateljom Tarikom u reviru Krivaja prije 15 tak dana.
Poseban oprez kod prolaska kanjonom jer se obrusava kamen sa velike visine,narocito iza 10 sati ujutro kada se u vrhu kanjona polako penje temperatura.Kanjon je prilicno uzak i zato vrlo opasan jer ima dosta prevjesnih stijena.
Ovo upozorenje treba shvatiti veoma ozbiljno i za sva slicna mjesta na ovim nasim balkanskim prostorima na kojima volimo loviti.
To bi bilo sve od mene.
Jos jedan srdacan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krivaja   Čet 22 Nov 2012, 12:44

Evo ranije ste vec procitali Da je SasaD izrazio zelju da u srijedu ( jucer ) dodje na Krivaju. Culi smo se par puta telefonom i i ja sam se uspio izorganizovati na poslu da iskoristim srijedu za ribolova. Dogovor je bio da se nadjemo u Olovu oko 9,00 h. Ja sam dosao malo prije Sase tako da sam imao vremena presvuci se i sici na rijeku. Teko toliko "da izvidim situaciju" ... bounce

Na prvom viru sam odmah uocio 3 - 4 krupnija primjerka i normalno, j...s cekanje, vezi nimfu i bacaj (izvini Sale ali nisam mogao odoliti)...

Sale se pojavio u dogovoreno vrijeme, malo je "profulio" dogovorenu lokaciju (ali sam za 1 km) i ubrzo smo se nasli. Dosao je sa jos jednim prijateljem musicarem iz Sarajeva, Nenadom. Nenada nisam prije poznavao iako "deremo" istu rijeku (Neretvu). Brzo upoznavanje, presvlacenje i razvijanje u strijelce. Kao malo iskusniji na Krivaji upucujem ih na terene gdje da pecaju. Rastajemo se i svako po svom "planu i programu" ... Nakon nekih 2 sata ribolova sam otisao uzvodno da vidim kako im ide, obzirom da su na novoj njima nepoznatoj rijeci.

Izgleda da su se jako brzo upoznali sa rijekom, jer su po mom misljenju solidno prosli sa ulovima. Nadam se da ce SasaD uskoro dati svoj komentar i misljenje o Krivaji, ribljem fondu i ribocuvarima.

Po zavrsenom ribolovu smo otisli nesto malo "zvaknuti", popiti jos po jedno pice i put pod noge, ipak je Sasi do Brckog 140 km voznje.

Drago mi je da smo se i konkretno upoznali, lijepo druzili i solidno lovili za ovaj period godine. O ulovima neci pricati, ali mislim da smo uhvatili cca 35 - 40 riba. Pretezno lipljen, par pastmki, a Nenad je "prevrnuo" i nekoliko dobrih skobalja ...

Evo sad malo slika, jedino sam ja bio "opremljen" za slikanje tako da mene nema na slikama ...

Pozzz

I Sasa, jedva cekam da opet negdje odemo zajedno loviti ...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji put izmenio Opet_neko dana Čet 22 Nov 2012, 12:47, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Krivaja
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Krivaja
» Rijeka Bijela
» Rijeka Cijevna
» Rijeka UNA (jedna i jedina)
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: