musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Sledeći
AutorPoruka
Bokac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 97
Datum upisa : 14.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Pon 17 Avg 2009, 21:04

Sale, majstore!!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Pon 17 Avg 2009, 21:46

Znači atomski mrav je odlučio cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Pon 17 Avg 2009, 22:29

Sale sve cestitke :)))))))))

skocko
Nazad na vrh Ići dole
VladisaNS
Visitor
Visitor

Broj poruka : 340
Datum upisa : 10.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 00:35

Svim takmičarima i ekipama iskrene čestitke.
Saletu posebne čestitke.
Svaka čast momci, pobedio je Fly Fishing.
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 46
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 08:23

Kolašinci su izgleda imali loš dan?Ili su želeli da kao dobri domaćini,puste gostima na volju?

Jel se pecalo u samo jednom sektorskom mestu tri i po sata ili je bilo rotacija?

U Saleta niste smeli da sumnjate,koliko je reka obišao ove godine pokupio iskustvo i našao pravu muvu.I kad spava,kombinuje koja je naredna reka sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Visitor
Visitor

Broj poruka : 325
Datum upisa : 05.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 09:11

Jedna muva je presudila!!!!!!!! skocko
A Sale se jutros u 8:00 javlja iz Andrijevice,kaze mota muve za popodne u revir!!ZAMISLITE!!Taj covjek ne spava!!A gore je vec nekoliko dana i
Madjoni, studira Limske lipljane u reviru u Andrijevici nebi li popravio rezultat u septembru u drugom kolu lige!!! stvarno ha ha
Malo se salimo,naravno, Madjoni je samo imao los dan,bio je i prijepodne i popodne u sektoru pored mene i stvarno je imao dosta los teren.

Nadam se da ce u Andrijevici čudo da napravi jer mi se hvalio nekim pastrmkama preko 50 cm koje je kačio u subotu u Andrijevici.....
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

Broj poruka : 2295
Godina : 43
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 10:37

Saležupa ::

Jel se pecalo u samo jednom sektorskom mestu tri i po sata ili je bilo rotacija?

Dobro pitanje ???

Pecalo se u dva sektora A i B po 3,30h ( prije podne 3,30 + poslije podne 3,30 = 7,00h ) bez rotacija unutar sektora.
Ne računa se sektorski plasman , vec samo ulov, bez obzira u kojem sektoru pecate.
Jedino što ukoliko je ribolovac pecao prijepodne u A sektoru , poslije podne peca u B i obrnuto.

Sa ovim načinom računanja -bodovanja, mislim da niko od vas se neće složiti i reći da nije mjerodavan.
Ovo su neka strara pravila, koja sa izradom novog PRAVILNIKA dalje neće biti primenjivana ( nadam se Ufffff )
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 11:04

Nebih se u potpunosti slozio sa tobom Omare.
Svi dobro znamo da riba ujutru losije radi,pogotovo sto se lovi od 08:30 do 12 casova.
Džaba ti A sektor kad nema aktivnosti ribe!!

Takmičar koji prije podne dobije A sektor je unaprijed zakinut,jer popodne kad riba dobro radi on dobija B sektor gdje je znatno manje ribe i
"na mišiće" mora pronaći jedva 2-3 komada!!!

Zato pravilnik treba mijenjati u pravcu da se takmičar boduje sa takmičarima iz istog sektora!!
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 12:23

O tome i ja govorim.
Evo i pojasnjenja.

1. Mora postojati 3 sektora A,B i C
2. Svaki član jedne ekipe peca u po jedan sektor. Ekipa broji 3 čalan - kao i sto jeste.
3. Takmičari koji pecaju u jednom sektoru se takmiče medjusobno , ne interesuje ih niti zavise od ulova u drugim sektorima.
4. U sektoru se takmiči 8 takmičara ( za naš slučaj, 3*8= 24 takmičara )
5. Bodovanje u sektoru se vrši tako što se daju kazneni pojeni za ostvareni plasman. Tako da ribolovac koji je najbolji u tom sektoru dobija 1pojen ( pa makar on ulovio 100kom riba), drugi dobija 2pojena ( a recimo ulovio je 5kom)..... Ribolovac /i koji nema/u ili su upecali najmanje riba dobijaju po 8pojena.
6. Ulovljene ribe se takodje boduju po istom sistemu racunanja koje smo sada primjenjivali. Bodovi - pojeni za ribu se koriste kako bi se izracunao sektorski plasman i za slučaj da se desi da neki član ili ekipa imaju isti broj poena (kada se peca vise kola ), onda se razmatraju pojeni ulova.
7. Ukupni plasman ekipe: sabiraju se sektorski poeni ( negativni )
......

Ovim nacinom bodovanja ne daje se "prednost" da li riba bolje radi prije ili poslije podne, da li je neko pecao avamo ili tamo ,
da li je neko upecao 100kom a neko 1kom....
Ovaj predlog sam dao takmicarskoj komisiji ( ciji sam i ja clan ) ali nazalost nije usvojen. Ufffff

Postoji i dodano pravilo a i ne mora biti - da se ribolovci unutar sektora rotiraju od pozicije do pozicije.

Vjerujem da sam u ovih par rijeci malo pojasnio i približio sliku Sektorskog racunanja.
Inace sve su to pravila FIPSa i FIPS MOUCHE , po kojima cio svijet peca i po kojima se sva prvenstva održavaju (bilo opštinska, republička ili medjunarodna)
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 12:38

Ovakav predlog je dobar po meni i nadam se da će se polako usvajati ova pravila.
Time ce svi takmičari imati iste uslove.U Kolasinu su neki takmičari prije podne dobijali izvanredne terene,ali je temperatura bila 30 stepeni i nije bilo
nikakve aktivnosti na povrsini,sve je bilo "na silu i mišiće".

Popodne, kada je riba proradila ti isti takmicari su naravno dobili B poziciju gdje treba da se juris sa 10-tak riba u citavom terenu i sanse su ti
gotovo nikakve!!!

Zato malo treba prilagoditi pravila kako se ovo nebi dešavalo!!!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 12:45

Ovo je Ok za ekipno bodovanje i "fer" takmičenje, mislim na dobijanje podjednakih terena po ekipi!
Šta je sa pojedinačnim plasmanom,kako to računati.....i zar tu opet nije ista stvar. Bio si sa ekipom prvi,jer su druga dvojica imali dobar teren,
i imali više poena od svih drugih ekipa, međutim ti si dobio najgori teren i POJEDINAČNO si "nastradao"!

Kako to riješava ovaj predlog?
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 12:50

Omare, slažem se sa tobom, samo....onom ko je najbolji u sektoru ne bih davao kaznene poene.
Meni je prije podne dopalo mjesto A 12,to je kraj revira , sa dubinom vode od pola metra....
Poslije podne,izvlacim B 12 Placko ...to je kraj revira, koji je pridodat ove godine,i do početka sezone se tu lovilo svim i svačim.
Jedva sam ulovio dvije mjerske ribe,a onih od 18cm bilo je 11kom. Prije podne sam uspio isčupati i 19 riba od 18cm,ali se nijesu bodovale.
Za Taru,u ovo doba godine,i po ovakvom vodostaju, mjerska riba nije smjela biti veca od 15cm.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Omar
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:08

Svi takmicari moraju dobiti kaznene poene. najbolji u sektoru dobija 1 , drugi dobija 2... .

Na osnovu toga znaš koje koji plasman ostvario.
Što manje kaznenih poena bilo za pojedinca bilo za ekipu to je bolji rezultat.
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:11

OK, to je fer...trebali bi da to primijenimo...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:17

Omar ::
Svi takmicari moraju dobiti kaznene pijene. najblji u sektoru dobija 1 , drugi dobija 2... . Na osnovu toga znas koje koji plasman ostvario.
Sto manje kaznenih pojena bilo za pojedinca bilo za ekipu to je bolji rezultat.

Ne odgovori mi niko,šta je sa pojedinačnim plasmanom....kako to utiče da pojedinac ne bude "oštećen" izvlačenjem "lošijeg" terena!
Primjer: od 3 sektora, sektor br 2 je "lošiji" od ostala dva.....onda su svih 8 takmičara iz tog "lošijeg" sektora hendikepirani!!!!

Ili ja nešto pogrešno shvaćam?? Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   

Nazad na vrh Ići dole

Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 27Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Sledeći
 Similar topics
-
» Do Crne Gore preko Mokre gore , Visegrada i Trebinja
» Peugeot 206 sedan 1.4 NIVO2