musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Sledeći
AutorPoruka
Bogdan
Visitor
Visitor

Broj poruka : 325
Datum upisa : 05.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:29

Po meni, za pojedinačno takmičenje takodje treba da važe ovi uslovi, i ne vidim razloga da ne mogu da se primijene!

Kazneni poeni su zakon za sve!!

Mada je ovo čini mi se priča za pripremu takmičarske 2010 godine, jer kad se ovim sistemom krenulo u Kolašinu onda se mora ići do kraja
takmičenja 2009 godine jer bi bilo neozbiljno mijenjati pravila usred takmicenja.

Ali, svakako ove manjkavosti otklanjati u sledećoj sezoni.
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

Broj poruka : 2292
Godina : 43
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:29

NikolaCG ::
Ovo je Ok za ekipno bodovanje i "fer" takmičenje,mislim na dobijanje podjednakih terena po ekipi! Šta je sa pojedinačnim
plasmanom,kako to računati.....i zar tu opet nije ista stvar. Bio si sa ekipom prvi,jer su druga dvojica imali dobar teren, i imali više poena od svih
drugih ekipa,međutim ti si dobio najgori teren i POJEDINAČNO si "nastradao"! Kako to riješava ovaj predlog?

Pojedinačno:

Potpuno ista stvar, samo što i svaki pojedinac takodje je trebao da peca u sva tri sektora. I njegov ukupni plasman za taj dan se računa kao zbir
plasmana koji je ostvario po sektoru. ( npr. U A sektoru je bio 3. ima 3np, u B je bio 1. ima 1np i u C sektoru je bio 8 ima 8 np. Ukupni plasman mu je 13np).

Za ekipe , kroz primjer koji si naveo u postu:

Prva dvojica su bila dobra a ti loš. Evo kako bi to bilo :
Prvi je najbolji bio u sektoru ima 1np , drugi je bio takodje najbolji u drugm sektoru i ima 1np , treci je najgori i ima 8np.
ekipni plasman je 1+1+8 = 10 np.

Druga ekipa je recimo ostvarila sledeći rezultat:

Prvi tak. ima 2np, drugi ima 3np, i treci ima 2np
2+3+2=7np.

Sami donesite zaključak.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Visitor
Visitor

Broj poruka : 325
Datum upisa : 05.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:31

ODLIČNO POJAŠNJENJE OMARE!!! cestitam

SVE JE VRLO JASNO !
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:38

Bogdan ::
Po meni,za pojedinacno takmicenje takodje treba da vaze ovi uslovi,i ne vidim razlogqa da ne mogu da se primijene!
Kazneni poeni su zakon za sve!!
Mada je ovo cini mi se prica za pripremu takmicarske 2010 godine,jer kad se ovim sistemom krenulo u Kolasinu onda se mora ici do kraja takmicenja 2009 godine jer bi bilo neozbiljno mijenjati pravila usred takmicenja.
Ali svakako ove manjkavosti otklanjati u sledecoj sezoni.

Uslovi i bodovanje su isti i za pojedince i za ekipe.

Da, da upravu si Bogdane ovo je priprema za takmicenja koja ce se odrzavati 2010. god pa nadalje, a za ovu god. kao i sto si napisao.
Drago mi je sto sam naisao na sagovornike povodom ove problematike te da ce mo svi zajedno ucestvovati u izradi novih pravila FF takmicenja u CG
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 13:40

Omar ::

Pojedinacno>
Potpuno ista stvar, samo sto i svaki pojedinac takodje je trebao da peca u sva tri sektora.

Sve je jasno sada! Ovako je OK, treba loviti npr. po 2 sata u sva tri sektora, naravno sa pauzama zbog plašenja ribe!
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 46
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 14:11

Omar ::
Svi takmicari moraju dobiti kaznene pijene. najblji u sektoru dobija 1 , drugi dobija 2... . Na osnovu toga znas koje koji plasman ostvario.
Sto manje kaznenih pojena bilo za pojedinca bilo za ekipu to je bolji rezultat.

Ovo su međunarodna pravila,koja smo poštovali i mi u Srbiji.Nemoguće je da prvi u sektoru dobije nula poena.Nema nikakve logike.
Omare,bio si na KUP-u u Kulen vakufu,gde smo svi pecali po ovim pravilima.Kolege iz BiH imaju nov predlog Pravilnika (za koji nisam siguran da je usvojen)
a i kod nas je priprema novog Pravilnika gde će sve biti sto posto kristalno objašnjeno,čak i za one koji prvi put kreću sa takmičenjima u mušičarenju.
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 14:29

Hvala Sale na komentaru i saradnji.
Radim na izradi pravilnika za CG, koji ce jesenas biti gotov, a stupice na snagu po usvajanju Upravnog Odbora Saveza CG krajem ove ili pocetkom naredne god.
Koristim sve modele pravilnika FIPSa, BiH, Hrvatske, Slovenije ...

Za vrijeme boravka u BIH sam vec dobio savjete i dodatne smjernice od FPIS MOUCHE predstavnika kao i predstavnika navedenih zemalja.
Iskoristicu sve prednosti a ukloniti sve nedostatke pojedinih pravilnika.

Vjerujem uspjecu u tome i zajedno sa ljudima u CG napraviti jedan dobar FF pravilnik, koji se (mislim) nece mijenjati duzi period.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 20:45

Evo nešto (skromnih) fotografija sa takmičenja u nedelju!

Pristizanje i dogovor pred žrijeb

Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 20:47

Ekipa SRK Podgorice i svima poznat lik MIKI-Fly,sa drugarima Ivom Dašićem, Sašom Ljumovićem i Slavkom Vulevićem

Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 20:48

Izvlačenje iz šešira

Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 20:51

"Moja" ekipa SRK No1 - Podgorica. Desno- Željko Bukilić, sredina-Mlađen Jušković i lijevo - ja.

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5168
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 21:05

Vejo je lik, samo kad se setim kako je objašnjavao na seminaru kako se izvodi pravilno zabačaj uvek se ismijem. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide

Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 21:58

"Moja" ekipa SRK No1 - Podgorica. Desno- Željko Bukilić, sredina-Mlađen Jušković i lijevo - ja.

Ovaj u sredini vam je zakazao, mora te ga menjat pod hitno crveni karton
Nazad na vrh Ići dole
Sasa Ljumovic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 339
Godina : 40
Datum upisa : 15.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 22:23

sampion 1 Pozdrav za sve kolege sa sajta i pozdrav za drugare sa takmičenja, bilo je super ja sam zadovoljan sa plasmanom Placko
ali biće bolje drugi put ahhaha u Andrijevici.Drago mi je da smo se druzili,i u ovolikom broju izasli na takmicenje,zahvaljujem se organizatorima i
članovima komisije,a onoga sto vidite pored mene kad smo izvlacili brojeve posebno pozdravljam eeeeee Vejo Vejo.Nidzo hvala ti na ovim
fotografijama, kume biće bolje sad kad navezemo i mi tog Sašinog mrava. :ziveli : cestitam

Imenjače sve čestitke, svaka čast. Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009   Uto 18 Avg 2009, 22:34

Bogi ::
ovaj u sredini vam je zakazao, mora te ga menjat pod hitno crveni karton

Zakazala zverka.....al popraviće se u drugom kolu garantovano...
Već smo ga poslali u Andrijevicu na pripreme! Al,ozbiljno!!!! Ima da samo da spava, jede, ode dva puta do toaleta a ostalo MORA da bude na vodi!
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole

Prvenstvo Crne Gore u mušičarenju / fly fishing 2009
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 27Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Sledeći
 Similar topics
-
» Do Crne Gore preko Mokre gore , Visegrada i Trebinja
» Peugeot 206 sedan 1.4 NIVO2
» Mušičarska liga Crne Gore (MLCG) 2012
» Crne svecice!
» Slab kontakt. Ulozak brave ili...???