musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Krupajska reka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
MM
Guide
Guide

Broj poruka : 771
Godina : 32
Datum upisa : 05.06.2009

PočaljiNaslov: Krupajska reka   Čet 29 Okt 2009, 16:10

Krupajska reka tj. Krupaja je pritoka Mlave. Jednom sam posetio samo vrelo reke i
uživao u lepoti i bistrini ove rečice.
Izvorišni deo je veoma bogat pastrmkama, koje se vide golim okom ali je ribolov na tom lokalitetu zabranjen.
Oni koji su lovili na Krupajskoj reci kažu da reka krije i izrazito krupne primerke potočare, ali da muku muči sa krivolovom
i neverovatnom količinom smeća. Reka je nepristupačna i obrasla, teška za ribolov.

Par slika vrela Krupaje...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Čet 29 Okt 2009, 16:13

Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Čet 29 Okt 2009, 16:15

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 24562
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Čet 29 Okt 2009, 17:54

MM ::

Par slika vrela Krupaje...

MM,

Svugdje stižeš Miloše ... a taj tvoj pelcer se prima veoma brzo na okolinu dobar post
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Emporio Djuzini
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 93
Godina : 42
Datum upisa : 28.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Sre 05 Okt 2011, 23:22

Kada sam isao na Mlavu svratio sam i na Krupaju.

Lep izvor pun pastrmke, ali ne potocne nego kalifornijske iz tamosnjeg ribnjaka. Zabranjen ribolov, kazu mrestiliste...? CEGA?

Ispod vrela / izvora, inace reka izvire iz pecine pa preko jednog slapa, betonske kaskade spusta se u korito i tece... ispod na imanju coveka koji ima ribnjak i restoran dolazi do jednog prosirenja = jezerceta i posle 50= 100m krece recica, puna skolji od ves masina , automobila... i jako prljava, da nisam video LUSKU MAKVU, rekao bi da pastrmka tu ne moze da opstane, al kakva je MAKVA takva je KRUPAJA. Video sam snimke, u krepoljinu vade pastrmku.
Prosle godine kada sam bio u tom jezercetu je bilo lepih komada pastrmke, mozda i potocne, a ove godine u avgustu, prazna bara sa tek po nekim klenom, a na vrelu ribnjak. Mlavu i Krupaju cuva ribocuvar Bojan. Covek se stcarno bori za obe reke, al koliko mu uspeva? U selu mislim da se zove Krepoljin kroz koju tece Krupaja sa seoskog mosta videli smo lepe komade klenova 50+

Uskoro cu postacviti i slike sa Krupaje...

Nazad na vrh Ići dole
http://www.vlatox.co.rs
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Čet 06 Okt 2011, 09:28

Jos pre nekoliko godina kada sam obisao Krupaju,sokirao sam se kako covek polako prisvaja vrelo reke.

Na samom prilazu kapija,razmisljao sam cak dal da i ulazim unutra,ipak sam se ''drznuo'' i usetao. Sa leve strane je bila basta sa gostima

i pice po stolovima a sa desne covek je iz neke omanje metalne ograde meredovom vadio pastrmke i punio kesu kupcu ( pise pastrmka na

prodaju pored samog puta ).

Vir je bio pun krupnih pastrmki koje su bile ne zainteresovane za moje zvrcke koje sam nudio,vec pored puta voda je kao sto rece kolega

prljava a dalje nizvodno zicanom ogradom parcele su ogradjene do same reke pa sam se preskakao non-stop.

Vrhunac je bio kad sam saznao da neka banda agregatima i mrezama lesi klenove preko 2 kg,tako da sam resio enigmu zasto na sav moj

pruzeni maximum a i mog druga vrsnog varalicara da nemamo ni po jedno javljanje ribe uprkos idealnom vremenu.

Ovo sad sto procitah od kolege ubilo me je u pojam!
Nazad na vrh Ići dole
Rodja57
Visitor
Visitor

Broj poruka : 255
Datum upisa : 25.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Čet 05 Jan 2012, 19:46

Musicario sam na ovoj reci 92/93 godine.Tada je to bila recica sa najguscom populacijom pastrmki koju sam u zivotu video!Tu je bilo neverovatnih kapitalki od 1-2kg na tako malom prostoru i plitkoj vodi!Sitnijim pastrmkama,pesevima i klenovima nije bilo broja!Tu sam prvi put video uzivo paklare!Predvece je pocela sitna kisica,oborila insekte i tada je nastupio pravi pir na stotine pastrmki koje su skakale!Neponovljivo i nezaboravno iskustvo!Sramota me da kazem koliko sam uhvatio!Lokalni ribolovci u Krepoljinu,Milanovcu i seluSige govorili su o ulovima kapitalnih pastrmki tezine do 5 kg!I to u recici koja uglavnom podseca na potok!I tada je bilo djubreta i divljih deponija oko reke,mogu da zamislim kako je danas.Zaista zalosno za ovaj biser prirode,jer ovo je neponovljiva lepota Srbije!A tek Krupajsko vrelo koje se ubraja u prirodne fenomene i prirodne retkosti!
Nazad na vrh Ići dole
Emporio Djuzini
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Pet 02 Mar 2012, 14:25

...i kao sto rekoh na Resavi nista
otvaranje bez ulova...
mora se razbiti maler....

Evo par fotki od juce sa Krupaje

Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide

Broj poruka : 874
Godina : 46
Datum upisa : 02.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Pet 02 Mar 2012, 15:48

Mladicu, pecao si na mestu gde je to STROGO ZABRANJENO !!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Emporio Djuzini
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Pet 02 Mar 2012, 16:05

Nece se ponoviti
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Ned 28 Sep 2014, 10:58

evo da i ja iskoristim priliku i iznesem neka svoja vidjenja vezana za ovu reku....citao sam postove kako je reka istrebljena i da nema pastrmke,medjutim,jednom prilikom dok sam pecao na mlavi resio sam da posetim i krupaju i samo vrelo...situacija sa vrelom je nepromenjena,bukvalno privatan posed,ogradjen zicom,ribolov zabranjen,pastrmke kalifornijske ima na prodaju...zadnji put sam je posetio juce i situacija je nepromenjena kao i ranijih puta dok sam odlazio tamo,uglavnom se javlja sitna potocara i lep klen,mada moze da se dobije i pokoja lepa pastrmka u meri,moja najveca riba tamo je bila potocara od 39 cm...teren je jako nepristupacan i tezak za ribolov,reka je u donjem toku pri samom uscu u mlavu i oko sela Sige srednje zaprljana smecem i otpadom,mozda i ne tako puno kakve su neke reke...najbolji period za lov je sat vremena pred mrak,u zadnjih 2-3 meseca sam par puta odlazio tamo i bukvalno je uvek najaktivnija bila u tih sat vremena pred mrak...mada po virovima i preko dana moze da se dobije jako lepa riba...ribe su jako borbene,prelepih boja,najradije uzimaju sedzeve i nimfe fazana...tako da,ko planira i ima vremena neka je poseti,mogu vam reci da ima i jako jako krupne potocare koju sam svojim ocima vidjao u tih par izlazaka na tu vodu...i siguran sam da ce mi sledeca sezona doneti prelepe ulove na toj reci...bice slika od nekih potocara u toku dana... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Krupajska reka   Uto 30 Sep 2014, 07:50

Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide