musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Vrbas.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Djomla-BL
Guide
Guide

Broj poruka : 519
Datum upisa : 30.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Pet 09 Nov 2012, 20:16

Gegula, nije problem, javi se obavezno ako obaveze dozvole gore sam sa vama, jedini problem bi mogao biti da od sledeće godine Vrbas u tom delu preuzme LTG company, pa ti dozvola bude kao na Ribniku
Placko
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide

Broj poruka : 699
Godina : 40
Datum upisa : 04.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Pet 09 Nov 2012, 20:39

E jbg sad.....pa ne moze se bas vrbas pohvaliti kolicinom ribe kao sto je to slucaj na ribniku.barem ja tako mislim...3 dana
sam pecao i nisam video jednu pastrmku da se digla na povrsinu ..verovatno sam doduse biio zaslepljen silovitoscu i
alavoscu klenova....da napomenem da sam video azdaje klenova preko 2kg verovatno i vise ali da ne preterujem...

cudo je reka.....
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide

Broj poruka : 519
Datum upisa : 30.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Pon 15 Apr 2013, 08:35

Vrbas još ogoman i obojen, nepogodan za bilo koji vid ribolova, ali malo smo se zabavljali na ušću jedne pritoke, roštilj kotlić i po koja ribica sampion 1

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

Broj poruka : 527
Godina : 39
Datum upisa : 11.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Sub 30 Nov 2013, 14:37

Jesen na Vrbasu.

Ispod ovog kamena je ležala potočara koju sam ja poplašio :)
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Sub 30 Nov 2013, 14:38

Ispod kamenja bruku insketa,šta odabrati?

Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Sub 30 Nov 2013, 14:40

Roji se par jednodnevki ali površinska aktivnost nikakva,
... no nalazimo ga na kraju vira u samom brzaku.

Nisu neki ekskluzivni ali bitno je da radi.
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Sub 30 Nov 2013, 14:42

Ja i dalje prervćem kamenje.

Dok kolega ima dosta fulanja,aktivnost nije baš najbolja,
... riba više ispituje mušicu nego što je jede.
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Sub 30 Nov 2013, 14:44

Odlučujemo se za dalje na još bolje terene ali tu je tek aktivnost bila loša.
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Sub 30 Nov 2013, 14:45

Ovdje sam ga očekivo ali se samo par puta jedan mali javio.

Tereni su fantazija a ima i solidno ribe.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9562
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Čet 13 Nov 2014, 13:19

Špijuniram Vrbas negde između Donjeg Vakufa i Jajca:

Nazad na vrh Ići dole
Krajisnik_BL
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 57
Godina : 30
Datum upisa : 18.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Čet 13 Nov 2014, 13:25

Gore se još i moglo loviti, a u BL nam propade sezona načisto vodostaj nije pao ispod 50 kubika nikako ove godine, a inače bude ispod 20 ljeti.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9562
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Čet 13 Nov 2014, 13:42

Sviđa mi se Vrbas. Ima neku "plodnu" boju i veoma "masno" dno, koje obećava obilje insekata i ostale riblje hrane.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide

Broj poruka : 699
Godina : 40
Datum upisa : 04.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Pon 17 Nov 2014, 06:28

Ha nanjusio si i vrbas....opasna voda..prepuna klena kojeg niko ne lovi..mix naostri udice i spremi bambule kidisu vrbaski klenovi na baambuluko deca na nutelu...
Nazad na vrh Ići dole
FilipM
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 51
Godina : 17
Datum upisa : 05.08.2014

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Čet 19 Jan 2017, 21:03

Od kraja septembra pa do pocetka mrijesta lipljena sam musicario na Vrbasu,pa cu vam pokusati prepricati.
Inace imam vikendicu na obali Vrbasa i moze se reci da pecam na njemu od kad me je tata naucio,sa 4-5god,medjutim nikad me nije privlacilo musicarenje na njemu jer vrbas nije pretjerano bogat ribom ,a ja navikao na revire i razlika je nebo i zemlja,medjutim ove godine ce se to promjeniti.

U septembru ove godine vracamo se tata i ja odnekud ne mogu da se sjetim,znam da smo isli pecati,i kisa je pljustala,dok smo se vracali u gornjem toku primjetili smo cak 6-7 musicara ,koji pecaju po onakvom pljusku,ja malo zacudjen mislim u sebi da dzabe bacaju ali dobro.
Nakon par dana tata mi kaze da je to bilo par njegovih kolega,i ja ga pitam da li su uhvatili ista,misleci ako mi kaze da su uhvatili 2 ribe da je to super,medjutim on mi kaze da su svi oni zajedno uhvatili oko 20ak riba.
I tako i sledece sedmice opet isto,cujemo da su bas dobro prosli.
Nakon par dana ja sjedim u kuci i tata me zove i kaze mi da uzmem stap da idemo malo bacati,a ja se neckam jer ce mrak za dva sata,ali ajde sta fali malo pokusati.
Odvozimo se tako do ispod mosta u Karanovcu,ja se spremam silazim dole i 15ak minuta bacam ali nista.
I odjednom ucini mi se da je zapelo,povucem,riba.Ne vjerujem da je lipljen jer ga nikad u vrbasu nisam uhvatio i dok privlacim i gledam u ribu na sve mi lici osim na lijpljena,ali bio je on.Da ne duzim pricu nakon njega u sat vremena jos 8 lipljenova i 1 pastrmka.
Dok sam se vracao kuci stvarno nisam mogao da vjerujem jer je to bilo na potezu od 30m.

Sledece sedmice odlazimo u ribolov na citav dan,medjutim vrbas velik,ali sta cemo necemo se kuci vracati,odlucimo otici na malo jezero,za one koji ne znaju na Vrbasu imaju dvije brane,He Bocac , i regulaciona brana, i izmedju brana se nalazi kako mnogi to zovu Malo jezero,koje moze ili da stoji ili da tece sve u zavisnosti od toga koja je brana pustena,dolazimo tamo a tamo voda ogromna.Tata tamo nije pecao lipljena 10ak god,ja nisam ni znao da ga ima ali nacuili smo da se ove god uhvatio po koji na vaser kuglu.
Odlucimo da cemo cekati da voda opadne,a tamo ako se zatvori brana voda za sat vremena moze opasti jako puno,i nakon pola sata voda pocne da opada i ja samo iscekujem da udjem u vodu ali tata kaze da sackema jer je jos prevelika,nakon sat vremena vidim o cemu je pricao.Kada voda dodje do minimuma , sa lijeve strane ostanu velike rupe,duzine od 10m i dubine oko 2,3,4m a sve ostalo je jako plitko,tata mi govori da se kada je mala voda sva riba nabije u te rupe,ja gazim prema njima bez nekog velikog ocekivanja ,vezem dugacak podvez oko 3m,i stavljam malu nimfu a 18ki.Bacam daleko uzvodu,sacekam da potone i polako je pocnem izdizati,prvi zabacaj snjura zastaje i izvlacim lipljena i ne vjerujem sam sebi.I onda pocinje sou.Ne znam kako bih to opisao.Tata staje pored mene u sledecu rupu i za pola sata svaki ali bas zvaki zabacaj ili riba ili spadanje ili udarac,ne vjerujemo ni on ni ja sta se desava.Nailazi tatin kolega i cim je vidio oblaci se i on ulazi u vodu u sledecu rupu i pocinje da hvata.Da ne duzim toliko nas trojica smo za dva sata dok je voda bila mala uhvatili sigurno 80ak komada,ostavili smo po 5 koliko je dozvoljeno,ja sam cak uhvatio najvecu divlju pastrmku u svom zivotu na slici ispod.Nastavicu pricu o tome sta se jos desavalo u sledecem postu.

Pastrmka duzine oko 50cm,mozda na slici tako ne izgleda ali tako su mi rekli tata i kolega,riba je stvarno debela jer je u toku mrijest bio pa je vjerovatno bila puna ikre,naravno vracena u vodu.

Dio malog jezera gdje smo pecali,na slici se vidi da voda stoji
Nazad na vrh Ići dole
FilipM
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 51
Godina : 17
Datum upisa : 05.08.2014

PočaljiNaslov: Re: Vrbas.....   Čet 19 Jan 2017, 21:19

Da zavrsim pricu o musicarenju na Vrbasu.Nakon ovoga ribolova na Malom jezeru.Do kraja smo skoro svake sedmice dolazili tamo ali samo jednom smo potrefili da je vodostaj nizak,medjutim riba je radila puno slabije ,nas dvojica za 2 sata 10ak komada.Medjutim na Vrbasu je dobro radila.Svake sedmice smo vracajuci se sa Malog jezera stajali na vrbas i pecali i mislim da nijednom nismo uhvatili ispod 10komada,medjutim zelim da jedan put prepricam.Isao sam jedne nedelje oko novembra u ribolov sa Sinisom Bovanom i Zeljkom Markovicem.Vjerovatno ih znate.Uglavnom taj dan smo citav pecali,ujutru je voda bila malo veca i za mozda sat vremena ja sam uhvatio 6,Sinisa 5,Zeljko 4.Odlucimo krenuti uzvodu i vidimo da voda opada,Sinisa nas ostavi kod viseceg mosta u Ducanima (mislim da se tako zove), i Zeljko i ja odlazimo do vode,on dok se sprema ja uhvatim 4-5 komada,pustim ih sve jer bili su oko 27-8cm,sto je ispod mjere,i zeljko kad se spakovao odlazimo na desnu stranu rijeke i tu je lagani brzak dubine oko metar.Riba za ribom,skupilo se tu ljudi,ribolovaca sa vaser kuglom,vjerovatno nisu mogli da vjeruju.Taj dan smo svi zajedno uhvatili preko 60 riba,znam da zvuci nevjerovatno za divlju vodu ali eto svjedok je Zeljko,a i kasnije smo naisli na Sasu Jeremica (reprezentativac BiH) i Tomislava Prastala (Prvak Republike Srpske) i oni su isto vidjeli neke od ulova,taj dan su svi nahvatali puno ribe i svima je bilo drago sto se Vrbas oporavlja sto se tice ribljeg fonda.Isli smo i kasnije medjutim sve je slabije i slabije riba radila,bilo je ulova ali slabije nego prije.Kasnije sam cuo da je jos jednom prije nove godine riba bas dobro radila i na suhu i na nimfu,bas je bio Zeljko tad,uhvatio je puno ribe oko 20-30kom i to je to za ovu sezonu.Stvarno sam se iznenadio kolicinom ribe jer na svakom mjestu koje je imalo izgledno nalazi se par komada,ako imate nkoga da pitate iz BL vjerovatno ce vam potvrditi da je ovih par mjeseci bilo bas uspjesno.Ispod cu staviti jos par slika Vrbasa.

Nazad na vrh Ići dole

Vrbas.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 11 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Vrbas - Donji Vakuf
» Vrbas.....
» Zatamnjivanje stakla
» Klipovi... (postavljanje snimaka obavezno u vidu linka, sve poruke koje ne postuju ovo pravilo ce biti brisane)
» Vrbas 201 11-12 jul

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: