musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Muzej mušičarenja !

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Zox
Visitor
Visitor

Broj poruka : 449
Godina : 59
Datum upisa : 06.05.2008

PočaljiNaslov: Muzej mušičarenja !   Pet 30 Maj 2008, 15:09

Muzej mušičarenja u Srbiji

Zamoljen sam od strane dobrog prijatelja da vas obavestim da su u toku pripreme i osnivanje Muzeja mušičarenja !

Još smo se proletos šalili o postavljenju kustosa a evo nekoliko meseci nakon toga otvara se i ova tema skocko

Dok se ne završe svi administrativni koraci i donese pravno valjana dokumentacija lokacija će biti (već je) poznata samo ljudima koji i rade na ovom
projektu. U pitanju je deo Srbije koji je svojim rekama i prirodom bio boravište našim poznatim mušičarima :) Objekat je ovih dana i zvanično predat
u ruke ljudima koji će se brinuti o muzeju kao i deo zatečene opreme a za dalje...

Član našeg foruma ( želi da ostane anoniman do trenutka završetka muzeja) me je zamolio da uputim apel svima vama koji imate delove opreme, a ne
koristite je da stupite i kontakt i pomognete da se zbirka što pre popuni bar onim što nam je dostupno. Kao i svaki muzej i ovaj će imati stalnu postavku
a organizovaće se i posebne tematske izložbe kako bi FF podgli na viši nivo, samim tim i popularisali ga.

Ako se ne varam do sada u čitavoj EU postoji samo par ovakvih institucija a ne treba naglašavati koliko bi to značilo za Srbiju i ovaj deo Sveta...

Za bilo kakav kontakt obratite mi se na PM,e-mail: zoxco@yahoo.com i na broj +381642030736, do zvanične očekivane e-meil adrese muzeja na kojoj
ćete moći da kontaktirate ljude koji se nesebično zalažu da ova ideja zaživi što pre a od Vaše pomoći zavisi hoće li to biti prihvaćena i ozbiljna zbirka
stalne postavke ili tematske izložbe.

Hvala vam u ime svih nosioca čitavog projekta.

Pozdrav
Zoran
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1552
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Sub 31 Maj 2008, 12:52

Lepo bogami, svaka čast za ideju i trud!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Sub 31 Maj 2008, 15:01

Radojica-pop ::
Lepo bogami, svaka čast za ideju i trud!

Čovek koji nosi na svojim plećima čitavu ovu ideju je član ovog foruma i u njegovo i u ime ljudi oko njega ja ti se zahvaljujem jer za ovih 24 sata
koliko je obaveštenje na forumima neuporedivo je više kritike nego reči podrške.
thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1552
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Sub 31 Maj 2008, 16:11

Svako ima pravo na svoje misljenje i treba saslušati svačije, iz njega izvući najkorisnije a ostatak zaboravi.

Najlepše i najpravednije je u životu, zahvaljivati sebi za uspehe ili kriviti sebe za nuspeh! Zato smo i stvoreni kao razumna bića, koja imaju moć
rasuđivanja!

Pozdrav i samo napred!
Nazad na vrh Ići dole
Tadic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Datum upisa : 04.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Ned 01 Jun 2008, 16:44

Odlicna ideja jako mi se svidja...

Ostaje nejasno vlasnistvo muzeja? MFS, privatno, drustveno, neka nova organizacija musicara?

I zasto tajnovitost oko tako lepog projekta umesto da se zvoni na sva zvona...novine...TV...casopisi.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Ned 01 Jun 2008, 18:12

Tadiću,
I ja mislim da je ideja jako lepa i do stavljanja obaveštenja na forume mislio sam što i ti oko tajanstvenosti ali posle samo 24 sata stiglo mi je 19 poruka
uvredljive sadržine a samo sedmoro ljudi se iskreno obradovalo svemu ovome.

Da komšiji crkne krava je i dalje postulat naše naravi i želje da imamo nešto tako lepo.

Proteklih godina mušičarenje je procvetalo na našim prostorima i bilo bi lepo da imamo i takvu instituciju, mada smo mali i neuki u svetskim razmerama .
Dolaze neki novi klinci, na scenu izlaze kvalietetni mušičari koji šire lepotu ovog hobija a ne kukaju kako su nam reke prazne i prljave i ništa ne
urade da bude bolje.Ovo je vreme pravih plemenitih ljudi od kojih će i moje dete sutra učiti i podržao sam inicijativu ljudi koji prave revir kakav smo
zamišljali u Srbiji, boksuju se sa administracijom, organizuju čuvarsku službu a dok ne završe ne treba im kamen u točak.

Da se razumemo taj muzej je legat jednog našeg velikog mušičara i to će biti skromno zdanje ali sa dušom koja i priliči čoveku koji je čitav život radio
na popularisanju tako lepog i plemenitog hobija . sunny
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 46
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Ned 01 Jun 2008, 18:49

Moja puna podrška! Bravooo Zovite na otvaranje :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Ned 01 Jun 2008, 18:53

Salezupa ::
Moja puna podrška! Bravooo Zovite na otvaranje :ziveli :

Članovi i prijatelji ovog foruma će sigurno biti dragi gosti !
Nazad na vrh Ići dole
Tadic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Datum upisa : 04.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Ned 01 Jun 2008, 21:48

19 poruka uvredljive sadrzine?

Koji su ti lebac ti poljubim, ali ipak mislim da te neko zajebava.

Nisi trebao da ostavis telefon onda nebi bilo poruka samo mejl.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Ned 01 Jun 2008, 22:11

Tadic ::
19 poruka uvredljive sadrzine? Koji su ti lebac ti poljubim ali ipak mislim da te neko zajebava.Nisi trebao da ostavis telefon onda
nebi bilo poruka samo mejl.

Ne uzbuđuj se, ni jedna nije bila SMS već PM na forumima...Bar su bili toliko pristojni Bravooo

To samo govori da nemaju ništa lično prema meni ali ideja im je strana ili čudna a svi se "boje" da će neko, nekoga prevesti žedna preko vode Ufffff

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide

Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Pon 02 Jun 2008, 01:03

Zox postoje ljudi koji bi hteli da knjiga ima samo dva slova, ovako izbijaju na površinu svih trideset pa se ona dva nekako nađu u zapećku........ne paše im nikako ama baš ništa..........jer teže tome da samo i ostanu ta dva slova i da se za sve pitaju i da se sve vrti oko ta dva...........nadam se da me razumeš.......
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Pon 02 Jun 2008, 01:18

Bogi ::
Zox postoje ljudi koji bi hteli da knjiga ima samo dva slova, ovako izbijaju na površinu svih trideset pa se ona dva nekako nađu u zapećku........ne paše im nikako ama baš ništa..........jer teže tome da samo i ostanu ta dva slova i da se za sve pitaju i da se sve vrti oko ta dva...........nadam se da me razumeš.......

Naravno da te razumem ali srećom oni koji su ovo povukli su suviše ozbiljni ljudi i mušičari pa neće biti problem da se još dugo priča o našoj istoriji mušičarenja. Ma kako ona siromašna bila , ipak je naša i moramo biti ponosni na sve one koji su bili pre nas kao što će, jednog dana naši klinci govoriti o današnjim vremenima. Ipak je suviše dobrih ljudi da bi se navukla zavesa zaborava na njih i ono što su značili u jednom vremenu.
Nazad na vrh Ići dole
Kolasin
VIP
VIP

Broj poruka : 1483
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Pon 02 Jun 2008, 02:26

Moje misljenje je da se za dobrim konjem uvijek prasina dizala,tako je moje misljenje i povodom ove teme.

Svaka cast bilo kome sto je pokrenuo tu inicijativu pa ma ko on bio,a to da li ce neko nekoga prevesti zednog preko vode ostaje da se vidi,pa ako i dodje do toga onda mozemo da korimo i pricamo sta ne valja-dotada veliki pozdrav od mene i rado cu doci na njegovo otvaranje pa makar nista ne bilo u njega.Ipak treba pohvaliti neciju inicijativu za ovakav rad jer to nije nimalo lako a generacije koje su pred nama ce im biti puno zahvalnije nego mi.

Sta treba,da cekamo 100 godina da bi imali neku istoriju iza nas pa da onda razmisljamo o muzeju.Naprotiv,istorija necega pocinje onoga trenutka kada se od istoga oprostimo,sto znaci da to vec tada ulazi u istoriju,pa zasto onda cekati tih 100 godina da bi i mi dali neki doprinos samom muzeju.Toliko starih stvari covjek ima i jednog dana mu dosadi da ih drzi i na kraju zavrse u kontejneru a tek nakon nekoliko godina ukapira da je bacio nesto sto bi ipak valjalo makar za uspomenu nekoj novoj generaciji.Uparavo su to stvari koje su potrebne muzejima i ukoliko se muzej ne otvori u skorije vrijeme mnogi od nas ce i sa starim priborom uraditi kao sto sam i pomenuo,a i da ga sacuva ko zna sta ce nasi potomci uraditi sa njima i dje ce sve to jednoga dana zavsrsit.

Stoga sam apsolutno za svaku podrsku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.net
Zox
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Pon 02 Jun 2008, 10:54

Kolasin ::
Moje misljenje je da se za dobrim konjem uvijek prasina dizala,tako je moje misljenje i povodom ove teme.

Svaka cast bilo kome sto je pokrenuo tu inicijativu pa ma ko on bio,a to da li ce neko nekoga prevesti zednog preko vode ostaje da se vidi,pa ako i
dodje do toga onda mozemo da korimo i pricamo sta ne valja-dotada veliki pozdrav od mene i rado cu doci na njegovo otvaranje pa makar nista ne
bilo u njega.Ipak treba pohvaliti neciju inicijativu za ovakav rad jer to nije nimalo lako a generacije koje su pred nama ce im biti puno zahvalnije nego mi.

Sta treba,da cekamo 100 godina da bi imali neku istoriju iza nas pa da onda razmisljamo o muzeju.Naprotiv,istorija necega pocinje onoga trenutka kada se
od istoga oprostimo,sto znaci da to vec tada ulazi u istoriju,pa zasto onda cekati tih 100 godina da bi i mi dali neki doprinos samom muzeju.Toliko starih
stvari covjek ima i jednog dana mu dosadi da ih drzi i na kraju zavrse u kontejneru a tek nakon nekoliko godina ukapira da je bacio nesto sto bi ipak
valjalo makar za uspomenu nekoj novoj generaciji.Uparavo su to stvari koje su potrebne muzejima i ukoliko se muzej ne otvori u skorije vrijeme mnogi od
nas ce i sa starim priborom uraditi kao sto sam i pomenuo,a i da ga sacuva ko zna sta ce nasi potomci uraditi sa njima i dje ce sve to jednoga dana zavsrsit.

Stoga sam apsolutno za svaku podrsku.

Hvala ti prijatelju!
Ovakvi postovi daju dodatni snagu da se pokrene sa mrtve tačke a kada ovaj projekat zaživi onda možemo govoriti i o prošlosti ali i o budućnosti
mušičarenja jer svaki muzej, pa i ovaj u svom programu ima obavezu da organizuje izložbe, predavanja pa i da izdaje razne monografije...

Važno je samo da se krene jer prvi korak je najteži a podrška svih je dobrodošla !
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26065
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzej mušičarenja !   Čet 07 Jan 2010, 00:25

Do nečeg "opipljivog" i konkretnog po ovom pitanju i po svoj prilici sačekaćemo najvjerovatnije svi mi ovdje na Balkanu još dugo,dugo vremena ...

Pa u pauzi da mi ipak pogledajmo kako je to rešeno u USA i kako izgleda američki MUZEJ MUŠIČARENJA !

- klikni -

American Museum of Fly Fishing

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net

Muzej mušičarenja !
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Najstariji VW u Srbiji?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-