musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da se podsetimo...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Uto 08 Dec 2009, 23:00

Ja ću ti odgovoriti na ova pitanja !

1. MFS je udruženje klubova i sekcija, ukratko organizacija kao sportsko ribolovni savez sa svojim računom

2. Ljudi koji je vode su istinski entuzijasti i ljubitelji prirode-volonteri, ili te možda interesuju imena i prezimena?

3. Oko 300 u ovom trenutku, mada je vrlo slabo interesovanje kod mušičara uopšte, što nije dobro nimalo ...

4. U Perućcu kod Bajine Bašte, Nikole Tesle bb

5. Od donacija i nešto malo od članarine.

Ostvarivanje ciljeva organizacije ne zahteva ogromnu količinu novca, već samo veliku količinu rada i volje za ostvarivanje ciljeva.
Za izgradnju mrestilišta nije potreban novac jer ono već postoji, naime na ribnjaku u Perućcu je prilikom izgradnje planiran i izgradjen reprocentar
i mrestilište za salmonide kao kompenzacija za to što prilikom izgradnje HE Perućac nije bilo mogućnosti za izgradnju riblje staze, e sad se borimo
da se to mrestilište privede svojoj pravoj nameni, a velike su šanse za to od prošle godine kada je ribnjak vraćen opštini Bajina Bašta .

Ovo sve obezbedjuje voljom svojih čelnika i linim poznanstvima istih .

Organizacija se oglašava na svom sajtu, koji je u fazi ponovne izrade jer predhodni imao tehničkih problema.

Možes još mnogo godina provesti čitajući razne forume i nećeš opet ništa pročitati jer se tim putem neće oglašavati.
Prisutna je s vremena na vreme, ali će se to promeniti u konstantnom pojavljivanju.

E sad da ti pojasnim jos neke stvar (ne samo tebi nego svima)...

Nekolicina demagoga i kritičara tudjeg rada poput Randje iz Niša, odavno pokušavaju da prikažu MFS kao organizaciju ljubitelja Drine, ili takozvanu MFS .
A pri tome nista nisu uradili ni prstom mrdnuli za bilo koju reku u svom kraju, ja ovde ne kažem da MFS ne interesuju druge reke, ali početo je od
Drine kao najveće i najlepše reke ili najatraktivnije mušičarske destinacije u našoj zemlji .

Po planu je da se ide redom i da se posao završava do kraja, a ne da se započne 15 poslova i da se čeka da neko drugi nešto uradi, jer obično na
kraju ne bude uradjeno ništa.

MFS deluje polako, temeljito i sigurno . Toliko za sada .... ne mogu više da kucam ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9768
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 12:31

Pogešno je nazivati maleni fantomski klub iz Perućca "Mušičarska Federacija Srbije". Tužno je da mušičari Srbije nemaju svoju organizaciju
koja bi štitila njihove interese i ispunila njihove zahteve, nego trpe par neaktivnih i nezainteresovanih ljudi.

Saletu i Ivanu su tri godine mali period i oni bi da "rade temeljito". Neka tako nastave njih dvojica da rade za Drinu i pritoke, ali neka se nadaju da će
uskoro mušičari Srbije da osnuju svoju pravu organizaciju, koja će brinuti o interesima mušičara iz svih krajeva zemlje, na čijem će čelu biti ljudi koji ne
rade sporo i "temeljito", nego BRZO I EFIKASNO.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 13:21

Sramota je sto pises ovim tonom , i nazivas mfs maleni fantomski klub , jer si ti od velike musicarske sekcije u Nisu upravo napravio malenu sekcijicu sa svega nekoliko clanova ,pri tom nisi nista i slovima nista uradio vredno pomena .
Drugo MFS nije fantomski klub ,vec organizacija koju sacinjava vise klubova i sekcija i pri tom svi placaju redovno dazbine , MFS takodje ima sve zavrsne racune do sada ,kao i racun koji funkcionise , tako da bih te molio da vise ne koristis reci kao sto su fantomska , takozvana i slicno .
Iz ovoga sto si napisao se vidi sa nikad nistaa nisi ni pokusao da uradis ,jer je kod nas u drzavi brzo i efikasno jos uvek strana rec
a par ljudi koji su bili voljni da nesto urade uradili su mnogo toga za sada
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Visitor

Broj poruka : 161
Godina : 35
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 13:42

Ha, ha Mix uspori prerano si krenuo da otkrivas svoj karakter! stop  stvarno ha ha

Ako mislis da ne valja ti napravi svoju organizaciju koja ce raditi po tvojoj zamisli pa da vidimo rezultate!?!
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin

Broj poruka : 1927
Godina : 45
Datum upisa : 28.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 14:40

Zamolio bih sve ucesnike u ovoj temi da ne idu u off....a ako ima potrebe mozete otvoriti novu temu u forumskom delu garaza....
... ili korišćenjem PM rešite neke lične i nerešene stvari... thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 15:55

Ne treba ljudi koje kritikujemo da u odsustvu argumenata potežu druge teme o kojima nemaju pojma. Na primer, Sale (Čačak)nema blage veze sa tim
šta je mušičarska sekcija iz Niša, kao ni Ekoljuba (Vojvodina). Svrha uplitanja toga u temu koja je početa neosnovanim hvalisanjem takozvane MFS je
podmetanje offtopica.

Drugo, reči "takozvana" i "fantomska" su za neke od nas, koji smo osnovali Mušičarsku Organizaciju Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije (MOSSRS)
uobičajene za MFS. To posebno važi za nas iz Niša, koji smo jednoglasnom odlukom foruma proglasili slovo "S" (Srbije) u njenom nazivu neprihvatljivim
i istupili iz nje. Za nas je to mušičarska sekcija Perućac, koja čak ni tamo ne funkcioniše. U dve reči, izmišljotina i lagarija.

MFS odavno ne funkscioniše i ne postoji u stvarnosti. Čak im je i sajt potpuno zamro još pre godinu i po dana, a svojim nazivom i tekstovima i tu
dovodi posetioce u teške zablude. http://www.mfsrbije.com/
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9732
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 16:52

Sale ::

par ljudi koji su bili voljni da nesto urade uradili su mnogo toga za sada
Druže,uvijek sam mrzio kad na nekom forumu urednici brane jedan drugog i "melju" ostale učesnike u raspravi...to ođe nije i neće biti slučaj.
Možemo li pričati o tome šta ste to uradili tu i tu za toliko i toliko vremena?
Ako može,evo ja imam pitanje vezano za Drinu,pošto i mi imamo sličan problem sa Tarom(bosanska je 20 km od sastavaka sa Pivom )....

Koji je efekat sprovođenja "reda i zakona" na vašoj obali kad je sa druge strane totalna havarija?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Milance
Visitor
Visitor

Broj poruka : 191
Godina : 55
Datum upisa : 08.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 17:38

Madjoni ::

...Možemo li pričati o tome šta ste to uradili tu i tu za toliko i toliko vremena?...

Madjoni, to piše u prvom postu, da li je malo ili mnogo o tome vredi raspravljati, za mene je to NEŠTO i inicijalna kapisla za mnogo dobrih stvari koje su se
posle toga dogodile.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4267
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 17:49

Po planu je da se ide redom i da se posao završava do kraja, a ne da se započne 15 poslova i da se čeka da neko drugi nešto uradi, jer obično na

MFS deluje polako, temeljito i sigurno . Toliko za sada .... ne mogu više da kucam ...

Dok vi idući redom stignete do Trstenika ja ću verovatno biti suviše star za mušičarenje ....kažeš da netreba mnogo novca za rad organizacije??

Sa čim ćete onda na podmitite ministre, poslanike, predsednike opština ??Da ih barem nahranite i napojite dok ih vrbujete za pravu stvar i ubedjujete

Kako je državni interes da se na primer obnovi populacija lipljena u Studenici ili da se ubaci veća količina mladice u Ibar u kojem je nekada lovljena
(kažu) skoro do Kraljeva....??

Sa kojim strankama imate tesnu saradnju i dali su čelnici federacije politički aktivni ?....jer kod nas bez podrške vlasti ne možete ni poljski WC da
napravite, a da nepričamo da ubedite nekoga da se država otvori za poveću sumu evrića i baci ih u reke da bi ja imao šta da pecam??...

Itekako su potrebne pare i podrška sa vrha , bez toga sve ostaje na priči...

Takodje mi je nejasno formiranje MOSSRS ?

Ta organizacija je koliko sam uspeo da shvatim nastala jer drugačije nije bilo pravno moguće organizovati takmičenja? Zašto onda MFSi dalje postoji?
Čemu svrha postojanju dve organizacije?Zašto jednostavno nije promenjeno ime? Kako mislite da bilo šta uradite i promenite ako federacija nije deo
SSRS?

Kažeš da se ne oglašavate u medijima i forumima? Ne razumem zašto? Kako mislite da vrbujete nove pristalice i članove?...

Evo ja sam potencijalni clan ...
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Visitor

Broj poruka : 191
Godina : 55
Datum upisa : 08.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 17:56

Mixmaster ::

... Drugo, reči "takozvana" i "fantomska" su za neke od nas, koji smo osnovali Mušičarsku Organizaciju Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije (MOSSRS) uobičajene za MFS. To posebno važi za nas iz Niša, koji smo jednoglasnom odlukom foruma proglasili slovo "S" (Srbije) u njenom nazivu neprihvatljivim i istupili iz nje. Za nas je to mušičarska sekcija Perućac, koja čak ni tamo ne funkcioniše. U dve reči, izmišljotina i lagarija.

MFS odavno ne funkscioniše i ne postoji u stvarnosti. Čak im je i sajt potpuno zamro još pre godinu i po dana, a svojim nazivom i tekstovima i tu dovodi posetioce u teške zablude. http://www.mfsrbije.com/

Evo MIX je našao novi forum koji će pretvoriti u svoj poligon. Da Vas malkice podsetim pre svega one koji ga ne znaju:

- MOSSRS je osnovana NA SASTANKU MFS i to od članica iste te MFS. Ranđa je čak jednom uspeo sve da sruši, no mi je osnovasmo ponovo.
- Za gospodina predsednika MSN (Mušičarske Sekcije iz Niša koja je zabeležila rekordan broj u opadanju članova, sasvim suprotno od svih ostalih mušičarskih organizacija u Srbiji. Na poslednjem Casting Day-u bilo je više posetilaca iz ostalih gradova...) niko od članova nije hteo da podigne ruku da bude ni na kakvoj funkciji... Siguran sam da na njegovu žalost neće to hteti ni ubuduće...
- On sam nije hteo ni da se prihvati nikakve organizacije takmičenja na saveznom nivou u njegovoj takmičarskoj zoni...
- Na sastanke MFS-a ga mrzelo da dolazi jer nisu bili u Nišu... iako jedino MSN nadoknađuje putne troškove, svi mi ostali ih plaćamo iz svog džepa.

Neka svako sudi sam, ali da znate za kraj:

1. RST MPL je najbolji štap
2. Shimano Ultegra je najbolji čekrk
3. Ron Thomson je najbolji kanap
4. Bambula je najbolja muva
5. Drina nije srpska reka
6. Polipropilen je mnogo bolji od CDC-a
7. Opanci su najbolji Wading Boots na svetu (Starke su na drugom mestu)
... (ovo ćete i sami saznati od MIX-a na ovom forumu u narednim mesecima...)

Pozdrav od Mite Martića, mušičara od 1975.-te, predsednika mnogobrojne pančevačke mušičarske sekcije osnovane na inicijativu MFS (6 članova,
otprilike isto kao MSN) i jednog od fantoma koji je učestvovao u svim ovim mutnim radnjama od 2006-te naovamo...
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1562
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 18:17

Milance ::
DA SE PODSETIMO!!!! Profesore POTPISUJEM SVAKI REDAK koji si napisao! Pozzz od jos jednog FANTOMSKOG CLANA FANTOMSKE ORGANIZACIJE cestitam MFS
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 18:43

Pošto sam redovan član ovoga foruma,malo da se umješam!

Ne želim da se mješam oko pitanja u vezi MFS i MOSSRS...ne pada mi na pamet!

Samo želim da ukažem na jednu ćinjenicu....koju primjećujem u ovoj prepisci!

Nekako me ova priča podsjeća na političku scenu (neću reći Srbije, pošto se radi o MFS) nego kod svih nas, jer je identično kod svih (nažalost).

Prepucavanja i prozivke ko na skuštinskim zasjedanjima, Vlast vs Opozicija, gdje niko nije ili su svi u pravu! Svi znamo da od toga (nažalost) nema "ljeba"!
Zato nam je stanje (globalno) ovako kakvo jeste.

Izgleda da smo svi previše gledali TV prenose skupštinskih zasjedanja....pa to prenosimo i na ovaj segment - na Ribolov!
Svi smo svjedoci da takve stvari ne donose ništa dobro....godinama je takvo stanje kod svih nas (SRB, CG, BiH) pa je to dobar znak da neće biti dobro takvu atmosveru prenijeti na ovaj naš hobi!

Razmislite o ovome....možda je nekome glupo ili nevažno....ali eto, htjedoh samo da napomenem!

Jer takav sam utisak stekao, a vjerujem da bi svi koji gledaju sa strane stekli isti utisak!
Utisak imam da je jedino važno ko će da "vlada"....a da su druge stvari po strani! POGREŠNO! Istorijski dokazano da je to pogrešno! Treba se udružiti oko zajedničkog cilja, svi znamo koji je to cilj i treba ići ka njemu.
Ostavite vi priče ko je bolji mušičar ko lošiji, ko dalje izbacuje, ko voli više opanak od wadersa, ko voli više polipropilen od CDC.....SVAKO IMA PRAVO NA MIŠLJENJE.....a velik je onaj koji to pravo dopušta, a da ne nameće svoje,već da svoje civilizacijski iznese!

Nego,izgleda, roditelji nisu uradili dobar posao svuda! Ili dijeca nisu skapirala šta je dobro a šta nije!

Izvinjavam se na mješanju.....nastavite dalje!
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 18:45

Sasats ::

Dok vi idući redom stignete do Trstenika ja ću verovatno biti suviše star za mušičarenje ....kažeš da netreba mnogo novca za rad organizacije??

Sa čim ćete onda na podmitite ministre, poslanike, predsednike opština ??Da ih barem nahranite i napojite dok ih vrbujete za pravu stvar i ubedjujete

Kako je državni interes da se na primer obnovi populacija lipljena u Studenici ili da se ubaci veća količina mladice u Ibar u kojem je nekada lovljena
(kažu) skoro do Kraljeva....??

Sa kojim strankama imate tesnu saradnju i dali su čelnici federacije politički aktivni ?....jer kod nas bez podrške vlasti ne možete ni poljski WC da
napravite, a da nepričamo da ubedite nekoga da se država otvori za poveću sumu evrića i baci ih u reke da bi ja imao šta da pecam??...

Itekako su potrebne pare i podrška sa vrha , bez toga sve ostaje na priči...

Takodje mi je nejasno formiranje MOSSRS ?

Ta organizacija je koliko sam uspeo da shvatim nastala jer drugačije nije bilo pravno moguće organizovati takmičenja? Zašto onda MFSi dalje postoji?
Čemu svrha postojanju dve organizacije?Zašto jednostavno nije promenjeno ime? Kako mislite da bilo šta uradite i promenite ako federacija nije deo
SSRS?

Kažeš da se ne oglašavate u medijima i forumima? Ne razumem zašto? Kako mislite da vrbujete nove pristalice i članove?...

Evo ja sam potencijalni clan ...
Populacija lipljana u Studenici je pocela da se obnavlja prosle godine , i nastavice se tokom narednih cetiri i tu niko nije trebao da se podmiti vec samo da se prate programi stranih i nase vlade i da se pokuca na prava vrata .
Drugo nikom ne pada na pamet da bilo koga podmicuje i da vodi na krkanluke , vreme je da pocnes da drugacije razmisljas ,
u Trstenik se nece ubaciti nista osim sarana , dok ne bude postojao repro centar jer nema odakle da se nabavi mladj ribe , mnogo si pitanja postavio koje zahtevaju ,svako ponaosob mnogo objasnjenja .............
Jos nesto , ti vidim da imas ideju da se potrosi mnoooogo novca na pdmicivanje ,da bi neko posle odvojio smesne novce koji su potrebni za poribljavanje ,
Imas li ti neki konstruktivni predlog ?ako imas iznesi ga ovde

Poslednji izmenio Sale dana Sre 09 Dec 2009, 18:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 18:52

Ovo je smešno. Milanče je mnogo toga neistinitog napisao, a ja ću svaku njegovu zabludu prepraviti i potkrepiti opšte poznatim argumentima. Nadam se da se niko sa foruma neće zbog toga ljutiti, jer smo 100% u epicentru teme, kao osnivači i poznavaoci takozvane MFS o čijim "rezultatima" je autor teme bombastično počeo.

1. MO SSRS je osnovana u SSRS i to u njenim prostorijama u Beogradu. Poziv na osnivačku skupštinu dobili smo iz te organizacije. Stvari su jednostavne, nijedna druga organizacija nije mogla da je osnuje i pored neuspelih pokušaja. MFS na osnivanju MOSSRS nije NIJEDNOM pomenuta.

2. MSN (Niš) je ubedljivo najbrojnija, najaktivnija i najposećenija mušičarska sekcija u Srbiji i naprosto je glupo upoređivati je. Nema razloga da Milanče, Sale i Ivan budu ljubomorni zbog toga. Budite strpljivi, uskoro ćete pročitati sve o MSN na ovom sajtu.

3. Nije tačno da JA nisam hteo da se prihvatim organizacije saveznog takmičenja. Nije mi odobreno da organizujem takmičenje (velika razlika!), a ja ipak pripadam organizaciji u kojoj glavne odluke donosi neko drugi.

4. Milanče kaže da me """mrzelo da dolazim" , a ja sam bio na osnivanju MFS i na još nekoliko sastanaka. Čak sam i učestvovao u takmičenjima koje je organizovala tzv MFS. To je zapravo bila velika prevara, koju sam jedva objasnio ljudima iz svog udruženja. Milanče me optužuje da me mrzelo da dolazim, a ja bio gotovo na SVAKOM SASTANKU i svakom takmičenju, uludo trošeći novac, vreme i ugled.
DA bi stvari bile čudnije svi ti sastanci su održavani veoma daleko od Niša, iako sam ja konstantno pozivao da se bar jedan održi u NIšu.

Na poslednjem sastanku MFS, svojim glasovima su me autori prethodnih postova izabrali u najuže rukovodstvo tobožnje MFS, o čemu je Saležupa objavio post na ovom forumu. Kasnije, na osnivanju MOSSRS, na glasanju za predsednika, rezultat je bio 11:6 između dva kandidata, Saleta (župa) i mene. Ja sam bio oduševljen rezultatom i odmah čestitao predsedniku. Od tog trenutka uspostavila se puna saradnja MSN i MOSSRS.

MFS postoji samo u snovima, lažnim obećanjima i u glavama nekolicine ljudi. Ja im ne smetam. Naprotiv, jedva čekam da nešto urade. Samo, nisam siguran da ću još dugo da čekam.

Tik, tak, tik, tak....
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:02

Mixmaster ::

4. Milanče kaže da me """mrzelo da dolazim" , a ja sam bio na osnivanju MFS i na još nekoliko sastanaka. Čak sam i učestvovao u takmičenjima koje je organizovala tzv MFS. To je zapravo bila velika prevara, koju sam jedva objasnio ljudima iz svog udruženja. Milanče me optužuje da me mrzelo da dolazim, a ja bio gotovo na SVAKOM SASTANKU i svakom takmičenju.
DA bi stvari bile čudnije svi ti sastanci su održavani veoma daleko od Niša, iako sam ja konstantno pozivao da se bar jedan održi u NIšu.

U ovom slucaju si jedini prevarant bio ti i tvoji drugari , koji ste dolazili na taklmicenja jeli pili a niste platili...

naime dogovoreno je da odredjena suma novca uplati kao kotizacija za takmicenja koja smo organizovali i da se od toga namire troskovi oko hrane pica i nagrada .
Jedino Nislije na celu sa Randjom nisu dali ni dinara ,pa smo normalno iz svojih dzepova to nadoknadili. ovo je fakat
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   

Nazad na vrh Ići dole

Da se podsetimo...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: