musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da se podsetimo...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1431
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:10

Mixmaster ::
.

2. MSN (Niš) je ubedljivo najbrojnija, najaktivnija i najposećenija mušičarska sekcija u Srbiji i naprosto je glupo upoređivati je. Nema razloga da Milanče, Sale i Ivan budu ljubomorni zbog toga. Budite strpljivi, uskoro ćete pročitati sve o MSN na ovom sajtu.

.
Ovo nije istina , mozda je bila najbrojnija ali vise nije , to je i dokazano na mitingu u Nisu a i jos ranije
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:14

Smešno je što je Sale ovoliko ljubomoran. To je loša osobina. Kao što napisah, Sale, uskoro ćeš čitati o MSN, pa te molim da se strpiš. FC DAy u Nišu je protekao super, nema razloga da ga pominješ u tako negativnom kontekstu.
DA ne bi uspeo da nekog dovedeš u zabludu, moram da istaknem da MSN nikada od svog osnivanja 1997. nije imala više članova i veću posećenost nego 2009.

O PARAMA KOJE POMINJE SALE

Sale, ni to nije baš tako jednostavno. USR "Nišava" iz Niša i njena mušičarska sekcija su veoma ozbiljne organizacije, koje rade pošteno. Možda i ne bi bilo tako, da nismo stalno pod budnim okom onih koji takve stvari kontrolišu. Svaki utrošeni dinar mora se opravdati, da ne bi sutradan neki član ili inspektor upitao "Na šta ste potrošili pare?".
Da bi bilo ko dobio novac od nas, mora da podnese račun koji će to opravdati.

Novac za troškove o kojima govoriš je bio spreman i samo se čekao račun iz MFS. O tome sam vas daaaavno obavestio, a mi još uvek čekamo iako je prošlo godinu i po dana. Pošaljite već jednom.

Poslednji izmenio Mixmaster dana Sre 09 Dec 2009, 19:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:20

Kazes da si cekao racun , za sta za kotizacije? pa ako ti sad posaljemo racun odakle ces to platiti ,sa blokiranog racuna ?
pa nije MFS kafana da ti izdaje racun za jelo i pice
na sta bi ja trebao da budem ljubomoran ? na brojnost MSN ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:34

Ne mogu da shvatim ovo. MSN ima lovu, ali ne troši je bez računa i opravdanja. To je u našoj zemlji zabranjeno. Naš račun nije blokiran. Pošalji matematiku.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:39

za sta bre racun da ti se napise covece , pa to je vec placeno mi smo platili iz nasih dzepova odavno ,a vi ste ispali prevaranti i to je tacka .
mozes ti da se ljutis koliko hoces ali to je tako ispalo
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 19:58

Mi nismo prevaranti. Platili smo sve i nemamo nikakva finansijska potraživanja od bilo koga, a ponajmanje od propalog kluba iz Perućca.

Nego, gde smo ono stali sa rezultatima takozvane Mušičarske Federacije Srbije? Hajde, ja vas neću više čačkati i strpiću se još neko vreme očekujući bilo šta, makar da se samo učlanite u nju. Koliko je članskih karata te famozne organizacije izdato 2009.?

Poslednji izmenio Mixmaster dana Sre 09 Dec 2009, 20:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 20:28

Milance ::
Madjoni ::

...Možemo li pričati o tome šta ste to uradili tu i tu za toliko i toliko vremena?...

Madjoni, to piše u prvom postu, da li je malo ili mnogo o tome vredi raspravljati, za mene je to NEŠTO i inicijalna kapisla za mnogo dobrih stvari koje su se
posle toga dogodile.
Pa ja samo pokušavam da ova priča ode u tom smjeru....odlično znam šta piše u prvom postu ....meni se čini da jednostavno ne pišete o naslovu teme nego se obračunavate sa neistomišljenicima....mislim da to tako ne ide Crying or Very sad
Lično me zanima kako radi MFS jer mi u CG tek treba da napravimo tako nešto...i bolje je da naučimo na vašim greškama da ne bi mlatili po istom tragu Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 20:37

Madjoni, ako želite da učite na našim greškama, na pravom ste mestu. Ovde se objavljuju svi bitni i nebitni detalji, a učesnici rasprave su sve sami osnivači i najuticajniji ljudi u nekadašnjoj MFS.

Moram da ponovim - sada postoji MOSSRS, organizacija koja funkcioniše i nema veze sa nepostojećom MFS. Ako hoćete da upijete sva iskustva, treba listati i temu o Mušičarskoj Organizaciji Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije (MOSSRS).
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4222
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 20:42

Sale ::
Sasats ::
Sale ::
Ja ću ti odgovoriti na ova pitanja !
Po planu je da se ide redom i da se posao završava do kraja, a ne da se započne 15 poslova i da se čeka da neko drugi nešto uradi, jer obično na
kraju ne bude uradjeno ništa.

MFS deluje polako, temeljito i sigurno . Toliko za sada .... ne mogu više da kucam ...

Dok vi idući redom stignete do Trstenika ja ću verovatno biti suviše star za mušičarenje ....kažeš da netreba mnogo novca za rad organizacije??

Sa čim ćete onda na podmitite ministre, poslanike, predsednike opština ??Da ih barem nahranite i napojite dok ih vrbujete za pravu stvar i ubedjujete

Kako je državni interes da se na primer obnovi populacija lipljena u Studenici ili da se ubaci veća količina mladice u Ibar u kojem je nekada lovljena
(kažu) skoro do Kraljeva....??

Sa kojim strankama imate tesnu saradnju i dali su čelnici federacije politički aktivni ?....jer kod nas bez podrške vlasti ne možete ni poljski WC da
napravite, a da nepričamo da ubedite nekoga da se država otvori za poveću sumu evrića i baci ih u reke da bi ja imao šta da pecam??...

Itekako su potrebne pare i podrška sa vrha , bez toga sve ostaje na priči...

Takodje mi je nejasno formiranje MOSSRS ?

Ta organizacija je koliko sam uspeo da shvatim nastala jer drugačije nije bilo pravno moguće organizovati takmičenja? Zašto onda MFSi dalje postoji?
Čemu svrha postojanju dve organizacije?Zašto jednostavno nije promenjeno ime? Kako mislite da bilo šta uradite i promenite ako federacija nije deo
SSRS?

Kažeš da se ne oglašavate u medijima i forumima? Ne razumem zašto? Kako mislite da vrbujete nove pristalice i članove?...

Evo ja sam potencijalni clan ...
Populacija lipljana u Studenici je pocela da se obnavlja prosle godine , i nastavice se tokom narednih cetiri i tu niko nije trebao da se podmiti vec samo da se prate programi stranih i nase vlade i da se pokuca na prava vrata .
Drugo nikom ne pada na pamet da bilo koga podmicuje i da vodi na krkanluke , vreme je da pocnes da drugacije razmisljas ,
u Trstenik se nece ubaciti nista osim sarana , dok ne bude postojao repro centar jer nema odakle da se nabavi mladj ribe , mnogo si pitanja postavio koje zahtevaju ,svako ponaosob mnogo objasnjenja .............
Jos nesto , ti vidim da imas ideju da se potrosi mnoooogo novca na pdmicivanje ,da bi neko posle odvojio smesne novce koji su potrebni za poribljavanje ,
Imas li ti neki konstruktivni predlog ?ako imas iznesi ga ovde

Sale, nemoj pogrešno da me shvatiš jer takoreći nepoznajem aktere ove diskusije, a one koje znam poznajem veoma povrsno da bi imao motiva da
im drzim stranu.sve ovo sto pisem iznosim potpuno neutralno kao jedan prosecan ribolovac koji nije clan nijedne sekcije , organizacije niti ucestvuje
na takmičenjima. Član sam samo svog ribolovnog drustva i to samo zato da bi uredno kupio dozvolu,a takvih u Srbiji ima najviše ...razmisli o tome...

Do ovih zakljucaka dosao sam iskljucivo na forumima jer je to jedino mesto na kojem jedan musicar iz provincije može da se informiše ....
Zato ti ponovo postavljam pitanje zasto ?

Izbegavate forume kao mesto na kojima ćete objavljivati odluke i zaključke sa sastanaka i akcije koje trenutno vodite,rezultate istih i one koje se
planiraju???

Ponavljam da veoma slabo poznajem materiju, ali mislim da svako poribljavanje u Republici Srbiji ide preko Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije???
Demantuj me ako grešim??

Kakav uticaj ima vaša organizacija ako nije deo saveza???

Ti druže živiš u Čačku ako se ne varam...veoma blizu mene....u samom centru Srbije ajde kaži koliko si ti kao funkcioner MSN-a uspeo da uradis
za reke u tvom kraju?Koje imaju ogroman potencijal ili se prica svodi na Drinu?

Nemoj da mi zameriš jer uopste ne želim da te kritikujem i napadam jer znam da si nemoćan i da bi veoma rado od svojih reka napravio raj na zemlji
samo da možeš. Zato namoj da se lažemo i pričamo priče ...

.... ribolov ovu zemlju uopste ne zanima . Postoje hiljade većih životnih problama koje vlast nemože da reši ,ine pada joj napamet da se zajebava sa
šačicom zaludjenika (medju kojima sam i ja) koji mlate po reci, zato je besmisleno diskutovati o tome.

Ubedjen sam da je cak i ribolov pod kontrolom drzave i nema sanse da rukovodstvo saveza nije pod kontrolom vlasti.
zato sam te vec pitao dali ste politicki aktivni ili u rukovodstvu imate tajkune koji ce povecati sanse za ostvarivanje ciljeva?zato sam te pitao ...
kao neko ko mozda razmislja da pristupi vasoj organizaciji kako se finansirate za tu borbu jer je dobro poznato da je ovo korumpirano drustvo,
ti si se od svih mojih pitanja uhvatio za korupciju ,kao da ja propagiram tu metodu borbe za opste ciljeve ??ni kod lekara se neide bar bez 100g
kafe i to je vec tradicija u našoj zemlji. Odgovoriću ti na pitanje koje si postavio meni iako su moja pitanja jasan odgovor....ciljevi se mogu
ostvariti samo na tri nacina ...političkom aktivnošću , uz pomoć tajkuna koji ce u celoj prici videti interes i pomoću korupcije....samo tako može u
Srbiji da se završi posao, a na poštenje i lepu priču nema ništa ...
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Visitor

Broj poruka : 191
Godina : 55
Datum upisa : 08.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 20:52

Madjoni, ako želite da učite na našim greškama, na pravom ste mestu. Ovde se objavljuju svi bitni i nebitni detalji, a učesnici rasprave su sve sami osnivači i najuticajniji ljudi u nekadašnjoj MFS.

Moram da ponovim - sada postoji MOSSRS, organizacija koja funkcioniše i nema veze sa nepostojećom MFS. Ako hoćete da upijete sva iskustva, treba listati i temu o Mušičarskoj Organizaciji Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije (MOSSRS).

Ajde i ja da ponovim...

MOSSRS čine potpuno isti ljudi, predstavnici mušičarskih organizacija Srbije koji su je osnovali kao deo MFS koji se bavi takmičenjima (jednim od ciljeva MFS), a to je u internacionalnim takmičenjima moguće samo u okviru SSRS.
Tačno je da je MOSSRS osnovana u prostorijama SSRS, da je deo SSRS i da mora raditi po njihovim pravilima i statutu, ali je osnovana na inicijativu i sa ljudima koji su tamo došli sa sednice MFS!!!

Kao što Ranđa napisa i iz priloženog se da videti da MOSSRS NEMA VEZE sa MFS. Osim što je osnovana na njenu inicijativu i što je čine iste mušičarske organizacije i ljudi unutar njih.
Osim MSN i koliko ja znam Užičke mušičarske organizacije koju (nažalost )ne interesuju takmičenja!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 21:01

Tačno je da je MOSSRS je formirana na inicijativu ljudi iz bivše MFS, ali osnivač je SSRS i sastav nije isti.
MFS je bila lepa zamisao i svi smo učestvovali u tome. Sad se malo svađamo zbog toga što neki pokušavaju da proglase MFS živom i aktivnom, a ja znam i vrlo jednostavno mogu da dokažem da to nije tačno.
Ja se ne radujem tome. Prvi sam upisan u članove i osnivače propale MFS i ne samo da neću ugroziti obnavljanje takve organizacije, nego ću opet biti prvi na spisku njenih aktivista ili osnivača.
Pošto sam dobro "izdrndao" uspavane lepotice iz nekadašnje MFS, možda počnu nešto da rade. Ako nastave da se hvališu u prazno, ovaj moj sat što im otkucava tik-tak, tik-tak...će da zazvoni i objavi alarm svim mušičarima Srbije da se po prvi put svi ujedine.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 21:11

Tačno je da je MOSSRS je formirana na inicijativu ljudi iz bivše MFS, ali osnivač je SSRS i sastav nije isti.
MFS je bila lepa zamisao i svi smo učestvovali u tome. Sad se malo svađamo zbog toga što neki pokušavaju da proglase MFS živom i aktivnom, a ja znam i vrlo jednostavno mogu da dokažem da to nije tačno.
Ja se ne radujem tome. Prvi sam upisan u članove i osnivače propale MFS i ne samo da neću ugroziti obnavljanje takve organizacije, nego ću opet biti prvi na spisku njenih aktivista ili osnivača.
Pošto sam dobro "izdrndao" uspavane lepotice iz nekadašnje MFS, možda počnu nešto da rade. Ako nastave da se hvališu u prazno, ovaj moj sat što im otkucava tik-tak, tik-tak...će da zazvoni i objavi alarm svim mušičarima Srbije da se po prvi put svi ujedine.
Mogao bi i ti za promenu da uradis nesto a ne samo da kritikujes okolo
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 21:17

Jedna od obaveza saveza je bila da upise ovde i Srbiju, koja jos nije članica ove organizacije, a mora da bude pre takmičenja ...

Fips-mouche

Možeš li Randjo da se angažuješ oko ovog problema ?
Nazad na vrh Ići dole
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 21.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 21:17

MIX,

MFS i te kako postoji, ne u formi u kojoj bi ti voleo(ti na nekoj funkciji) ali postoji... Sve funkcije, prosle i buduce su i bice volonterske, dakle neplacene. To sto si ti uvek ocekivao da neko uradi nesto umesto tebe(i to sa punim pravom?) u ovom ni u buducim slucajevima nije mnogo verovatno. Ovde se radi o entuzijazmu, naporima nekolicine ljudi da zajedno nesto promene, i uspeli su u tome, priznavao ti(jedinka) to ili ne.

MOSSRS kao i MFS funkcionise po potpuno istom principu, isti ljudi, udruzenja, sekcije su je i osnovali i dalje figuriraju u njoj. Obe organizacije bi bez problema mogle(i mogle su) da funkcionisu na osnovu dogovora telefonom, dogovora izmedju drugara ribolovaca, kakvi svi i jesmo, SVI osim TEBE i dok se TI nisi pojavio. Da bude svima jasno, govorim o celokupnoj musicarskoj javnosti Srbije i Mixu protiv nje, sam protiv svih.

Dakle, optimizam, entuzijazam, druzenje, neformalnost, hobi, zabava, a ne pesimizam, kontra, svadja, preterana formalnost, pitanje zivota ili smrti, posao.
Zahvaljujuci tvom mentalnom sklopu i greskama koje iznova i iznova pravis nikada neces biti biran ni za jednu funkciju u bilo kojoj od ovih organizacija, makar dok je normalnih ljudi u Srbiji.

Da nije MFS-a, ne bi bilo ni MOSSRS, barem jos neko duze vreme. Da nije interneta ne bi bilo ni MIXMASTERA...

Rezultati su ti u prvom postu topika.

Mušičarska Federacija Srbije
Adresa: Perućac, ul. Nikole Tesle b.b.
e-mail: info@mfsrbije.org
PIB:104829108
Matični broj: 17667840
Br. tekućeg računa:160-270596-81
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Da se podsetimo...   Sre 09 Dec 2009, 21:27

Sale počinje da mrda u pravom smeru, ali Ivan bi da nastavi po starom.

Saletov predlog je za razmatranje, ali se nikako ne tiče nepostojeće MFS, zamrlog kluba iz Perućca, nego MOSSRS, članice Saveza S. Ribolovaca Srbije, u koje su moje udruženje i sekcija učlanjeni.

Saletov predlog nije vezan za ovu temu. Rado ću razgovarati o tome, ali očekujem ozbiljnost i zakazivanje dogovorene Skupštine MOSSRS, na kojoj ćemo o svim pitanjima i problemima. Do tada, moja pošta i telefon su otvoreni za sve dogovore sa članovima Skupštine, Sekretarijata i Foruma Mušičarske Organizacije Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije.

Samo, nemojte da mi na Skupštinu dođe neko ko ima lažnu potvrdu iz USR "Vrelo" iz Aleksandrovca, a živi u Bajinoj Bašti ili Beogradu. Prošli put nisam reagovao, ali sada ste baš preterali.
Nazad na vrh Ići dole

Da se podsetimo...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: