musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Morača

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 29 ... 54, 55, 56
AutorPoruka
Redtag
Visitor
Visitor

Broj poruka : 229
Datum upisa : 15.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Pet 22 Jul 2016, 14:34

Juče. Prije tunela br.4, silaz kod Košnica.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Sre 27 Jul 2016, 08:15

Tekla voda Platijama...tunel br.3. Sjajno druženje sa stanovicima Morače.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Pet 29 Jul 2016, 08:38

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26288
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Pet 29 Jul 2016, 08:55

Redtag , preskoče li koju ribu varaličari i dinamitaši ...

Kako je tvoje mišljenje o ovoj prelijepoj rijeci napuštenoj od gotovo svih ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Redtag
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Pet 29 Jul 2016, 09:57

Preskočio si i lov mrežom. Tvoje pitanje je pitanje vječite borbe protiv vjetrenjača, drugar! Za mene definitivno najljepša, ali i najteža rijeka za mušičarenje u Crnoj Gori. Prepuna šarolikih pejzaža i skrivenih opasnosti, jednostavno mami posjetioce ka avanturi. Međutim, upravo ova poslednja slika, koja pokazuje tajanstvene dubine, pruža gostoprimstvo roniocima čim vodostoj dozvoli to. Dinamit nije toliko isplativa investicija, koliko ronjenje, lov strujom i lov mrežom.

Ronjenje, kao sredstvo krivolova u Morači, hvata zamaha sa regulisanjem vodostaja, a to je već od četvtog tunela pa uzvodno, dok se najbolji rezultati postižu u teško pristupačnim "bazenima", lociranim oko devetog tunela.

Svjedok sam bio nekoliko susreta sa roniocima u Platijama. Gledao kako odnose ribu u džakovima od paprika. Gledao sam i bacanje mreža iz čamca. Ali, zanemoćalost čula kod državnih organa i korisnika lovišta je bila na zavidnom nivou. Niko ništa ne preduzima. Tako da trenutno uživam u tome što ima. Dozvoljavam ribi da se bori, vraćam što je moguće češće, bodrim i kritikujem druge. Ali,....

Pecaroši, bilo mušičari ili oni sa vaser kuglom (tirolci su i dalje prisutni, unatoč zabrani), jednostavno su kolateralna šteta, koja na svojim plećima najviše osjeća težinu nepovratno izgubljene ribe, uništene krivolovom. Nepisano je pravilo da se riba čisti od repa, a ne od glave, te se u tom slučaju, po mom mišljenju, ne može kriva Drina ispraviti.

Morača uzvodno od grada je privlačna za pecanje u proljećnim danima, kad suviše visok vodostoj sprječava krivolov, ali to traje jedva mjesec dana. Donji tok je itekako bogat kapitalnim primjercima, ali moja želja za pecanjem tamo jednostavno je smiješna, jer je to prostor kojim se gospodari na nedozvoljen način.

Da bi se uopšte preduzelo nešto, potrebna je izmjena cijelog sistema, mentaliteta, načina razmišljanja, plemenitog pristupa pecanju, a do tada će se Morača vjerovatno iskoristiti u pogledu hidrološkog potencijala, čime će se i pecaroške brige o krivolovcima i zlatnim danima pecanja, ugasiti. Činjenica da nije niko kažnjen zatvorom unazad godinama, dovoljno govori koliko je krivolov smiješna stvar za izvršne organe. Takođe, za mene je neprihvatljivo da predjem 400km do Plava i pecam, kad mogu pecati nakon 20 min vožnje uzvodno od grada. Uvijek postoji neko ali, ali dok god ovdje postoji princip da u Morači leži novac koji se treba upecati, bilo krivolovom, prodajom ribe ili koncesijom (čija organizacija ulazi u crnogorske anale kao način sakupljanja kajmaka bez plana čuvanja ribljeg fonda), smiješno je razmišljanje na temu da Morača treba postati privatno lovište. Privatno je svakako, ali ne na način na koji smo mi to do sada navikli.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Ned 21 Avg 2016, 10:43

Garantujem: Da sam rođen u Podgorici, ovo bi bio čuveni FF revir:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Premijer bi sa mnom pecao bar 2x nedeljno. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Ned 21 Avg 2016, 15:15

Ovo i jeste FF revir što si uslikao. Za tvoju informaciju, ispod Adžovih vrba, tj.u dijelu koji pripada Nacionalnom parku Skadarsko jezero, uhvatili su tipa koji je lovio strujom (čitaj: agregatom). Možda bi valjalo dovesti premijera na pod'ebavanje onoga što on zove ekološka država. Počistiše sve. Iako sam u kontaktu često sa čuvarima nereda, broj podnijetih prijava ove godine je 8, kako zbog krivolova, tako zbog "nasilnog" ponašanja ribolovca prema ovlašćenom licu. U svakom slučaju, sa njim bi imao premijeran nastup. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Damjanpg
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 15
Godina : 30
Datum upisa : 31.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Pet 16 Sep 2016, 23:07

Ćao ljudi uzimam neki stap za ff .do sad sam pecao na vaser kuglu i svaku sam pustio. rijetko kad sam pastrmku uzeo i ponio. moraca mora da bude bogata pastrmkom. kako da se uradi poribljavanje i zastiti od krivolova. ja bih se zaposlio kao lovocuvar.
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Godina : 43
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Sre 12 Okt 2016, 22:47

Uzalud je bilo kakva priča o zaštiti ribe u po meni najljepšoj rijeci Crne Gore, dok se ne promijeni pravosudni sistem.
Niko neće i ne može sačuvati rijeku osim sudije, koji će određivati visoke kazne, pa i zatvorske kada se počini krivično djelo.
Nikada se ne bih upustio u gazdovanje rijekom i preuzeo brigu o čuvanju, ne samo Morače nego bilo koje druge rijeke, dok ne bih postigao dogovor sa sudijom za prekršaje i načelnikom policije u tom gradu, i to pisani dogovor sa sastanka.

Ja i dalje idem na ovu i druge rijeke, pecam tenkara načinom kao što znate i vraćam ribu... pišem reportaže i postavljam fotografije... ne zbog sebe, ja sam se izmeračio dosta... već zbog onih koji Moraču neće zapamtiti ovako lijepu.
Niko mi ne može oduzeti tu ljubav prema rijeci, i pored mnogo drugih hobija koje imam, mušičarenje je bilo i biće moja najveća strast po kojoj me mnogo ljudi poznaje.

Postavio sam puno slika i napisao mnogo riječi o ovoj rijeci, a nadam se da će biti toga još ... i puno i mnogo :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1609
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Čet 13 Okt 2016, 20:26

dobar post Mikeli i veliki pozdrav ....Gdje si ti bre covece....
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Godina : 43
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Pet 14 Okt 2016, 19:23

Lale, pozdrav druže stari. Tu sam, uskočim I pročitam kad stignem forum, a od mnoštva obaveza na rijeku idem rijetko. Kad odem u penziju Morača je moja :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Fly7
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 17
Godina : 20
Datum upisa : 06.11.2016

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Sre 29 Mar 2017, 20:44

Nazad na vrh Ići dole
Fly7
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 17
Godina : 20
Datum upisa : 06.11.2016

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Sre 29 Mar 2017, 20:48

Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Morača   Sre 17 Maj 2017, 08:16

[center]Na 10 km od grada, mjesto zvano Brioni.
Previše južnog vjetra smetalo mi je da bi pecanje bilo kako treba.
Međutim, baš kod ovih malih sastavaka sa Moračom, imao sam i malu nagradu.

Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Morača
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 56 od 56Idi na stranu : Prethodni  1 ... 29 ... 54, 55, 56
 Similar topics
-
» Rijeka Morača
» Rijeka Bijela
» Rijeka Cijevna
» Rijeka UNA (jedna i jedina)
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: