musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4222
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Ned 14 Feb 2010, 19:57

Nesto razmisljam....ako bi ziri video uzivo muve moglo bi doci jos do jednog problema.
Stariji clanovi koji losije vide nebi mogli da sagledaju detalje...ovako na krupnim slikama valjda ce bolje da se vidi Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Ned 14 Feb 2010, 20:11

Salmosapiens, muve neće biti ocenjene samo putem fotografija. Opusti se i ne brini.
Organizator je isti kao ranijih godina i uveravam te su ovo koraci na bolje i ništa drugo.
Zanimljivo je da je ovo što je Sasats u šali napisao, zapravo tačno. Macro fotka zaista može da prikaže detalje koji bi golom oku promakli.
Nova tehnologija, Internet i mogućnosti koje nam pružaju savremeni fotoaparati će ubuduće stalno biti korišćeni, čak i kada žiri u rukama drži prijavljene muve.

Poslednji izmenio Mixmaster dana Pet 19 Feb 2010, 00:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4222
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Ned 14 Feb 2010, 20:19

Mislim da muve slikane istim aparatom pod istim uslovima i iz istih uglova imaju podjednake šanse ....i jedno pitanje ...u kojoj rezoluciji su fotografije mušica
za ocenjivanje?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Ned 14 Feb 2010, 20:39

Sasats, fotografije su rađene sa rezolucijom 10 miliona piksela, a na njima se vidi svaka nit i dlaka - mnogo bolje nego golim okom. Postoji opasnost da se vidi i previše detalja, a o nedovoljnoj vidljivosti nema ni govora. Evo primera jedne nimfe i njenog delića (slika je "kropovana", pa 2.5 puta umanjena da bi stala na forum):

Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 576
Godina : 48
Datum upisa : 24.04.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Ned 14 Feb 2010, 20:44

Mixmaster ::

Nova tehnologija, Internet i mogućnosti koje nam pružaju savremeni fotoaparati će ubuduće stalno biti korišćeni, čak i kada žiri u rukama drži prijavljene muve.

Naravno! Nove tehnologije i Internet se danas uveliko koriste za tzv. "telemedicinu" (nije medicina za telad i ostale sapiense!) vec medicina - na daleko! Hirurg na jednom kontinentu daje isntrukcije, preko slike, onom drugom - na potpuno drugoj strani Planete, i to uspesno. Pa ako moze telemedicina - moze i FT, zar ne?

Biće to skroz zanimljiva stvar!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 29
Datum upisa : 18.12.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Ned 14 Feb 2010, 21:35

Sve je to lepo, ali macro nosi i loše strane takmičenja tako da će većinu takmičara primorati da kupuje malo veće lupe i mikroskope i pod tim sočivima da pravi svoje imitacije ne bi li bile bez ijedne greške što i nije normalno za FT. Ali normalno to je do organizatora, pa ko hoće taj i neka se takmiči ko neće on i ne mora, niko se ne primorava na to.
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 29
Datum upisa : 18.12.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Pon 15 Feb 2010, 00:11

Malo sam dosadan, ali zanima me, da li obzirom da je mušičarska sekcija Niš-a organizator, da li se i njeni članovi takmiče?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Pon 15 Feb 2010, 00:38

Mico P. ::
Malo sam dosadan, ali zanima me, da li obzirom da je mušičarska sekcija Niš-a organizator, da li se i njeni članovi takmiče?

Nisi dosadan Mićo, naprotiv. Pitanja su odlična!

Da, Nišlije se takmiče i izlažu, ali pod apsolutno identičnim uslovima kao ostali.
Naravno, jedino ja se ne takmičim i nikada se nisam takmičio, jer sam uvek bio organizator i predsednik žirija. Sada muve dolaze pravo u moje ruke i ja ih držim zaključane u specijalnoj fijoci u prostorijama udruženja ribolovaca "Nišava". Sam sam dok ih fotografišem, tako da niko od ostalih članova niške sekcije nema pojma kako izgledaju rivalske muve, niti ko su ostali učesnici takmičenja i izložbe...
Nazad na vrh Ići dole
Strashni
Visitor
Visitor

Broj poruka : 230
Godina : 34
Datum upisa : 14.12.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Uto 16 Feb 2010, 10:17

Koliko se ljudi do sada prijavilo, koje kategorije su najzastupljenije...?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Uto 16 Feb 2010, 11:25

Strashni ::
Koliko se ljudi do sada prijavilo, koje kategorije su najzastupljenije...?

Mislim da je broj takmičara 18, a broj izlagača za nekoliko veći. To je rekord dosadašnjih Izložbi i takmičenja.

Muve su odlične i ima ih gotovo podjednako u svim kategorijama.

Broj najavljenih posetilaca je veoma veliki...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Uto 16 Feb 2010, 21:25

Prijem takmičarskih mušica i njihovo fotografisanje je završeno. One su već pred internacionalnim žirijem. Sve ide po planu - sutra počinje ocenjivanje.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Pet 19 Feb 2010, 00:59

Sve je spremno.

U
10 h se okupljamo, u

10.30h počinje video prezentacija izloženih i takmičarskih muva, u

11.30h proglašenje najboljih muva po ocenama žirija,

12.00 Promocija knjige "Priče o mušicama" - Panić/Grubić,

12.30 Mušičarska radionica i u

13.30 projekcija filma "Werfen in 3/4 takt" Romana Mosera. U

15.00 spuštaju se zavese - FT i FF show se završava.

Još jednom, poziv svim mušičarima dobre volje da posete ovaj skup.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Pet 19 Feb 2010, 01:02

Želim vam dobro druženje a vama organizatorima da sve prođe bez problema!

Čekamo reportažu...

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Pet 19 Feb 2010, 22:58

Sutra u Nišu 16°C!
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.   Sub 20 Feb 2010, 18:46

Kako je protekao danasnji skup musicara u Nisu?
Nazad na vrh Ići dole

VII Izložba i takmičenje u vezivanju veštačkih mušica-Niš, 2010.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Čišćenje rđe elektrolizom
» Ventilator hladjenja - prinudno uključenje
» Buđenje (ranog) proljeća
» NAGRADNI FOND I SPONZORI TAKMIČENJA !
» Najbolji nacin za uklanjanje rdje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: