musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 29, 30, 31
AutorPoruka
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 731
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana   Pon 12 Feb 2018, 13:22

Silvio ::
Nenad Zivkovic ::
[center]Ove su mi se lepo pokazale pogotovu pocetkom sezone u martu i aprilu

Mogu ti i reći da izgledaju jako dobro!

Silvio, i ja sam zapazio ove dvije sestrice. Nisam ih pohvalio da ne ispadnem dosadan koliko hvalim Nenada.
Nazad na vrh Ići dole
Nenad Zivkovic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 267
Godina : 24
Datum upisa : 12.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana   Pon 12 Feb 2018, 18:01

Hvala vam drugari na pohvalama, i nimfe radim bas u ovom fazonu i koloritu, i one daju odlične rezultate
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2245
Godina : 39
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana   Pon 12 Feb 2018, 18:13

Ja ga hvalim nakjvise.. pogotovo kad se seti da pise i materijale ili neki opis uz postove slika.

Forum je jedno od najboljih mesta za ucenje vezano za FT-ing.
A osnova postovanja musica je po neka rec o njihovoj nameni, situacijama na vodi ili zasto bas ti mateijali / velicina.

Meni po najmanje trebaju .. ali ima dosta kolega kojima daleko vise znaci tih par reci o materijalima ili zasto bas to ili kojoj situaciji nego prosto samo slika ..
Pun je internet i slika i lajkova pa i oglasa za muve.. muve danas uopste nije tesko pronaci ili videti .. Ali procitati ponesto uz njih je dosta redje pa je to prosto i poenta forumskog druzenja.

PS.
Evo neko moje misljenje .. Apsolutno vuku na temu "spiders" odnosno neka njena povratna forma vracena iz USA skole.
(koreni price su negde potekli iz Engleske "North Country Patterns" i njihovih Spider-a koje je mozda najbolje predstavio Oliver Edwards..)
Ovakve muve su "Ameri" lepo prilagodili za vode i situacije karakteristicne za USA (reke 50+ metara sirine uz konstantni brzak), gde sitni evropski spideri ne deluju adekvatno i pored svoje lovnosti.

Meni se ne svidja rep na donjoj, mislim da ne igra ulogu u lovnosti i da bi bilo ok i bez njega. Na gornjo ima smisla i u nekoj drugoj prici ..
Materijali za telo, boja, rebra .. variraju od vode do vode i ima dosta lovnih kombinacija.
Podjednako su dobre i u varijatni "klasicnih" tela on na-pr. samo konca i ovakvih dabing varijanti koje telu daju odredjeni "sluzav izgled".
Kod nas su prilicno dostupni razni mix dabinzi sa dodacima vune, ili cak ciste moher vune koji lepo resavaju tu pricu.

Vecina mokrih muva, kao i klasicni spideri su uglavnom u praksi vezani za tako-reci "pretrazivanje vode" prilikom ribolova.
Dok su se ovakve varijacije na nasim vodama pokazale lovne i u ne bas klasicnim situacijama.
Na njih jako pozitivno reaguju i ribe koje "aktivno buckaju" a prilicno su selektivne u izboru musice.
Veoma cesto daju rezultat kad nista drugo ne privuce paznju "aktivne ribe" a na uspeh manje utice da li je prezentacuja uzvodno nizvodno i td..

Nešo tebi za Nišavu moze prilicno da bude interesantna i varijanta od skroz crvenog tela sa tamnijim nozicama. (siva rebra ili i bez njih)
Cesto je pravimo i od "hot melt glue", koji u ovnovi i nije neko otezanje jer je neznatno gusci od vode, a usput ima odredjene pozitivne osobine.
Mozda si i cuo .. lokalno je zovemo "Nišavsk-a" jer se prilicno pokazala pogotovo u tvom kraju .. PS> Svidja mi se slika like like  pozzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Nenad Zivkovic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 267
Godina : 24
Datum upisa : 12.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana   Ned 18 Mar 2018, 15:04

Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'

Broj poruka : 951
Datum upisa : 04.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana   Čet 19 Apr 2018, 21:55

....nesto od danas za pastrmku..

Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana   

Nazad na vrh Ići dole

Mokre mušice za Pastrmku i Lipljana
Nazad na vrh 
Strana 31 od 31Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 29, 30, 31
 Similar topics
-
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)
» Ribolov na lososa i morsku pastrmku - Sweden

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: MOKRE MUŠICE i EMERDŽERI-
Skoči na: