musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17
AutorPoruka
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 717
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Pon 21 Maj 2018 - 11:29

Mixmaster ::
"Čim ti stavljaš oči na strimere, nikad od tebe ribar..." Laughing

A kako drugacije ulovit Mladicu? Na suhu muhu ili mozda na Kukuruz ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Visitor
Visitor

Broj poruka : 487
Godina : 41
Datum upisa : 30.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Pon 21 Maj 2018 - 16:51

@waterfall
Oci su tu da ulove ribolivca

ps.
nijesam "musicu" napravio od septembra.... al zato strimera brdo...
moram naci dosta vrremena da izbombardujem ovu i onu "moju" temu
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Pon 21 Maj 2018 - 17:37

Mladica je prezanimljiva riba i normalno je da je volimo lovit. Mix voli malo drame. Neka, barem forum nije dosadan.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9889
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Pon 21 Maj 2018 - 20:53

Ja sam ovu godinu počeo sa neverovatne 2 mladice u 15 minuta i to, na Nišavi, gde je niko nikada na muvu nije bocnuo. To mi je dovoljno da kažem "Završio sam sa mladicama", ali me ipak kopka ova lama, koju nabavih pre par nedelja kod deda Save Martinovića. On je pun toga, pakuje i prilično jeftino prodaje. Gde je iskopao, to ne znam, ali materijal je prva liga za strimere za mladicu.

Eto, zbog te lame ću morati opet da bodem mladice, mada mi nije baš do toga. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Uto 22 Maj 2018 - 3:25

Kolega, potpuno sam uvjeren da je puno lakse musicarskim priborom uhvatiti Klena nego Mladicu. Kako sad da je musicarenje Klena vrhunska disciplina a musicarenje (strimerisanje) Mladice nije?
Vec znam moguci odgovor pa da te malo preduhitrim. Klen se lovi i ostalim tehnikama a ne samo strimerom. A sta cemo onda sa Bolenom koji se lovi strimerom a ribolov na njega predstavljas kao vrhunac umijeca?

Poslednji izmenio Waterfall dana Uto 22 Maj 2018 - 10:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Uto 22 Maj 2018 - 9:31

Ne znam, nekako mi je teško kad treba da idem da mušičarim mladice, a i kad je zakačim, ostanem hladan. Dok idem sa priborom za mladicu u rukama, osećam se kao lenština kada mu zvoni sat u 6h i treba da pođe na posao. Laughing Pojma nemam zbog čega. Dobra riba, krupna, privlačna...mnogi bi da je bockaju...ali ja nekako nisam zagriženi huchist. Isto osećam i prema štuki. Hiljadu puta sam ih bockao na muve, ali vrlo često sasvim mirno plivaju pored mene dok sa ushićenjem bockam bodorke, karaše, klenove i crvenperke.

A, nije da ne hvatam te dve vrste. Ustvari, mušičarim ih mnogo uspešno, kad se uporedim sa ostatkom sveta. Laughing

Pogodio si da mi je omiljeni predator bucov, taj brzi rečni harambaša. Nemoj da mi ga pominješ sad, dok je lovostaj na njega, jer mi tako izazivaš srčanu aritmiju, a to nije lepo. Laughing Povređuješ me. Laughing Evo, svaki dan nabadam divlje potočare i mlataram po nekim džunglama i klisurama, ne bih li zaboravio bucove, a ti me sad čačkaš i remetiš. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Uto 22 Maj 2018 - 10:41

Tu me ostavljas bez teksta. Ja Bucova nisam nikad niti vidio u zivotu. Nema ga u mojem okruzenju. Placko
Najblizi mi je na Savi kod ZG ali mi je malo predaleko da bi krenuo u istrazivanje terena. Tim vise sto mi za to treba ili terenac ili neko plovilo, vjerovatno i jedno i drugo jer ne poznajem nikog tko bi mi ublazio trud i pokazao mi dostupna mjesta.
Ali Mladica na Kupi je vrijedna truda jer nju nije bas lako dobiti na musicarac. U sezoni Mladice je voda obicno visa tako da se mnogim mjestima ne mozes niti priblizit dovoljno da bi izveo obecavajuci zabacaj. Lovi se ona dobro na spining ali to me ne zanima.
Ljeti bi se mogla lijepo lovit u sumrak ali ja sam legalist i to ne radim.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Uto 22 Maj 2018 - 20:23

Pa, Waterfall, meni je najbliži lipljen na 300km, pa sam ih toliko pohvatao da mi frizura liči na njegovo leđno peraje. Laughing

Možeš i ti da pređeš 300km, bar 5-6 bucova da klepneš, čisto da ga uporediš sa ovim/onim, pa i mladicom.
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   Sre 23 Maj 2018 - 2:41

Mixmaster ::
Pa, Waterfall, meni je najbliži lipljen na 300km, pa sam ih toliko pohvatao da mi frizura liči na njegovo leđno peraje. Laughing

Možeš i ti da pređeš 300km, bar 5-6 bucova da klepneš, čisto da ga uporediš sa ovim/onim, pa i mladicom.

Mixe, ti si, ako se ne varam, profesionalni musicar. Moja me profesija i profil posla drzi nekoliko tisuca km daleko od doma i svega sto uz to ide.
Najkrace receno, nemam vremena za to.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))   

Nazad na vrh Ići dole

Strimeri za mladicu (Streamers for huchen (hucho hucho))
Nazad na vrh 
Strana 17 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Similar topics
-
» Fly Fishing only "Zeta" -Nikšić
» Hucho taimen. Huge fish fishing
» Ćehotina !
» Ribolov na lososa i morsku pastrmku - Sweden

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: STRIMERI i dr.-
Skoči na: