musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Djekenes, Madjarska FFF polaganje....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Fly Daddy
Guide
Guide

Broj poruka : 876
Godina : 47
Datum upisa : 02.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 12:13

Ovde vredi da se bude na vreme, kako bi procitali sve pre nego sto se neki postovi izbrisu ili preprave.
Super je Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Sagemaster
Visitor
Visitor

Broj poruka : 422
Datum upisa : 21.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 12:34

Poštovani kolege,

moram Vas obavijestiti da moj post upućen kolegi Ivanoviću nije izvorno ovakav kavim ga možete vidjeti, zaista je puno određeniji i širi.

To je rezultat protekcionizma sa jedne strane i gušenja slobodnog izražavanja sa druge.

Posebno me nervira kad netko nepozvan piše o nečemu o čemu nema pojma a i dira se u nešto što nije njegov resor.

Kolega Ivanović nema bele veze šta je i tko je Hrvatska mušičarska scena a nakon ovih eksplicitnih uvreda i insinuacija nema potrebe niti za isprikom.

Njegovi favoriti nisu akreditirani niti imaju legitimitet koji podržava bilo koja legalna ribolovno-mušičarskaorganizacija u Hrvatskoj.

Dakle Ivanoviću Vi ste persona non grata i nomen nescio u Hrvatskoj mušičarskoj sceni za razliku od kolege Zeca i Andrića koji uživaju ugled

poštovanih i uzornih mušičara, kako u Bosni tako i u Hrvatskoj.

Molim Vas da ne pišete dezinformacije o Hrvatskoj Mušičarskoj sceni niti da dirate nešto što Vam se iz ne znam kojeg razloga ne sviđa a niti nas ne interesira.

Mi se u tuđe nacionalne organizacije i situacije u njima ne izjašnjavamo bez obzira na vlastito mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9766
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 12:54

Nema protekcionizma. Samo raspalite, ali bez direktnih uvreda.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:37

Za mene je Senna instruktor skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Fly Daddy
Guide
Guide

Broj poruka : 876
Godina : 47
Datum upisa : 02.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:42

Prvi tekst Sagemaster-a je bio do bola. Steta sto nisam snimio. ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Sagemaster
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:43

Sale ::
Za mene je Senna instruktor skocko

Slažem se, Senna je ljudina i ribolovac kakvi ovdje neki forumaši sa velikom gubicom nikada neće biti.

Taj skromni i dragi čovjek je najvjerovatnije podlegao vlastitoj tremi i nije niti prvi niti zadnji kojemu se to dogodilo.

Ja navijam za njega i znam da će on to položiti ako ga još bude zanimao taj papir.

P.S. Molim te pozdravi ga kad ga vidiš i reci mu da navijam za njega.
Nazad na vrh Ići dole
Sagemaster
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:46

Fly Daddy ::
Prvi tekst Sagemaster-a je bio do bola. Steta sto nisam snimio. ahhaha

Iskreno ti se zahvaljujem, podršku su mi pružili i mnogi drugi kolege ali si ti jedini koji je to objavio postom.

Zato ti još jednom hvala.

Nisam napisao ništa što ne bi odgovaralo istini.
Nazad na vrh Ići dole
Cori143
Visitor
Visitor

Broj poruka : 366
Godina : 62
Datum upisa : 09.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:49

Polaganje ispita za FFF Certified Casting Instruktore
Novi FFF CI I MCI instruktori

U mestu Đekenješ (Hungary 2010, Location: Gyekenyes near Nagykanizsa, May 14 - 16, 2010) je bilo polaganje za FFF CI (Federation of Fly Fishermans Certified Casting Instructor) i FFF MCI (Master).
Ispitu je pristupilo 14 kandidata - 12 kandita za CI: iz Srbije 4, Hrvatske 3, Italije 1, Mađarske 2 i Rumunije 2. i 2 kandidata za MCI iz Mađarske. Za mastera su oba kandidata položila.
Od 12 kandidata koji su pristupili ispitu za CI njih 10 je položilo. Ispit nisu položili jedan iz Srbije i jedan iz Rumunije.
Iz Srbije su položili Đorđe Anđelković, Oliver Kuzmanović i Igor Stanković, a nije položio Milan Popović – Seno.
O ostalim imenima na sajtu http://www.fedflyfishers.org/

Čestitke svima koji su uspeli da polože ispit, Onima koji nisu, biće još prilika.
Uredništvo lista Mušičar

Vest postavljena na www.musicar.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicar.rs
Prle
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 24
Godina : 41
Datum upisa : 08.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:58

Najiskrenije cestitke i od mene onima koji su polozili, a onima koji nisu drzimo fige na sledecem polaganju ako se za njega odluce.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eyefetch.com/profile.aspx?user=Zoran
Aco Ivanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 576
Datum upisa : 24.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 13:59

Mikele ::
Aco Ivanovic ::

Bejkeru, ideja je super

Pozdrav![/b][/color]

Ideja je super ali sa vama Ivanovicu vise nece ni vasi iz EFFA pa vas nema ni u programu na Plivi

Mikele, čestitam na prvom postu!

Mada, red bi bio da se predstaviš iako vrlo dobro znam ko si ... sačuvaću tvoj identitet od drugih, da ti ne bude neprijatno!

Da ti odgovorim:

EFFA nije privatna organizacija. Program za svaki EFFA (ranije FFF-Europe) na našim prostorima sastavlja domaćin i organizator. Tako je bilo od prvog mitinga još iz Tolmina u Sloveniji ... ovoga puta, organizatori su Ivan i Veljko a domaćin, sponzor i prijatelj mitinga - ko drugi nego Goran Talic, čovek kome mnogo dugujemo. Bez obzira na eventualne motive, Ivan i Veljko su pametno postupili što me nisu stavili u program. Na mlađima svet ostaje! Osim toga, EFFA instruktora ima mnogo, treba i druge videti ... takođe, EFFA programi su javni i jako fleksibilni! Osnovni program uvek postoji ali SVI uzimamo učešća u manifestaciji. Ko to ne zna, neka dođe da vidi. Dolazi i Memo iz Beča, dolazi Claus Elmenreich iz Austrije. Ni oni nisu u zvaničnom programu ali to nema nikakve veze, mi smo organizacija sa instruktorima potpuno sličnih stavova i standarda, kada je reč o profesionalnosti i umeću. Doduše, organizacija koja za sada ima fantastičan FC program samo, u ostalim segmentima kiksira i kaska za FFF, koji ima veliku tradiciju još od Lee Wulffa. Mene je dosta bilo proteklih godina, već 15 leta radim na promociji fly castinga, kao sastavnog i prelepog segmenta fly fishinga, po kome se isti prepoznaje. Efekat sam postigao: mnogo se bolje i lepše baca, to se vidi na svakom koraku! Mlađi, srednji i stariji - svi pričaju ili bar žele da poprave i usavrše FC. Mnogi su i uspeli, uključujući i tebe ... drago mi je zbog toga, jer to je u službi opšteg kvaliteta FF i njegovog poboljšanja. To je glavni cilj, koji sam postigao krenuvši u misiju pre mnogo godina ... dakle, "moji" iz EFFA mogu biti za ili protiv mene, ali neka svako unutar EFFA (ili bilo gde drugo) uradi ponaosob ono što je Aco Ivanović za EFFA i biće sve u najboljem redu. Nemoj da se stidiš čobana i ovaca - njihov sir jedeš i mleko piješ! Pošteniji su oni od tebe, "Mikele" ...

Da odgovorim i tebi, Sagemaster, mada ne zaslužuješ - samo ti pridajem značaj koji ti ne pripada:

Pomenut je moj prijatelj Milan Kuprešanin i ništa više! Sve ostalo je tvoja maliciozna izmišljotina i srdžba, iz razumljivih razloga! Hrvatsku sam pomenuo i to više puta ali ne u kontekstu koji bi ti želeo već u onom koji priliči meni (i mojoj akademskoj tituli, koja vidim da te žestoko svrbi!). Dakle, sa oduševljenjem sam HVALIO hrvatske vode i napisao nekoliko postova kako ovde tako i na musicarenje.org Tamo sam pomenuo ljude, ali prave, poput legende Merkaša, Ćića Štefanca, Zdravka Pršu i sjajnog momka Tvrtka iz Zagreba koji me je vodio po Curku i Kupi ... ima tu još sjajnih ljudi, poput Aleksandra Vrtarica - profi fotografa i velikog zaljubljenika u FF. Njemu sam dao intervju u listu Športski Ribolov, gde sam sa uživanjem pisao o hrvatskim vodama i ljudima koje sam tamo upoznao ... ne patim od toga da li sam nekome persona grata ili non-grata (možda ti?), ja to i ne očekujem jer sam po rođenju a i genetskoj sklonosti predodređen i izabran da primitivcima ukazujem gde im je mesto. To se mora povremeno raditi, da ne bi budale vladale svetom! Znam sigurno kome sam draga osoba - mom sinu Danilu i supruzi Jeleni. Sinu ću otkriti sve moje veštine, nešto o čemu ti možeš samo sanjati ...

... a vidim da sanjaš, i to prilično ružne snove!

Dosta je bilo - i ovo vam je mnogo!

Pozdrav svima koji će ovaj post shvatiti onako kako treba ...

Aco Ivanovic
EFFA Master FCI
EFFA Advisory Board
Scott Pro Staff
Ross Reels Pro Staff
RIO Pro Guide
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Sagemaster
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 14:08

[quote="Aco Ivanovic"]
Mikele ::
Aco Ivanovic ::

Bejkeru, ideja je super

Pozdrav![/b][/color]

Da odgovorim i tebi, Sagemaster, mada ne zaslužuješ - samo ti pridajem značaj koji ti ne pripada:

Pomenut je moj prijatelj Milan Kuprešanin i ništa više! Sve ostalo je tvoja maliciozna izmišljotina i srdžba, iz razumljivih razloga! Hrvatsku sam pomenuo i to više puta ali ne u kontekstu koji bi ti želeo već u onom koji priliči meni (i mojoj akademskoj tituli, koja vidim da te žestoko svrbi!). Dakle, sa oduševljenjem sam HVALIO hrvatske vode i napisao nekoliko postova kako ovde tako i na musicarenje.org Tamo sam pomenuo ljude, ali prave, poput legende Merkaša, Ćića Štefanca, Zdravka Pršu i sjajnog momka Tvrtka iz Zagreba koji me je vodio po Curku i Kupi ... ima tu još sjajnih ljudi, poput Aleksandra Vrtarica - profi fotografa i velikog zaljubljenika u FF. Njemu sam dao intervju u listu Športski Ribolov, gde sam sa uživanjem pisao o hrvatskim vodama i ljudima koje sam tamo upoznao ... ne patim od toga da li sam nekome persona grata ili non-grata (možda ti?), ja to i ne očekujem jer sam po rođenju a i genetskoj sklonosti predodređen i izabran da primitivcima ukazujem gde im je mesto. To se mora povremeno raditi, da ne bi budale vladale svetom! Znam sigurno kome sam draga osoba - mom sinu Danilu i supruzi Jeleni. Sinu ću otkriti sve moje veštine, nešto o čemu ti možeš samo sanjati ...

... a vidim da sanjaš, i to prilično ružne snove!

Dosta je bilo - i ovo vam je mnogo!

Pozdrav svima koji će ovaj post shvatiti onako kako treba ...

Aco Ivanovic
EFFA Master FCI
EFFA Advisory Board
Scott Pro Staff
Ross Reels Pro Staff
RIO Pro Guide[/b][/color]

Od svega me najviše razgale Vaša ljubavna pisma upućena meni.

Vaš vjerni obožavatelj
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

Broj poruka : 1614
Datum upisa : 01.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 14:16

Ne mogu da ne odolim a da ne napisem kometar na prepisku koja me inace slabo dotice.

Tacno pozelim da postanem Moderator na ovom forumu, uvodjenja nekih (jos) cvrscih pravila ophodjenja radi.

Pocevsi od mog nacina postovanja, koje cesto prelazi tu neku granicu prihvatljivog, pa sve do ovakvih poput ovih gore kojeg napisase postovane kolega
Sage i ovaj novi, kao i Aco Ivanovic.

Prosto se pitam, da li je moguce da svi budemo (malo) prisebniji i jednom rijecju... bolji ljudi?!
Kavge i ogovaranja (+podmetanja, sirenje neistina, ciljane opstrukcijei sl.) su dio naseg balaknskog mentaliteta. Da li bi svako od nas, koji pravi cesto
ovakve nedolicne ispade, mogao da "izbroji do 10" i razmisli malo o tome sta napisati na "javnom prozorcetu"?

Svima bi nam bilo bolje - i postali bi, vjerujem... bolji ljudi.

Pocevsi od sebe, apelujem na sve clanove foruma da se kontrolisu i uzdrze od ovakvih pisanija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 14:40

Momci, mušičarski forumi treba da budu mesto ovakvih prepiski. Mušičari su njihovi učesnici, zar ne? Dok se pridržavamo pravila, neće biti problema.
Atmosfera suparništva među mušičarima, predstavnicima ili predvodnicima ovih ili onih mušičarskih stilova na lokalnom ili globalnom nivou, nije novost.
Internet nam omogućuje da žustre duele odgledamo odmah, pa čak i da učesvujemo u njima. Naravno da nećemo to sprečavati.

Jedino što nije dozvoljeno je da se koriste uvredljive reči i teške optužbe. To je takođe štetno i za onog ko ih iznosi, jer time ne doprinosi da čitaoci
uvaže njegove reči, već ih svako ko je pristojan i staložen odmah odbacuje.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

Broj poruka : 1614
Datum upisa : 01.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 14:46

Kazes da te ne poznajem/o dovoljno Mix-e...

... evo (polako) imam/o priliku.

Shvatih li aj dobro da je po tebi nacin pisanja postova gore - prihvatljiv na ovom forumu?

To da se zreli ljudi ponasaju kao adolescentni balavci i pisu na onakav nacin je, po meni bar, neprihvatljivo.
A podjela BOGU HVALA... odje nije, i nikada (ocito) nece da hvali.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   Uto 18 Maj 2010, 15:02

Stil pisanja ne određuju moderatori. Mi zahtevamo da se poštuju pravila foruma i to je sve. Loši, strogi smo, ne brini.
Molim da se nastavi o "Djekenesu, Mađarskoj, FFF polaganju..."

Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 18 Maj 2010, 15:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Djekenes, Madjarska FFF polaganje....   

Nazad na vrh Ići dole

Djekenes, Madjarska FFF polaganje....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: