musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Reka Ljubovidja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
CalimeroH2O
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 14
Datum upisa : 28.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 09:28

Rako malo se razumem u protocne elektrane i iskreno na Ljubovidji nema nekakvih mogucnosti za tim.
Ovamo bolje da gaje medvede nego pa proizvode struju a kafica moze kad god hoces.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25660
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 09:37

CalimeroH2O !

Ponesen lošim iskustvom, ja nisam pristalica takvih vrsta zabrana ribolova. Obično se to na kraju završi totalnim devastiranjem...jer bi takva mjera zahtjevala strogu i danonoćnu kontrolu od strane lokalne ribočuvarske službe. Medjutim, znamo da je to gotovo nemoguće jer su te službe većinom jako slabo plaćene i
obučene , pa nemogućnost korišćenja i pristup voda u takvom režimu "sportskih" ribolovaca u ogromnom broju slučajava iskoriste oni još "sportskiji" koji bi u tišini to odradili nekakvim agregatima, krečom ili sl. sportskim rekvizitom.

Ja bih umjesto toga da se pitam (a ne pitam se), prepustio nesmetanom ribolovu samo mušičarima koji bi uz strogi C/R mogli da nadomeste propuste rib.sluzbe.

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
CalimeroH2O
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 14
Datum upisa : 28.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 10:23

Murino , na veliku stetu malo je takvih ljudi koji bi ispostovali to sto pricas, da se ja pitam, bio bih celu godinu na Ljubovidji kao ribocuvar ali na zalost ribocuvarska sluzba ne nalazi reselje za tako nesto, kao nije po zakonu,nemaju pravo da ukljuce nas par kao volontere ribocuvare (bez ikakve novcane nadohnade)
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1225
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 10:37

Murino ::

Ja bih umjesto toga da se pitam (a ne pitam se), prepustio nesmetanom ribolovu samo mušičarima koji bi uz strogi C/R mogli da nadomeste propuste rib.sluzbe.

Potpisujem. Mi smo upravo na ovaj način riješili isti problem na Jakotini.
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Visitor

Broj poruka : 353
Godina : 35
Datum upisa : 10.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 12:06

Ok Damire,ali ovde kod nas ima nekolicina musicara i dva ribocuvara za celu opstinu koji cuvaju Drinu i Ljubovidju!
Da li je to dovoljno?
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1225
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 12:25

Naravno da nije. Svugdje je tako drug, svi se borimo sa istim problemima. Kod nas je jedan ribočuvar koga nikada nisam vidio na Jakotini. Ali sam ja i društvo često na pecanju pa ribokradica skoro da i nema, koliko je bilo prethodnih godina. Jbg, moramo se nekako boriti. Juče sam išao na jednu rijeku koja je obilovala pastrmkom, a o ljepoti prirode da i ne govorim, Raj na Zemlji koga preoraše kamioni koji izvoze šumu. Sa četiri sektora ove godine izvlače šumu, minirali stijene, zatrpali kamenjem vodu i fenomenalne virove, granja i balvana koliko hoćeš. Tužan sam se vratio kući i više ne idem na tu rijeku, otpisana je Placko
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

Broj poruka : 1470
Datum upisa : 10.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 15:03

Ja sam 50km od Ljuboviđe, ali volim tu reku i ulagao bih u nju. Proputovao sam mnogo, lovio na velikom broju voda poštujući C&R i gde nije propisan, ali, ova, naša sredina je specifična. Kod nas ljudi love ribu ne samo za svoj frižider, nego za pun zamrzivač i još par, za prodaju. Svaki vid ribolova, pretvoren je u ''privredni'' ribolov. Veliki broj POZNATIH mladičara, skobaljaša i sl. , zapravo su mesari i to je javna tajna na Drini i pritokama.

Sa reke Ljuboviđe i još nekoliko pritoka našeg kraja, znalo se ranije nositi po preko 50 komada pastrmki, pa i onih od 10-20cm ''dobre reš pečene''.

Mi imamo problem sa korisnikom vode i to veliki, ali, konstantno se provlači priča o zaštiti među nama, no, nismo znali kako. Upustio sam se malo dublje u te vode već 2-3 godine i , nadam se, uskoro ćemo se okupii, upoznati svi mi, koji želimo zaštititi ovu vodu i zaista to i učiniti. Postoje metode. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_72
Visitor
Visitor

Broj poruka : 192
Godina : 45
Datum upisa : 30.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 18:28

Rako samo požuri dok je još nešto i ostalo.

Reka Ljuboviđa je već ,,zaštićena,, nažalost samo na papiru. Postoji slobodan deo reke, mušičarski ,,vikend,, revir i deo sa apsolutnom zabranom pecanja. Ali dva ribočuvara koji u isto vreme kontrolišu 45-50km dela toka Drine nisu u mogućnosti da svakodnevno posećuju revir.

Što se tiče protočnih elektrana ta priča teče svojim tokom i trenutno je projekat za prve dve u fazi izlaganja projekta. Tako da je izgradnja sasvim izvesna. Za jednu malu opštinu kao što je Ljubovija projekat izgradnje mini elektrana je prilika koja se teško ispušta. Izgradnjom se smanjuje opasnost od poplava(zadnja velika bila 2001.), zapošljava nekolicina mladih i ono za političare najbitnije obezbeđuje sigurno punjenje budžeta kroz procenat od prodate električne energije.
Nazad na vrh Ići dole
Sico
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 54
Godina : 45
Datum upisa : 13.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 18:51

Pa nije Djerdap pa da imaju neki priliv u budzet. Pitanje je da li ce to proci. Od toga bi imali korist samo pojedinci (mito, korupcija), budzet smesan priliv a mi bi smo ostali bez reke. Bez ribe u njoj smo vec ostali jos da nam oduzmu i to malo reke - e malo sutra. Boricemo se do kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Pon 23 Apr 2012, 22:30

Pa gde ste vas dva do sada? :ziveli :

I ta centrala neće biti ka Proslopu, a videćemo da dobijete taj deo u kom je zabranjeno pecanje za mušičarski revir. Svi ćemo čuvati pa kada pljusne neka kazna, a svim silama ćemo ići na to, malo će se zapitati krivolovci. Imate divnu reku. Vidimo se uskoro pa iz kaficu sve.

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Uto 24 Apr 2012, 01:47

Jedino resenje je da se na Ljubovidji izgradi ribocuvarska kucica i da ribocuvar bude stalno tu i obilazi reku!
Ribokradice ce se manje upustati u krivolov samim tim sto znaju da neko tu postoji,da je neko zaduzen za to!
Jos kad mu lupi neku kaznu,taj vise nece krociti tu!
Taj varalicar,grabuljas kog smo sreli juce na Ljubovidji je opusteno motorom dosao iz Pecke,
znaci iz druge opstine,izgrabuljao ispred nas,seo na motor i otisao!
Da li je imao ulova ne znam,al sam ubedjen da nije dosao da peca,da uziva i pusta ribe!
Mislim da smo trebali da ga napeglamo!
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Uto 24 Apr 2012, 02:57

Priredićemo im doček, ne brini. skocko

Malo snimaka, fotografija, ribočuvar na pravom mestu u pravo vreme, i stisnuti sudiju za prekršaje! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Ned 29 Apr 2012, 19:15

Danas, za razliku od prošlog vikenda je bilo ulova, ali jako sitne potočare...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Ljubovidja   Ned 29 Apr 2012, 19:16