musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Fly fishing fiesta "BERANE 2010"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Sledeći
AutorPoruka
Fićo
Guide
Guide

Broj poruka : 2183
Godina : 58
Datum upisa : 28.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:06

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:08

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:09

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:11

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:14

Napomenuću uz slike nekih od ulova tih dana , da se mušičario uglavnom lipljen , ali da se na musicarcima na fiesti našao i krupni skobalj i
mladica na reviru u Plavu , tako da je bilo za svakog po nešto ...

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:16

Naravno bez nje ne može da protekne ni jedan ovakav skup ...

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:18

Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 15:22

Kako sam često na vodi, vjerujte mi na riječ da su limski reviri pravi užitak i uz Taru predstavljaju prave bisere ...
pa Vas pozivam da svi vi koji ste bili i svidjelo vam se ili nikada nijeste bili posjetite nas i sami se uvjerite u ovo što sam napisao

Pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
ZeljkoObadovic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sre 14 Jul 2010, 23:44

Bravo Fićo za ove lijepe fotografije , ima i video snimaka i treba da se emituje reportaža na MBC TV o Fiesti i nadam se da će biti super .

Srđan - Murino je na lijep način dočarao atmosveru sa Fieste i da nije njega i njegove velike pomoći razvoj Flay Fishinga u Crno Gori bi mnogo sporije tekao .

Možda već možemo da planiramo neku novu Fiestu na jesen - septembar - oktobar od Plava , preko Andrijevice i Berana pa i Bijelo Polje ima puno lipjena ali nema još FF područja ali su lipjeni krupni i ima ga dosta jer se nizvodno više lovi skobalj i bijela riba .

Vodostaj na Limu se polako stabilizuje i svakim danom su sve bolji uslovi za mušičarenje - informativno .
Nazad na vrh Ići dole
Gabriele CH
Visitor
Visitor

Broj poruka : 153
Godina : 55
Datum upisa : 19.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Pet 16 Jul 2010, 07:12

Hy all my Friends, I wants again to thank you for everybosy, will be strong to wait until next September for to see you again.
At this time I have opened a new Topic on PIPAM Forum (Italian)

http://www.pipam.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=26

and in CARPATICA FLY FISHING CLUB Forum (Romania),

http://carpatica-fly.ro/forum/comments.php?DiscussionID=64&page=1#Item_25

Not everybody are happy of Montenegro, there are many people who defend UNEC in Slovenia but doesn't matter, THE MONTENEGRO IS THE BEST.

Have you a nice week end skocko

GAbriele
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'

Broj poruka : 1811
Godina : 28
Datum upisa : 02.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sub 17 Jul 2010, 00:19

Prošlo je dosta od fieste i ribolova na Limu, al' moje slatke obaveze oko letovanja nekako mi ne dozvoliše da bacim koji komentar vezano za ovu sjajnu manifestaciju, tako da se unapred izvinjavam na kašnjenju!

Mislim šta reći!? Nekome sa foruma sam posle fieste rekao, da sam toliko prepun pozitivnih utisaka, da jednostavno ne znam šta da napišem! geek Paaa, pošto je prošla euforija pod uticajem, suncem opaljenih ‘Talijanki, idemo redom! Laughing

Oficijalni deo fieste - Protekao u najboljem mogućem redu. Organizatori su se svojstveno potrudili da se u prelepom ambijentu Eko krčme i Luške makve svi jako prijatno osećamo. Rekao bih da je to bio idealan odnos ozbiljnosti i zezanja, kakvu zahteva ova manifestacija i portfolio ljudi koji su je posetili! Prvog dana fieste sam prvi put prisustvovao fly cating prezentaciji gosn' Ace Ivanovića i ako ikome znači moj sud i ocena, imam samo reči hvale. Alex je svakako, pun iskustva, znanja i u stilu pravog mastera, demonstrirao esencijalne elemente zabačajnog pokreta i još mnogo pojedinosti vezanih za praktični - ribolovni fly casting. Uz uvek prisutnu duhovitost, nasmejao je i naučio nečemu novom, sigurno sve prisutne!
Drugi dan fieste bio je rezervisan prvenstveno za prvo takmičenje u izradi veštačkih mušica na prostorima Crne Gore, a kasnije prezentacije uvaženih intruktora Ace (mastera) i druga iz Italije - Gabriele Di Florio-a (FFF instruktor), koji na kraju nije ni održao (na žalost) prezentaciju poznate TLT tehnike zbog iznenadne "provale oblaka". Opet sve savršeno, pogotovu sa moje tačke gledišta, s obzirom na to da sam osvojio dva zlata na takmičenju. Hvala veliko! Vezano za takmičenje u izradi mušica, posebno bih se zahvalio mom velikom drugu, domaćinu Željku Obadoviću, koji mi je u jednoj od kategorija prepustio zlato i pokazao kakav stav treba da ima jedan domaćin, drug i ribolovac - mušičar. Radi se o tome da smo od strane žirija dobili jednak broj poena za kreacije u istoj konkurenciji, te smo trebali da idemo na "majstoricu" i u drugoj rundi odlučimo pobednika. Kao što rekoh, Željko je pokazao kakav je čovek i zlato je pripalo meni bez ikakvih “extra” nadmetanja! Još jednom, hvala Žeki!

Neoficijalni deo - Bilo je stvarno mnogo dobrog zezanja! Svi drugovi, okupljeni oko dragog nam sajta... Da vas ne nabrajam, jer ne želim da se neko oseti zapostavljenim ako ga ispustim, već moram da kažem da mi je jako drago što smo se konačno upoznali, pecali, pravili muve i pijuckali!
Reka Lim je moćna voda sa sasvim dobrom populacijom lipljana koji su lepi, debeljuškasti i probirljivi. Iako vodostaj nije bio idealan po rečima domaćina, moram da zapazim da se jako dobro pecalo. Od Berana do Plava svi su me tereni oduševili. Nisam pecao u Andrijevici iz razloga što nisam imao mnogo vremena (ali i zbog velikog vodostaja, te loše aktivnosti ribe) , a Beranski deo Lima je bio jako darežljiv. Plav i vir ispod mosta sam posetio u subotu popodne zahvaljujući Murinu - Cicku, prvog dana fieste. Jako lep deo reke, sa velikom populacijom super selektivnog (s razlogom) i uglavnom sitnijeg lipljana. Uhvatile su se neke sitnije ribe, medjutim, enormno velika i komplexna rojenja jednodnevki, sedževa, diptera, te prisustva kopnenih insekata nisu dozvolila da mi (nam) se Plav pokaže u punom sjaju… Ali otom – potom, biće dana za megdana!

Umesto zaključka...

Kako god okrenem, beranski deo Lima je ipak ostavio najjači utisak na mene, iako mu, ruku na srce, nedostaje zelenilo i divljina ostalih revira, mada ni on nije “ćelav” s obzirom na to da se peca u sred grada! Kao što napisah, darivao me je mnoštvom dobrih lipljana, od jutra do mraka. Preko dana sam češljao brzake, više pecao “jesenjim” - pastrmskim nego ” lipljanskim” kreacijama na udici #14 (ironično Laughing), a kako se bližila noć, lipac je sve više i više pokazivao svoju pravu i “nezgodnu” prirodu, tako da sam uglavnom završavao ribolov imitacijama na udicama #18 i #20. Lepo, ali stvarno lepo! Moji domaćini, koji su me ugostili kao svog brata, prvenstveno Željko, Darko, Danijel i Rade bezuslovno su mi pokazivali prave terene, upućivali na prave imitacije, tako da i njima “pripada” deo mojih ulova. Za sami ribolov, ima još dosta toga da se kaže ali to ćemo ostaviti za neke druge teme…

Tereni ispod mosta...

Lipac...

Ne vezano za voljenu nam pasiju, gorepomenuti momci su me ugostili nakon fieste kao niko do sada. Ljudi moji, pa ja stvarno ne znam kako da vam opišem koliko sam vam zahvalan! Nadam se da je sve bilo ok i sa moje strane i da vam nisam napravio mnogo zbrke i komplikacija u životu, s obzirom na posao i obaveze koje ste imali u toku nedelje (ovo se posebno odnosi na Željka, kod koga sam spavao)… Hvala vam na svemu!

Na kraju, dodao bih i to da će fascinantne beranske devojčice biti još jedan razlog mojoj novoj poseti (najverovatnije septembra), uz obećanje da će se tada sve zaljubiti u mene! Laughing Čuvaj mi ih Žeki! Laughing

P.S. S obzirom na to da sada nisam u Srbiji, a slike sa fieste u PC-u, postavio sam samo neke, koje sam po dolasku u Niš postavio na Face Book.

Do ponovnog susreta…

Veliki pozdrav,

Mladen Žakula!

Nazad na vrh Ići dole
ZeljkoObadovic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sub 17 Jul 2010, 10:43

Hvala Žakula na biranim riječima , do septembra će lipjeni još da porastu a za cure da ne pričam sam si vidio - samo da zabaciš i dobru kontru da udariš !

I ti si sve nas oduševio i na pravi način prezentovao nišku školu izrade mušica , dobro mahanje i super druženje , čekamo te .

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sub 17 Jul 2010, 11:19

Drago mi je da se Žakula oduševio crnogorskim rekama, gostoprimljivim mušičarima i lepim devojkama.

Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Sub 17 Jul 2010, 15:15

Gabriele CH ::
Hy all my Friends, I wants again to thank you for everybosy, will be strong to wait until next September for to see you again.
At this time I have opened a new Topic on PIPAM Forum (Italian)

http://www.pipam.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=26

and in CARPATICA FLY FISHING CLUB Forum (Romania),

http://carpatica-fly.ro/forum/comments.php?DiscussionID=64&page=1#Item_25

Not everybody are happy of Montenegro, there are many people who defend UNEC in Slovenia but doesn't matter, THE MONTENEGRO IS THE BEST.

Have you a nice week end skocko

GAbriele
Hi Gabriele...and I want to thank you for coming here.That is rely big thing for Montenegro and specially for us.
I personaly enjoyed with you around and cant wait till you come again cheers
Also thanks for bringing your romanian friends along and good words on bigest FF forum,The PIPAM, about Montenegro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Fly fishing fiesta "BERANE 2010"   Ned 18 Jul 2010, 23:07

Mr.Zacoola ::

Do ponovnog susreta…

Veliki pozdrav,

Mladen Žakula!

[/center]

Bravo Žakula i hvala na lijepim riječima! Nadamo se da ćemo te ubrzo ponovo vidjeti na CG vodama!
Evo Mixić se već odomaćio kod nas,pa naredni period u Nišu možeš iskoristiti da prikupiš korisne savjete od starog vuka!
Nazad na vrh Ići dole

Fly fishing fiesta "BERANE 2010"
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 18 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing only "Lim" - Berane
» uljez Ford Fiesta mk5
» Mladenovac 2010
» Fly Fishing only "Zeta" -Nikšić
» Fly Fishing only "Lim/Ljuča" - Plav

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu