musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Krušnica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Sre 14 Mar 2012, 11:39

40 eura za jedan lovni dan na Klokotu je pljacka!
Nazad na vrh Ići dole
Miran
Visitor
Visitor

Broj poruka : 218
Godina : 56
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Sre 14 Mar 2012, 14:17

Jedan dodatak uz cijene na Uncu!
Postoji mogucnost kupovine trodnevne dozvole koja kosta 100 KM i petodnevne koja kosta 130 KM.E mislim da je to ono sto nam treba.Proslog augusta smo Tare i ja na Uncu tako radili i to dan nakon sto je donesena odluka o uspostavljanju Nacionalnog parka Una.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1226
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Sre 14 Mar 2012, 16:17

Ni meni apsolutno nije jasno ovo za Klokot. 40 eura ??????. Ja toliko plaćam godišnju republičku dozvolu. Sumnjam da pruža proporcionalno zadovoljstvo. Koliko sam ja upućen, to je prilično kratak potez. Kada god gledate fotke sa Klokota uvijek su isti kadrovi. Pa nije Novi Zeland. Živo me zanima kakva je posjećenost?
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 148
Godina : 56
Datum upisa : 31.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Čet 15 Mar 2012, 12:14

Damirt82 ::
Ni meni apsolutno nije jasno ovo za Klokot. 40 eura ??????. Ja toliko plaćam godišnju republičku dozvolu. Sumnjam da pruža proporcionalno zadovoljstvo. Koliko sam ja upućen, to je prilično kratak potez. Kada god gledate fotke sa Klokota uvijek su isti kadrovi. Pa nije Novi Zeland. Živo me zanima kakva je posjećenost?

"Odlicna", a bice sad nakon ovih cijena jos "bolja" .... ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Visitor

Broj poruka : 267
Godina : 37
Datum upisa : 19.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Čet 15 Mar 2012, 20:08

Opet moram da se umesam !!! Musicarenje na takvim vodama je za bogat svet i za one sto reklamiaju Simms i tako te brendove!!!
Ja sam zadovoljan sa lovom klena na mojoj reci i to za dzabe !!! :)
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1226
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Čet 15 Mar 2012, 21:31

E Peđa ovo kao da sam ja napisao :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Visitor

Broj poruka : 267
Godina : 37
Datum upisa : 19.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Čet 15 Mar 2012, 23:22

Pa brate sta drugo da kazem!!!!???? Ja sa profesorskom platom ne mogu da pecam na tim vodama ali zato na Limu u Plavskom reviru za te pare pecam 7 dana i uzivam!!! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Tare
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 42
Godina : 60
Datum upisa : 28.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Pon 26 Mar 2012, 11:33

Mušičarenje ili FLY FISHING nije jeftina zanimacija - a opet sve zavisi od nas kolioko ćemo trčati za markama wadersa, štapova, struna .... FLY FISHING-om se može baviti u japankama i šorcu, loviti u reviru ili otvorenoj vodi a kojih je sve manje u dobrom stanju. Ako smo na otvorenoj vodi - skloni smo reći da je voda jalova, da nema ribe (što i jeste čest slučaj) - u revirima ribe ima a rad, briga i poribljavanje .... košta nas krajnje korisnike. Da li su cijene adekvatne stanju revira - to je druga priča. I ja bih volio da su otvorene vode bogate ribom, da su obale uređene da ... ihhh šta bih ja svašta volio. Nažalost - svjedoci smo drugačijih stanja na otvorenim vodama. Znači ... treba naći kompromis - sa ličnim finasijama i samim sobom.

A da je lijepo mušičariti ... lijepo je, ma krasno je, ma nema ljepše zanimacije. Stariji mušičari - mušičarenje i doživljaj ulova porede sa oniiiiiim (sto smo često radili kao mladji), a ja kad promislim ... imaju pravo - kad riba krene - više ću izvaditi nego što mogu staviti umoran !!!!! I još samo da dodam - neki pojedu i popiju 3 moja dana na reviru i uveče sve to povrate a sutradan se sa glavom pozdravljaju !!!!

Pozdrav vam
Nazad na vrh Ići dole
Bifi
Visitor
Visitor

Broj poruka : 373
Godina : 54
Datum upisa : 05.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Ned 19 Avg 2012, 23:56

Evo poslije nešto vremena moji prijatelji i ja posjetili smo revir na rijeci Krušnici.
Za osnovne informacije kontaktirao sam ribočuvara Mirsu o stanju generalno , kaže , vodostaj je dobar , solidan , kakav bi mogao biti , ribe ima , radi , s malom razlikom , promijenjena je cijena dnevne dozvole i za malo je poskupila i sad iznosi 30KM a za strane posjetioce 50 KM.
Stvarno .... svaki put kad je čovjek ponovo vidi očara svojom nevjerovatno zelenom bojom , čistoćom i prozirnošću.Rijeka Krušnica od svog izvora pa do ušća gdje se ulijeva u rijeku Unu nema tako nekakav veliki pad , barem mislim i ja sad neznam tačno koliki je on a sad naravno u ovim sparnim i suhim ljetnim danima kako sve rijeke u okruženju a i šire nemaju vode i protiču s nekakvim svojim minimumima tako i rijeka Krušnica kao da stoji . Za razliku , ipak , Krušnica u svom koriti ima vodu , ima dubinu i tek sa ponekim listom koji upadne u nju s obližnjeg drveća vidi se da se ona ipak kreće .

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.patak.com.ba
Bifi
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Ned 19 Avg 2012, 23:57

Od ribogijilišta na rijeci Krušnici gdje ostavimo auto , mi se obavezno prošetamo do samog izvora tj. do ispod izvora i male hidrocentrale koja je tu odmah davno izgrađena .Taj dan kad smo bili centrala zbog nedostatka vode nije nikako radila .Naravno mi upravo dođemo tu na najatraktivnije i nama najbolje terene za mušičarenje . Zašto ...... Ribarsko udruženje koje se i zove Krušnica iz Bosanske Krupe često organizira raznorazna takmičenja na rijeci tako da je sad uskoro u septembru zakazan i kup u mušičarenju podunavskih zemalja i upravo ovi mirni dijelovi rijeke su sama staza za takmičenje a ovi gore top tereni ne ulaze u stazu jer bi to baš bilo nepravedno , bilo ko kad bi dobio u izvlačenju taj dio naravno bio bi pobjednik.Takmičari.... mislim da obavezno koriste raznorazne nimfe sa dosta dužim podvezima , da sa suhim muhama gotovo da i nemaju šta tražiti ( mislim a opet svatko zna svoje ) a mi pošto smo 100% " suhi " dakle lovimo gore gdje se voda ipak dobro kreće a i netakmičimo se mi već lovimo za svoj gušt .
Neki dragi prijatelji koji su se interesirali za rijeku Krušnicu znat će da ove riječi pišem za njih .....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bifi
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Pon 20 Avg 2012, 00:00

Izvor rijeke Krušnice a interesantno za pogledati koliku je betonsku ploču u trenutcima kad je rijeka bogata ili bolje rečeno prebogata s vodom podignula i pomjerila nekoliko metara , baš nevjerovatno.....

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Kako ja spomenu mušičarski podunavski kup , u nekim poslijepodnevnim satima posjeti nas delegacija tj. nisu nas posjetili već bolje reći da su došli u obilazak i pregled rijeke Krušnice i njene staze za daljnje dogovore i pripremu i doček takmičara .

Nazad na vrh Ići dole
Bifi
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Pon 20 Avg 2012, 00:01

Krušnica s temperaturom od 10 stepeni baš na vrućini fino rashladi a isto tako ako budeš malo duže u vodi bude hladno .
Kako je samo idealna za rashladiti pivo ......
Riba , nekih izlova na površini ima ali nije to onako kako smo naučili za Krušnicu ali bez obzira na to finim prezentiranjem suhe sitne muhe lipljenovi nemogu odoljeti .Mjenjali smo i nudili mu svašta , od struganih sitnijih emerđera , sitnija verzija red taga i naravno neizistavne sitnije imitacije jednodnevki maslinastih a i bljeđih boja .
Malo nas je iznenadilo da nam se pastrmke slabije javljaju a vidjeli smo ih nekoliko a i znamo da ih ima dosta samo neće a nudili smo i njima njihove poslastice al neće i đaba .Jedna blizu mene kad pljusne , vidim je kompletnu , ma imala je i pedesetak a i više centimetara , sav svoj arsenal sam joj nudio al đaba .
Vidno je više zastupljen lipljen i to nešto sitniji od 15 do 25 cm i tek tamo malo kasnije kolega Željko nam je imao dobrih nekoliko ulova baš krupnijih lipljenova .Bilo ih je baš podosta kod svakog od nas trojice a ja bi se mogao skromno pohvaliti s nekoliko od tridesetak cm .
Naravno kako to meni nepretstavlja nikakav problem mogu samo naglasiti da je rijeka Krušnica svaki put priča za sebe ....
Pretpostavljam da će organizator podunavskog kupa dobro poribiti rijeku a do dat i na prelijepoj Krušnici vidimo se dragi prijatelji .

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25812
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Pon 20 Avg 2012, 16:50

Bifi!

Odlična reportaža i jako korisne informacije sa vode koja će uskoro biti epicentar okupljanja mušičara-takmičara većine zemalja podunavsko-jadranske regije !

P.S.

Što se tiče samog ribolova na salmonide u avgustu mjesecu, izgleda da je on apsolutno isti bilo gdje na Balkanu ... odnosno
da ga "usiljeno" doživljavaju i ribe i ribolovci !
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Bifi
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Pon 20 Avg 2012, 21:57

Murino ::
Bifi!

Odlična reportaža i jako korisne informacije sa vode koja će uskoro biti epicentar okupljanja mušičara-takmičara većine zemalja podunavsko-jadranske regije !

P.S.

Što se tiče samog ribolova na salmonide u avgustu mjesecu, izgleda da je on apsolutno isti bilo gdje na Balkanu ... odnosno
da ga "usiljeno" doživljavaju i ribe i ribolovci !

Naravno , apsolutno se slažem ....veliki pozdrav ......
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide

Broj poruka : 1471
Godina : 44
Datum upisa : 03.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Krušnica   Ned 21 Okt 2012, 10:46

Krušnica

Nazad na vrh Ići dole