musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Reka Toplica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Gegula
Guide
Guide

Broj poruka : 699
Godina : 40
Datum upisa : 04.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 09:47

Druze Žarko ne treba da prozivas nikog po forumu,niko ti ovde ne zeli zlo samo da ti se skrene paznja na neke stvari,i opet kad slikas ribu koju si resio da odneses kuci uslikaj je pored vode bice 10x lepsa nego ovako na haubi od kola ipak ovde ima ljudi koji se groze takvih fotografija jer su c&r 100%...lep ti je izvestaj sledeci put jos slika spremi... :ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9598
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 10:22

Žarkovi izveštaji se polako modernizuju. U prvom smo videli gomilu riba u lavoru, u drugom je sve po propisima ali naslagano na automobil, a već danas će sve to biti lepše upakovano....itd

Dakle, imamo mušičara koji se vraća u sport iz "daleke" prošlosti, iz doba koje ja zovem "pre-Internet era", pa će biti zanimljivo da posmatramo kako se postepeno prilagođava novoj mušičarskoj modi.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2108
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 10:37

Zanimljiva je ova Toplica. (juce - sumrak)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 347
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 17:50

Gegula ::
Druze Žarko ne treba da prozivas nikog po forumu,niko ti ovde ne zeli zlo samo da ti se skrene paznja na neke stvari,i opet kad slikas ribu koju si resio da odneses kuci uslikaj je pored vode bice 10x lepsa nego ovako na haubi od kola ipak ovde ima ljudi koji se groze takvih fotografija jer su c&r 100%...lep ti je izvestaj sledeci put jos slika spremi... :ziveli   :
brate da ti ja kazem nesto lepo ali nemoj da svatis to ko uvredu.de cu da slikam ribe i kako cu da slikam to je moja stvar ja slikam na kola neko na biciklu ko de voli a kome se grozi nemoj da gleda prosto
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 17:52

Mixmaster ::
Žarkovi izveštaji se polako modernizuju. U prvom smo videli gomilu riba u lavoru, u drugom je sve po propisima ali naslagano na automobil, a već danas će sve to biti lepše upakovano....itd

Dakle, imamo mušičara koji se vraća u sport iz "daleke" prošlosti, iz doba koje ja zovem "pre-Internet era", pa će biti zanimljivo da posmatramo kako se postepeno prilagođava novoj mušičarskoj modi.
ima ih 95% tih takozvanih internetski musicari a na vodi nosaju po par riba i to ne veci od 200-300 grama a i to im je premija a na internetu hvataju sve kilase
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5143
Godina : 31
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 18:02

zarko.todorovictore ::
Svi junaci pronikose kada je nesto sto nebi trebalo da bude odma se javljaju takozvani strucnjaci i majstori za fly fishing,a kada se izbaci ovako nesto ko zadnji post onda im se rajfeslusi zatvore
Moram odgovoriti na tvoje "prozivke" jer sam prvi reagovao zbog one slike.
Vidis Zarko, nisam ni ja od juce u ovom svetu musicarenja, imam mnogo duzi staz od tebe.
Ove tvoje slike me ni malo ne pogadjaju, na njima uopste ne vidim neki inzvanredan ulov da bih ti cestitao ili komentarisao ulov.
Ja svaki svoj izlazak ulovim i pustim mnogo vise ribe nego sto si ti ovde prikazao ali prosla me je ta zelja da se dokazujem kakav sam ribolovac jer se mi ovde svi dosta dobro poznajemo i znamo ko sta ume teko da su slike suvisne.
A ako te bas interesuje kakvi smo mi ribolovci, konkretno ja onda prelistaj forum pa ces videti.
Pozdrav i bistro
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
Visitor

Broj poruka : 275
Godina : 37
Datum upisa : 01.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 18:51

Bravo Eko...
Ne pecamo mi zbog drugih nego zbog sebe i svog zadovoljstva.Fotografisanje ulova i prikazivanje istih na forum može najviše da pomogne tj stimuliše početnike a ove slike nisu baš bile za stimulans.

P.S.Na ovim novim slikama se i ne vidi da si ih baš ti upecao..
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 19:55

Uh. Ovo postaje zanimljivo zahvaljujući novom članu, koji se nije baš prekalio na mušičarskim forumima. Čovek se vratio u mušičarenje nakon desetak godina, pa srećan što ima šta da pokaže u ovoj temi, raspalio sa slikama. Možda Eko, Gegula, Maxfly i ostali ne znaju da su upravo ovakve fortografije krasile ribolovačke časopise pre internet-ere. Mrtve ribe naređane na beton, novine, haubu, tanjir...bile su sasvim uobičajena ilustracija raznoraznih ribolovačkih članaka. Zato Žarko - "čovek iz prošlosti" koji se vraća u sport ne može da shvati šta je to ružno na njegovim slikama. Zapravo, nije ništa ružno, ali je danas neobično, bar na forumima.

Daću vam jedan primer iz novije prošlosti:

Pokretač prvog mušičarskog foruma na ovom jeziku (ne ovog) u hodniku, pored samog ulaza u stan, drži uramljenu sliku na kojoj je on sa mušičarskim štapom u rukama i najlon kesom zakačenom za pojas, punom klenčića sitnijih od ovih Žarkovih. Čovek je to odabrao kao svoju najlepšu sliku, koja krasi njegov dom i fascinira svakog posetioca. Zapravo, krasila je dok smo se družili, do pre par godina...Hehe, na jednom od naših najposećenijih foruma pored njegovog imena stoji nešto kao "Otac foruma" ili ne znam šta već. Pronaći ćete ga već...
Dakle, "otac" jednog savremenog foruma, koji je dobro upoznat sa novim mušičarskim trendovima ponosi se sitnim klenovima u providnoj najlon kesi (onoj za hleb), a Žarko, koji je preskočio sve što se događalo u mušičarenju u proteklih desetak godina treba da se stidi? Neće biti da je tako.

Pustite čoveka da se malo uhoda i pratite kakve će njegove fotografije biti ubuduće. Evo, pogledajte ovaj njegov današnji snimak sa Toplice:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mislim da je napredak očigledan.Laughing
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2108
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 20:30

Polu čovek / polu čudo!!! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5143
Godina : 31
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 20:51

Mix, ja protiv Zarka nemam nista, sto se mene licno tice mogao je punu posudu ribica da napuni, svesno ili ne svesno, riba je u svakom slucaju mrtva i nema je vise.
Znam ja kakve su se slike ranije prikazevale, neke sam imao prilike da vidim a i verujem ti na rec da su bile takve ali to je bilo nekada a sad da se takva slika okaci mnogi bi kritikovali autora jer sad posedujemo tu mogucnost a ranije nije bilo toga, vec citaj i gledaj sliku a ako ti se ne dopada predji na sledecu stranu ili zazmuri.
Gledajuci ove slike reka Toplica ima buducnost, cim ima ovoliko podmladka za nju zime nema.
P.S. Mix, odlican ulov, sve pohvale.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 21:07

Reka Toplica je neverovatna - šta sve podnosi!

Svake godine desi se po nekoliko katastrofalnih pomora, a hiljade ribokradica radi po njoj štogod smisli i poželi. Kada sve izračunam, radi se o najbogatijoj reci Srbije, jer u njoj rekordan broj riba gubi život.
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 19 Sep 2013, 22:53

randjo svaka cast na ulovu ali budi siguran da mene nije bilo nebi on doso kod tewbe jer sam ga ja jurio ka tebi haahahah danasnji ribolov nimalo nije bio prijatan a kamo li lep bar za mene jer sam se smrzo za sat vremena ali kada sam ugledao onaj tvoj stari kez na licu od pre 10 tak god svanulo mi je jerr sam odma znao da nosis kapitalca,svaka cast braticu i sutra skokni da docepas i onog drugog joji ima bar 2.5 kg
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2545
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 20 Sep 2013, 10:58

Moćan je to klen,čestitam ,koliko je bio težak ,dugačak?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 20 Sep 2013, 11:11

ShoneFly ::
Moćan je to klen,čestitam  ,koliko je bio težak ,dugačak?
Nije nešto mnogo veliki, samo tako izgleda. Ima 1.55 kg, a dužinu nisam merio (koji će mi to...).
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Visitor

Broj poruka : 179
Godina : 44
Datum upisa : 13.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 20 Sep 2013, 11:34

Prema izrazu lica mogu da zamislim samo kakva li će pašteta da bude, šalu na stranu, baš dobra riba
Nazad na vrh Ići dole

Reka Toplica
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Reka Toplica
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )
» Reka Vapa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu