musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Toplica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2201
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Ned 02 Avg 2015, 14:33

Kako loviti klen... Pa ravnicarska reka, prepuna hrane sama po sebi ne ostavlja utisak da riba jedva ceka musicu.
Lovi se na razne imtacije, mada ima razlike i vec pocetnom ribolova se jasno pokaze sta daje prave rezultate, a na kraju dana uvek jasno vidi razlika u ucinku.
Pravi izbor strune ima veliku ulogu, cesta su kidanja pa samim tim trazi i jacu strunu (u praksi se najbolje pokazala blaga boja meda ili bleda dim boja), kao i pravilan dug predvez.
Trazi da se pogodi prvensveno velicina mamca, mada i tad cesto samo poljubi musicu posle duzeg razmisljana ili se jako brzo okrene ako mu se bilo sta ne svidi.
Prava kontra takodje je gotovo obavezna.. Cesto cak i najkrupniji komadi jedva primetno samo srknu musicu posle duzeg pracenja, a veoma brzo je ispljunu.
Pomaze ako musica vislje pliva i lepo se vidi na povrsini. (podjednako je rado uzima u vodenom filmu ali je dosta teze odreagovati u pravo vreme)
Insistira na nekom specificnom klendjiskom zabacu i musici koja mu lupne po povrsini, sto je cesto magija izvesti zbog terena.
Zbog svega toga, i ako je teze uzima, i dalje se najbolje prolazi na cisto crnoj bambuli #14 (sa manjim krilima)
Jako je plasljiv.. Osnova svega je obratiti paznju na prilaz, sam ulazak a pogotovo na kretanje kroz vodu. Cak i nacin na koji se riba vadi je bitan.

Uhvatiti klena na Toplici uopste nije problem ali nahvatati neku ozbiljnu kolicini ili krupnije komade stvarno zahteva da se poklope svi detalji, praksu, odredjeno znanje a i poznavanje trena!
Trazi konstantnost na vodi, trening i uglavnom na prvu se tesko otkrivaju sve njene cari. Prvi utisak je bicno i onaj pravi.. hard level voda ali koja jasno nudi mogucnost lepog ulova.  

Najveci problem u celoj prici ja naravno covek i njegov odnos prema prirodi.
Pored svih problema, i dalje divlja, vrhunska musicarska voda koja nudi puno prave zabave ali i stvarne mogucnosti da se covek nadogradi u ovom sportu. Pozzzzz!!

Poslednji put izmenio NMilanovic dana Ned 02 Avg 2015, 15:22, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Ned 02 Avg 2015, 14:38

juce sam cuo o ponovnom trovanju reke toplice dali ima nekih informacija o tome
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Ned 02 Avg 2015, 14:56

Ima... Ista stvar kao i prosle godine. Debilizam (ozbiljno su ih pojurili, nadam se da ce im biti zadnji put)

Neposredno ispod Zitoradja moroni ispuste iz farme svinja amonijak koji usled visoke temperature vode i niskog vodostaja izazove nedostatak kiseonika u reci.
Talas je brzo prosao ali su posledice bili vidljive, i na tom delu reke su najvise stradali bas klenovi.
Pogodjen je samo deo od Zitoradja nizvodno do Jasenice. Vec od groblja ispod Jasenice kao i na celom toku iznad Zitoradja nije bilo uticaja trovanja ali opet...

Iako se reka brzo oporavi, a riba opet udje iz Morave, cela stvar je jasno za zatvor!!
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Visitor

Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Ned 02 Avg 2015, 15:26

ako je samo iz farme nije strasno svake god to rade pa ponovo vatamo klenove u meri sa dve cifre,ja bi predlozio da se otvori grupa i sakupimo i odemo sa ljudima iz zavoda za zastitu reka i napravimo protest ,tu ce i televizije biti i cuda luda inace ovako nista svake god ista prica
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9796
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 20 Nov 2015, 20:32

16km od Niša:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26757
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 20 Nov 2015, 22:25

Super vjuv cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pon 25 Jan 2016, 19:10

Toplica se tesko zaobilazi u zimskoj nostalgiji. Ako je cilj musicarenja iskljucivo zabava, ova reka mane nema.
Vecim delom godine odlicna za ribolov, malte ne celim tokom jako zgodna za gazenje i bukvalno pre-bogata krupnim klenovima.

Negde pocetkom leta okolina Zitoradja.

Krajem decembra Doljevac, i dalje bistra (nisam ih uhvatio na slici ali se i tog dana bas na ovom staklu lepo razbuckao klen)

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 24 Jun 2016, 22:24

Toplica se sredila!

Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Visitor

Broj poruka : 114
Godina : 23
Datum upisa : 03.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 01 Jul 2016, 12:14

Hvatate li klena ovih dana na Toplici, da li se skroz izbistrila? thanks you
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 21 Jul 2016, 09:35

Uh, kakav je ovo ribolov bio!!!

Malo sam zaboravio na ovaj toplički klenolov, pa se u početku dana nisam baš najbolje snalazio. Klendžije mogu da izgube svoj "klendžijski kliker" ako prečesto love salmonide. Suviše lipljena i pastrmke i nestade onaj neophodni "cat-walk", neograničeno strpljenje, predviđanje ponašanja prisutnih klenova...No, srećom, brzo mi se povratio chub-mode, pa sam do kraja dana iznabadao bar 50 klenova i klenčića (20-45cm), šetajući bez kombinezona kroz toplu vodu, krećući se iz vira u vir, od kojih se ne zna koji je od koga bolji...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4267
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Čet 21 Jul 2016, 16:23

bravo sampion 1 dobra riba dobar post lepa i debela cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 22 Jul 2016, 09:26

Sasats, ti dobro znaš da je mušičarenje klena vrhunski mušičarski doživljaj, naročito tokom leta. Oni koji nikada u reku nisu ugazili bez zaštitne opreme, treba pod hitno da počnu da posećuju ovakve destinacije. Mokro gaženje u vodi temperature oko 25şC i bockanje klenova leči reumu, psihičke probleme, bakterijske infekcije, gljivična oboljenja, prostatu... Laughing  Oni koji znaju samo za stajanje u hladnoj vodi (ne pomaže tu mnogo ni kombinezon od 700$, sve ove bolesti se dobijaju 100%) uskoro će okrenuti tok priliva mušičara ka klendžijsko-bucovskim rekama. Sada je taj tok obrnut, što je iz zdravstvenog aspekta skroz nerazumno. Laughing

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ovo je kao banja. Pored reke prži kao u afričkoj savani. Kad ulaziš u vodu, ne osećaš ni na trenutak nikakvu neprijatnost. Ceo dan šetaš kroz vodu, povremeno potopljen do grudi, a to ni ne primećuješ. Koske i koža ti se greju, a ceo organizam zaista diše. Nije kao u kombinezonima i ledenoj vodi, gde je disanje samo kobajagi. Posebno zadovoljstvo je kada si u brzaku do pupka. Tada počinje erotska masaža... lelujanje kao "mister twister"... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 392
Godina : 30
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Pet 22 Jul 2016, 16:23

I ja sam sinoc bio malo do Toplice i solidno lovio. Dosta je promenila tok poslednje godine ali i dalje prelepa reka...
U kom delu pecas?

Evo jedna slika i od mene.

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Sub 03 Dec 2016, 16:14

Danas mi se desila jedna čudna stvar. Došao sam na reku ali me mrzelo da ulazim u vodu i zabacujem. Nisam ni konac provukao kroz sprovodnike, a prošetao sam par kilometara, pregledao lepa mesta i vratio se kući. Ne htedoh da se "mučim". Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   Ned 06 Avg 2017, 10:58

Ovih dana razvaljujem klenove na Toplici

Obaram rekorde u broju komada, iako je reka sve siromašnija. Heh, valjda sam ja sve bolji ribar.  Laughing

Zanimljivo, iako klen na Toplici radi kao blesav (mada na sitniju muvu i tanji predvez), nigde ribolovca na njoj. Iako je 42°C,
ema ih da uživaju u hladovini vrbaka, brčkajući se po ceo dan u vodi bockajući klenove.
A, reka se nalazi na petnaestak kilometara od grada u kome ima najmanje 500 korisnika mušičarskog pribora (!?)

Nema veze, ja sam tumaram, kupam se, čupam ribe, uživam... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Reka Toplica   

Nazad na vrh Ići dole

Reka Toplica
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Reka Toplica
» Reka Katušnica