musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 33 ... 63, 64, 65, 66, 67  Sledeći
AutorPoruka
St.Igor
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 5
Datum upisa : 12.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 26 Nov 2012, 15:39

Drina 0 danima,vreme idealno za ovo doba godine, riba aktivna ceo dan( mada rano jutro i zadnjih pola sata dana nema smisla pecati jer aktivnost naglo pada),doduse sitniji primerci do 35-37 cm ali moze lepo da se peca, nije mnogo probirljiv,ali generalno sitnije muve 14-16 i to u raznim formama tularasi, jednodnevke nisam ni bacao jer nije bilo potrebe,verovatno bi i njih uzimao.Mesta provereni penali mirnija voda i ne prevelika dubina, prelivi su takodje aktuelni ali ne i brzaci. Juce preko puta mene neki lik sa tirolom nije uhvatio nista a vidi se da nije naivan, za to vreme ja sam imao sigurno 10 riba, dosta promasaja i par spadanja od kojih je jedan mozda i imao oko 40cm . Inace mesto gde sam pecao je tzv ,,prvi camac'' i sto je zanimljivo na tom mestu ima i puno skobalja, lepo radi i kod ,,Odmora na Drini'' ali tu se dublje gazi pa sam preskocio to mesto, jos jedna stvar koja je zanimljiva je da je sav u jatima i da bukvalno kupi muvu u 5-10 kvadrata tako da kad mu udjete u sesnesterac zurka traje dok ih sve ne prebrojite.
pozz igor
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Visitor

Broj poruka : 238
Datum upisa : 24.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 26 Nov 2012, 21:56

Probaj/te na Sulju, u onom kamenjaru na izlazu (prema Zivku). Kolonija njih ca. 50 i NIJEDAN ispod 40 cm !!!

Rade standardno i na Vojci i izlazu iz Djeda, kao i na Kozjackom potoku. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1096
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 26 Nov 2012, 22:03

Ja bih voleo da vidim tog koji mase na kozjackom potoku a da nije tirolac.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 26 Nov 2012, 22:20

Je li?

A, bash bi (ono)... voleo?

For your eyes only. sampion 1

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1160
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 26 Nov 2012, 23:05

Sa istim ucinkom moze da se mase i na stadionu....bilo kom.....
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 00:44

U`... e`o ga onaj lokalni. Bravooo

Da nej (slucajno) opet da se "osetis povredjenim" sto toponim (vidji pod T u rjecniku sto to znaci) nije napisan kako ga "vi" zovete? sampion 1

Ucinak?

Ti to, kao (odje), prosipas idiotsku pricu da je "ucinak" dokaz.. cega ?!

Moracu Blaju da zamolim kad zimus dodje (ako ga ledja "puste") da mi (is)pozira malo na onom kamenjaru, i pecne 2-3 lipca debela. Nekog od onih koje sam letos vracao u vodu. Bili preveliki za tiganj. Gr`ota.

Ili... jos bolje... Mix-a ce da zovem u goste u "Konake"... pa, mozete (svi koliko ve ima "sampiona" s Drine) odma` ... (i slobodno)... u penziju da odete. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 08:36

Da....zimus odlicno radi na suvu, jednodnevku na 16...

Citat :
Ili... jos bolje... Mix-a ce da zovem u goste u "Konake"... pa, mozete (svi koliko ve ima "sampiona" s Drine) odma` ... (i slobodno)... u penziju da odete. sampion 1

Vidim zato drzis slike sampiona sa sampioninskim lipljenom na svom sajtu!

skocko

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_72
Visitor
Visitor

Broj poruka : 192
Godina : 45
Datum upisa : 30.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 09:39

St.Igor ::
Drina 0 danima,vreme idealno za ovo doba godine, riba aktivna ceo dan( mada rano jutro i zadnjih pola sata dana nema smisla pecati jer aktivnost naglo pada),doduse sitniji primerci do 35-37 cm ali moze lepo da se peca, nije mnogo probirljiv,ali generalno sitnije muve 14-16 i to u raznim formama tularasi, jednodnevke nisam ni bacao jer nije bilo potrebe,verovatno bi i njih uzimao.Mesta provereni penali mirnija voda i ne prevelika dubina, prelivi su takodje aktuelni ali ne i brzaci. Juce preko puta mene neki lik sa tirolom nije uhvatio nista a vidi se da nije naivan, za to vreme ja sam imao sigurno 10 riba, dosta promasaja i par spadanja od kojih je jedan mozda i imao oko 40cm . Inace mesto gde sam pecao je tzv ,,prvi camac'' i sto je zanimljivo na tom mestu ima i puno skobalja, lepo radi i kod ,,Odmora na Drini'' ali tu se dublje gazi pa sam preskocio to mesto, jos jedna stvar koja je zanimljiva je da je sav u jatima i da bukvalno kupi muvu u 5-10 kvadrata tako da kad mu udjete u sesnesterac zurka traje dok ih sve ne prebrojite.
pozz igor

I u okolini Ljubovije, u nedelju, bilo aktivanosti, ali još sitniji primerci od 25-30cm.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1427
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 12:26

Los_Pecaros2 ::
Probaj/te na Sulju, u onom kamenjaru na izlazu (prema Zivku). Kolonija njih ca. 50 i NIJEDAN ispod 40 cm !!!
Tesko da se proba na ovom mestu ,(koje je inace odlicno jesenje mesto) a sve zato sto je Mladjo napravio tarapanu ispred svoje kuce pa ne moze da se peca vise od ludaka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Los_Pecaros3
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 12:33

Proveo sam skoro tri divna dana na Sulju... i nijedan-jedini ribar nije krocio tamo dok sam bio s ekipom. Bili su radni dani. Vikend je druga prica. Drina je (gotovo, sasvim) pusta i samo se vikendom pojave ribolovci. Mladjo sidje da pelcuje kojeg kapitalnog skobala ili ploticu (skoro i gigantskog bucova)... i inace danju slabo silazi. Kamenjar je sjajan i pun velikih lipaca. Iskreno preporucujem.

Za one kolege koji ne znaju, radi se o lokaciji ca. 100-nak metara nizvodno od ove stijene. Od mjesta gdje stoji treci ribar, nizvodno.

Bistro.

[You must be registered and logged in to see this image.]

P.S.

Bude `vakih.

Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1603
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 16:26

cool photos Masala cheers pozzzzz..........
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1427
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 16:28

Sumadinac ::
Radi na crva, takve informacije sam dobio.
Kad si ti video ili cuo da je neko namlatio lipljana na crva ili hleb ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 16:33

Nisam primetio da sam pomenuo da je neko namlatio lipljena na crva, a hleb nisam pominjao. Citaj pazljivo!

Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide

Broj poruka : 1471
Godina : 44
Datum upisa : 03.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 16:39

Bogami nisi toliko loš pecaroš svaka ti čast dobarrrrr.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Uto 27 Nov 2012, 17:32

Hey Edine,

tek te sad skontah, ej! Bravooo

Mora da previse vremena provodim "ubosni". sampion 1

Da, ovakvih grmalja je bilo ljetos. Kao i svakog ljeta. Obicno ih pelcujem na povrsini, zorom, iz cistog meraka. Kad se vracam iz ozbiljnog ribolova... taj mi je gust nevidjen. sampion 1

90% prilika nema nikog-zivog na vodi, a ovi starci (iako su, dabome, mudri) niesu precerano selektivni. Crni mravic (nr. 16 - 20) "zavrsi posa" - "bez da te glava puno boli". Bravooo Onda "voznja" (po)trae i-ha-ha. I merak, bog`me. Bravooo

A, to sto sam "losh"... vidish... ja znam da jesam (pomalo). Iskustvo me uci da sam, ipak, i prije svega.. covjek. Nesavrsen, gresan i po-malo... onako... "losh". Zato kroz zivot idem la-ga-ni-ca i cool. Bez problema.

S problemom se cio vijek bore oni koje su mame naucile da su "dobri" a zivot ih nauci da... nijesu. dobar post

Vidimo se druze "nauni" brzija dana.

Bistro.

Nazad na vrh Ići dole

Drina.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 64 od 67Idi na stranu : Prethodni  1 ... 33 ... 63, 64, 65, 66, 67  Sledeći
 Similar topics
-
» Drina.....
» Drina vs Morava
» Drina.....
» Reka Drina (Ljubovija)
» Drina II - donji tok

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: