musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Mušičarski revir Moravica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 29 ... 55, 56, 57, 58, 59  Sledeći
AutorPoruka
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 864
Godina : 36
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 11:58

E jesmo stoka.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9688
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 13:33

Pa, ne znam da li smo baš svi stoka. Ja, na primer, nisam. Nisu ni moji prijatelji iz MSN, a verujem ni mnogi koji su podržali ovaj lep i prilično dugotrajan (!) projekat.

Vrlo je jasno pokazano ostatku Srbije (i šire) da u Nišu postoje ljudi koji nisu "stoka". Naravno, onima koji jesu "stoka" to smeta. E, sada, kada se bajka o Moravici završila, verovatno i "stoka" obučena u ljudska odela, koja je sve vreme nasrtala na Moravicu i njene stvaraoce, oseća radost. Pretpostavljam da im je sada pao kamen sa srca. Verovatno "stoka" misli da osnivač ovog revira sada pati. Laughing

To je zato što "stoka" nema baš previše mozga niti sposobnost da razume očigledne stvari.

Osnivač se smeje, raduje i ponosi, jer je uspeo u nameri da pokaže da ljudi mogu da stvore nešto lepo, ali i da lepe i ljudske stvari nisu za "stoku".
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 14:08

Hahahaha kako si se upecao!
Mixmaster ::

Ja ne žalim za Moravicom. Naprotiv, još sam ponosniji kada vidim da bez mog uticaja propada.
E, sada, kada se bajka završila, verovatno i "stoka" ..... oseća radost.

Necu vise, zao mi te.

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 14:18

Zanimljiv si, Milane. Delimično si i pametan, ali to ti je gore nego da nemaš ni gram mozga.

Uvideo si da su srećni i "stoka" i osnivač. Osnivač jer je dokazao svoje ljudske moći, a "stoka" jer im se čini da je sada po njihovom.

Dakle, jedini nesrećni su korisnici Moravice, mušičari koji su u njoj videli omiljenu mušičarsku vodu. Žalim ih, ali možda će sada shvatiti da u ovakvim zemljama nije dovoljno kupiti štap i posećivati reku.

Ti je nisi mnogo posećivao, iako živiš prilično blizu nje, a nisi joj ni osnivač. Takođe, ovo tvoje "hahahahaha", ukazuje da si sada srećan. Lako te je svrstati. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 14:21

Ahahaha svrastaj me gde hoces, kako da se ne nasmejem sefu kosmosa vidim i da briljiras u temi o Mladici, ali evo u duhu primirja necu da te diram Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 864
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 14:24

Iskreno Mixe ja sam bio jednom na Moravici i to na takmicenju i zao mi je ako je taj revir sjeban od strane idiota. Zao mi je svake musicarske reke jer ih u Srbiji bas malo imamo.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pon 17 Okt 2016, 14:30

Imamo ih malo, jer nemamo baš mnogo "mixova".

Da biste uživali na većem broju kvalitetnih voda, potrebni su vam "ludaci" koji nemaju pametnija posla nego da se obaraju sa "stokom". Potrebni su vam ljudi koji znaju gde i kako da se unaprede uslovi za mušičarenje, koji to umeju i da sprovedu u delo...

Nažalost, nećete naći previše tako pošizelih ljudi, koji su kompletnu eru ratova i turbo-folka proveli na rečnim obalama, slušajući ptičice, mušičareći i gledajući plavetnilo vode. Okružuju vas sve sami "normalni" ljudi, tako da ćete morati da nastavite u jedinom normalnom smeru kojim se kreću ljudi poput Balkanaca, u ovom slučaju mušičari Srbije.

Vi ne bi trebalo da se čudite ovome. Ovo je sasvim normalno, a nenormalno je bilo ono što ste mogli (da ste bili blizu ili pametni) da koristite desetak godina. Računajte da vas je to neko častio, onako bezveze, potpuno nezasluženo. Čašćavanje se završilo, a onaj ko je plaćao, izašao iz "kafane"...
Nazad na vrh Ići dole
Devrnja
Visitor
Visitor

Broj poruka : 116
Godina : 37
Datum upisa : 04.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 14:32

Placko  puce Moravica. e hebem ti seljake..........................................
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 73
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 16:07

Imamo ih malo, jer nemamo baš mnogo "mixova".

Da biste uživali na većem broju kvalitetnih voda, potrebni su vam "ludaci" koji nemaju pametnija posla nego da se obaraju sa "stokom". Potrebni su vam ljudi koji znaju gde i kako da se unaprede uslovi za mušičarenje, koji to umeju i da sprovedu u delo...

Nažalost, nećete naći previše tako pošizelih ljudi, koji su kompletnu eru ratova i turbo-folka proveli na rečnim obalama, slušajući ptičice, mušičareći i gledajući plavetnilo vode. Okružuju vas sve sami "normalni" ljudi, tako da ćete morati da nastavite u jedinom normalnom smeru kojim se kreću ljudi poput Balkanaca, u ovom slučaju mušičari Srbije.

Vi ne bi trebalo da se čudite ovome. Ovo je sasvim normalno, a nenormalno je bilo ono što ste mogli (da ste bili blizu ili pametni) da koristite desetak godina. Računajte da vas je to neko častio, onako bezveze, potpuno nezasluženo. Čašćavanje se završilo, a onaj ko je plaćao, izašao iz "kafane"...

Aman bre Randjo ,sta ti je????ja pa ja...pa nisi ti napravio moravicu,ona je bila i pre tebe je tekla..ja na njoj pecam od 88-89...i sta sad?Kakvu zaslugu hoces...da svako ko dodje na Moravicu ili u revir da ti ga ispusi za zasluge ili da ti se napravi spomenik na mestu okupljanja.Voda je tekla pre tebe ,teci ce i posle tebe...pricali smo ono vece i na face.Ako si zasluzan za nesto u redu..pozdravljam,kazi jedared ...I tebe vidjam sa kacket na reku a ne sa andoski orel na glavu,kako dizes i spustas vodu.Svaka cast ali ubi vise u pojam,citam,ne odgovaram i gutam...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 16:49

Heheh, tek ćeš da čitaš. Da bi neko sa mnom diskutovao ravnopravno u ovoj temi, trebaće mu bar 3-4 života u zemlji poput Srbije. Laughing Klenče, žao mi je što si ovako uleteo, ali učinio si niz grešaka, koje ću brzo ispraviti.

Prvo, Moravica je tekla, ali nikada nije imala pastrmke, a bila je siromašna i ostalim vrstama, tako da mi nije jasno šta je Klenče tražio na njoj. Ja mušičarim od 1986. na svim vodama unaokolo i dobro poznajem Moravicu (30 km od moje kuće) iz pre-salmonidnih vremena. To je jedna potpuno bezvredna i nezanimljiva reka. Naravno da su dečica iz Aleksinca na njoj pecala retke krkuše i klenčiće na glistu, ali to nema baš nikakvog značaja ili bilo kakve veze sa dešavanjima poput unosa potočne pastrmke (zasluga DOO JM2, Niš) i proglašenja FF Only Catch & Release (moj predlog, usvojen jednoglasno u JM2).

Ne vidim kakva je bitnost onih koji su načuli da u obližnjoj reci ima pastrmke, pa kupili mušičarski pribor i počeli da ih bodu. Takvi su dobrodošli na revir, ako plate, ali ne vidim zbog čega bi ih iko išta pitao, osim "Da li trza?".
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 17:54

Heheh, tek ćeš da čitaš. Da bi neko sa mnom diskutovao ravnopravno u ovoj temi, trebaće mu bar 3-4 života u zemlji poput Srbije.  Laughing  Klenče, žao mi je što si ovako uleteo, ali učinio si niz grešaka, koje ću brzo ispraviti.

Prvo, Moravica je tekla, ali nikada nije imala pastrmke, a bila je siromašna i ostalim vrstama, tako da mi nije jasno šta je Klenče tražio na njoj. Ja mušičarim od 1986. na svim vodama unaokolo i dobro poznajem Moravicu (30 km od moje kuće) iz pre-salmonidnih vremena. To je jedna potpuno bezvredna i nezanimljiva reka. Naravno da su dečica iz Aleksinca na njoj pecala retke krkuše i klenčiće na glistu, ali to nema baš nikakvog značaja ili bilo kakve veze sa dešavanjima poput unosa potočne pastrmke (zasluga DOO JM2, Niš) i proglašenja FF Only Catch & Release (moj predlog, usvojen jednoglasno u JM2).

Ne vidim kakva je bitnost onih koji su načuli da u obližnjoj reci ima pastrmke, pa kupili mušičarski pribor i počeli da ih bodu. Takvi su dobrodošli na revir, ako plate, ali ne vidim zbog čega bi ih iko išta pitao, osim "Da li trza?".

Volim sto sam cuo da je zasluga poribljene moravice zasluga DOO JM2, Nis..a ne zasluga jednog coveka kako pokusava da se prikaze.
to je to
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1427
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 18:15

Kako nije zasluga jednog čoveka , ko je pokrenuo inicijativu ?I ko je bio toliko uticajan da se predlog jednoglasno prihvati ?Veruj mi da sam dobro upoznat kako udruženja funkcionišu i šta sve treba da bi jedna ideja došla do realizacije .
Po meni je to čista zasluga jednog čoveka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 18:50

Sale ::
Kako nije zasluga jednog čoveka , ko je pokrenuo inicijativu ?I ko je bio toliko uticajan da se predlog jednoglasno prihvati ?Veruj mi da sam dobro upoznat kako udruženja funkcionišu i šta sve treba da bi jedna ideja došla do realizacije .
Po meni je to čista zasluga jednog čoveka.

Tvoja zadnja recenica u tekstu koji si napisao je dala odgovor ..."PO TEBI" ...ali ne i po drugima koliko znam.Svaka vast na poznavanju udruzenja,bravo za vas ... sampion 1
Mogu da vas upoznam sa ovog trenutka najmanje 20 ribara koji svakodnevno pecaju na toj reci a nisu ni culi za Randju,a vi jeste u Cacak i znate kako on funkcionise.Zadivljen sam vasim poznavanjem propisa itd itd...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 19:57

Klenče, mnoge vode ovde se decenijama unazad takođe poribljavaju, ali nema mera zaštite koje bi dale kakav-takav rezultat. Poribljavanje, samo po sebi, ne znači ništa bez pravilne zaštite.

Kod svih tih poribljavanja, nije bilo Mixa da kaže "FF ONLY, CATCH AND RELEASE" - najbolja zaštita riba koja je do sada smišljena, a koja je u to vreme bila potpuno nepoznata kako lokalnim ribolovcima, tako i svim ribolovnim autoritetima. I, nije bilo N.K. da to prihvati, kao i niz kasnijih predloga. Dobio sam i povelju za zasluge u razvoju ribolovnog sporta iz tog razloga. Hvala Bogu, bar nešto da imam na papiru, da zakucam na zid. Laughing

Čudo od revira, koji ste mogli da gledate na Moravici dugi niz godina, desilo se nakon mog pisanog predloga (ima negde na forumu) i sastanka sa upravnikom "JM2", u Nišu. Da biste došli do uloge ribolovca-predlagača režima ribolova, čiji se predlozi usvajaju jednoglasno, potrebno je mnogo ugleda. Zanimljivo, moji predlozi se i danas traže i čekaju, samo treba da ih napišem. Naravno, na radost Klenčeta i sličnih. Za njih čista korist, mada se nešto bune.

Jeste da mnogi mušičari imaju kojekakve ideje, ali dug je put od ideje do autoriteta da se ona prihvati kod uprave ribolovne vode, kod hiljada ribolovaca ne-mušičara, pa čak i kod okorelih ribokradica - i kasnije sprovede u delo.

Da,da, da... dobro ste pročitali, čak su i ribokradice prihvatile ideju o mušičarskom C&R reviru, pa ga nisu pipale desetak godina. Sve vreme su videli nešto što ni u najluđem snu nisu sanjali i odlučili da svoje mreže i ostale alate ne bacaju u Moravicu, dok postoje entuzijasti koji brinu o reci na neviđeni način (u ovim krajevima). Jednostavno, u Srbiji su mrežaroši i strujaroši zapravo normalni ljudi, koji takođe nisu imali srca da unište reku na kojoj neko okuplja po 40 mušičara na mitninzima, isteruje svakog varaličara, poribljava, podučava, čuva, pa čak i svojim rukama čisti obalu. I njima se dopalo ono što smo radili.

Ali, kada su lokalne ribokradice primetile da lokalni varaličari, plovkaroši i mušičari donose jednu po jednu pastrmku u lokalne kafane i da reku više ne čuva onaj nevidljivi duh, koji ju je i stvorio, nije im bilo teško da shvate da je došlo njihovo vreme. Cena mesa je već utvrđena i doneli su logičnu odluku: "Da pokupimo mi ovo, dok još ima."
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
Visitor

Broj poruka : 499
Datum upisa : 10.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 20:18

Nemoj da lazes i zamazujes istinu kad si je i ti znao, sve ove godine se bacaju mreze po Moravicu, upadaju varalicari, plovkarosi i svi ostali a sada kas su i sa strujom poceli prepisujes sebi zaslugu sticajem okolnosti da se promenilo gazdovanje na Moravici pa se falis kako od kad ti vise nisi nista i niko da se vise pitas za reku, nema ribe. Nije tacno, i dok si se ti pitao isto ih nije imalo. Ja zivim ceo zivot kraj reke pa meni ne mozes da solis pamet kako nije imala riba 90-tih sem krkuse. Imali su bato moj klenovi koje ti u zivotu nisi uhvatio, mrene koje nisi ni video da mogu tolike da narastu. Glumis ovde po forum postenjacinu i nekog finog lika, to moze da ti veruju oni sto te ne znaju, meni ta sranja ne mozes da pricas. Znam da si cekao da se javim na ovu temu od kako sam te navatao u revir al polako nece sve da izadje odmah na videlo. Da vidim dokle si spreman da lazes ljude pa cu ja da obelodanim istinu, a do tada citacu Mix tvoje gluposti i smejacu se
Nazad na vrh Ići dole

Mušičarski revir Moravica
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 56 od 59Idi na stranu : Prethodni  1 ... 29 ... 55, 56, 57, 58, 59  Sledeći
 Similar topics
-
» Mušičarski revir Moravica
» Rasina -mušičarski revir-
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Moravica kod Sokobanje - budući revir

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: