musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Mušičarski revir Moravica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 30 ... 56, 57, 58  Sledeći
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2083
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 20:49

Ja se sa ovim uopste ne slazem..

Godinama u nazad redovno visim po Moravici a pogotovo prosle godine, mislim da sam preko 50 puta bio na reviru.

Tada je bila ubedljivo naj bogatija voda i po kolicini i velicini potocne pastmke.
Da se ne prisecam koliko lepih momenata sam samo ja doziveo ili pirica.
(cudo od vode .. posle raznih situacija i na 0,22 smo pecali "za svaki slucaj - na Moravici se nikad ne zna fazon")
Svako ko je makar i dva puta prosloga leta zalutao na taj revir to moze i da potvrdi.
Ili ne mora.. postoji dovoljno slika, snimka koji to jednostavno potvrdjuju.

Kakve mreze, upadaju varalicari, plovkarosi... naravno da je bilo, tu i tamo sporadicno na "trk" levo i desno naleti po neki varalicar, pa na svakoj vodi koju ne cuva neko licno za sebe toga ima.
Ali je generano revir bio prebogat ribom.

PS. U opste ne zalazim u ove licne packe i prozivke, niti me to zanima a nije nesto bitno ni za temu, vise je nesto licno nego poenta za pricu.

U zadjnem Mix-ovom postu ima jako puno istine, pogotovo o razlozima zasto taj revir naglo propada.
Sa svim napisanim se vezano za to 100% slazem, isti zakljucak sa i ja izvuko.
I svako, ko je potpuno detajno upoznat sa tim revirom od njegovog nastanka do danas, to zna i svima nam je potpuno jasno.

Ja sam mislim u poslednjem mom postu (pred kraj stane 55) u ovoj temi dao slican zakljucak o tome...
Ne na osnovu nekog mog gatanja u pasulj nego bas iz prve ruke kad sam sabrao sve price godinama vezane za tu vodu!
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1400
Godina : 40
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 20:58

Klence , ja sam i napisao"po meni" jer je to moje mišljenje , koje mogu javno izneti i na koje imam pravo slažeš se ?
Takođe je tačno da dobro poznajem rad udruženja jer sam ceo život uključen u tu temu i to kako funkioniše udruženje nema apsolutno nikakve veze sa propisima i zakonom .Takođe je apsolutno bespotrebno i neumesno da mi se ovako sarkastično obraćaš zbog toga što sam ja izneo svoje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9503
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 21:04

Hehe, iako pun uvredljivih reči, ovaj Sniksov post je dobrodošao, jer odlično ilustruje situaciju na reviru iz naslova. Meni, kao njegovom osnivaču i čoveku kome ovakvi likovi mogu samo da budu đaci ili počašćeni gosti na nekoj od manifestacija koje organizujem, to ne smeta. Može se reći da sam dovoljno iskusan, da sam to davno predvideo. Nisu ovi nesrećnici ni prvi ni poslednji. Biće ih još. Još ću ja praviti revira na vrlo čudnim mestima i, naravno, svi će propasti. Laughing

Njihov bes je razumljiv.

Revir koji su nezasluženo dobili na poklon, nadomak kuće, nestaje. Darodavac ne želi da reaguje i da nastavi da ih daruje. Smatra da im je dosta davao - nije im ništa nikada bio dužan. Laughing

U pravu su ljudi. Par nas se samo poigralo sa njima. Daš mu da ima, a znaš da če jadnik to uskoro da izgubi i zbog toga pati.

Sad ne znaju šta če od besa, pa čitamo "Nisi ti!"...pa opet "jao, nisi ti! To smo mi!" i slične smešne, ali i tužne stvari. Kao "sad ćemo mi da prekrajamo po našem", kao da niko ne ume da čita istoriju ovog revira, koju ima i na ovom forumu.

Meni ostaje da se hvalim brojnim dokazima da sam stvarao i održao neviđeni revir u Nedođiji, a njima da se čupaju za kosu, ni krivi ni dužni, simpatični mali, obični i normalni ljudi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
Visitor

Broj poruka : 499
Datum upisa : 10.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 21:05

Vidis ti gatas u pasulj, ja jos moj nisam update-ovao. Pa sto sad nema ribe, ladna voda pa pocrkale  
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 65
Godina : 36
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 21:17

Sale ::
Klence , ja sam i napisao"po meni" jer je to moje mišljenje , koje mogu javno izneti i na koje imam pravo slažeš se ?
Takođe je tačno da dobro poznajem rad udruženja jer sam ceo život uključen u tu temu   i to kako funkioniše udruženje nema apsolutno nikakve veze sa propisima i zakonom .Takođe je apsolutno bespotrebno i neumesno da mi se ovako sarkastično obraćaš zbog toga što sam ja izneo svoje mišljenje.

Naravno poznajete rad udruzenja ..ali ne poznajete reku ..ako ste pecali par puta ili niste mislim da vam to ne daje za pravo da mozete da komentariete ovaj post za razliku od nas kojima treba 10 minuta motorom (apn4)..
Gospodine Sasa ,da li je postojala riba u Morvici pre "udruzenja" ili je udruzenje zasluzno za sve...
kada se zimi podigne brana na jezeru,da se uspusti,slobodno dodjite da pecate karasa u moravici i virovima...a pored usca skobalja ,mrenu .sljuvara...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2083
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 21:25

SnikS ::
Vidis ti gatas u pasulj, ja jos moj nisam update-ovao. Pa sto sad nema ribe, ladna voda pa pocrkale  

Pretpostavljam da je ovo komentar na moj zadji post. Ne znam druze, u stvari bas ne znam sta da ti odgovorim ..

Ako te stvarno zanima odgovor na tvoje pitanje (pretpostavljam da je tako cim si pitao) procitaj moj predzadnji post na kraju strane 55 jos jednom, ali ozbiljno da se ne ponavljam, prilicno sam iskreno napisao sta o tome mislim.
A slican odgovor na tu temu imas i u Mix-ovom zadjnem postu na prethodnoj strani.
Slicno misljenje o tome imaju i ostali ljudi koji dobro poznaju tu vodu i pre nego sto je zvanicno postala musicarski revir pa do danas ..

Misljenja nam se ne poklapaju slucjno, niti smo o tome nesto specijalno ni polemisali zadjnih dana, vise smo o toj temi govorili negde na prolece a strahovi (verovatno jer nam je vise cinjenica poznato) su ocigledno bili opravdani.

Za sve ostalo, (meni prilicno nejasno) vezano za licne prepirke, ljut sam, ti si ovo, ja ono... ja stvarno nisam prava adresa, jednostavno se u atkvim pricama ne pronalazim i prosto/jednostavno ne zelim da ucestvujem. pozzzzz
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
Visitor

Broj poruka : 499
Datum upisa : 10.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 21:30

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2545
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 21:50

Autodestrukcija je među ovim narodom sasvim uobičajena pojava .Evo kod mene u kraju su renovirali jedan park ,zasadili
zelenilo ,postavili fontanu ,nove klupe ,igralište za decu i nije dugo prošlo ,nekom je zasmetalo kako je ovo lepo i novo ,
pa su autolakom išarali celu fontanu . Postavili nam u gradu pre par godina nove kontejnere za smeće ,one podzemne ,
pitaj Boga koliko koštaju , mislim da trenutno nije niti jedan čitav . Eto ljudi moji to vam je cela priča ..nema veze baš sa revirom
i ne znam zašto sam je i napisao Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 21 Okt 2016, 22:39

Pa, dobro, niste valjda mislili da će ove "novozelanđanke" dugo da požive u okolini Aleksinca?!

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovih 10 godina je previše. Otprilike toliko sam predvideo, mada nisam očekivao da ću u
poslednjoj godini da bocnem nekoliko pastrmki 60+. Jedino tu sam omanuo. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sasaman
Visitor
Visitor

Broj poruka : 220
Godina : 25
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 00:12

Ne zavaravajte se ljudi, ovo je #30 udica, paja je mozda oko 35cm. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 00:21

Heheh, dobar štos. Laughing

Eeeh, bockalo se kao ni na jednoj reci. Ja sam nabadao lepe primerke, a nikada neću da zaboravim jednu koja mi se bezveze otkačila. Nećete mi verovati, ali do ruku sam dovukao komad od oko 70cm, debelu kao moja noga! Eeeej, reka je na tom mestu široka oko 1.5m, a riba kao pola reke. Držim je, gledam je. Smirila se predamnom, sve pege joj vidim - pravilno raspoređene, crvene i crne, prava lepotica. Čini mi se, po obliku glave, ženka - debela. Bez posebnog razloga, u jednom trenutku ispade muva iz njenih čeljusti... Kuku!

Etoo, pričice sa Moravice ostaju da ih pričamo u budućnosti. Malo li je?
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1400
Godina : 40
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 08:49

Klence ::

Naravno poznajete rad udruzenja ..ali ne poznajete reku ..ako ste pecali par puta ili niste mislim da vam to ne daje za pravo da mozete da komentariete ovaj post za razliku od nas kojima treba 10 minuta motorom (apn4)..
Ja ne verujem šta si napisao, čudom se ne mogu načuditi
Nisam Nikada u Zivotu bio na Moravici i ne nameravam da idem tamo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Ducka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 299
Datum upisa : 21.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 09:29

Evo primera zašto nam, kao narodu, tako "dobro ide"!
Radije ćemo da sedimo i kenjamo jedan drugom po sistemu "moja piša veća od tvoje" nego da složni zasučemo rukave i zalegnemo za neki zajednički benefit.
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 65
Godina : 36
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 10:06

Ducka ::
Evo primera zašto nam, kao narodu, tako "dobro ide"!
Radije ćemo da sedimo i kenjamo jedan drugom po sistemu "moja piša veća od tvoje" nego da složni zasučemo rukave i zalegnemo za neki zajednički benefit.

Bravo druze ...ali da bi se tako nesto ostvarilo ,moramo svi da imamo priblizno jednake pise ...ako ja pametujem da je moja najveca,svi ostali ce reci-idi jebi se sam.
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 299
Datum upisa : 21.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 10:23

Za početak se složite da svakom svoja najbolje paše i na konju ste 😂
Nazad na vrh Ići dole

Mušičarski revir Moravica
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 57 od 58Idi na stranu : Prethodni  1 ... 30 ... 56, 57, 58  Sledeći
 Similar topics
-
» Mušičarski revir Moravica
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Moravica kod Sokobanje - budući revir
» Rijeka Lašva - FF revir Busovača

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: