musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Mušičarski revir Moravica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 30 ... 56, 57, 58
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9502
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 11:07

Pa, nije baš tačno da ako se svi udružimo, odmah počinje procvat. Ako, na primer, udružiš pametne ljude i budale, nema ničeg dobrog. Tu grešku naši ribolovci prečesto prave, ne shvatajući da ako si kupio mušičarski štap i pročitao na Internetu kako se koristi, ne znači da si pre-pametan. Dešava se da običan idiot zaluta među nas. Sve češće. Laughing

U Nišu postoji to vrhunsko mušičarsko "udruživanje" koje priželjkujete. Zove se Forum MSN. Nas petorica odabranih. E, to su oni koji vedre, oblače i imaju dobre rezultate. Moje (i ne samo moje) ideje prolaze kroz to, najpametnije, najefikasnije i najuglednije mušičarsko društvo Srbije. Sa tim pečatom dolaze projekti koji se realizuju (takmičenja u izradi muva, takmičenja u zabacivanju, osnivanja državnih organizacija, formiranja revira, skupovi...)

Kada bismo se udruživali sa "svima", bili bismo veoma neuspešni. Niš bi bio mušičarsko selo, a ne vele-sila koja pomaže i drugima.

Jednostavno, mi smo tako moćni, da na primer, ovog trenutka možemo da počnemo sa projektom formiranja FF only No kill revira na reci Nišavi i to, u centru Niša! Dovoljno je da pomislimo da je to pametna ideja i eto ga! Možemo da sprovedemo u delo ideju da Sićevačka klisura postane zona posebne zaštite mladice... i slične veoma čudne, neobične i nepojmljive stvari za jednog običnog i prosečnog ribolovca, koji ume samo da trtlja, a ni ribe ne zna da nahvata, a kamoli da realizuje bilo šta iznad toga. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1126
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 11:11

Mixmaster ::
Pa, nije baš tačno da ako se svi udružimo, odmah počinje procvat. Ako, na primer, udružiš pametne ljude i budale, nema ničeg dobrog. Tu grešku naši ribolovci prečesto prave, ne shvatajući da ako si kupio mušičarski štap i pročitao na Internetu kako se koristi, ne znači da si pre-pametan. Dešava se da običan idiot zaluta među nas. Sve češće. Laughing

U Nišu postoji to vrhunsko mušičarsko "udruživanje" koje priželjkujete. Zove se Forum MSN. Nas petorica odabranih. E, to su oni koji vedre, oblače i imaju dobre rezultate. Moje (i ne samo moje) ideje prolaze kroz to, najpametnije, najefikasnije i najuglednije mušičarsko društvo Srbije. Sa tim pečatom dolaze projekti koji se realizuju (takmičenja u izradi muva, takmičenja u zabacivanju, osnivanja državnih organizacija, formiranja revira, skupovi...)

Kada bismo se udruživali sa "svima", bili bismo veoma neuspešni. Niš bi bio mušičarsko selo, a ne vele-sila koja pomaže i drugima.

Jednostavno, mi smo tako moćni, da na primer, ovog trenutka možemo da počnemo sa projektom formiranja FF only No kill revira na reci Nišavi i to, u centru Niša! Dovoljno je da pomislimo da je to pametna ideja i eto ga! Možemo da sprovedemo u delo ideju da Sićevačka klisura postane zona posebne zaštite mladice... i slične veoma čudne, neobične i nepojmljive stvari za jednog običnog i prosečnog ribolovca, koji ume samo da trtlja, a ni ribe ne zna da nahvata, a kamoli da realizuje bilo šta iznad toga. Laughing

Skromno nema sta..... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 11:15

Skromnost je rezervisana za one koji pasivno posmatraju svet oko sebe i gledaju na TV šta neskromni rade. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 65
Godina : 36
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 12:00

Mixmaster ::

Mиx,to vec treci ili cetvrti put spominjes da ako "kuppis musicarski stap mislis da si pametan, inteligentan i tome slicno" da su ljudi oko tebe pametni vas 5-6 a mi ostali glupi debili ili sta vec..
Nemoj da vredjas druze vise, zajebi to. I ja bi svasta mozda rekao pa misljenje zadzavam za sebe...tebe niko ne vredja, ako zelis da kazes da neko ne zna da peca ili nesto drugo kazi na kulturniji nacin. Niko ne peca da bi bio pametan ili nesto vise, nego iz zadovoljstva... Skinuo si sliku decaka sa mladicom sa grupe "ribolovci Nis i okolina" koju vodi Milos Petkovic i stavio je na svoj FB profil. Iskreno, ne bi me iznenadilo da za 2-3 godine procitam negde da si poribio Nisavu mladicom i vodi se ista debata ovako da je neko unistio tvoje delo..
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2545
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 12:35

Klence ::

Iskreno, ne bi me iznenadilo da za 2-3 godine procitam negde da si poribio Nisavu mladicom i vodi se ista debata ovako da je neko unistio tvoje delo..

Ja mislim da su ih donele rode u Nišavu cheers
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 65
Godina : 36
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 13:12

ShoneFly ::
Klence ::

Iskreno, ne bi me iznenadilo da za 2-3 godine procitam negde da si poribio Nisavu mladicom i vodi se ista debata ovako da je neko unistio tvoje delo..

Ja mislim da su ih donele rode u Nišavu  cheers

cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 13:55

Klenče, tebi se nisam obraćao. Moja priča da među mušičarima ima i budala, primitivaca, nesposobnjakovića, homoseksualaca, turbo-folkera, šizofreničara... pametnom čoveku nije neobična.

Ne znam odakle ti gluposti o nekakvim grupama, skidanju slika sa Facebooka i slično. To može biti plod samo nečije pokvarene mašte. Sliku sam dobio privatnom porukom i nikada je nigde drugde nisam video. Ne vidim čak ni što je to bitno, ali ajde, zabava se nastavlja i uz takve gluposti. To je jedino što od nekih možemo dobiti kao doprinos forumu, pa je dobrodošlo, da malo razradi vijuge onih koji su sposobni i nešto suvislo da napišu na ovom mestu.

Drugo, ideja (najvažnija stvar) za ubacivanje mladice u Nišavu došla je od jednog jedinog čoveka. Samo jedna osoba na ovom svetu već decenijama priča o tome (ostali samo ponavljaju njegove reči, uglavnom sa višedecenijskim zakašnjenjem), a igrom slučaja to su i novine prenele pre mnooogo godina, otprilike u vreme kada u većini gradova Srbije nijedan jedini čovek nije imao pojma šta je mušičarenje. Evo ti saamo jedan isečak iz jednih dnevnih novina iz 2003., pa mi ti nađi bilo kakav dokaz da je iko pre toga iz ovog dela zemlje imao pojma o ovome što sam ja mnogo ranije govorio, a ove novine igrom slučaja tek tada prenele.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nisam siguran, ali nije nemoguće da sam i na državnoj TV o tome pričao, još u prošlom veku. Nemam snimak emisije "Svet lova i ribolova" iz 1999, godine i ne sećam se šta sam u njoj pričao o reci koju poznajem bolje nego svoj džep, ali je vrlo verovatno da sam pominjao mladice i potrebu da se unesu. Možda i nisam, ali sigurno znam da sam već u to vreme "potpaljivao" ljude da to treba učiniti i to činio javno, na mnogobrojnim skupovima, koje sam još u to vreme organizovao. Dakle, nema drugog. Laughing

Evo, možemo da damo zadatak nekom novinaru da nađe trag po čijem nalogu, ideji i li instrukcijama su mladice zaplivale Nišavom. Heheh, kolikogod to nekoga bolelo, taj će naleteti na jednu jedinu osobu, istu onu koja je stvarala i održavala revir iz ovog naslova.
Nazad na vrh Ići dole
Strelac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 59
Godina : 40
Datum upisa : 09.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 15:39

Višegodišnja promocija ribolovačke filozofije "Lovi dok ima" je očigledno dobila duboko korenje... Što znači kako si sejao tako ćeš i da žanješ. Razlika može da se pretstavi samo kroz veštu racionalizaciju trenutnog stanja tj. rezultata pomenute filozofije.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1126
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 16:00

I Dunav moze da se poribi pastrmkom i mladicom....cak i lipljanom....

Sava takodje..ali ne ona u Sloveniji nego kod Beograda, Obrenovca Sapca....

I svako o tome moze da prica...kao sto svako i prica ko treba da igra u reprezentaciji....rekao bih da danas svako moze da kaze svasta...bez obzira na znanje i diplomu...

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sub 22 Okt 2016, 16:12

To "Lovi dok ima" je veoma logično. Posetioci Moravice su imali dovoljno vremena da se slade kao niko nikada pre njih. Ja mušičarim pastrmke od 1986., ali nikada nisam video bogatiju reku tom ribom. Jedno vreme sam je izbegavao, jer je bila prepuna krupnih potočara, koje je lovio i "janko" i "marko". Bežao sam na divlje reke i teren ispod revira, da ne bih bio "kokošar-moravičar".

Bogatstvo ribom je trajalo....trajalo....trajalo....trajaloooooooo.....

A, ko je bio pametan, to je mogao da koristi i to, besplatno. Ne samo da nije bilo doplate za ovo čudo, nego je osnivač revira i organizator brojnih manifestacija na toj reci uveo i pravilo da posetioci skupova nikada ne plaćaju ni roštilj, ni piće!!

Dakle, po mome, mušičar je ovde bio "kralj".

Ko je propustio, nije mi ga žao. Imao je bar 3500 šansi.
Nazad na vrh Ići dole
Chelle
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 16 Dec 2016, 19:08

Ovde je baš veselo?
Nazad na vrh Ići dole

Mušičarski revir Moravica
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 58 od 58Idi na stranu : Prethodni  1 ... 30 ... 56, 57, 58
 Similar topics
-
» Mušičarski revir Moravica
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Moravica kod Sokobanje - budući revir
» Rijeka Lašva - FF revir Busovača

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: