musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Mušičarski revir Moravica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 31 ... 57, 58, 59
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9719
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Ned 2 Apr - 11:17

Režim ribolova (sportskog) je nepromenjen. Jedina razlika je što na tablama piše "Timok-Zaječar" i što nam sa svih strana stižu vesti o ribokrađi, a (kao što se i na forumu vidi) mušičari se ne hvale gotovo nikakvim ulovima. Takođe, varaličarenje i pecanje na prirodni mamac se vrlo često može videti usred mušičarskog revira. Više se ne radi ništa na popularizaciji mušičarenja, a čini se neviđeni napor da se popularizuje varaličarenje...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Ned 2 Apr - 13:05

Da se malo pozabavimo istorijom. Na moj zahtev, 2009. je mušičarski revir Moravica produžen gotovo petostruko!!! Evo primera kako su na to reagovali neki naši "prijatelji", to jest vlasnik časopisa "Spin & Fly" i u to vreme predsednik niške varaličarske sekcije:

Goci : Ned Jan 25, 2009 1:21 pm
Lomnica_city napisao:
nije njihova dedovina pa da je celu zauzimaju za musicare, koji su ipak manjina u odnosu na varalicare!

Upravo tako druže!

Revir je sa dosadišnjih 2 proširen na rekordnih 7 km, do tačke nizvodno od koje više nema pastrmki, bar ne u dovoljnom broju za pecanje.

Na Moravici je praktično od sada zabranjeno varaličarenje pastrmki. To je neviđeni preseden! U Srbiji je zabranejeno loviti pastrmke na žive mamca, a nigde se (naravno) ne spominje zabrana varaličarenja!

Ovde se praktično radi o tome da je varaličarenje postalo zabranjeno poput lova na žive mamce! Evil or Very Mad

Lepo je to što smo dobili 7 km dug UiP revir koji će biti pun pastrmki kilašica. To će biti jedna od najboljih pastrmskih voda u Srbiji! Ipak, zabraniti varaličarenje na celom potesu...  :? Apsolutno nečuveno!

U sredu ćemo na VSN usvojiti dokument kojim ćemo tražiti da se odluka preinači, i na reviru dozvoli i varaličarenje upotrebom jednokrakih udica.

Dokument ćemo dostaviti Niškom i Sokobanjskom udruženju i tražiti da ga razmotre po hitnom postupku. Ako nam ne odgovore pozitivno u roku od recimo 2 nedelje, obratićemo se direktno Savezu ribolovaca Srbija.

Neka lepo i jasno kažu da li je u Srbiji dozvoljeno varaličariti pastrmke ili nije.  Rolling Eyes

Naravno, svi ovakvi varaličarski autoriteti su slabiji od jednog jedinog-mušičarskog, tako da je ova njihova inicijativa iz 2009. u potpunosti propala. Međutim, nakon 8 godina neverovatnog revira, neko je u Beogradu docrtao Moravicu nekome ko nema nikakve veze sa gazdovanjem na njoj. Sada varaličarski autoriteti, koji su (to je jasno i vrapcu na grani) najveći neprijatelji mušičarskih revira, vide svoju novu šansu.

Ja im se neću mešati. Dokazao sam da je način gazdovanja koji sam ja predložio (nasuprot mnogima) perfektan. Nemam više šta da dokazujem, a žalim ako ostatak ovdašnjeg ribolovačkog sveta to nije shvatio. Nemam želju da lečim zaglupavljenost kod ribolovaca i ostalih. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Rade Mistopoljac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 58
Godina : 30
Datum upisa : 20.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Ned 2 Apr - 18:03

Bas steta za reku ja sam bio petnaestak puta i uvek lepo prolazio zadovoljavajuce.. ali to sad tesko moze da se promeni..
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Ned 2 Apr - 22:18

Katastrofa , cirkus nista lepo nemogu da kazem, no na kraju ove price o Moravici, bilo pa proslo kako kaze nas narod.
Ne vredi si sekirati, samo jako ionako nosimo stap kako bi smo opravdali nas boravak u prirodi branjem kopriva i sremusa, tako kaze moj drug.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Pet 12 Maj - 0:20

Znajući da uvek nešto ostane iza dinamitaša, mrežaroša i strujaroša, prošetah do ovog revira i iznabadah  pastrmke,
mada ne one "Novozelanđanke" od 40-60cm, nego prave "Srbijanke" od 20-25cm :)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 317
Datum upisa : 21.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Ned 14 Maj - 22:45

Ja danas imao jednu od čak 35cm 😉
Ima ih još uvek u zavidnom broju nisu mogli baš sve da pokupe.
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja79
Visitor
Visitor

Broj poruka : 129
Godina : 38
Datum upisa : 08.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sre 5 Jul - 12:57

Da li neko zna kakvo je stanje u revuru, planiram da ga posetim ovih dana?Vodostaj, ribe... Vidim da nema nikakvih izveštaja sa Moravice pa da ne vozim 100km za džabe.
Nazad na vrh Ići dole
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 75
Godina : 36
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: ...   Pon 18 Sep - 20:38

U skorasnjem razgovoru sa jednim od ribocuvara "Timoka" ,varalicari su se ipak izborili da dogodine dobiju 2km revira od Kraljevackog mosta prema klisuri...tako da ce musicarski revir biti skracen odprilike za 1/3 ,mozda nesto manje...
Mada od zadnjeg spin takmicenja pre mesec dana javljaju se u sve vecem broju,a msm da ribocuvarska sluzba se i ne obazire toliko na to sto zalaze jos zvanicno u "nas revir"...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26298
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Uto 19 Sep - 7:57

Da li Moravica uopšte više egzistira kao mušičarski revir ?

Ja sam mislio da je to završena priča ... da li neko uopšte mušičari na njoj i po kakvim pravilima ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Klence
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 75
Godina : 36
Datum upisa : 17.12.2015

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Uto 19 Sep - 18:41

Murino ::
Da li Moravica uopšte više egzistira kao mušičarski revir ?

Ja sam mislio da je to završena priča ... da li neko uopšte mušičari na njoj i po kakvim pravilima ?

Ko voli Moravicu,ostao je na njoj,ja sam tu rodjen i ne mislim da idem negde...tj menjam lokaciju za musicarenje skocko
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 317
Datum upisa : 21.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sre 20 Sep - 10:30

Bata Muki, bori se naša mala Moravica sa ribokrađom ali ako se ovako nastavi neće još dugo...
Napali je sa svih strana pa i neke kolege "mušičari" se pridružili čišćenju Embarassed
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26298
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarski revir Moravica   Sre 20 Sep - 14:40

Klence ::
Ko voli Moravicu,ostao je na njoj,ja sam tu rodjen i ne mislim da idem negde...tj menjam lokaciju za musicarenje

Naravno, poštujem to je tvoja "Rijeka uspomena" I lake it  ja sam samo pitao za režim ribolova na istoj !

Ducka ::
Napali je sa svih strana pa i neke kolege "mušičari" se pridružili čišćenju Embarassed

Ducka, praviš opasne fotografije cool photos , drago mi je što je sve više njih sa mušičarskim motivima !  

Što se tiče konstatacije oko kolega mušičara "čistača", oni nisu moje i tvoje kolege, već lopovi i licemjeri ziveli
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net

Mušičarski revir Moravica
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 59 od 59Idi na stranu : Prethodni  1 ... 31 ... 57, 58, 59
 Similar topics
-
» Mušičarski revir Moravica
» Rasina -mušičarski revir-
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Moravica kod Sokobanje - budući revir

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: