musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Ibar......

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sledeći
AutorPoruka
Mitko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 182
Godina : 38
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 17:35

Nije ovo samo rozajski pecat...ovo je bruka sviju nas i sudbina mnogih nasih rijeka...

Sume,kamen nisu za dzabu oko rijeka...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Visitor

Broj poruka : 267
Datum upisa : 19.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 18:42

Prolazio sam kroz Rozaje i video tu grozotu!!! Na samo nekoliko stotina metara od izvorista Ibra pocinju deponije!!!
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1226
Godina : 35
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 20:06

Na žalost ovo je slučaj sa mnogim rijekama. Ja sam sa drugarima mušičarima htio da napravim reportažu o Vrbanji, koja protiče kroz moj grad i na kojoj najveći dio godine mušičarim, ali sam odložio za proljeće i ljeto, kada bude vegetacije. Puna je fantastičnih terena, koji su idealni za lipljena, kog je nekada bilo u izobilju, a danas je veliko pitanje da li ga uopšte ima, jer je cijela populacija uništena. Kao što rekoh tereni su fenomenalni i predivni. Ali, svaka jesenja fotofrafija, sada kada nema lišća, bi pokazala tekovine naše civilizacije. Groblje kesa, deponija i ko zna kakvog sve otpada nema. Tužno i jadno.
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 21:03

E moj prijatelju Mitko ovo sa Ibrom je prava tragedija kataklizma ....Sjecam se moga ribarenja prije dvadesetak godina po vrelu Ibra i Bogajskoj recici sta da ti kazem El dorado ali tu je covek da sve unisti...Bogajsku recicu je unistila piljevina koja je odlagana na samim obalama ili cak sto vise direkno u recicu i ja gledajuci ovaj video zapis vidim u bliskoj buducnosti sudbinu i vrela a mozda i citavog Ibra Placko ...Nazalost sve su nase rijeke manje vise ovakve a nadlezna ministatstva ne preduzimaju nista...Kod nas u Beranama je isto lose stanje mi imamo revir koji je vise mutan nego bistar od sljunkare i raznih koncesionara ali .ebi ga ne voli svako ribolov i prirodu kao i mi i zato nam se ovo i upravo desava..Licni interesi i novac sve unistise ne samo kod nas nego svuda...Kad god procitam da je neka rijeka poribljena da se cuva da je akcija ciscenja meni srce zaigra ima jos dobrih ljudi Domacina koji vode racuna da ostave nesto i ovoj nasoj djeci iza nas i da nas spominju u pozitivnom kontekstu ...Nadam se da cemo se jednoga dana kada nam u rijekama ne bude imalo ni riba ni zaba niti ista zivo dozvati pameti....Izvinjavam se ako sam otisao u aut ali morao sam da se oglasim malo su me ponijele emocije poznavajuci Ibar i ne vjerujuci da se sve ovo desava oko nas na ocigled svih nas pa dokle vise Ufffff ...pozzzzzz Lale...............
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1098
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 21:28

Mitko dobar video, ali ovako tuzni prizori pogadjaju samo one koji vole i uzivaju u cistoj prirodi!
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2557

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 21:49

Jeste tužno vala ,kod mene još gore ,vidjao sam džakove sa djubretom, mrtve pse i svinje kako plutaju po vodi (nije Ibar u pitanju) ...
Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 22:35

Lale ::
E moj prijatelju Mitko ovo sa Ibrom je prava tragedija kataklizma

Sljunak,odnosno kopanje istog ubise nam i Lim i Ibar na mesto.Kad vidim Mehov krs i Batrage tuga meneka spopadne.Keno zna o kojim mestima je rijec.Al zamisli mozgova da presecu glavnu zili Ibra.Ja mislim da to samo....ne znam ni koje ime da dam tim ljudozderima.Pa ziva voda sto bi se rekolo za izvorista je zivot svega na svijetu.
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide

Broj poruka : 1607
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 22 Nov 2011, 22:58

Slazem se sa tobom Sone pliva nasim rijekama sve i svasta samo ne ono sto treba da pliva..Asto se tice bacanja raznog smeca nas narod jos uvijek razmislja da voda Pere sve ali zaboravlja da CRN OBRAZ NISTA NE MOZE OPRATI...Prijatelju Mitko samo oni koji oskudijevaju jer nemaju ovo sto mi imamo normalno mislim na rijeke i vodu uopste jer nasa zemlja je bogata Hidrografijom ali nedovoljno iskoriscena znaju sta je to i koje je to bogatstvo i kako bi oni to cuvali i iskoriscavali ....Veliki pozzz za tebe.............i :ziveli : LALEEEEEEEEEEE..............
Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Pet 25 Nov 2011, 12:03

:ziveli : i tebi Lale pa se vidimo u skorije vreme u Tifran.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26054
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Uto 21 Feb 2012, 00:12

Još samo malo ....

Budjenje proljeća ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

Broj poruka : 111
Godina : 36
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Pon 16 Jul 2012, 01:41

Danas sam poslepodnevni spas od vrućine i ugrejanog asfalta potražio u kanjonu Ibra.
Flyfishing only revir potpuno pust, lipljen raspoložen u debeloj hladovini kanjona, Ibar na minimumu.

Da ne kvarim temu sa lošim fotkama mobilnog telefona, evo jedna fotka čisto informativno standardnog lipca, pastrmke, vodostaja!

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Pon 16 Jul 2012, 09:33

Heh, ovo je kao reklama. Pošalješ nam mutne fotke, a za jasnu sliku - dođite na Ibar. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Hypuris
Visitor
Visitor

Broj poruka : 111
Godina : 36
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Pon 16 Jul 2012, 11:04

Mixmaster ::
Heh, ovo je kao reklama. Pošalješ nam mutne fotke, a za jasnu sliku - dođite na Ibar. Laughing

Laughing sada mi je krivo što se ne dosetih da tu rečenicu stavim u opisu fotografije, imala bi potupun smisao, zašto je van fokusa Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Pon 23 Jul 2012, 21:28

Krivi vir kao i uvijek lijep.Svaka cast na ulovu.Inace Ibar je postao opustosena rijeka.Zadnje dvije zime plovak i crvici su uzele danak.Prosle zime loveci mladicu naletim na 4 ribara iz mesta Spiljani koji su redovni gosti na ovim terenima i koji love striktno na crva.Ne smijem ni da napisem broj skotnih zenki koje su ulovili.Ovaj je za srecu naleteo na tebe.Nazalost realno stanje je PUSTOS. Placko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibar......   Pon 23 Jul 2012, 21:58

Ovo je lepo napisano.

Kod nas, riba ima sreću ako naleti na mušičara. U suprotnom, život će joj vrlo verovatno okončati neki krivolovac. Mislim da gotovo nijedna riba u našim rekama ne ugine od starosti - sve su kad-tad na tiganju i to, uglavnom ribokradica. Poštenije je da završe na trpezi najpoštenijih, nego kod kriminalaca.

Merside, želim ti dobar apetit.
Nazad na vrh Ići dole

Ibar......
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 29 od 32Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sledeći
 Similar topics
-
» Ibar......

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: