musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Studenica.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
KobraKV
Visitor
Visitor

Broj poruka : 413
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Pon 15 Avg 2011, 17:42

Placko Studenica ,prelepa reka koga po pitanju lepote i same vode nece nikog ostaviti ravnodusnim.....Reka snova ,al sa vrlo siromasnim ribljim fondom ...crno ,da nemoze biti crnje....Nesto se mora pothitno preduzeti sa ovim biserom od vode...Juce sam sa drugarima obisao veliki potez ove reke od manastira, i razocarao se sa tamosnjim ribljim fondom.Reka je totalno prepustena samoj sebi.Na svakom viru rakljice kao sto Sasats rece,mestani i lokalno stanovnistvo je zavise u crno....ostao sam bez komentara

.........................................................................................................................................
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Pon 15 Avg 2011, 18:40

Zdravo Kobra brate, iz kisne SVAJCARSKE, nemoj da se sekiras, doci ce Mafke i uzecemo stvar u nase ruke skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1114
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Pon 15 Avg 2011, 19:33

Vrlo tesko Studenica je izuzeta iz ribarskog podrucja i njom gazduje park biosfere Golija sa sredistem u Raskoj, a od citave povrsine parka 3/4 pripada Ivanjci, a 1/4 ostale opstine...Studenica je kao Gradac, prirodno dobro, stim sto je Studenica 2x veca od Gradca i isto toliko puta kvalitetnija reka, ali je prepustena uglavnom krivolovu...Samo da kazem da je potencijal Studenice mnogo veci od potencijala Rzava. U njoj je lipljen bio autohtona vrsta...prakticno je nestao...takva pojava se dogodila i u XIII veku kada je Stefan Prvovencani preneo jedinke iz Ibra i tako ponovo poribio Studenicu ovom ribom, sto svedoce spisi u manastiru Studenica...a mi u 21. veku ne mozemo reku da poribimo kada nam je sve na dohvat ruke i na samo 400m mrestiliste u kome se svake godine proizvede 200 000komada lipljena od cega 110% ugine od gladi, ljudskim neznanjem i tvrdoglavoscu...samo nam govori koliko smo postali losi ljudi, ne samo bezobzirni prema prirodi, vec i jedni prema drugima!
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4267
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Pon 15 Avg 2011, 22:17

studenica je neverovatno dobra reka za pecanje i stvarno je steta sto se ne poribi i pricuva koliko bilo . a prosto je neverovatno sto niko i ne pokusava da ozbiljnije poribi reku sa lipljenom Ufffff koliko sam upucen studenica je jedina cisto srpska reka u kojoj je lipljen domaca vrsta ?
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Pon 15 Avg 2011, 22:44

Sasats ::
koliko sam upucen studenica je jedina cisto srpska reka u kojoj je lipljen domaca vrsta ?

Sale bio, sada imamo lipljena u Rzavu, Moravici i jos po nekoj cisto srpskoj reci u koju je vestacki unet. Ali je trenutno jedina reka na Srpskoj teritoriji u kojoj je lipljen bio autohtona vrsta.
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Uto 16 Avg 2011, 01:17

.....Upravu si Sumi i za ovaj zadnji a i predzadnji post...Toliko smo los narod pa zato i nije cudno sto nam je sve u drzavi puklo....pusti Srbin je navikao sve da trpi i da mu bude sve gore i gore...pitanje glasi...A dokle ovako sa nasim prelepim vodama....daj da se udruzimo svim musicarskim snagama,da u ime musicarske federacije ako jos uvek i postoji uputimo pismo onom kreten na kvadrat Oliveru Dulicu i izvestimo o katastrofalnom stanju na nasim salmonidnim vodama i pokusamo da izdejstvujemo i mi neka nasa musicarska prava ili da brate MAFKE JA I TI KONACNO PREUZMEMO STVAR U SVOJE RUKE PO PITANJU KRIVOLOVA AL KAD SE VRNES IZ SVICE...Ma salim se za ovo zadnje.....
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Uto 16 Avg 2011, 15:59

Ma Kobra brate more ce mo i mi kao GEJ PARDU da organizujemo nesto :joker:

Bez sale, morace neka musicarska manjina bar za svoju dusu da odredi revir i da cuva od lopina PO SVAKU CENU !!!!!!!!!

Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Uto 16 Avg 2011, 16:45

Ja sam brate Mafke uvek bio za to ,ali stvarno nebi bilo lose da se konacno nesto preduzme eto ta nasa Studenica koja je po protoku vode,velicini I bogatom hranom za salmonide po meni reka br.1 u Srbiji ,pravi primer za to je i reka Gradac u Valjevu koju su svojevremeno par musicara pretvorila u oazu barem je ja tako pamtim jer dok sam do pre par godina ziveo i radio u Beogradu redovno sa Rankom Jokicem posecivao.zasto tako nesto nebi odradili i na Studenici. .. mora da postoji neko resenje..najmanji problem bi bio krivolov...treba je sto vise poribljavati a i zabraniti ribolov na par godina...besposlicara je mnogo pa neka ministar Oliver Dulic zaposli i plati par ljudi koji ce samo nju cuvati....

:ziveli : MAFKE.......
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Uto 16 Avg 2011, 17:47

Kobra brate, Studenica je nasa svetinja u svakom pogledu, makar bi nam to (a nije malo) dovoljan povod za zastitu od skrnavljena.

Gledao sam TV-u pre dve decenije kako nas narod bez milosti cupa iz reke Studenice na glistu i leskov stap komade od 30-40 cm pastrmke na svaki zabacaj . GDE JE KRAJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

JA ZNAM Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

samo me ti malo, brate, sacekaj pa da savcuvano bar jednu reku.
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Uto 16 Avg 2011, 19:12

crveni karton Jedva cekam bratac......
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Uto 16 Avg 2011, 21:41

bounce :king:

Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Ivica-fider
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 22.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Sre 17 Avg 2011, 00:33

IMA PO NEKA ALI SE SLAZEM SVAMA

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Sre 17 Avg 2011, 09:16

Ivice ta prva sa slike je autohtona domaca riba koje je sve manje, sto je najopasnije, jer samo od nje zavisi buducnost. Definitivno poribljavanja nema niti ce biti, jer od entuzijazma vise nema nista, sve se pretvorilo u biznis, mada je proizvodnja i prodaja mladji biznis vec 15 godina, najpogodnija delatnost za malverzacije, ko moze da prebroji kolicinu mladji, a jos da udje u trag kolicini uginule, prostora koliko hoces...niko se ne bi toliko otimao oko tog kukavnog mrestilista onako, iz zajebancije, dok su svi ljudi koji vole da pecaju i kojima je stalo da reke budu poribljene, su vec davno najureni iz udruzenja. Sta da vam kazem kad predsednik OOSR Moravica cije je mrestiliste gotovo uopste ne ide na pecanje, a od kad je predsednik nema dana provedenog na rekama okruzenja...kako moze da zna kako je stvanje na vodama.

Ranijih godina, Studenica je bila najbolja reka, bas zbog blizine mrestilista, gde se namerno pustala riba u Braduljicu koja je silazila u Studenicu, pored toga sto su redovno poribljavane Graicanka i Jastrebovac....sada su u Jastrebovcu namirisali pastrmke, pa danima ne izbijaju iz nje dok poslednju ne izvade. A mi sve to gledamo, a onaj ko bi nesto mogao da uradi ne radi nista, a izgovor je to nije nase to je park biosfere...potpuno isto kao kad komsija zlostavlja dete, a mi okrenemo glavu i kazemo, pa sta ima veze nije nase... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Sre 17 Avg 2011, 09:38

sorry

Tužno stanje!
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   Sre 17 Avg 2011, 15:06

ŠUMI,SVE STO SI REKAO JE TACNO JER SAM NAVODNO OD NEKIH DRAGARA IZ GUCE CUO IDENTICNU PRICU MADA SAM MISLIO DA JE REC O ZAJEBANCIJI.....KAD JE TAKO NEK JE I NJOJ VECNA SLAVA...AMIN
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Studenica.....   

Nazad na vrh Ići dole

Studenica.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 11 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Studenica.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: