musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide

Broj poruka : 686
Godina : 45
Datum upisa : 11.07.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Pon 5 Sep - 17:37

Mafke drugi dio ove reportaze stize za vikend, nemam prije vremena.

Bice i tu jos par zanimljivih iznenadjenja (koje sam uspio da dozivim na Rajni).

Daj boze skocko
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1226
Godina : 35
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Pon 5 Sep - 19:53

Svak čast Danijele. Vidi se da uživaš u ribolovu. Ulovi su fantastični. Željno iškekujemo nove fotke.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Uto 6 Sep - 17:54

Hvala Damire! :ziveli :

Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 17:11

DRUGI DIO REPORTAZE

Posvetiti cu ribama, dozivljajima i ljudima sa kojim sam imao prilike i srece da uzivam pored Rajne.

Pretezno jurim predvece uz zalazak sunca bucova a nocu prve dva sata mraka smudja (sa strimerima, uglavnom Buggeri, Zonkeri i
neka moja verzija Polar Magnusa velicine udice 6, sad u jesen i duga 4).
Ali ribe u Rajni ne zanima koju namjeru ja imam i sta zelim da upecam, zato ima ovakvih kombinacija, iznenadjenja.

Kad sam posao na bucova, zalazak sunca, uhvatio sam ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 17:16

Kad sam krenuo na smudja u mrak (mracni) uhvatio sam ovo:

Ili ovog ludog borca, zasluzila je ime, koje joj ovdje daju
"Bonefish" nasih krajeva, sa njom je uvijek luda i teska vuca,
smije u svako doba da navrati umjesto smudja na moj stap.

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 17:19

Naravno su tu i noci u kojima ide sve po planu i onda imam na Rajni lijep plijen koji sam zelio.

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 17:27

Ne smijem zaboraviti da pomenem sta se moze uvijek u vrelim ljetnjim nocima desiti kad vidim plusak male ribe
dok strimer tamo leti i ja ocekujem bucova, nalijece Mr. Siluro koji bijesno uzima strimera i vuce ko lokomotiva.
Bilo je tu komada od 40 - 80cm.
(oprostite ovu ruznu sliku, nijesam imao prilike prije da ga slikam, tek u kuhinji u kojoj je i zavrsio).

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 17:43

Ova prica je namijenjena "Poperu".

Sta je to "Poper"? Neko ruzno, glavato nesto.
Puno sam citao o njemu, vidio sam par verzija, dosadni, konus glava od stiropora ili plute i ozadi neke dlake, pera,
bezveze (to je bilo moje misljenje moj utisak).
Ok, napravicu i ja par da probam ali nek to bude ta konus glava koja je obavezna a ozadi tijelo Buggera.
Polazim na Rajnu jedna pjescana uvala, plitka voda a u blizinu se lome talasi, ivica prema dubokoj vodi.
Prvi zabacaj, jao kako ruzno lezi u vazduhu, nije aerodinamican, i tek posle par pokusaja, sam se prilagodio,
odlece tamo daleko, vucem ga ko strimera on samo para, sara po povrsini, ne svidja mi se, ni ribama, nema akcije.
Pokusavam brzo trzanje, lijepo bucka, na pola puta, se dize talas iza njega, prati popera, srce mi kuca ko ludo a on
odustade.
Novi zabacaj, trzaj jako pa pauza, pa opet trzaj pa pauza, svidja mi se ritam, nakon par trzaja, skace bucov ko delfin i
promasuje popera, opet skok pravo na popera, ja kontru, nista. (prebrzo, izvadio sam mu popera iz usta)
Novi zabacaj isti ritam (trzaj pa pauza...itd), e sad kad udari, bicu miran i cekacu da ga osjetim u lijevu ruku posle udarca,
na strunu pa onda kontru.
Pocinju luda dva sata, promasuju, skacu ludo na popera, pohlepno i posle nekih 2 sata ribolova je ovo moj plijen.

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 17:49

Ova prica je posvijecena Eriku mom drugu i ribolovackom partneru (nekim od vas je vec poznat iz mojih drugih tema),
podijelili smo puno dozivljaja zajedno na vodi u ribolovu.
a samo nek Bog da zdravlja ocekuju nas jos puno ribolovackih avantura.
Evo i Erika sa strimerom na mjestu koje sam opisao, dok sam probao popera.

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 18:03

Ovo je Erikova prica, ispunjavanje njegovog sna kojega jos nije bio ni sanjao, nije ni znao za njega.
Ali Rajna je majka ribolovackih snova.
Znaci, Erik polazi da peca klena na suvu musicu, naoruzan sa Loop Black Label #5, i servira 16cu BWO,
samo neki losaci i jedan mali klen ko dlan.
Erik mijenja na 8cu skakavca i stavnja 0,22mm Flourkarbon, skakavac pada tamo daleko (u jednoj luci) na povrsinu.
Samo sto su krugovi oko njega prestali uzima ga riba i sad pocinje Erikova drama, mnogi od vas kao i ja (ne jednom nego
previse puta) smo to dozivjeli izmedju poraza i uspjeha u ribolovu je samo jedan uzdah.
E sad zamislite koliko uzdaha je Erik prebrodio, izdrzao u 45 min. lude borbe i na kraju mozete sad i vi da vidite
ovu predivnu ribu, saran divljak od 93cm i negdje oko 16kg (nije htio previse da ga muci, digitalna vaga se mrdala izmedju 16-17kg)

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholi2
Visitor
Visitor

Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 18:13

Odlicno, steta samo sto nema jos fotki iz ribolova....te su najbolje. a ribe su prave....nisam imao pojma da je Rajna toliko dobra!
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 18:28

Ovo je prica mog komsije Danijela Milisavljevica (stanujemo u istoj zgradi), porijeklom iz Vojvodine.
Posli smo posle podne na onu pjescanu uvalu koju sam vez prije pomenuo koja se na Erikovoj slici vidi.
Pecamo bucova, on je pocetnik, ali student, puno je citao o ribolovu bucova u Internetu i on pici svoje,
mamac mu je ok ko moj ali predvez, kaos neka siva struna kad je pod vodom jos se vise vidi, sivi.
Ja sam uhvatio 3 bucova on nista, ma nece ni samoubica da ugrize na taj predvez.
Nagovaram ga konacno i mijenjam predvez, 0,25 Stroft GTM on peca dalje ja sam vec sit gledam njega, ne pecam.
Ali riba vise ne radi, predlazem mu da idemo, skuvasmo se u kombinizone, pogotovo on obukao neopren od Shimana.
On hoce samo jos jednom da zabaci tamo nekih 300metara od nas, gdje Rajna ulazi u luku.
Pratim ga bezvoljno, stigli smo, on zabacuje, ma samo sto je zabacio, udarac, stap sav savijen, mislimo dobar bucov,
nemi nesto sumljivo vuce za bucova, zestoka borba, minuti prolaze, svicnu riba i ja ju vidjo.
E sad je moj adrenalin ma najmalje ko njegov, sad znam sta ima na stapu i jasno mi je da sam ja mu stavio predvez i cvor,
kako nestavi loop to loop, nego dupli griner, ako pukne predvez, kriv sam ja, naljutice se na mene.
10 min. riba je blizu sad ju je i on vidio, kaze pastrmka, ja se nasmija " Otkad mrco ima pastrmka crvene kockize po obrazu?"
E sad i on drhti ko prut, sad mu je jasno, prva kapitalna riba, pa ova.
Privlaci je, blizu mi je, zasto sam taj dan ponio moj meredo za morska pastrmke, sami Bog zna.
Upada mi u meredo, dajem mu ga i palim kameru.
Znaci covjek je uhvatio, lososa "Salmo salar" tako izgleda ovo Rajnsko pleme, radi se o zenki koja je iz Sjevernog Mora
Praplivala Holandiju, Francusku i Njemacku posla u svoj potok u kojkem je rodjena, omrijestila se i vracajuci se prema Moru
srela mog komsiju, a on, prva kapitalna riba (zabrtanjeno ga je uzeti, ubiti ali 80% bi je ubili, siguran sam nemaju duse, respekta).
posle dvije slike bez jedne rijeci ulazi u vodu, drzi je da se oporavi i pustaje da nastavi svoj dug i naporan put.

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 15:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 18:34

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 16:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 18:35

Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 7 Dec - 16:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5167
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka   Sub 10 Sep - 18:53

Danijele, lijepa reportaza, sa zadovoljstvom sam procitao....
Rajna stvarno zna da iznenadi... cheers
Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Rajna (Rhein) - Njemačka
» Rijeka Bijela
» Rijeka Cijevna
» Rijeka UNA (jedna i jedina)
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: