musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2557
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 13:40

Želim da obavestim kolege da je u organizaciji web sajta rokafly.rs bilo organizovano kao i svake godine nagradno takmičenje
za fotografiju trofejnog ulova potočne pastrmke sa reke Gradac kod Valjeva .
Nagradno takmičenje je trajalo od 1.3.2011 i sem fotografije na kojoj se jasno vidi portret ribolovca sa ulovom potrebno je bilo
dostaviti takodje i mesto,vreme ulova ,dužinu pastrmke kao i mušicu na koju je ulovljena .

Rezultati ovogodišnjeg takmičenja :

1.Nebojša Pavlović (nagrada -štap Vision Attack #5)

2.Aleksandar Stojanović (nagrada -2 noćenja u konaku Tetrebovac u klisuri reke Gradac)

3.Ito Pani (nagrada -komplet mušica ROKA FLY)

Nagradjene fotografije kao i ostale fotografije ulova sa reke Gradac se mogu videti na adresi www. rokafly.rs/foto-trofej

Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Visitor

Broj poruka : 191
Godina : 55
Datum upisa : 08.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 14:11

Moglo je to i da se objavi...
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

Broj poruka : 1996
Godina : 39
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 16:15

Ko je vrsio merenje ulova?
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 17:32

Foto konkurs se održava svake godine u organizaciji zvaničnog web sajta Konaka Tetrebovac a propozicije takmičenja su već napisane u prethodnom postu .
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 19:19

Ihhh kako ranije nisam video ovo da prijavim ulov od 46cm ha ha ha ha

Na sajtu pise da nagradna igra pocinje od ove godine i ne nadjoh slike od predhodnih takmicenja.Ako gresim prosledi mi link voleo bih da vidim proslogodisnje ulove.
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide

Broj poruka : 876
Godina : 47
Datum upisa : 02.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 22:39

Cestitam Bravooo Samo ne razumem da li su ocinjivali fotografije ili duzinu ulovljene ribe ???
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
ShoneFly

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 22:43

Crni moraš da počneš malo bolje da barataš računarom ,snađi se malo na sajtu jer postoji foto konkurs za 2008 ,2009,2010,2011 godinu ,ima i sve lepo piše i postoje fotografije ,Izgleda te mrzi da čitaš i da tražiš ... Ne mogu da ostavljam direktne linkove zbog pravila foruma .
Takodje jedan od uslova konkursa je da pastrmka bude ulovljena na reci Gradac a kako si mi rekao ti još nisi posetio tu destinaciju .Probaj sledeće godine kada posetiš recimo reku da prijaviš svoj ulov ...

Fly Daddy thanks ,iskreno nemam pojma šta ulazi u obzir prilikom ocenjivanja ...
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Visitor

Broj poruka : 186
Godina : 45
Datum upisa : 08.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Sub 19 Nov 2011, 22:57

Svaka cast na nagradi...mi poceli da te identifikujemo kao majstora stukolovca,pa ubicu bucova a ti uze stap za pajku!
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 00:29

Sone mene takmicenja ne interesuju jos manje gde je svako sam svoj sudija.Posto se ocenjuje trofejni ulov reci mi kako da ti ja verujem da je ona tvoja pastrmka 43cm a ne recimo 41cm?Posto se takmicenje odrzava svake godine zar ne bi trebalo da vise ljudi zna za isto?Smesno je takmicenje gde se ocenjuje velicina ribe koju takmicar sam meri bez prisustva svedoka.Smesno je takmicenje gde ti mozes sliku od pre dve godine da prijavis kao ulov od ove.Smesno je takmicenje gde recimo ja mogu da uzmem od tebe pastrmku i prijavim kao svoj ulov...

p.s.Cestitam,neka te stap dobro sluzi.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 06:25

Crni ma ok ,kako ja mogu da znam zašto se fotokonkurs ne objavljuje svuda ,to je valjda politika web sajta ,nisam ja to organizovao ,niti sam podparol Konaka Gradac (čast mi je bila kao član ovog foruma da se malo pohvalim nagradom i pitao sam pre toga administraciju da li je to u skladu sa politikom foruma) a kao što sam već rekao može se videti (nadam se da si pronašao) da se održava od 2008 godine .Koga je zanimalo mogao je da sazna prateći pomenuti web sajt .
Niko nikog ne prisiljava da šalje svoje fotke i da učestvuje u takvim nagradnim konkursima ,onaj kome je to smešno neće ni da učestvuje ,prosto ko pasulj .Svako odgovara za svoje postupke ,pa ako napiše da je riba veća od one koju je predstavio na fotografiji ili pak uzeo od nekog ribu da se fotka i sve ostalo što si naveo ide mu na čast .Ja sam lično imao na mom Vision-ovom meredovu (na žalost više ga nemam -zgazio sam ga nogom i polomio zadnji put kada sam bio na Gradcu) fabrički izgraviran metar pa sam mogao da premerim ribu a za ostale učesnike stvarno nemam pojma ,mogu da kažem da ne sumnjam uopšte primera radi na tačnost ulova koji je ostvario Oholi (Vlada) kao učesnik pomenutog foto konkursa a kao jedan od pobednika prethodnih godina.
Po tom istom principu možemo reći i da je smešno (po meni naravno nije jer sam učestvovao a kako sam primetio takodje i ti ) takmičenje koje je recimo organizovao ovaj forum u vezi fly tyinga jer je neko nečastan mogao primera radi da kupi muvu od najboljeg vezača na svetu i da je fotografijom predstavi kao svoje delo.Valjda smo toliko plemeniti da se ne služimo takvim smicalicama i trikovima zarad neke nagradice...
P.S Hvala

Acter fly hvala ;)
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 16:53

Šone ::

Po tom istom principu možemo reći i da je smešno (po meni naravno nije jer sam učestvovao a kako sam primetio takodje i ti ) takmičenje koje je recimo organizovao ovaj forum u vezi fly tyinga jer je neko nečastan mogao primera radi da kupi muvu od najboljeg vezača na svetu i da je fotografijom predstavi kao svoje delo.

Ne druze nije moglo da se desi jer je administracija zadrzala pravo da "sumnjivu" kreaciju zatrazi na uvid uz to ovde se dobro gotovo hiruski precizno zna ko i kako vezuje.Uzecu sebe za primer...ne mogu ja preko noci da naucim da vezem strimer recimo kao onaj sa Cakanovog avatara ako sam do sad vezivao mrave koji lice na sedzeve ili slicno.
Cak i u vrhunskim takmicenjima ima gresaka i propusta i to je neminovnost ali ako neko zeli da popularizuje sport kroz neko takmicenje onda mora da ispuni minimum pravila i da sprovede lepu i blagovremenu kampanju.Ovako smo svi mi saznali slucajno od tebe,jer si dobio nagradu za nesto sto se praktikuje vec par godina.
Malo je bezveze da recimo Milance(slucajno sam njega naveo) koji odlazi na Gradac nije do sad ni cuo da tako nesto postoji,zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9764
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 17:03

... nagradno takmičenje
za fotografiju trofejnog ulova potočne pastrmke sa reke Gradac kod Valjeva ...

Sudeći po postu kojim je otvorena ova tema, čiini mi se da je ovo takmičenje za najbolju fotografiju ulova, a ne najveći ulov. Prema tome, broj centimetara je manje bitan, važno je samo da se slika svidi organizatoru.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 17:11

Želim da obavestim kolege da je u organizaciji web sajta rokafly.rs bilo organizovano kao i svake godine nagradno takmičenje
za fotografiju trofejnog ulova potočne pastrmke sa reke Gradac kod Valjeva .

Naravno da je bitno.
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

Broj poruka : 2295
Godina : 43
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 17:13

Bas tako Mix ,
a jos vaznije je i to da je nagrada pripala nasem uvazenom clanu foruma - Šone i da je manje bitno kategorija !
Stvar organizatora.

Odlična fotografija i ulov !

Cestitke za nagradu cestitam
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly

PočaljiNaslov: Re: Nagradno takmičenje u organizaciji web sajta Roka Fly   Ned 20 Nov 2011, 17:28

Crni ::

Ne druze nije moglo da se desi jer je administracija zadrzala pravo da "sumnjivu" kreaciju zatrazi na uvid uz to ovde se dobro gotovo hiruski precizno zna ko i kako vezuje.Uzecu sebe za primer...ne mogu ja preko noci da naucim da vezem strimer recimo kao onaj sa Cakanovog avatara ako sam do sad vezivao mrave koji lice na sedzeve ili slicno.
Veoma je diskutabilno , vezači napreduju vremenom ,kako u pedantnosti ,tako i u načinu vezivanja .Teško da neko može baš sa tolikom sigurnošću da tvrdi čija je kreacija delo ,Primera radi ja mogu da garantujem da recimo ti kao i većina čanova foruma ne bih mogla da ustanovi čija je muva koju je recimo vezao Smiljke iz Valjeva (ako nisu upoznati sa njegovim muvama) koji je po meni u samom vrhu FT u Srbiji tj da li je njegova ili od nekog drugog člana foruma koji je isto dobar fly tyer .Ili recimo primer da meni Smiljke pokaže više puta vezivanje neke komplikovane muve i ja je uvežbam i prezentujem na forumu u nagradnoj igri kao tajni adut ,zar bi mi rekao da muva nije mojih ruku delo... no ovakva nagadjanja već prelaze u totalni OFF !

Crni ::

Cak i u vrhunskim takmicenjima ima gresaka i propusta i to je neminovnost ali ako neko zeli da popularizuje sport kroz neko takmicenje onda mora da ispuni minimum pravila i da sprovede lepu i blagovremenu kampanju.Ovako smo svi mi saznali slucajno od tebe,jer si dobio nagradu za nesto sto se praktikuje vec par godina.
Malo je bezveze da recimo Milance(slucajno sam njega naveo) koji odlazi na Gradac nije do sad ni cuo da tako nesto postoji,zar ne?
Već sam napisao da je to verovatno politika web sajta da ljude koje interesuje imaju uvid u aktuelna dešavanja na sajtu , reci Gradac kao i foto konkurse ,stvarno nemam pojma zašto se ne oglašava svuda ,zašto se ne organizuje kampanja ,nisam podparol Konaka Tetrebovac . Ja sam saznao tako što sam kliknuo na web sajt,zaintresovao me je sadržaj i izmedju ostalog pronašao i da se organizuje foto konkurs.Skoro sam učestvovao u sličnom konkursu i na facebook-u na stranci vezanoj za vezivanje strimera . Da nisam like-ovao tu stranicu i pridružio se pomenutoj grupi warm water mušičara naravno ne bih ni znao da se održava tako nešto ,ne znam kako da ti objasnim drugačije ,ako te nešto ne zanima - teško da ćeš saznati tek tako..Već sam napomenuo da i neki drugi forumaši učestvuju u istom konkursu već duže vreme ,kao što je recimo Vlada (oholi) .Možda bi recimo Milanče mogao da pita njega zašto ga nije obavestio lično da postoji tako nešto .Takodje Milanče poznaje sigurno većinu mušičara sa Gradca i iz Valjeva ,a tako i Roku i pošto već duže vremena posećuje tu reku pa može da pita i njih lično u vezi toga ....

Hvala Omare ;)

Poslednji put izmenio Šone dana Ned 20 Nov 2011, 18:13, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Čišćenje rđe elektrolizom
» Ventilator hladjenja - prinudno uključenje
» Buđenje (ranog) proljeća
» NAGRADNI FOND I SPONZORI TAKMIČENJA !
» 10-dnevni izlet po Evropi u čast 25 godina 205GTI u organizaciji vodećeg 205GTI foruma.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: