musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Moravica kod Sokobanje - budući revir

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9653
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Pet 02 Mar 2012, 15:54

Moravica kod Sokobanje
(budući revir)

Zanimljiva voda, koja je ranije bila prirodno naseljena klenom, skobaljem i sličnim ribama,
a sada potočnim pastrmkama iz obližnjeg ribnjaka. Firma "Srbijašume" po svemu sudeći
dobro gazduje ovim delom reke. Dokaz za to je što se u vodi mogu videti pastrmke raznih
dimenzija (10-50 cm) i to što vredno čuvaju ovu vodu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slučajnost je htela da se juče, na licu mesta, uverimo i u bogatstvo pastrmkom i u dobar rad čuvara.

Jedan od mojih prijatelja, sa kojima sam izašao na otvaranje sezone pastrmke, predložio je
da sa donjeg toka Moravice (poznatog mušičarskog revira) pređemo u deo kod Sokobanje,
jer se i taj deo reke otvara za ribolov. Dobio je (dez)informaciju da od 1. marta 2012. i to
postaje mušičarski revir, poput onog kod Bovna.

Čim smo stigli u klisuru nadomak Sokobanje, uvukli se u kombinezone, rasklopili štapove i
prišli reci, pojavili su se čuvari sa upozorenjem da je ribolov još uvek zabranjen.

Pozdravismo ih i pohvalismo njihovu brigu o reci i prisustvo na mestu koje čuvaju.
Ako se tako nastavi, biće dobro, nadamo se - bogat mušičarski C&R revir.
Nazad na vrh Ići dole
Chelle
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Uto 19 Mar 2013, 20:46

Teško da će to ikada biti revir. Dokle ima ovakvih šumoglavaca i onih kojima je zinulo dupe za svežom ribom, ovaj deo reke nikad neće da opstane kao revir, (vieo u prilogu)! Ono što ste tad videli gospodo, videli ste, nema više ničega u tom delu! Ni jedan vid krivolova nije sankcionisan, iz raloga poznatih samo JP Srbija Šume, ŠG Sokobanja. U tom, nazovi, reviru pecali su i kurta i murta, ribe su iznošene u velikom broju, i na kraju su po rečima Gospodina direktora šumske uprave Sokobanja, kao glavni krivci za nestanak riba bili 2 mušičara. Ribe su hvatane, najviše u večernjim satima, kad nema kupača i šetača, na varalice, gliste, crve, pa čak i na muvanje, i tu su hvatani primerci i do 2,5 kg. Sve se to znalo, ali nije imao ko da piše kazne, malo mesto, pa neće da se zameraju jedni drugima. Prošle godine, samo na Lepteriji su bila tri velika gnezda, gde se riba uspešno izmrestila, a ove godine je bilo jeva jeno gnezdo.
Evo i dokaza kako šumoglavci pecaju!

[You must be registered and logged in to see this link.]

To je inače gospoin glumac kome je IQ 25, i koji peca već prve godine zabrane, tj. snima svoj dokumentarac, inspirisan filmom Reka Uspomena, a tabla Zabranjen Ribolov je udaljena svega 20-ak metara od njega, ali izgleda da je nepismen, ili je zbog čitanja scenarija zaboravio na nju. Ufffff

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Uto 19 Mar 2013, 21:34

Hvata čovek pastrmke, mrtav hladan. Razmišljam nešto...: Ako ga niko nije kaznio, možda mu IQ i nije tako mali. Naručkao se i napecao pastrmki, besplatno.

Pre će biti da je IQ nas, koji smo poštovali zabranu ribolova i slične gluposti, mali. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pex
Visitor
Visitor

Broj poruka : 466
Godina : 41
Datum upisa : 13.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Uto 19 Mar 2013, 22:22

Mix nešto mnogo nahvali "Firmu "Srbijašume. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Uto 19 Mar 2013, 22:33

Pex, dobro si primetio ovu besmislicu. Ja sam ih pohvalio, jer sam zalutao na taj revir, dezinformisan da je 1. mart 2012. otvaranje - a čim smo izašli iz automobila, napali su nas čuvari. Takođe, u vodi sam jasno video puno pastrmki. Izgleda da sam izvukao pogrešan zaključak da je reka u pravim rukama.

Sada mi je jasno da su pastrmke čuvane za prijatelje, među kojima je bilo dosta Sokobanjaca, poput ovog sa snimka. Takođe, čuo sam da su neki sokobanjski mušičari, poznati po nezasitom stomaku, takođe uslast ručkali moravičke pastrmke iz gornjeg toka.

Eto...pogrešio sam, priznajem.
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Visitor

Broj poruka : 267
Godina : 37
Datum upisa : 19.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Uto 19 Mar 2013, 22:46

Ovom skotu sa snimka treba polomiti ovaj kineski stap o glavu!!!! I nauciti ga da cita !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Visitor

Broj poruka : 186
Godina : 45
Datum upisa : 08.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Uto 19 Mar 2013, 23:57

Kakav,bre glumac?Gde glumi ovaj idiot?Ja znam sve profesionalne glumce u srbiji i ovog prvi put vidim!Jel to neka fora... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 11:48

Akter zemo,eto imas novog kolegu i to ribokradicu ha ha ha ha .Zreo je za neku ulogu u domacem hororu,moze da glumi narko zombija. Overi se pa ozivi vise puta stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Chelle
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 12:22

Mixmaster ::
Sada mi je jasno da su pastrmke čuvane za prijatelje, među kojima je bilo dosta Sokobanjaca, poput ovog sa snimka. Takođe, čuo sam da su neki sokobanjski mušičari, poznati po nezasitom stomaku, takođe uslast ručkali moravičke pastrmke iz gornjeg toka.

Eto...pogrešio sam, priznajem.

1. Pastrmke nisu čuvane za nikakve prijatelje i tu je bilo ponajmanje Sokobanjaca koji su pecali, već su ih pecali i kurta i murta, i takvi što imaju mozak veličine kao u zelene zunzare.
2. Daj imena tih Sokobanjskih mušičara kojima su nezasiti stomaci, da vidimo ko su.
3. A šta si ti tražio tamo ako već nisi hteo svežu ribu, šta kao hteo si da kažeš da si i za taj revir ti zaslužan?
4. Ovaj šumoglavi uopšte nije iz Sokobanje, nego je došao iz pi*ke materine, i
5. Kad i gde su Srbija Šume očuvale vode koje su im dodeljene, Moravica, deo Sićeva, Stara Planina itd...
6. I ne znam zašto se buniš što je došla kontrola, bili su detaljno upućeni ko im je došao na vodu.
I zato, da dodam na kraju, kad čuješ tako neke priče o banjskim mušičarima, prvo se raspitaj dal su istinite, pa onda pričaj, a ne ovako napamet da mlatiš kojekakve budalaštine.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25472
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 13:51

Chelle!

Poštujem tvoje pravo da izneseš stav po ovom pitanju i u njega ne želim da se miješam.
Recimo, vjerujem da je stanje onakvo kakvim ga ti opisuješ.
Medjutim, postoje pravila ponašanja na forumu, kojih se svi pridržavamo.

Jedno od njih je da se u tolerantnoj atmosferi i birajućim rječnikom obraća sagovorniku ma koliki neistomišljenici bili.
Zatim da se popuni lični profil i avatar i postave tačni podaci u profilu, a posebno da se ispoštuje uredništvo i administracija!.

Zamolio bih te da to imaš u vidu prije bilo kakve polemike.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 17:40

Dobro, Chelle je malo nervozan. Oprašta mu se, jer je očigledno razočaran propašću revira.

Neko je imao lepu ideju da to kanjonče bude bogato, ali džabe, mic po mic, pastrmke nestadoše po Sokobanji. Verujem da je tako, jer je taj deo reke i ranije poribljavan pastrmkom, koje su i tada završile u istim stomacima.
Nazad na vrh Ići dole
Chelle
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 18:54

Taj koji je imao tu ideju da tu bude nešto, nema pojma o ribolovu. Zabranjivao je nama okorelim mušičarima da se vrzmamo po reci, pretio nam raznoraznim kaznama, da bi opet neki banjski varaličari, a ponajviše turisti plovkaroši i varaličari polako ali sigurno odnosili ribe. Tako da smo mi Sokobanjski mušičari sa stomacima ostali gladni, jer nikako nismo mogli da stignemo na red, sve i da smo hteli da uzimamo ribe, a i nije nam bio cilj da iznosimo ribe. A i što bi iko od nas Sokobanjaca sa stomacima uzimao ribe, kad nam je ribnjak udaljen 12 km, odemo lepo pa kupimo ribe koliko hoćemo, ćef nam potočare, ćef nam kalife, a uskoro možemo i sveže lipljane da kupimo ako nam se ćune, ne moramo da idemo da krademo. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 19:15

chelle ::
.....Zabranjivao je nama okorelim mušičarima da se vrzmamo po reci, pretio nam raznoraznim kaznama....

Nije mi baš najjasnije zbog čega ste se "vrzmali" kada je ribolov zabranjen? Laughing

Chelle, po svemu sudeći, i sokobanjski mušičari su upadali u revir, ali je (kako ti kažeš) samo vama zbog toga prećeno "raznoraznim kaznama".

Ok, ja verujem da su upadali i svakojaki varaličari, debili, trtoguzci...itd, ali sudeći po rečima očevidaca, a i tvojim rečima (dobro prouči svoj prethodni post Laughing) , ipak su i lokalni mušičari imali udela u izlovu.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2125
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 19:25

chelle ::
... a uskoro možemo i sveže lipljane da kupimo ako nam se ćune, ... scratch

Mene zanima ovaj deo, da li mozes da nam das informaciju gde moze da se kupi svez (ziv) lipljan.
Nazad na vrh Ići dole
Chelle
Fly fisherman
Fly fisherman

PočaljiNaslov: Re: Moravica kod Sokobanje - budući revir   Sre 20 Mar 2013, 22:38

Na ribnjaku Vrelo kod Sokobanje. Prošle godine je vlasnik doneo, za sada, 30 komada mlađi lipljana, koje će da mu služe za matično jato, mada trebao je da donese 300 komada, ali zbog malog vodostaja nije smeo. Još uvek nisam bio gore da ih vidim, ali čim odem, znaću sve detalje, kolikoi su i kako napreduju. To mi je, kroz razgovor rekao vlasnik ribnjaka, tako da je to sve što ja znam o tome.
Nazad na vrh Ići dole

Moravica kod Sokobanje - budući revir
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Moravica kod Sokobanje - budući revir
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Mušičarski revir Moravica
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Rijeka Lašva - FF revir Busovača

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: