musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Hidroelektrane

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Sledeći
AutorPoruka
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 46
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Hidroelektrane   Sre 08 Okt 2008, 21:23

Pre dve godine nekako sam uspeo da se izborim da se ne gradi hidorelektrana na Jošanici,ali sada izgleda da neću imati šanse.Protivnik je mnogo jak-država.
Danas je u zgradi opštine bila rasprava o uticajima ovih postrojenja na živi svet i okolinu.Da bi se odbranila studija o uticaju,morala su doći dva magistra koji su radili ovu studiju.
Izgradnjom samog postojenja i brane,neće se mnogo toga promeniti,ali uzmanjem velike količine vode iz vodotoka i praktično,njeno vraćanje nazad tek posle nekoliko stotina metara,mislim da će na tom delu promeniti mnogo toga.Tim delom će teći samo biološki minimum,tokom cele godine.
Još gora sudbina čeka donji deo Jošanice-prema ušću,jer je dobijeno pet dozvola za izgradnju hidroelektrana.Slična sudbina čeka Studenicu (mada se već grade dve "na divlje"),Vlasinu,Rzav...
A to je najlepši deo reke Jošanice jer je najdivlji,teško prohodan,sa mnogo malih slapova,puno virova.Ne znam šta da kažem,tuga i jad ove naše države.
Samo jedno je objašnjenje:izvor energije koji nema nikakvog zagađenja,a primorava nas EU da do 2012.godine imamo 20% električne energije iz hidroelektrana!
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide

Broj poruka : 1045
Godina : 61
Datum upisa : 17.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Čet 09 Okt 2008, 11:38

NAJNOVIJA VEST IZ BESVESTI STUPAJU NA SNAGU 2013god I ZAKONOM SE UKIDA MUŠIČARENJE U JOŠANICU RAŠKU I ALEKSANDROVAC
KOGA UHVATE SA MAHAČEM 1000 EURA KAZNA PA STEGNITE KAIŠ ha ha ha ha Ufffff stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide

Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Čet 09 Okt 2008, 22:07

Ranko ::
NAJNOVIJA VEST IZ BESVESTI STUPAJU NA SNAGU 2013god I ZAKONOM SE UKIDA MUŠIČARENJE U JOŠANICU RAŠKU I ALEKSANDROVAC KOGA UHVATE SA MAHAČEM 1000 EURA KAZNA PA STEGNITE KAIŠ ha ha ha ha Ufffff stvarno ha ha
ha ha ha ha ha ha ha ha ova ti je do sad najbolja...........kako je krenulo zbog nekih nadri mušičara ću jednostavno i ostaviti mušičarenje ha ha ha ha

Poslednji izmenio Bogi dana Čet 09 Okt 2008, 22:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Čet 09 Okt 2008, 22:44

Ranko ::
NAJNOVIJA VEST IZ BESVESTI STUPAJU NA SNAGU 2013god I ZAKONOM SE UKIDA MUŠIČARENJE U JOŠANICU RAŠKU I ALEKSANDROVAC KOGA UHVATE SA MAHAČEM 1000 EURA KAZNA PA STEGNITE KAIŠ ha ha ha ha Ufffff stvarno ha ha

Isuviše rada i truda sam uložio da bih ostavio mušičarenje,to zadovoljstvo im neću priuštiti,pa nek puknu od muke.Ako nema drugog razloga,onda zbog moje ćerkice.Ja sam kasno (mada nikada nije kasno) počeo da mušičarim,ali ona je krenula na vreme i ima mnogo da nauči,a život je tako kratak,kao tren
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1570
Godina : 43
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Čet 09 Okt 2008, 22:52

Bogi ::

ha ha ha ha ha ha ha ha ova ti je do sad najbolja...........kako je krenulo zbog nekih nadri mušičara ću jednostavno i ostaviti mušičarenje ha ha ha ha
I sam razmisljam o istom.
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide

Broj poruka : 1045
Godina : 61
Datum upisa : 17.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Pet 10 Okt 2008, 10:07

DRAGE KOLEGE MATORIJEG ZALUĐENIKA ZA FLAJ FIŠING ČINIMISE NEMA OD MENE ALI ČINIMISE KADA BI NEDAJ BOŽE TAMO NEKA BUDALA STVARNO ZABRANILA ŠTO JE NEPOJMLJIVO MENE BI NAŠLI MRTVOG KAO NEKO KUČE OD TUGE KOLIKO VOLIM OVAJ NAJLEPŠI HOBI NA SVETU ŽIVA ISTINA! BISTRO;RANKO
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Visitor

Broj poruka : 449
Godina : 59
Datum upisa : 06.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Sub 11 Okt 2008, 16:38

Ista sudbina čeka i pirotski okrug gde bi trebalo da se izgradi 1000 ( HILJADU) mini-hidroelektrana i sve to sa aminovanjem države i lokalne (samo)uprave... help 1 crveni karton
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Uto 28 Okt 2008, 08:06

Nešto čemu sam se nadao,ali ne baš u ovom obimu-dostavljen je dokument kojim se planira izgradnja 10 (deset) minihidroelektrana na teritiriji opštine Aleksandrovac.Od toga dve na reci Vratarici (koja leti zna da presuši),dve na Pločkoj reci (pritoci Jošanice) i šest na Rasini i njenim pritokama.Od tih šest dve su na reviru,jedna u Mitrovom polju,jedna na Vranjuši (visoko u Željinu) i dve na Zagrži.
Kada sam video dokumentaciju,hteo sam da se srušim.Definitivno,ljudi rade sve pod pritiskom zapada,.
Sa jedne strane,to je dobro,jer će biti puno brana koje će ispresecati vodu i sprečavati zamuljivanje,sa druge nije jer će nam upropastiti reke tim građevinama.
Koliko pratim reke Rasinu i Jošanicu,ne mogu da se otmem jednom utisku (nije zlurad),one neće raditi ni po dva meseca u godini (možda tri) ali će uvek teći bar biološki minimum.Vreme će pokazati da im je ovo promašena investicija i bacanje para,uostalom šta ih briga kad ih pare ne koštaju ništa
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide

Broj poruka : 1320
Godina : 52
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: EKOLOGILA I RAD UDRUZENJA   Uto 28 Okt 2008, 08:21

Nasa napacena i draga Srbija mora da ispuni jos mnogo uslova da bi se primila u EU. A jedan od uslovaje i proizvodnja energije, tako da je u planu da se izgradi jos trideset pet centrala, mada se pitam gde ce da ih grade, kad su sve reke koje su jaceg toka vec pregradjene.
Paje tako u planu da se na Drini izgradi jos minimum dve hidrocentrale. Onda se namece pitanje sta je sa zivotinjskim svetom , sa florom i faunom, ljudi narusava se eko sistem, sto ne pronadju alternativu, sa veternjacama ili solar energija ,ima jos tih zanimljivih detalja, najlakse je pregraditi reku, a ta reka treba da zivi i ljudi pored nje. help 1
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Uto 28 Okt 2008, 09:05

U slivu Drine,koji podrazumeva i njene pritoke,planirano je da se izgradi još 45 (četrdeset pet) hidroelektrana!Gde sve planiraju da smeste,stvarno ne znam,ali to je katastrofa.
Na našu žalost,niko iz vrha države ne sagledava stvarne posledice po reku i njen eko sistem,okolinu,režim površinskih i podzemnih voda,šume,životinje oko vode,i još mnogo toga.To niko ne sagledava,jer rade neke studije koje nemaju blage veze (ja te platim da napišeš ono što meni odgovara).
Vezano za podkopaoničke hidrocentrale,ušao mi je strah u kosti samo zbog jednog mogućeg događaja-da ne izazove zemljotres jer je to prva zona trusnosti na teritoriji bivše SFRJ.Ako dođe do toga,biće veselo.To je jedna od mogućih posledica koje NIKO ne sagledava sa prave strane.Ali ta istraživanja treba debelo platiti,a te pare neće niko da da.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9732
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Uto 28 Okt 2008, 09:48

kukala nam jadna and žalosna mušičarska majka sa ovim govedima sto sjede u vladu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9732
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Uto 28 Okt 2008, 12:04

Salezupa ::
U slivu Drine,koji podrazumeva i njene pritoke,planirano je da se izgradi još 45 (četrdeset pet) hidroelektrana!Gde sve planiraju da smeste,stvarno ne znam,ali to je katastrofa.
Na našu žalost,niko iz vrha države ne sagledava stvarne posledice po reku i njen eko sistem,okolinu,režim površinskih i podzemnih voda,šume,životinje oko vode,i još mnogo toga.To niko ne sagledava,jer rade neke studije koje nemaju blage veze (ja te platim da napišeš ono što meni odgovara).
Vezano za podkopaoničke hidrocentrale,ušao mi je strah u kosti samo zbog jednog mogućeg događaja-da ne izazove zemljotres jer je to prva zona trusnosti na teritoriji bivše SFRJ.Ako dođe do toga,biće veselo.To je jedna od mogućih posledica koje NIKO ne sagledava sa prave strane.Ali ta istraživanja treba debelo platiti,a te pare neće niko da da.
..\\živi bili živi bili imbecili i debili blago tebi blago meni uništiće nas kreteni

Poslednji izmenio Madjoni dana Uto 11 Nov 2008, 21:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Djux
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 17
Datum upisa : 10.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Sre 29 Okt 2008, 16:23

I na ibru iznad Ušća je planirana hidrocentrala i to povelika u onom kanjonu kod "FONTANE"?
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1570
Godina : 43
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Uto 11 Nov 2008, 18:27

Djux ::
I na ibru iznad Ušća je planirana hidrocentrala i to povelika u onom kanjonu kod "FONTANE"?
De si ovo čuo?????? oci u oci
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide

Broj poruka : 596
Datum upisa : 30.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   Sub 15 Nov 2008, 18:54

I kod nas u BIH isti problem,prica se i o hidroelektrani na Sani ali nece uspjeti valjda ima jos normalnih ljudi,
necu da trcim niz vodu,necu da gledam kada ce voda da me odnese
stop
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hidroelektrane   

Nazad na vrh Ići dole

Hidroelektrane
Nazad na vrh 
Strana 1 od 35Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY FISHING :: RAD SAVEZA, UDRUŽENJA i EKOLOGIJA :: EKOLOGIJA !-
Skoči na: