musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Velika Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 10:16

Pokusao sam da lovim,ali...''nekom''sam bio potrebniji ...

Sve teze cu sam u ribolov! Vide se omiljeni tereni u pozadini.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji put izmenio Mafke dana Sre 03 Okt 2012, 14:31, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 10:29

Ubrzo je stigao nas novi forumas i kolega koji se zagrejao ozbiljno za FF,Nikola.
Predao sam mu pribor,da bar on uziva. Uhvatio je na sedzica ''MAJKA DANA'' 3 klena,2 oko mere i jednog 300-400 gr lepog
( Bravooo za pocetnika ).

Bio je udaljen od mene i ribu je brzo vracao u vodu,pa nemam slike ulova Placko

Vidi se sirina Morave i po najminimalnijim vodostaju do sada.

Poslednji put izmenio Mafke dana Sre 03 Okt 2012, 14:13, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 401
Godina : 35
Datum upisa : 26.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 10:33

Deda das ti meni taj stap a ti sebi uzmi jednog petljasa i nemas brige Laughing Laughing Laughing
Bravooo za tatinu mezimicu !!
Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 10:42

IZVINAVAM SE PRETPOSTAVLJENIMA NA FORUMU ZBOG NE SREDJENIH FOTOSA,SUPRUGA JE NA POSLU A JA NE UMEM DA OBRADIM.

TAKODJE SE IZVINJAVAM STO OD OVE TEME NAPRAVIH 3 U 1-NO (DECA,DRUZENJE...)

Saleja je poceo da vadi mrene i bucove,ali on je na veliku zalost prestao da ''skljoca''.

Kasnije postavljam slike terena,nisu ubacene,sad videh . Izvinite kolege !

Temu sam otvorio koliko da vidite kako kasno V. Morava dobija normalnu boju,tek pre 10-tak dana.

Cele sezone je bila braon boje!

Poslednji izmenio Mafke dana Sre 03 Okt 2012, 11:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 11:03

Peko ,citas mi misli . Ne preostaje mi nista drugo nego da se prihvatim petljasa narednu godinu dana. Cera brzo napreduje,sto me posebno raduje i vec na drugi izlazak lepo zabacuje i zna da protrese stapic da se raspetlja sistem ako se zakaci monofil a u pomoc me poziva bas kad je frka. Sama skida beovice i kaci crvice,ima ljudi koje sad da odvedes prvi put u ribolov ne bi znali da zabace,znam ih puuuno.

Stap bih ti poslao ,ali grehota,tezak je za tvoju ruku,pa da se ne mucis stvarno ha ha

Da ne idem u OFF i da se tema ne pretvara u ''ping-pong'' dopisivanja,kako rece Murino (i ako mi se licno obracas,sto je dozvoljeno i za ''ping-pong''),ne bih da upadam u konflikt sa Murinom.

Tako nek se tema razvija polako,SLIKE TERENA ZA 1 h
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 11:54

Lepo ,lepo odmah si poceo da je ucis da peca na zive mamce,mesto da dete mase musicarcem i da joj ruke budu ciste ,ti joj meces crve gliste i ostale karakondjule
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 12:17

Ma druze,prvo da dete zavoli ribolov. Prosle godine sam je uplasio musicarenjem i zbunio,zamalo fobiju da dobije i sa zenom se isvadjah tvrdo,ja .
Polako ce crvica na petljasu bez otezanja, zameniti suva musica #20-#22.
Samo postepeno,ocekujem Boze zdravlja sredinom sledece sezone da mase #2 -cicom i lovi beovicu,pa kasnije ....

Ovde nema karakondzula,samo udica #22 i sitan crvic ''takmicarac'',cak i ne hranim mesto kao sto cine svi plovkarosi!

Tebi za informaciju : kada su pitali legendarnog musicara svetske klase (zaboravio sam ime,davno sam procitao u casopisu,mozda se neko seti) ,dal ima nesto pored musicarenja a vezano za ribolov da ga ispunjava na vodi,

odgovorio je '' uzivam povremeno u lovu laganim priborom na plovak bele sitne ribe''.

Ja sam se zbunio ,to moze i musicarcem.S'obzirom o kom ''kalibru'' musicara je bilo reci,sve mu je oprosteno cheers

off topic

Poslednji izmenio Mafke dana Sre 03 Okt 2012, 20:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 14:17

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9688
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 20:16

Odlični tereni. Koliko ima bucova?
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 20:33

Mixe,ovde mozes da prodjes kilometre i da nema rauba. Omakne se po nekom varalicaru da zvekne nekog od 7 kg (pre 2 nedelje,jos voda bila BLJAK i ulovi momak 7.5 kg).

Zanimljivo da kod Cuprije ,na 15 km odavde raubuje ceo dan i lovi se na meppsice 0-1 i to krupan ( uzeo bi onda i strimera ,smatram),obici cu taj deo. Ova Reka mi dusu izede,ajd sad,kako uvek taj ''gornji deo ''na Moravi bio bolji i za beovicu ,sarana (neuporedivo),somove itd,mrene da ne pominjem. Ovo mi mesto na 6 km od stana,a treba na istoj reci da idem na cuprisku zeleznicku stanicu ispod pruznog mosta,skoro 20km puta
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide

Broj poruka : 703
Datum upisa : 14.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 21:06

Oh Morava de grande... Svaka cast momci na akciji... Mix Bucova ima u ogromnim kolicinama, kada se Morava razbistri a to se desava u ovo doba godine bucko se prestaje sa raubom... iskljucivo lovi u srednjem sloju, retko kad se vidi njegov raub.. U ovom periodu se najlakse lovi samo valja da se zna gde je, pred mrak ne prasta suvim musicama...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 21:55

Saleja ::
Mix Bucova ima u ogromnim kolicinama, kada se Morava razbistri a to se desava u ovo doba godine bucko se prestaje sa raubom... iskljucivo lovi u srednjem sloju, retko kad se vidi njegov raub.. U ovom periodu se najlakse lovi samo valja da se zna gde je, pred mrak ne prasta suvim musicama...

Kako ovo sada ovo da shvatim, i ja i Mix i ostali forumasi. JA NAPISEM (OD PROVERENOG PRIJATELJA VARALICARA 100%),DA BUCOV KUVA NON STOP U CUPRISKOM DELU I RAUBUJE,A TI POMINJES SREDNJI SLOJ I RETKE RAUBOVE.

Pobijanjem moje proverene info (sutra me covek ceka u selu Mijatovcu,na pola puta da bih bas uzivao u raubovanju), ,pomislice forumasi da sam lazov. Pitaj MIXMASTERA,pitaj CRNOG, SONETA, SNIKSA itd.dal se bucov spustio.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide

Broj poruka : 703
Datum upisa : 14.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 22:06

To je verovatno zato sto ja pecam u tom delu gde ti kazes da nemaj javljanja kao sto ih i nema, ali bucova tu ima mnogo... verovatno razliciti tereni kod ove ribe izazivaju razlicita ponasanja... To je verovatno sto je i keder u razlicitim slojevima... Ovo sto se desava ove godine desavalo se i prosla kad sam ga i ja aktivnije jurio... Ja ovim nisam rekao da si ti lazov vec samo objasnio kakva je situacija tu gde pecas jer ja uglavnmom u tom delu pecam i tu sam pecao bucova... Ja nikako nisam doveo u sumlju tvoj poverljivi izvor niti za tebe nisam rekao da si lazov. Niti znam kako je u Mijatovcu... ocigledno da moje javljanje na forumu i pisanje u okviru tema gde ti postujes je GRESKA... Nece se vise ponoviti.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9688
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 22:18

Reka je vrlo privlačna za bucovolovce, a ove informacije koje dajete su vrlo dragocene, jer se lako da zaključiti da bucova ima u izobilju.

Molim vas za što više slika Velike Morave, da nam dočarate i njene virove, brzake, prelive, obale, sprudove...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 22:30

Ja se izvinjavam,otvorih temu sa jednom slikom reke. Klasika,prazna baterija,dotrajala!

U ovo doba godine,kada je malo visi vodostaj,na fotosima izgleda kao Drina.
Evo pokusacu da skeniram staru fotografiju,gde me covek ribolovac pitao''jel ovo Drina''

Mixe,dok skeniram,odgovori mi,dal se bucov spustio ili raubuje u ovo doba godine,ne izbegaj,molim te!
Nazad na vrh Ići dole

Velika Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 13Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika Morava
» Južna Morava
» velika potrosnja plina, motor 1.4
» Info: Velika potrošnja plina
» Velika nagrada Kraljeva "Beranovac" 3.7.2016

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu