musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Velika Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9652
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 22:33

Vrlo retko raubuje ovih dana. Neko bi rekao da uopšte ne jede.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 22:57

Mixe,hvala na odgovoru. Mozda ne jede,ali beovica na mestu sa fotosa vri na povrsini,zasto bi se buconja spustao?
Mixe na ovom mestu ne raubuje,nego para povrsinu vode na 15-m od mene, NA POVRSINI JE I ON.

Koincidencija cista,nadje mi zena sliku iz 2002 a 2.OKTOBAR. Lepsa je fotografija original , ovde sam imao 25 kg manje ""kad sam bio mlad''''

Selo kod Paracina ,Cepure i voznja voblerceta br.2 Umesto samo maijce,kosulja ,bluza,jaknica i prsluk kojeg ne menjam 0ko 17 god.

Mixe,izvoli do Cuprije pa gadjaj raube,samo javi o.k

IZVINI NA CEKANJU

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji put izmenio Mafke dana Čet 04 Okt 2012, 19:43, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
Visitor

Broj poruka : 499
Datum upisa : 10.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 23:23

Mix krajnje je vreme da malo predjes na Veliku Moravu i overis par bucova od 6-7 kg :) Slabo radi na J. Moravu ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 23:48

Otići ću jednog dana....
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Sre 03 Okt 2012, 23:53

Evo Slike IZNAD..............aman Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 00:44

Zete,nije nikakva '' greska'' postovati na istu temu. Ali tvrditi da se keder spustio i bucov sisao u srednji sloj a cerka mi kedera peca svaki dan na sistemu bez olovceta na samoj

povrsini i biti tako iskljuciv i ako objasnih da kuva na povrsini, je u najmanju ruku drsko.

Iz ciste kurtoazije forumasi ne zele da se mesaju na moj poziv javno,ali dobijam 5- ti PM da bucov nece sigurno jos pola meseca i vise da ulazi u nize slojeve,i to od forumasa koje

nisam ''prozvao''.

Ruzno je da pravimo cirkus ovde,jos ti i ja. DRUGI POST TI SE NE POKLAPA SA PRVIM IZLAGANJEM. Ponovo procitaj moj a zatim tvoj post ispod. JASNO SE VIDI POBIJANJE!

ZAO MI JE STO TEK SAD VIDEH TVOJ POST,PRIMETIH JOS NESTO,ALI DZABA SADA.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide

Broj poruka : 703
Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 03:11

Bale meni je jako zao sto ti kontas tako... Jer ja nisam ni imao nameru niti ista pobijao sto si rekao i uopste te ne kapiram... Ti pricas o Mijatovcu ja pricam o Ribaru, ti si rekao da nema rauba sto je istina ali bucova tu ima... Ja sam ih do sad na tom terenu upecao desetinu komada, zadnjeg prekljuce... Jula i avgusta bucov je pucao na sve strane... septembra vec redje i sad oktobra jako retko... Nisam mozda neki strucnjak za bucove kao delegacija sa PMa, ja samo iznosim iskustva sa terene za koji je pitao covek..,. I u cemu je problem, ja i dalje ne vidim gde sam se ja tu obracao tebi osim "svaka cast momci", tvom poverljivom izvoru, gde je bucov u mijatovcu, dal se beovica peca sa olovo ili bez olovo, kuva se ili jede przena... i tako dalje.. Stvarno ne znam zasta me ti smatras, koj moj se ja petljam pecajte ga na drvo ako hocete... ?
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

Broj poruka : 1996
Godina : 38
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 08:55

Previse nepotrebne tenzije je ovde u temi.Ako mene pitate u pravu ste obojica.Kod mene ovako stoje stvari.Rauba je svakim danom sve manje i neuporedivo manje nego jula ali ipak se bucov jos uvek lepo javlja na gurglere i neotezane strimere cija je radna dubina(bez upotrebe tonuceg kanapa i dodatnog otezanja) max do 30-40cm u brzoj vodi i znatno manje.Tako ce biti,bar ovde kod mene jos neko vreme otprilike dok je toplo i dok se keder grupise na povrsini i gornjim slojevima.Prvo osetnije zahladjenje ce lagano spustiti bucova nesto nize.Naravno,jos jednom kazem da je ovo moje misljenje bazirano na vodi koju ja posecujem.

Loptu dole momci i pravac Morava :ziveli :

Poslednji izmenio Crni dana Čet 04 Okt 2012, 08:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 08:57

Mafke, nije čudno što se tvoji podaci malčice razlikuju od Salejinih. Bucov je takav - kilometrima toka ga nema da se pojavi (a tu je negde), a onda naiđeš na jedan-dva vira gde puca kao lud. Ima to svoja opuštena objašnjenja, tako da ne treba da se svađate...

P.S.

Mada, i ovako dobijamo korisne informacije o Velikoj Moravi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 401
Godina : 35
Datum upisa : 26.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 11:01

Mixmaster ::
kilometrima toka ga nema da se pojavi (a tu je negde), a onda naiđeš na jedan-dva vira gde puca kao lud.

Ovo je 100% tako,bar na Juznu Moravu.

A vas dvojica sta tu "zete....bale" Laughing ajde smiriite strasti jer sto se vise ubedjujete Mix vise sakuplja informacije i posle njegovog dolaska i tamo gde raubuje nece vise... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 11:05

Saleja ::
BAle meni je jako zao sto ti kontas tako... Jer ja nisam ni imao nameru niti ista pobijao sto si rekao i
uopste te ne kapiram... Ti pricas o Mijatovcu ja pricam o Ribaru, ti si rekao da nema rauba sto je istina ali bucova tu ima...
Ja sam ih do sad na tom terenu upecao desetinu komada, zadnjeg prekljuce... Jula i avgusta bucov je pucao na sve strane...
septembra vec redje i sad oktobra jako retko... Nisam mozda neki strucnjak za bucove kao delegacija sa PMa, ja
samo iznosim iskustva sa terene za koji je pitao covek..,. I u cemu je problem, ja i dalje ne vidim gde sam se ja tu obracao
tebi osim "svaka cast momci", tvom poverljivom izvoru, gde je bucov u mijatovcu, dal se beovica peca sa olovo ili bez
olovo, kuva se ili jede przena... i tako dalje.. Stvarno ne znam zasta me ti smatras, koj moj se ja petljam pecajte ga na
drvo ako hocete... ?

VISE OD SVEGA BIH VOLEO DA MIX DODJE NA RAUBOVANJE,S OBZIROM DA CE LEPO VREME DA POTRAJE,MOZDA I SKOKNE COVEK

Sale, ja shvatam da me ne kapiras uopste. Post stoji jos iznad ! Mijatovac je mesto gde treba da me saceka covek
( pise: ''na pola puta''),a GLAVNO ODREDISRE JE CUPRIJSKA ZELEZNICKA STANICA I PRUZNI MOST.

Nisi se obratio meni,ali si napisao drugaciji komentar,sto me je uvredilo. Ti si non-stop na vodi i svaka cast,slucajno
sam i ja zadnjih dana pa vidim da keder KUVA PO POVRSINI.

Bucov para samu povrsinu Morave,a na 15-20 km raubuje ceo dan. Istina je sto rece Mix da se bucovi ne ponasaju
isto na istim pozicijama,a daleko je od toga da se iskljucivo spustio u ""SREDNJI SLOJ''. Ti si komentarisao jos pre 2
nedelje da se keder povukao,ali sam ti precutao. Na V. Moravi mladj je jos uz samu obalu plicaka od 5 cm dubine.

RAUBOVANJE CU SNINIMITI ,KOLIKO PREDVECE ILI SUTRA,UZ SAME STUBOVE MOSTA A DUBINA JE DO KUKOVA i
VODA DRUGACIJE (citaj lepse ),BOJE.

Saleja, imas neuporedivo vise izlazaka na vodi od mene ( 3 X nedeljno si na Moravici), zadnjih godina,a ti znas
jedini zasto slabije izlazim i odbijam tvoje prijateljske pozive. Greh od Boga je da se preterujemo (ako ces po seljacki \
da pod**bavas), primi moje izvinjenje,AKO HOCES. JBG. nije slucajno doslo do kulminacije na postu.

Preosetljiv sam covek pa i tvoje spontane recenice ne zaboravljam ( nisi svestan da uvredis komentarima,
ali nenamerno, naravno). No,ovde nema mesta takvim izlaganjima,to cemo mi da resimo o.k

Hvala Mix, hvala Crni .

Poslednji put izmenio Mafke dana Čet 04 Okt 2012, 15:43, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 11:28

Peka ::
Mixmaster ::
kilometrima toka ga nema da se pojavi (a tu je negde), a onda naiđeš na jedan-dva vira gde puca kao lud.

jer sto se vise ubedjujete Mix vise sakuplja informacije i posle njegovog dolaska i tamo gde raubuje nece vise...

Xaxaxaxa...... Mudro! dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 14:08

Izvinjavam se sto sam prasnuo,nesporazum cist zbog razlicitosti terena.
Saleja ima vrhunski aparat i majstorski barata njime,pa se nas pocastiti profi fotkama.

Mrzi ga da slika a ostvaruje vrhunske ulove skobalja i mrene. Obecao je lepe fotose i znam da ce ih izbaciti. Kolege,
mozda se vama V. Morava cini kao meka za ribolov,ali,jako je teska voda. Ostrooki kapitalni bucov koji se ''sunja'' kroz
travu u plicaku i samo usisa kedera bez velike guzve, je skoro neuhvatljiv kada spazi coveka i to sa vece distance.

Potrebni su extremno dugi zabacaji,tako da uglavno varalicari i to vrlo retki ( u JA dvojica samo od 500),uspevaju
da vade cepanice ogromnih gabarita. Najbolji u JA varalicar forsira zabacaje i od 70 m, a odusevljava me njegov odnos
prema ribolovu uopste,svaku ribu slika i pusti odmah bez gnjavaze. Pokusavam da ga vrbujem da se lati mahaca, jer
me uvek s odusevljenjem gleda kada se sretnemo i jako ceni FF,ali se plasi da je tesko
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide

Broj poruka : 705
Godina : 40
Datum upisa : 04.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 15:06

Ma taj se Mafke plazi da ce da odlepi posle za mahanjem .....znam ja jednog istog takvog, potpuno isti je bio dok nije poceo da musicari...

Evo ga sad puko skocko za FF...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Čet 04 Okt 2012, 15:47

Moze biti,a mozda mu i glupo malo sad da uci on nesto kada je BAJA za ribolov !?
Nazad na vrh Ići dole

Velika Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika Morava
» Južna Morava
» velika potrosnja plina, motor 1.4
» Info: Velika potrošnja plina
» Velika nagrada Kraljeva "Beranovac" 3.7.2016

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu