musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Velika Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pet 05 Okt 2012, 10:26

Ne zelim puno polemisati na ovu temu ali jako mi je poznato,da nam na nazalost ta kob visi nad glavom,odnarodjavanje je prilicno zastupljeno te vasi komentari nisu za polemisanje,mozemo ako zelite da otvorimo novu temu,,Lingvistika itd.,,Posto je rec o Moravi mogao bi Mafke da nam objasni kako je nastalo recimo njeno ime e tu bismo se vec nasli na razilicitim stranama.Morana-boginja smrti zime itd medju slovenskim narodima, Mo-sankriski -voda srpski itd ,itd.U vreme rimljana blizu njenog usca u dunav nalazio se Margus koji se tako zvao po njenom imenu u to vreme itd.Morava je reka iz pradavnina i cinila sklop rajskih reka, tro-recja .Kao sto se prelepe price ispredaju oko Istra,pa tako dragi moji mogice je da SE I MEDJU Argunautima nalazio neki musicar hm.,,Cuvajte mi srpski jezik,,Ostavi nam u amanet nas veliki Zupan Stevan Nemanja.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Godina : 44
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pet 05 Okt 2012, 11:03

E kolega Bahus sampion 1 ,ovo je fantastican predlog,a valjalo bi pomenuti u okviru te teme i ostale reke naravno.
Ovo nije bas jednostavna tema, Mitologiju bih izbacio 100 %.

Reka STIG (iz podzemnog sveta,kao i jedan izvor kod Arkadije sa smrtonosnom moci sa istim nazivom),visim i nizim bozanstvima,ARTEMIDA,HERMES,AFRODITA,HEFAJST i niza ''ekipa'',Eros,Temis,Hore,Heba,Tanat u mom pojmljenju
zivota nemaju bas nikakav znacaj.

Otvori cu ( UZ TVOJU IDEJU,A I POMOC JER SI POZNAVALAC DOSTA STVARI cestitam ),
lepu i poucnu temu,ne vrti se sve oko ulova samo. Ajde da naucimo nesto,valja se!

IZVINJAVAM SE ZA OFF,ovo je samo najava za novu (epsku) temu.!

U nedelju krecem !
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide

Broj poruka : 997
Godina : 53
Datum upisa : 01.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Ned 07 Okt 2012, 16:24

Odgovor Crnom,gospodine nije svejedno kako se sta zove i ako bi bilo tako kako ti kazes. tebe bi Turci zvali Kara a na srpskom se ta ista rec pogrdno poistovecuje sa penisom ili po pravilnom Vukovom recniku, kara-karati-sto znaci prekoravati a moze i kuditi.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26070
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Ned 07 Okt 2012, 18:05

off topic

Mislim da je tema otišla u apsolutni OFF !

Otvorite teme poput , Mušičarenje i filozofija ili fly fishing i lingvinistika pa probajte da polemišete !

Ovo je tema o velikoj rijeci, postavljenoj na lošoj osnovi ....jer evo peta strana teme, a mi ne vidimo u istoj
ni jedan jedini ulov, a da ne bi Saleje sa par fotki ne bi znali ni vidjeli kako ista izgleda, a ne nešto više !

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Crni
Guide
Guide

Broj poruka : 1996
Godina : 39
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Ned 07 Okt 2012, 18:46

Bahus ::
Odgovor Crnom,gospodine nije svejedno kako se sta zove i ako bi bilo tako kako ti kazes. tebe bi Turci zvali Kara a na srpskom se ta ista rec pogrdno poistovecuje sa penisom ili po pravilnom Vukovom recniku, kara-karati-sto znaci prekoravati a moze i kuditi.

Eto ja nemam pojma sta ste vi hteli da kazete i kakve veze uopste ima prevodjenje mog nadimka na strane jezike sa ocuvanjem lokalnih naziva pojedinih vrsta riba?!

Dali su vas ucili u skoli da imena i nadimke prevodite na druge jezike?!

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Ned 07 Okt 2012, 18:59

U pravu si Murino,ali postavih i ja 1- u fotku koja je privukla Mixu paznju,a i 1-nu od pre 10 god!. Obrazlozio sam zasto
nema slika ulova sa mog zadnjeg izlaska,a Saleja ne slika ulove. Tako se zadovoljite bar fotografijama reke.

Evo ujutru idem i potrudicu se da ako nista ne ulovim ,slikam bar lepe terene. Takodje sam pomenuo da na ovoj reci nije
lako doci do ozbiljnijeg ulova na ovom vodostaju i bistrini reke. Ko od kolega ne veruje ,nek izvoli da prevari klenove kilase
i bucove od 4 kg musicarskom tehnikom,naravno. POTRUDICU SE sorry

Ipak sam ja otvorio ovu temu, a zbog obaveza nisam mogao da visim svaki dan na vodi,
UOSTALOM OVO JE JEDINA TEMA O VELIKOJ MORAVI I TEK TREBA DA SE POPUNI.

Evo npr. proslog 10-og decembra sa V. Morave,s' nimfom i suvom :

Jeste sitan ,ali na suve musice #18,tog dana niko nista nije lovio,ni plovkarosi ni dubinkasi,
samo Sale na nimfu malo krupnije i ja ovu situ uz par promasaja zbog sitne udice!

Na samom uscu reke Osaonice (negde pise Osanica),vidi se njena mutna voda kako ''boji'' Moravu,inace zanimljiva recica za vreme visokih vodostaja :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pored sela Bagrdana,gde ima vise ribolovaca iz KG-a nego iz JA.

Poslednji put izmenio Mafke dana Pon 08 Okt 2012, 07:32, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Ned 07 Okt 2012, 19:10

Neumorni Saleja po moravskim prelivima u sred zime sampion 1 :

Murino,molio bih te kao coveka da uzmes u obzir da smo Saleja i ja jedini trenutno aktivni musicari na V.Moravi.
Ni Saleja ne dize glavu od posla,a svaki moguci momenat ''ukrade''da bi izasao na vodu. Bice jos fotosa i ulova,
ako da Bog. V. Moravu ne okruzuje broj musicara kao Juznu i Zapadnu Moravu,pa je logicno da je tema siromasna
i ulovima i fotosima.

Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide

Broj poruka : 703
Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 16:45

Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 18:04

Ogromna je Morava u ovom dijelu!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 19:17

Dajte još slika, please...
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 21:08

Morav je prosečno široka ovoliko...

Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

Broj poruka : 532
Godina : 40
Datum upisa : 11.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 21:42

Lijepi prelivi pravo dobri za mušičarenje!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 22:16

Pravi raj za bucovdžije.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 22:42

...ili pakao... najveci problem na V. Moravi je sto nikako ne mogu da dobacim do njega .... oni pravi komadi su obicno na nekih 50m od mene (uvek), tako da vise ovu ribu ne jurim ciljno... pogotovu sad kada je ovako bistra voda. jula i avgusta su blize obali ali tad ga pecam na jedan specifican nacin , postavim se uzvodno zabacim u zonu napada i ne povlacim strimer no jednostavno sitnim trzaima imitiram rad kedera.Voda u tom periodu je jako mutna i belun udara po jatu nikako po solo ribici.. to obavezno pali kada teren dozvoljava... opet to su sve komadi do 1kg i sprem njegove borbenosti jako ne atraktivne ribe za pecanje u tom uzrastu. Tad je vodostaj veci pa bas i nema vajde od gazenja. U ovom periodu juri strimer, takodje vazno je vrhom stapa i promenom pravaca docarati obeznanjenu ribicu, samo mu treba prici.. JA sam se nadao da cu to postici dvorucnim stapom ali presao sam se.
Dobri komadi su obavezno tamo gde je dubina, kontam da jedini uspesan nacin je iz camca, to je bar na terenima koje ja znam. Predpostavljam da postoje tereni gde mu se moze prici i musicariti se uspesno nadam se da cu naci tako mesto...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Velika Morava   Pon 08 Okt 2012, 23:25

Ako se na Velikoj Moravi bucov posebno teško lovi, zadovoljstvo će biti veće kada se prizemlji neki od 70+ cm.
Nazad na vrh Ići dole

Velika Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika Morava
» Južna Morava
» velika potrosnja plina, motor 1.4
» Info: Velika potrošnja plina
» Velika nagrada Kraljeva "Beranovac" 3.7.2016

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: