musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Izbor fotoaparata i fly fishing

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 46
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 08:55

Da započnem ovu, za nas nezaobilaznu temu i sastavni deo naše opreme. Zašto nezaobilaznu? Gde god da krenemo,aparat treba da je uz nas.
Da se ovekoveče lepote predela, događaji i situacije, fotografišu ulovi, druženja i za one koji se bave vezivanjem mušica-fotografije mušica.
Prelaskom sa klasičnih na digitalne fotoaparate, proizvođači su se prilagodili situaciji. Realnost-verodostojnost koju su nekada davali klasični filmovi,
lagano ali sigurno su stigli digitalni, ali je mogućnost obrade fotogtafije izuzetno velika. Bukvalno možemo da se igramo i sa njom odradimo šta želimo.
Kada sam kupovao prvi digitalac,nisam vezivao mušice, a želeo sam da ga imam i da ne moram da vučem filmove po kutijama i da ih sklanjam od
sunečvih zraka. Bilo mi je bitno da kupim,a uzeo sam FUJI od 7MP. Kada sam počeo da vezujem mušice i želeo da ih slikam iz bliza,nikako nije
mogao da zadovolji ono što sam želeo.

Zato je kupljen CANON IXUS 750 (SD 75) od 7.2MP i nadam se da sam ovom kupovinom rešio problem za duži period.

Za fotografisanje mušica fotoaparat mora da ima tehničku mogućnost MACRO MOD-a i to na 2-3cm,već na 5cm nije to to.Slika "beži" iz ekrana i
detalji koji treba da se vide i istaknu,teže se uočavaju.MACRO MOD je ustvari tehnička mogućnost aparata da slika na malim udaljenjima objekta
koji želimo da slikamo.

Za sve ostale fotografije MAKRO MOD nije od važnosti.

Da započnemo temu,da bi kroz priču dali objašnjenja ukliko je potrebno,ako i da se razjasne neke nedoumice koje postoje.Videćemo da u nekom
novom postu obradimo i obradu fotografija u programu PHOTOSHOP
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Godina : 43
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 09:45

Dobra tema Sale. imam Sony 7.2mpx. Makro mod mu je super,moze sa 2 cm bez problema.
Sto se tice photo shopa,sinoc sam ga instalirao, a na starom racunaru sam ga koristio,i igrao se prije 5-6 god.

Kako nijesam dugo koristio racunar,a samim tim i photo shop,zaboravio sam dosta toga.

Jedva sinoć smanjih fotku na 800x600.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Goran R
Guide
Guide

Broj poruka : 1320
Godina : 52
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: FOTOAPARATI   Pet 14 Nov 2008, 13:01

E bogu hvala kad se neko seti,da me po ovem pitanju savjetuje. ljudi ja blage veze sa ovim nemam.Pricajte koji koliko piksela da kupim,

Drug uze pre neki dan FUJI OD 10piksela dobar, ali neznam da li ima taj mikro mod.
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 13:13

Gorane,i jeftiniji aparati sa manje piksela imaju makro mod. Nemoj davati previse novca za neku skupu marku. Sony ce ti zavrsiti svaki posao,dati kristalno jasnu fotografiju,i veoma je jednostavan za rukovanje.
Mozes ga naci od 120-200e.
imam sjajno iskustvo sa njim,nosim ga stalno na rijeku,imam i odlicne fotke musica koje sam upravo sa njim uradio....
ali i mali problem. izgubio sam instalacioni disk,pa sada ne mogu da prebacim slike,a kupio novi lap top.... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 13:14

Upravo mi drug reče, da mogu prebaciti i bez diska, pokušat ću...
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 13:18

[You must be registered and logged in to see this link.]

sasa,ja,vejo i ivo u savardaku pored Tare. slikano po oblacnom vremenu,u zatvorenom prostoru...
nije lose,zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 14:07

Za naše potrebe dovoljno je kupiti aparat koji ima 7 do 8MP.Za više MP nema potrebe.Cene zavise od prizvođača i modela,a kreću se od 100 do 200 evra.
Treba obratiti pažnju i po mogućstvu kupiti aparat koji ima svoju bateriju,a ne kupovati sa AAA baterijama koje se pune.Razlog je sledeći:
-ovi aparati su nešto skuplji (kao sami aparati),
-baterija mnogo duže traje,čak i do 500 snimaka,
-baterije AAA i punjač koštaju 1200-2000 dinara i morate imati rezervne baterije kod sebe (obično 3 ili 4 komada-što je dodatni trošak),jer vam baš tada najviše treba da zabeležite neki trenutak,
-aparati sa sopstvenom baterijom su manjih dimenzija-manje kabasti.
Kao i kod svih uređaja,ne treba ih izlagati niskom temperaturama zbog crpljenja baterija,a ekstra treba obratiti pažnju prilikom promene temperature,odnosno prelaska iz hladnog u toplo.Aparat mora da stabilizuje temperaturu i da se osuši od vodene pare,da ne strada elektronika u njegovom kućištu.
Kada sam tražio koji aparat da kupim za sebe,prevrnuo sam sve moguće internet adrese i sajtove i došao do zaključka da je najbolje da kupim CANON SD75 (IXUS 750) za koji mislim da se više ne proizvodi.Malih je dimenzija,lak za rukovanje,ima veću SD karticu za koju ne treba poseban čitač na kompjuteru,baterija izuzetno "drži",iam ekran od 3 inča.
Gorane,ne sumnjam da je tebi predloženi aparat od strane tvojih prijatelja dobar,ali ako bih kupovao,opet bih kupio CANON ali sa oznakom SD 85IS (IXUS 850IS) koji ima stabilizator slike.
Šta se ja raspisao kada imamo profi fotografa ovde,pa nek kaže i on neku,da mu ne uzimamo hleb ha ha ha ha

Poslednji izmenio Salezupa dana Pet 14 Nov 2008, 15:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide

PočaljiNaslov: FOTOAPARATI   Pet 14 Nov 2008, 14:22

Sale hvala sto me prosvetli. Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide

Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 21:47

miki-fly ::
Gorane,i jeftiniji aparati sa manje piksela imaju makro mod. Nemoj davati previse novca za neku skupu marku. Sony ce ti zavrsiti svaki posao,dati kristalno jasnu fotografiju,i veoma je jednostavan za rukovanje.
imam sjajno iskustvo sa njim,nosim ga stalno na rijeku,imam i odlicne fotke musica koje sam upravo sa njim uradio....
ali i mali problem. izgubio sam instalacioni disk,pa sada ne mogu da prebacim slike,a kupio novi lap top.... Ufffff
kupi čitač kartica ide ti na usb kabal a verovatno nije više od 10 evra
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26794
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pet 14 Nov 2008, 22:50

miki-fly ::

Miki javi se na PM , da se dogovorimo kako da ti posaljem instalacioni disc.

OK !!! WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Goran R
Guide
Guide

PočaljiNaslov: izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 10:57

Ama ja ocu da mogu da slikam muve i da su slike ko ove Bogijeve Cakanove kvalitetne.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26794
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 13:08

GORANHardy ::
Ama ja ocu da mogu da slikam muve i da su slike ko ove Bogijeve Cakanove kvalitetne.

Gorane,

Za tu vrstu fotografija, najbitniji je MACRO MOD, koji je sastavni deo gotovo svakog kvalitetnijeg digitalnog foto aparata , za rad sa fotoaparatom, potrebno je danas minimum obucenosti a svako od nas pojedinacno zna koliko ima znanja iz izrade fotografije, pa bih preporučio da kod kupovine istog to bude neki od onih modela koji sami zavrsavaju posao nekada, recimo serija"Cyber shot"
odnosno digitalni aparati FUJI, CANON i SONY sa cenama od 150-300 eura.

Navedeni digitalci su odlicni za makroe. Omogucavaju dobra uvecanja. Mana je sto je radna daljina (rastojanje od objektiva do subjekta) jako mala, sto otezava osvetljenje, mislim tu pre svega na razne super-macro modove.
Takodje, puno aparata pokazuje velika izoblicenja i puno aberacija i razmazivanja po krajevima slike. Dakle, ovde se treba voditi mogucnostima i kvalitetom odredjenog objektiva.
- Vazno je koja je rezolucija i kvalitet potreban, hoce li se te slike uvelicavati u A4 format, ili su za Web, ilustracije za knjige ili nesto trece?
- Koliki je minimalni kadar potreban - da li je neophodno da 3, 5, 10cm stane po sirini slike? Ovo je jako vazno u vezi sa prethodnim, jer prosto isecanje (kropovanje) puno postize.
- i mozda najvaznija stvar OSVETLJENJE !!!

Dakle, potrebno je malo istrazivanja po prikazima raznih aparata i osnovno znanje šta znače termini: ekspozicija, bledna, žižna daljina, ISO vrednost..

P.S. Naravno pored navedenih tehnickih predispozicija potrebno je da covek poseduje "ono nesto iznutra", taj dar da oseti trenutak, koji nesumnjivo poseduju na forumu POP, CAKAN i BOGI !!!

Primer odlicne fotke u macro modu
Izvor fotografije: DIZAJN ZONA

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji put izmenio Murino dana Sub 15 Nov 2008, 15:05, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Saležupa
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 13:14

Da ne bude da kontriram Murinu,FUJI aparati imaju kvalitet ali MAKRO MOD im je na 5cm,pa ga zato ne preporučujem.Za SONY ne znam,a CANON toplo preporučujem
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide

PočaljiNaslov: izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 14:17

Sale hvala ti na ovom savjetu, vjeruj da sam po ovom pitanju analfabeta.
nista onda CANON kao izbor ,,hvala. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 14:31

Evo jedne koju sam slikao sa sony 7.2mp

[You must be registered and logged in to see this link.]
]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   

Nazad na vrh Ići dole

Izbor fotoaparata i fly fishing
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 15Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Izbor fotoaparata i fly fishing
» Fly Fishing only "Lim/Ljuča" - Plav
» RAY LOCKYER
» Ulja
» Fly Fishing only "Lim" - Berane

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: FOTOGRAFIJA (C & R, izbor foto aparata i dr. )-
Skoči na: