musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Izbor fotoaparata i fly fishing

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Godina : 43
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 14:33

Canon je ipak dobra stara marka,provjerena. Mada za moje potrebe je i ovaj sony odlican.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26794
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 14:43

Salezupa ::
Da ne bude da kontriram Murinu,FUJI aparati imaju kvalitet ali MAKRO MOD im je na 5cm,pa ga zato ne preporučujem.Za SONY ne znam,a CANON toplo preporučujem

Sale,

Siroka je lepeza foto aparata u mojoj gore navedenoj cenovnoj kategoriji (150-300 eura) i ima mnogo interesantnih foto aparata koje treba predstaviti, u uvodnom tekstu ja (a ni ti) cak nisam ni izvrsio osnovnu podelu svih digitalnih aparata na na DSLR i kompakt aparate, da ne bih zbunjivao ljude, ali mogo bi se sloziti da je serija Canonovih kompaktnih fotoaparata najbolja za rad pocetnika u macro modu.

Makro fotografija je naziv za fotografije na kojima su objekti vrlo blizu objektiva ili su veći nego u prirodi. . Makro mod je specijalni način fokusiranja sočiva, i za ovu tehniku morate imati mirnu ruku ili stalak. Budite pažljivi sa blicem, i vodite računa da ne ostavljate senku na fotografiji jer su objekti tada najčešće neposredno ispred Vas.

Ponavljam, ali bih zeleo i da to potvrde neki iskusniji clanovi foruma, da OSVETLJENJE igra mozda i najbitniju ulogu u rezimu fotografija u makro modu.

Neki aparati podržavaju i super makro mod, ali u ovom režimu ne možete koristiti blic pa ova opcija služi najčešće samo kao reklama prodavca. Za one koji nemaju vrhunsku opremu koristite isključivo zoom iz prve polovine skale.

P.S. Vidim tek sada da si ogromnu vecinu stvari vec napisao u tvom uvodnom delu. OK!!!

Poslednji put izmenio Murino dana Sub 15 Nov 2008, 21:27, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 14:53

Miki-fly ::
Canon je ipak dobra stara marka,provjerena. Mada za moje potrebe je i ovaj sony odlican.

Miki-fly,

Uz duzno postovanje ali nam nisi predstavio tvoj Sony, o kojem se modelu digitalnog aparata radi, znamo samo da je rezolucija 7,2 mega piksela , mislim na oznaku modela i par karakteristika da bi ocenjivali kvalitet fotografija.

Evo kako to radi moj SONY DSC-W40 6,0 mega piksela

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 16:01

druze,kutija od njega je davno bacena,a na njemu nema niti jedna oznaka osim dsc-w35,cyber-shot.
ma ,ne razumijem ti se ja puno u tu tehniku,vazno mi je da zabiljezim po koji lijep predio,detalj sa rijeke,ribu...
Pa kada prodje sezona,ostaje prelistavanje fotografija.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 16:22

Miki-fly ::
druze,kutija od njega je davno bacena,a na njemu nema niti jedna oznaka osim dsc-w35,cyber-shot.
ma ,ne razumijem ti se ja puno u tu tehniku,vazno mi je da zabiljezim po koji lijep predio,detalj sa rijeke,ribu...
Pa kada prodje sezona,ostaje prelistavanje fotografija.

Miki,

Odlicno, jer je u pitanju Carl Zeiss optika, mislim da je za ove nase musicarske potrebe sasvim pristojan izbor, a naravno ima mnogo
boljih i od mog i od tvog digitalca.
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide

Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 21:28

Canon A550 7.1 pixel 4 x zum

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide

Broj poruka : 1320
Godina : 52
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 21:35

E kod mene za sada ,,op trt'' Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9732
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 21:36

i kod mene Ufffff Ufffff Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Bogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Sub 15 Nov 2008, 21:38

sve je malo do ruke, osečaja itd. itd. naravno tu je i nezaobilazni fotošop on odrađuje pola slike..........pre sam slikao sa 3.2 isto Canon čak je imao i bolji makro od ovog ali mana mu je što mora ekstra da se slika sa stalkom inače slika je mutna
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin

Broj poruka : 1927
Godina : 45
Datum upisa : 28.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pon 17 Nov 2008, 11:38

Ovo sam vec pre duzeg vremena objavio kod suvih muva pletene itd.........Evo ponovicu jos jednom sta ja licno koristim

Sto se fotografije tice nemam ja neko veliko poznavanje.......... evo ukratko kako ja to radim

- Kao prvo koristim makro do 1cm (zna da bude i lose jer se vidi svaka neravnina na muvi koja se golim okom i ne primecuje)
- pod svetlost nastelujem neonsku lampu (u opciji od foto aparata)
- od lampe koristim stolnu lampu sa lupom (levo i desno od lupe ima po jedna neonka od po 9w pod uglom od nekih 40 stepeni)
- pozadina je plasticna tanka fascikla u plavoj ili zelenoj boji
- i po meni jako vazno slikam bez blica
- foto aparat ima OPTICKI STABILIZATOR tako da daleko manje muti slike ako je slaba svetlost
.......I na kraju uzmite jedno malo ogledalce i preusmerite svetlost na donji deo muve,
tako da imate svetlos sa svih strana bez senki- ko nema opticki stabilizator neka koristi postolje i to je to

imam i mali studio za digitalne fotoaparate.... ali ga skoro i ne koristim jer ovo gore navedeno daje potpuno dobre rezulta, koje ste vec videli kroz moje postove..

Pozdrav Cakan
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Pon 17 Nov 2008, 15:19

svaka cast za ovako koristan savjet,i hvala sto si ga podijelio sa nama.
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide

Broj poruka : 594
Datum upisa : 30.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Uto 18 Nov 2008, 19:28

Imam SAMSUNG S630 6.0 mega piksela ZOOM 5.8 SHD LENS
Nikako da mu nadjem makro kod dali iko ima isti ili neko zna. Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Kolasin
VIP
VIP

Broj poruka : 1483
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Uto 18 Nov 2008, 19:32

HMS ::

Druze,pogledaj na njemu da li ima ikonicu-slicicu cvijeta,to je standardan znak na svakom aparatu i ako to ima onda ti je to macro mod,a ako nema onda sam misljenja da taj model aparata nema macro mod.

Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.net
Bogi
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   Uto 18 Nov 2008, 21:35

HMS ::
ja imam neki samsung oni među prvim digitalcima što su bili njemu je makro sa leve strane, sa strane aparata u vidu većeg dugmenceta za makro i normalno ima obično nacrtana ikonica u vidu cveta i planine, ne mora da znači da je na svakom na istom mestu............mora da ima negde potraži samo pogotovo ako je novije serije
Nazad na vrh Ići dole
Ogifly
Visitor
Visitor

Broj poruka : 120
Datum upisa : 27.04.2008

PočaljiNaslov: Izbor fotoaparata za fly fishing   Sre 03 Dec 2008, 13:43

Eh ja odavno nisam bio na forumu pa sam tek vidio temu, pa bih htio da razmjenim sa vama neka svoja iskustva.

Mnogo je razloga da se raspitate i malo pomučite dok nanađete aparat koji će zadovoljiti vaše potrebe, a nažalost kod većine jedan od glavnih je taj da za neku "normalnu" cjenu dobijete pristojan kvalitet. Tu se može pogriješiti jer je u ponudi sve i svašta.
Kod izbora sve je važno marka, rezolucija, optika, procesor, napajanje....Kada sam tražio da kupim svoj preprošli aparat morao sam dobro da se informišem jer sam tražio brz aparat sa dobrom optikom, solidnom rezolucijom, mogućnosti manuelnog podešavanja i naravno prihvatljivom cjenom. Naravno da je izbor morao biti u prozumer klasi to je nešto imeđu kompaktnih i dslr aparata (aparati sa refleksnim ogledalom i promjenljivim objektivom).

Obilazeći sajtove i dopunjavajući skromno znanje engleskog da bih preveo testove izbore se suzio na nekoliko modela.

Zašto je važna marka.

Svaki ozbiljan proizvođač prije svega mislim na Canon, Nikon ili Sony pored napredne tehnologije koju imaju neće u prospektu aparata napisati da imaju neku funkciju koja nije stvarno provjerena ili je namaju nikako što čine neki da bi prodali ono što nije vrijedno. Druga stvar sam kvalitet jer on pored kvalitetne fotografije obezbjeđuje trajnost.
Rezolucija je važna iz više razloga, evo reći ću jedan. Npr. ako ne možete da napravite dobar snimak u macro modu što je obično uslovljeno osvjetljenjem, stakom........ možete malo izmaći aparat, upotrebiti blic a kasnije isjeći komad fotografije koji vam treba a da neizgubite mnogo na kvalitetu. Što se tiče fotografisanja panorama mislim da je nepotrebno pričati o značaju rezolucije.
Optika je po mnogima a i po meni 60% svakog aparata jer je to ono što fotografiju čini kvalitetnom a fotografiju ćete laše snimiti ako imate veći raspon (zoom), kvalitetan stabilizator, dobru optičku moć, i brz motor koji koji ga pokreće.

Mogućnost manuelnog podešavanja posebno je važna u specifičnim uslovima fotografisanja jer tada nijedna automatika nemože da odradi zadatak kvalitetno pogotovo što naše oko ne vidi isto kao senzor aparata pa je tu podešavanje balansa bjelog (white balace) od ogromnog značaja, da nespominjem brzinu okidanja (ekspoziciju), otvor blende ili podešavanje jačine blica.
Kao što rekoh izbor se suzio na Canon S3 is (izašao je S5 sa 8mp) ili već pomenuti Sony.

Canon je prevagnuo zbog nekoliko stvari.
Izuzetno kvalitetna optika koja je preuzeta iz kamera sa zumom od 12x, najboljim stabilizatorom slike u klasi kao i brzim usm motorom za zumiranje. Ima macro mod od 0mm što znači da čak možete fotografisati kap vode na sočivu i da to bude kristalno jasno. Druga stvar je brzina procesora tako da ako kupite brzu sd karticu u normalnim svjetlosnim uslovima može da fotografiše 2,3 fotografije u sekundi dok je nenapuni bez prekida.Naravno ima skoro sva ručna podešavanja. Ja sam prešao na dslr klasu i imam Canon Eos 400d ali mi je S3 i sada u lijepoj uspomeni. Što se baterija tiče koristi 4AA baterije i ako malo pripazite mogu da odrade oko 600 snimaka.

E još samo za kraj da kažem nešto oko macro snimanja.

Zbog blizine objekta teško je podesiti da osvjetljenje bude ravnomjerno, zato se treba koristi dodatno dok to ne postignete, a onda prema njemu podesite balans bjelog (mnogo bitno). Naravno da je obavezan stalak ali ja preporučujem i upotrebu tajmera tako da aparat sam okine da bi se izbjegla svaka mogućnost i najmanjeg potresa što bi dovelo do pomućenja fotografije.

Nadam se da sam bio od koristi i da nisam dosadan Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ogifly.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Izbor fotoaparata i fly fishing   

Nazad na vrh Ići dole

Izbor fotoaparata i fly fishing
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Izbor fotoaparata i fly fishing
» Fly Fishing only "Lim/Ljuča" - Plav
» RAY LOCKYER
» Ulja
» Fly Fishing only "Lim" - Berane

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: FOTOGRAFIJA (C & R, izbor foto aparata i dr. )-
Skoči na: