musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1431
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 08:58

Gamarus ::
.Neznam kako je u Srbiji
Evo ja cu ti ukratko objasniti , vodama gazduju privatne firme ciji je jedini motiv novac i zarada od prodatih dozvola , ribolovne osnove se i ovde rade ali namontirane zaslugom vrlo potkupljivih "strucnjaka" , te privatne firme su uglavnom pogasile udruzenja u Srbiji i samo su nekoliko najvecih opstali , ribolovacki savez kao i ribolovci se ne pitaju nista .
A i kod nas je bilo stanje mnogo bolje kad su gazdovala udruzenja sportskih ribolovaca i kakda su se isti nesto pitali.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Gamarus
Guide
Guide

Broj poruka : 1471
Godina : 44
Datum upisa : 03.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 09:13

Moram ti priznati da je to zabrinjavajuće i alarmantno po vas ribolovce jer privatnike ne interesuju ni zaljubljenici prirode ni bilo ko samo lova.A pretpostavljam da je država dala pod koncesije dijelove voda tako da ste uskraćeni.
Kod nas je gornji dio Une proglašen kao park prirode ali građani BIH za 10 E mogu loviti dok domaći uz našu dozvolu nadoplaćuju 5E ipak nije puno stim da se sva riba vraća osim kalife koju izlovljavamo.
Malo gdje na Balkanu je situcija sa vodama uredu.Mi se zanosimo sa nekoliko revira vratimo se malo unazad cijeli tokovi s bili puni ribe.Znam da ova priča ne riješava vaš problem ali samo sam se nadovezao Sale na tvoju postavku.

Poslednji izmenio Gamarus dana Uto 08 Jan 2013, 15:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Big Bad Wolf
Visitor
Visitor

Broj poruka : 369
Godina : 47
Datum upisa : 18.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 10:18

Acter fly ::
Rekao sam HVATAM a ne NOSIM.Ribu cu da pustam a pecacu bez dozvole sigurno.Mozete me i prijaviti.Svako ima svoju logiku pa i ja svoju,samo me gledajte!Na kraju krajeva moje je demokratsko pravo da izadjem na vodu sa stapom bez dozvole,budem zapisan,kaznjen,platim kaznu i izadjem opet.Zar ne?
Doso sam do ovde sa citanjem i ne mogu dalje, a i reko sam sebi da vise necu da ucestvujem u ovoj temi.
Cini mi se da je ispolitizovana. PA OPET, jos ovo.
Sale uz duzno i iskreno postovanje ti si u zabludi, a izgleda da si demokratiju ucio od LOKAL-PATRIOTE.
Demokratija je savrsen rad, disciplina, postovanje svih prava i zakona, postovanje licnog ludskog prava
svakog gradjanina itd, itd ... .
Ova domokratija o kojoj ti pricas je cista ANARHIJA.
Medjutim sto se tice tekucih problrma o nasim vodama, ribolovu i zakonu za isti potpuno te razumem i podrzavam,
ali to je nacin moj licni i tvoj licni, a nikako nacionalni ni demokratski (ova zemlja je demokratiju videla samo u nekom
filmu koji dolazi sa zapada).
Nadam se da ces da me razumes sta ti pricam, nista nije licno.
Jos jednom podrzavam tvoj nacin razmisljanja i nacina za bojkot. sorry
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gospodjastojana.com
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 30
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 10:44

Sale ::
.Neznam kako je u Srbiji
vodama gazduju privatne firme ciji je jedini motiv novac i zarada od prodatih dozvola , ribolovne osnove se i ovde rade ali namontirane zaslugom vrlo potkupljivih "strucnjaka" , te privatne firme su uglavnom pogasile udruzenja u Srbiji i samo su nekoliko najvecih opstali

Kad ti ovo kazes znaci da je krajnje vreme za promene....
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide

Broj poruka : 1996
Godina : 39
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 14:18

Ili narodski receno....DOK IMA OVACA BICE I VUNE ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 15:54

Video sve kaze.... Laughing

Poslednji izmenio Milan VB dana Uto 08 Jan 2013, 15:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1431
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 15:55

Moram ti priznati da je to zabrinjavajuće i alarmantno po vas ribolovce jer privatnike ne interesuju
ni zaljubljenici prirode ni bilo ko samo lova.A pretpostavljam da je država dala pod koncesije dijelove voda tako da ste uskraćeni.

Jos gore , date sou vode sto bi se reklo "na jovu", tj na nista
koncesija je nesto drugo i veoma je dobra , na primer na Ribniku kada je prva koncesija u Bosni data Talicu ,on je morao
da poseduje 50 duluma (oko 5 Ha) zemlje oko Ribnika ,plus da u odredjenom vremenskom roku investira preko dva miliona
eura u regiju ,investirao je u svoje apartmane i restoran ali ipak je investirao veliki novac i shodno tome logicno je da ce
se domacinski ponasati prema reci koju je dobio na koncesiju i da ce ta reka biti za primer .
Kod nas nije tako ,reke su date nekim ljudima bukvalno na nista i bez nekih preterano teskih uslova , tako da oni nisacim
ne garantuju za ono sto su dobili od drzave i nemaju nikavu obavezu ulaganja.
Ima kod nas izuzetaka ali vrlo su retki
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1165
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 18:08

Demokratija je i kada izadjes na vodu bez dozvole, popijes prijavu, odes kod sudije za kaznu, istu platis i opet odes na vodu spreman za nove sankcije....gde ces vece demokratije....ribolovac ima svoje pravo, zakon isto...samo ko vise izdrzi i kome se vise isplati...tu nema ni A od anarhije....

Anarhija bi bila..odes na vodu bez dozvole, dodje cuvar oteras ga u tri lepe i nastavis da pecas, pokrades vise ribe nego sto je dozvoljeno, dobijes prijavu, odes kod sudije a vec si preko veze zavrsio za "opomenu"....ili jos gore...odes kod sudije a korisnik vode ti vec zavrsio da prodjes sa opomenom ili simbolicnom kaznom....ili bez kazne....

Mislim da na nasim vodama mozemo sresti oba pomenuta modela.....
Nazad na vrh Ići dole
MarkoTimokRiver
Visitor
Visitor

Broj poruka : 410
Godina : 31
Datum upisa : 21.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 18:19

Jel ima na wikipediju definicija ribocuvara u Srbiji ???? stvarno ha ha :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/selectivechub
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2158
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 19:28

Sale ::

Jos gore , date sou vode sto bi se reklo "na jovu", tj na nista
koncesija je nesto drugo i veoma je dobra , na primer na Ribniku kada je prva koncesija u Bosni data Talicu ,on je morao
da poseduje 50 duluma (oko 5 Ha) zemlje oko Ribnika ,plus da u odredjenom vremenskom roku investira preko dva miliona
eura u regiju ,investirao je u svoje apartmane i restoran ali ipak je investirao veliki novac i shodno tome logicno je da ce
se domacinski ponasati prema reci koju je dobio na koncesiju i da ce ta reka biti za primer .
Kod nas nije tako ,reke su date nekim ljudima bukvalno na nista i bez nekih preterano teskih uslova , tako da oni nisacim
ne garantuju za ono sto su dobili od drzave i nemaju nikavu obavezu ulaganja.
Ima kod nas izuzetaka ali vrlo su retki

Lepo rezonovanje!!! Apsolutno se slazem!!!
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 19:45

MarkoTimokRiver ::
Jel ima na wikipediju definicija ribocuvara u Srbiji ???? stvarno ha ha :ziveli :

Ja pronadje nesto...
http://sr.wikipedia.org/wiki/Ribocuvar_u_srbiji
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2557
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 20:01

jedna od retkih fotografija ribočuvara u Srbiji :))

Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

Broj poruka : 1470
Datum upisa : 10.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 21:12

MarkoTimokRiver, za wikipediu imaš piće kada se vidimo! ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Big Bad Wolf
Visitor
Visitor

Broj poruka : 369
Godina : 47
Datum upisa : 18.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Uto 08 Jan 2013, 22:35

ShoneFly ::
jedna od retkih fotografija ribočuvara u Srbiji :))

izlaze na vodu samo kada je pun mesec, ali ako osete prisustvo ribolovca
vracaju se u brlog do sledece mene.
izmedju dva izlazaka oni Sleep
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gospodjastojana.com
Acter fly
Visitor
Visitor

Broj poruka : 186
Godina : 45
Datum upisa : 08.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sre 09 Jan 2013, 01:30

Big Bad Wolf ::
Acter fly ::
Rekao sam HVATAM a ne NOSIM.Ribu cu da pustam a pecacu bez dozvole sigurno.Mozete me i prijaviti.Svako ima svoju logiku pa i ja svoju,samo me gledajte!Na kraju krajeva moje je demokratsko pravo da izadjem na vodu sa stapom bez dozvole,budem zapisan,kaznjen,platim kaznu i izadjem opet.Zar ne?
Doso sam do ovde sa citanjem i ne mogu dalje, a i reko sam sebi da vise necu da ucestvujem u ovoj temi.
Cini mi se da je ispolitizovana. PA OPET, jos ovo.
Sale uz duzno i iskreno postovanje ti si u zabludi, a izgleda da si demokratiju ucio od LOKAL-PATRIOTE.
Demokratija je savrsen rad, disciplina, postovanje svih prava i zakona, postovanje licnog ludskog prava
svakog gradjanina itd, itd ... .
Ova domokratija o kojoj ti pricas je cista ANARHIJA.
Nadam se da ces da me razumes sta ti pricam, nista nije licno.
Jos jednom podrzavam tvoj nacin razmisljanja i nacina za bojkot. sorry
Ne druze,uz duzno postovanje,zapravo si ti u zabludi...Demokratija nije nista savrseno...ni rad,ni red,ni disciplina jedino postovanje ljudskih prava.To sto ti opisujes je Komunizam,dobro nam poznata utopisticcka filosofija.Najmanje je anarhija to sto ja hocu,naravno ako uredno platim kaznu.I platicu je.Al kad me ufate.A nece me ufatiti jer ne rade svoj posao,kao sto ga nisu radili ni do sad kad sam dozvolu placao,jer su potkupljivi.Upravo to i hocu da dokazem.
Nazad na vrh Ići dole

Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Off road bagi Made in Srbija bre!
» Project 205 by PEUGEOTKLUB SRBIJA ;)
» Obrve i maska izmedju stop svetala
» Problem sa stop i pozicijom na yugu 55
» Nissan Klub Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: