musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26065
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 18:50

Sasats ::
Ja znam za 5 musicara koje vidjam na vodi ili cujem da aktivno musicare i svi posecuju forume .

To sam htio da objasnim ! cheers

Složiću se sa tobom kada kažeš da većina mušičara nije redovno prisutna na forumima, ali zaista je danas veoma mali
broj mušičara koji ne posjećuje forume! Sam mušičarski pokret je jako slab, ne postoje drugi načini komunikacije (možda
donekle FB) rijetke su sekcije kao ona u Nišu ili druženja kao ovo u Beranama. Sve manje je destinacija bogatih ribom ,
a sve veća potreba da se dodje do prave informacije i ona podijeli sa istomišljenicima po štapu!

Ovim ne branim forume, koje osim pozitivne uloge informativno-obrazovnog karaktera, vuku i živu riječ koja je često
neadekvatna i neobradjena, a nerijetko i "sirova"!

P.S.

Izvinjavam se na OFF

Poslednji izmenio Murino dana Čet 10 Jan 2013, 19:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4222
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 19:23

Donekle se slazem murino sa tobom ali bilo bi interesantno da neko napise koliko musicara ima u Pirotu , Leskovcu , Nisu ,
Čacku , Uzicu , Valjevu ....i koliko od njih posecuje forume . Ipak sam ubedjen da su retki gradovi poput trstenika gde su
svi musicari forumasi . mnogi musicari i ne koriste internet . ogroman broj ljudi a ne samo ribolovace ne koristi internet
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 30
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 19:28

http://musicarenje.top-forum.net/t4133-ssms-samo-sloga-musieara-spasava
Zato dajte svi doprinos konacnom popisivanju musicara u Srbiji!!
Da znamo na cemu smo i sa cime raspolazemo....
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide

Broj poruka : 532
Godina : 40
Datum upisa : 11.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 20:34

Sasa kod mene u Zvorniku svi mušičari posjećuju forum-ja kao jedini mušičar Placko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 20:44

Izgleda da je to pravilo ...sto manje musicara u nekom mestu ima , zeljni komunikacije drustvo traze po forumima
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9699
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 22:03

Meni je ovaj poznat kao blizak onima koji dižu cene dozvola, nameću ogroman broj propisa i prave od sportskih ribolovaca budale koje ne znaju ni kad i gde će koliko da plate, ni kad i gde šta smeju da pecaju. Takođe, poznat mi je kao čovek koji je ubeđen da su za manjak riba krivi niko drugi nego sami sportski ribolovci.

Gotovo nepogrešivo sam ga nanjušio desetak dana nego što je objavio da je autor ovog glupog spiska u koji je neprimetno umuvao (da se ne vidi) ono najbitnije - ekstremnu cenu dozvola.

I likom i delom podseća na ove koji su na vlasti i koji upravljaju ovim resursom. Po svemu sudeći, pokušava da uđe u to društvo, krađom ribolovačke energije i ideje o bojkotu kupovine preskupih dozvola. Pročitao čovek da se već mesecima na forumima pominje reč bojkot, pa procenio da je ovo pogodan trenutak da postene "lider Otpora", to jest predstavnik nezadovoljnih ribolovaca.

Najgore je što je našim gulikožama upravo neko ovakav i potreban, pa nije nemoguće da će ga oberučke prihvatiti kao lidera "bojkota", idealnim za pregovore. To što ga državni časopis "Zov" stavlja u prvi plan ne može biti slučajnost. Izgleda da mu spremaju neku fotelju za kojom već godinama čezne.

Naravno, na kraju, svi će platiti dozvole i dobiti ono što svaka budala na kraju i dobije. Jedan veliki i debeli...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2158
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Čet 10 Jan 2013, 23:50

hahahahahahaha ne-verujem!!!! Legendarno .. . namirisao ga bata Randja jos preko tri plota!! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'

Broj poruka : 2557
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 11:33

U pravu je Murino ,forumi u današnje vreme igraju ključnu ulogu u komunikaciji među ribolovcima ,mislim da retko ko da nema računar u kući i vezu sa internetom .

Randjo ,mislim da nema veze što Goci (ili pera,laza,mika..žika) zastupa ovaj bojkot ,ja Bojkotujem iz svojih razloga ,nisam povodljiv u fazonu "Kud svi tu i ludi Mujo" ,koja mi je druga solucija ? Da kupim dozvolu i finansiram neradnike ili one što sarađuju sa ribokradicama .Verujem da i ostali tako misle -
Mislim da je Bojkot osuđen da uspe ,prvo zbog poskupljenja dozvole-finansijske krize (ionako je narod siromašan)- sama ta činjenica će da smanji broj kupljenih dozvola ,lošeg stanja na vodama ,riblji fond desetkovan,ribokradice na sve strane ..itd ..mislim da je prelilo čašu - da dalje ne može više ovako,nešto mora da se desi i ubeđen sam da je pravi momenat za to. U obećanja više ne verujem .

Čitao sam već na jednom forumu da su već počeli da se pojavljuju neki likovi na TV-u (valjda Jutarnjem programu, Tv Pinku )da apeluju da se kupi dozvola ,da će sankcije biti rigorozne ko nema dozvolu itd .. Znači već su u panici i počinju da prete- to je već nešto .

Pročitao sam i da će tekst Bojkota izaći i u novinama Pecaroš i Revirima .

Poslednji izmenio ShoneFly dana Sub 12 Jan 2013, 12:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2158
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 12:03

Shone - imenjace - sve se mi razumemo i svi pisemo isto .. nebi ovoj temi nista falilo i da ima samo 3 posta sve bi bilo jasno ..

Niko ovde ne napada nikog sto boljkotuje na svoj nacin - pa i taj Goci (ja coveka uopste ne znam i da nema foruma nikad nebih ni cuo za njega)

Malo sam se nasmejao kako je Randja nepogresivo ocenio ovaj bojkot plakat jos na prvu (i ako smo ga odma svi napali), pretpostavio ko moze da stoji iza nega i na kraju ispade da je pogodio!!!

Bojkot je veoma stara prica.. Jos od prosle god u ovo vreme se aktivno prica o njemu.
Sva moguca udruzenja, cak i na svoju stetu (kao i mi na svim drustvenim mrezama) su javno i jedenstveno jos odavno raspravljala o ovoj temi, izvukla jasne zakljucke, pisani su i pecatirani protesti i predlozi. Sve u normalnoj proceduri registrovanih predstavnika svih ribolovaca (da smo svi slozni to bi u svakoj uredjenoj zemlji bio i jedini moguci ili pravi put)

Bojkot je u nekoj vrsti uredjene procedure jos odavno a ne samo kao ideja.

Niko nije cekao nekog Gocija da se ko Mojsije spusti kozna odakle i da naklepa neki spisak da nas slepe spasi od tame.
Tu i jeste problem kod nas jer se ovakvim samostalnim budalastinama (iz iskljucivo licnih pobuda) samo tupi vrh ostrice koja se uperuje prema problemu..

Smejurija...
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly

Broj poruka : 2557
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 12:12

Mislim da je možda i pogrešio ,čini mi se da sam pročitao na FB da je inicijator jedan od ekologa -Ljubomir Pejčić poznatiji kao EkoLjuba .Nije ni bitno možda sam permutovao nešto čitajući svašta na netu ,možda je i Goci ..sve jedno ko god da je neka je ...

Takodje neću prestati sa bojkotom ako "organizatori" dobiju čvrste garancije da će se nešto promeniti -kao što stoji u tekstu Bojkota. Kada budem čuo lično od mojih poznanika na vodi da sreću ribočuvare ,da ribokradice ne bacaju slobodno mreže i slično (zvuči kao science fiction ali bi to trebalo da bude nešto što je u civilizovanim zemljama normalno)- onda ću kupiti dozvolu i to je to .

Umesto da smanje cenu dozvole - da bi više ljudi kupilo oni povećavaju cenu (totalno bez logike),neka uzmu kredite ,donacije -otkud znam -neka finansiraju ribočuvarsku službu ,zaposle nove ljude (narod kuka za bilo kakvim poslom) koji hoće da rade ,otpuste one koji su se kompromitovali svih ovih godina ,neka ponude nešto da bi imali osnova da nam uzimaju pare ,ovako šta nam nude ? Pretnje ,obećanja i skuplje dozvole i to će sve da traje dok narod ne daj Bože pokupuje dozvole a već od Juna će biti ista priča kao i do sada sve godine u nazad.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 13:24

Sta bi sa Randjinom idejom da se ojaca Nisko udruzenje clanarinama,pa bar jedno ali vredno udruzenje preuzme tezak zadatak,imate 2 Jagodinca ZA. Mogla bi SILA ZIVA da se

napravi od tog udruzenja,a samim tim i moc i skretanje paznje na FF i zakone uopste ?

Randja je uporan i verujem da bi se zakacio kao cicak dok ne istera svoje,tj. NASE !!!
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide

Broj poruka : 705
Godina : 41
Datum upisa : 04.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 13:29

Ti Mafke druze kao da ne znas da srbi treba da sloze oko necega. to niti je bilo niti ce biti,posle gocijevog predloga bojkota koji
bi trebao da bude ok pojavila se sad randjina inicijativa,verovatno ce uskoro jos neko imati amandman..sto se mene licno tice meni su obe ideje dobre nebitno koju cu da podrzim ili koga ako ce nam biti bolje....mada cisto sumnjam ali ok,nikad se ne zna treba verovati...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 13:32

Svi ribolovni koubovi svojim clanovima daju dozvole na odlozeno placanje , na cekove ili na rec . ako odbijes da im platis clanarinu gubis ovu privilegiju tako da nema nista od toga
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide

Broj poruka : 2767
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 14:19

Ma ja mogu moju ''Hiljdarku '' da posaljem kom hocu. Randja ispunjava sve uslove lidera,po malo bezobraznog duha,glagoljivost,visprenost,proracunatost,bistrina,psihologija itd. sampion 1

Niko nece osiromasiti za te pare,a velike su sanse Mixu sa mnostvom uz sebe,dao bi on sve od sebe ,verujem u to.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !   Sub 12 Jan 2013, 15:24

evo sad sam bio do morave . kao sto sam i ocekivao poceli su cuvari da jure po obali sampion 1
ko nema dozvolu pisu opomenu i duzan si da u roku od 10 dana kupis istu . to izgleda ovako....

a uhvatili i neke grabuljase i to izgleda ovako...

razgovarao sam sa cuvarom . kaze da ih je danas osmorica u kontroli i da su pisali preko 30 prijava zbog krivolova i gomilu opomena zbog dozvole . sve ce to potrajati jos par meseci , a posle nista kao i do sada
Nazad na vrh Ići dole

Bojkot upozorenja - STOP Bezakonju 2013 - Srbija !
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Off road bagi Made in Srbija bre!
» Project 205 by PEUGEOTKLUB SRBIJA ;)
» Obrve i maska izmedju stop svetala
» Problem sa stop i pozicijom na yugu 55
» Nissan Klub Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: INFORMATIONS! :: OBAVjEŠTENJA-
Skoči na: