musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Visočica...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
Švaba
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 47
Godina : 44
Datum upisa : 09.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Pon 03 Jun 2013, 06:27

Izgleda mi da sam nanjusio el dorado krupnih pastrmki.
Nisam za vikend uhfatio tu baaaas veliku, ali jesam jednu mamusku. Heheee

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26279
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Pon 03 Jun 2013, 09:20

Švaba!

Fin komadi. I ova fotka bi bila još ljepša da je slikana u vodi :ziveli :

Poslednji izmenio Murino dana Pon 03 Jun 2013, 09:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Pon 03 Jun 2013, 09:36

Švabo, odlična ti je ova pastrmka. Jedva čekam da vidim i tu "kalakotru".
Nazad na vrh Ići dole
Švaba
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 47
Godina : 44
Datum upisa : 09.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Pon 03 Jun 2013, 10:06

Hfala drugari!
Ja se nadam da cu da bocnem uskoro i ovu "moju", taman da mi vrati nimfu nayad. hehehe

Ma smotan sam ja za slikanje. Aparat ne nosim, mobilni kvasim svaki drugi ribolov, incidente imam s kamenjem, klizanjem, s domorodcima i tako to. Sou je samnom, nego eto ponekad i capim nesto. hehe
Nazad na vrh Ići dole
Rodja57
Visitor
Visitor

Broj poruka : 255
Datum upisa : 25.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Sre 14 Avg 2013, 12:44

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26279
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Sre 14 Avg 2013, 13:08

Jel to doktore proradio Imageshack skocko 

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Salmon
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 26
Godina : 39
Datum upisa : 26.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Sre 14 Avg 2013, 18:39

Svaka čast za ovu fidahiju!(tako pljevljaci zovu krupnu pastrmku i mladicu)
Na mušičarskom štapu ovo je dostojno ulova života...
Nazad na vrh Ići dole
Djomla
Visitor
Visitor

Broj poruka : 409
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 00:18

Novozelandski gabarit :D
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2164
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 06:09

Prava barakuda !!
Nazad na vrh Ići dole
Panic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 113
Datum upisa : 29.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 09:20

Ovu i jos nekoliko slicnih riba (2,5 - 3,5 kg) upecali su doajeni ovdasnjeg musicarenja Bozidar Andrejevic Cona i Djordje Djordjevic ... kao i jedan mladji niski kolega. Dvojica starijih iskljucivo musicare od ranih pedesetih a danas obojica sa uradjenom teskom operacijim srca i jednom ortopedskom protezom noge od kolena do stopala. Takva volja i ljubav se ne srecu cesto. Pastrmke su ocigledno ostatak jezerske populacije koja u Bukovo (najjace mrestiliste na Visocici) dolaze u novembru i decembru.
Koliko cujem postoji ideja da se volonterski sacuva ulaz u Visociciu nekih mesec dana u periodu najintenzivnijeg kretanja ribe na mrest i par lokacija gde je najugrozenija postavljanjem mreza. Inace populacija pastrmki u Zavoju je blago receno nezamisliva a sve polno zrele ribe moraju na jedno mesto ... u Visocicu i jos par veoma malih reka na mrest. Odatle oni lepi ulovi sa pocetka sezone a evo nesto se zadrzi i prilicno visoko u planini, skoro 20 km od usca reke u jezero.
Pored ovakvih vrednih ulova treba racunati u narednim godinama i na potomstvo koje su ocigledno tu i ostavile. Necu o ribokradji, nje stvarno ima i previse ali ovo su lepe stvari koje priroda rezira a mi s' vramena na vreme vidimo i na ovakav nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Visitor

Broj poruka : 317
Datum upisa : 21.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 09:40

Kolega Panicu, populacija pastrmki u jezeru je "nezamisliva" u pozitivnom ili negativnom kontekstu, nisam Vas razumeo?
Nazad na vrh Ići dole
Rodja57
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 10:12

Slabo se snalazim sa Imageshack,jer neznam kako da smanjim fotografije.

Inace o ovim fantasticnim ulovima pirotskih ribolovaca-musicara,uglavnom je sve rekao Panic.To su verovatno pastrmke izasle iz jezera jer je ove godine duze vreme bio veliki vodostaj.Kolega musicar Cona provodi svoje penzionerske dane od pocetka proleca do kasne jeseni u svojoj vikendici blizu Vrela Visocice,i maltene je svakodnevno na vodi.Ove godine je imao fantasticne ulove veoma krupnih pstrmki od 1-3,5 kg!Plus nezaboravna zamaranja i kidanja!Ovu i jos neke fotografije sam nadsnimio mobilnim,tako da je kvalitet veoma los.
Nazad na vrh Ići dole
Panic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 113
Datum upisa : 29.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 10:18

Nezamisliva u pozitivnom smislu Ducka, svakog proleca drugari me teraju da odem na jezero samo da gledam dok pecaju belicu po prvim suncanim danima. Kazu da su prvo mislili da raubuju manje stuke ali su onda poceli pazljivije da gledaju i vide pastrmke. To bi bilo opet simptomaticno jer oci vide nekad ono sto zele ali momci su poceli da nose lagane varalicarce i da na male kasikice dobijaju ribe od 35 - 40 cm. Nije bilo vecih ulova ali su poceli da vise ganjaju pastrmke, manje belu ribu. To je potrajalo nekih mesec dana i culo se sa svih delova jezera. Koliko je sad to pastrmke u jezeru dugom 15 km trebalo bi zamisliti. Dali je u pitanju samo neka uspesna generacija ili opste stanje ... ko zna. Verujem da u Visocicu uspe da udje na hiljade ovakvih i mnogo vecih riba, zavrse svoj posao na mestima gde ih majmuni ne vide i ne satiru i verovatno velika vecina se i vrati nazad. Ono sto ostane nadje prazna mesta u lovistima i tu se zadrzi do nase sezone. Sasvim je sigurno da medju tim ribama ima i onih sa spoljnim karakteristikama potocare na koje smo navikli ali i velikog dela riba koje lice na nesto izmedju morske pastrmke i atlantskog lososa. Ne verujem da je nesto strano uneseno poribljavanjem vec da je samo u pitanju menjanje morfologije u jezerskim uslovima.
Takodje, jedan od dva ribnjaka na Vrelu ima ocigledno atalntsku liniju potocara koje je cuvao u par bazena i mozda (samo mozda) njima po nesto bezi uz konstantno mnogo malih kalifornijki koje na putu od bekstva iz bazena do Zavoja narastu i zadrze se u reci i do impresivnih 45 - 50cm. Te kalifornijke su cudo, torpedo od ribe, svaka koju smo izvukli imala je po neku nimfu u ustima ili na telu (ne znam ko je navukao ljude na predveze ispod 0,18 u prolecnom periodu) i pretezno su skoncentrisane blize jezeru. Ocigledno da kada pobegnu kao vrlo mlade brzo podivljaju i ponasaju se oprezno poput potocara. Opet jos nesto cudno, u par tih vecih kalifornijki koje ma kako da brzo rastu mora da su bar par godina polno zrele, nalazili smo u junu novu ikru, bar mislim da je nova, ....sta sada sa tim, da nisu i one mozda povratnice iz jezera !?!?? Znam sta nauka kaze ali kad im je presecen prirodni put ka moru, nizim delivima tokova, mozda nadju neki nacin da se premuce, nije li slicna situacija na nekim jezerima Zelengore, ima riba razlicitih generacija a poribljavao jos Vidoje Zarkovic!

p.s : Ako se neko pita kako smo videli ikru, ...pa rasekli smo ih prilikom ciscenja.
Nazad na vrh Ići dole
Rodja57
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 18:31

Ocito je da pri ovoj vrucini i malom vodostaju nikome ne pada na pamet da  musicari ,pa eto i mi po ko zna koji put razglabamo nikada dorecene musicarske price.  

Imao sam prilike da hvatam vece pastrmke u koritu stare Visocice-kod Bobuka,iznad usca u Temsticu,90-desetih godina,i tada sam prvi put uhvatio pastmku vecih dimenzija-kilasicu,koja nije imala crvene pege,vec samo sivo-tamne.Na istom mestu, ja i moji prijatelji smo hvatali i pastrmke istih dimenzija koje su imale crveno-bordo tacke pravih potocara.Da li se radilo o "makedonkama" ili pastrmkama "atlanskog tipa",nikada nisam utvrdio,jer to u sustini i nije bilo bitno.Zadovoljstvo koje mi je pruzila borba sa njima je nezaboravna,i to je jedino sto cu pamtiti celoga zivota!
Inace,imao sam prilike da vidim uhvacene pastrmke(uglavnom na nesportski naci,od strane mestana),neverovatnih dimenzija i gabarita,vecinom oko 5kg,i to u delu velikih virova oko sela Paklestica,cak sam video i video zapis  hvatanja i izvlacenja jedne od 12 kg!
Ali ono sto su pojedinci donosili i prodavali u Knjazevackim kafanama je prosto neverovatno!Te ribe(pastrmke-monstrumi)su hvatane u jezeru tkz.mrezama-mrsilicama,i donosene su i prodavane kao mladice(!!??).To su bile ribe preko 10 kg,pa sve do 20 kg.Mislim da je jedna bila ociscena oko 21 kg!!!I vecina je imala crveno-bordo tufne.Kakva Patagonija i kakav Novi Zeland!Sve ovo nam je pred nosom.Konacno su se,izgleda,slozile sve kockice.Dugo nema toliko izrazenog krivolova niti omrazenih mrsilica(ipak kontrolori rade nesto),konacno je veci vodostaj potrajao,a mora da je i neka godina bila neverovatno uspesna po mrestu!I eto velikih riba!Kada im damo sansu da porastu i razmnoze se,onda one to i urade.Ista je situacija i u Temskoj,ovog proleca uhvaceno je bas mnogo trofejnih primeraka!U Trgoviskom Timoku je uhvacena jedna od 54 cm!
I eto,razgovoru nikad kraja!

Poslednji put izmenio Rodja57 dana Čet 15 Avg 2013, 18:47, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Rodja57
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Visočica...   Čet 15 Avg 2013, 18:39

Jos jedna Conina kapitalka sa Vrela Visocice!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole

Visočica...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 15 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Visočka Ržana - Rsovci
» Visočica...
» Visočica (Visočka Rzana)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: