musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Rijeka Cijevna

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Renafly
Guide
Guide

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 05.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Ned 05 Jul 2009, 23:30

Kakva ljepota,ovo je za nepovjerovati.
Ove prve slike bas posjecaju na gornji tok Sane. cool photos cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 00:58

Ima struna, ima struna... lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5156
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 01:05

Mekiš i gaovica? koje su to ribe?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 01:13

Mekiš je sitna bijela riba ,neznam joj latinski naziv te ne bih pito profu Danila a gaovica ili gaga je stanovnik manje više svih naših rijeka (phoxinus phoxinus) na slici

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide

Broj poruka : 679
Datum upisa : 06.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 01:56

...ili ti pijor.
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

Broj poruka : 2290
Godina : 42
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 11:28

NikolaCG ::

VODOPAD, kod Kuća Rakića!

Predivan ambijent i divlja ljepota
Ovaj vodopad sam posjetio prije nedelju dana, a zovu ga i Nijagara. ( kao i istoimeni restoran na obali Cijevne )
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

Broj poruka : 1614
Datum upisa : 01.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 12:00

Najkrupniji strunovi "na svijet" su s proljeća baš tu - uzvodno od vodopada nekih par stotina metara!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Goci
Guide
Guide

Broj poruka : 679
Datum upisa : 06.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 14:21

Znam za ovaj vodopad, ali ga nikad nisam video uživo, niti sa ove slike mogu saznati ono što me zanima: njegova visina, tj. mogu li ga ribe preći (preskočiti)?

Uzgred, čujem da u Cijevni nema mekousne pastrmke. Zašto, deluje skroz OK za ovu ribu? Jel istrebljena ili je nikada nije bilo u ovoj reci?
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 14:39

Visina vodopada varira od 7 do 11 metara... i ribe ga, naravno kao svaku drugu prepreku, mogu lagano prolaziti prilikom migracije uzvodno. Naravno, mjestani ce ti se zakleti da to nije moguce. Postoje kanali ispod stijenja... kao i u svim slicnim kraskim terenima. Glavne migracije se desavaju ispod zemlje.

Mekousne nije nikada bilo. Autohtone su pastrmka i glavatica, dok je ova druga gotovo istrijebljena.

Pokusavam da dogovorim sa ekipom iz Konjica da se otkupi matično jato i poribi ova predivna rijeka, i imam obećanje da ce mi/nam izaći u susret kada
sebi dovoljno veliko jato podignu. Za sada, formirali su matično jato (na jedvite jade jer je riba potpuno divlja) i sada podižu drugu generaciju.

Ideja je i da lipljena ubacimo, samo je problem transport iz Bosne (Bihać). "Primio" bi se u ovoj rijeci - bez ikakvih sumnji, jako dobro.

Problem je sto se NIKO (ama baš) u Podgorici niti ne trudi da oko voda ista čini.

Čeka se tender za izgradju brana (4) na Morači... i svi su u letargiji.

Bruka.

Sprdaće nam se djeca... naša.... zavazda.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 14:50

Mislio sam ovo ostaviti za kasnije,ali kad Caki potegnu priču iznijeću sad na viđelo!

E ovako:

Pošto sam vas,još malo, upoznao sa ljepotama ove rijeke, tako cu sada i nadalje da vas upoznajem i sa naporima koje nekolicina mušicara iz Podgorice ulažu da se napravi mjesto na kojem bi mogli svi ljubitelji FF da na miru dodu i rade ono šta vole!

FF revir Cijevna!!!

Zašto ovo pišem?

Zato, da bi nas nekolicina, iz PG, mogli sjutra cista obraza da izademo pred vas kolege, i da kažemo da smo nešto ili uradili ili pokušali. Da nebi slušali price, kako se ne nađe niko u PG da izade u susret mušicarenju, kroz FF revir ili niko makar i ne pokuša!
E,sad....ova prica je pocela prošle godine...poceli su je neki clanovi ovog foruma i neki koji to nijesu...medutim,sticajem okolnosti sve se završilo na ideji!
Sad smo odulucili da tu ideju pokušamo realizovati, a VI cete (kao i mediji) iscrpno biti obavješavani kako stvari idu i jesmo li uspjeli...da bi mi (ponavljam) mogli sjutra pred Vas cista obraza.
Ako uspijemo ,dobro jes,ako ne (nedobog), naša krivica nece biti,a ko ce biti kriv, i o tome bi javnost bila obavještena!

Prvi dio:

Prije dva dana,smo imali sastanak sa predsjednikom SRK Podgorica, koji nam je (ukratko) rekao da je prica dobra i da izademo pred SRK Podgorica sa zahtjevom. Ja sam zahtjev napisao i sjutra ce biti predat na ruke Predsjedniku SRK, i ceka se sjednica upravnog odbora na kojoj ce se razmatrati ovaj naš zahtjev.

Kako ce to proci , to ce biti - drugi dio.

Ako ne prode, mi cemo se obratiti medijima , i jasno staviti do znanja o cemu se radi i time ozvaniciti naše napore!
Ako prode - idemo dalje, redom,pa i poribljavanje, dok ne dodemo do trenutka kad ce se na tom (prelijepom) dijelu rijeke Cijevne moci zabaciti samo FF struna!

Nadam se na cemo uspjeti, uradicemo sve što je do nas, i da cemo se družiti na ovoj prelijepoj rijeci, u FF reviru, koji bi brzo mogao postati jedan od najboljih u okruženju!

Zahtjev je potpisan i sjutra u 13 h će biti predat na ruke predsjednika SRK Podgorica, dr. Sretena Kavarića!

Bistro!
Nikola Novović
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 15:06

Svaka cast momci samo naprijed. Bravooo Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Visitor

Broj poruka : 161
Godina : 34
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 15:15

Los_Pecaros ::
Visina vodopada varira od 7 do 11 metara... i ribe ga, naravno kao svaku drugu prepreku, mogu lagano prolaziti prilikom migracije uzvodno. Naravno, mjestani ce ti se zakleti da to nije moguce. Postoje kanali ispod stijenja... kao i u svim slicnim kraskim terenima. Glavne migracije se desavaju ispod zemlje.

Mekousne nije nikada bilo. Autohtone su pastrmka i glavatica, dok je ova druga gotovo istrijebljena.

Pokusavam da dogovorim sa ekipom iz Konjica da se otkupi maticno jato i poribi ova predivna rijeka, i imam obecanje da ce mi/nam izaci u susret kada sebi dovoljno veliko jato podignu. Za sada, formirali su maticno jato (na jedvite jade jer je riba potpuno divlja) i sada podizu drugu generaciju.

Ideja je i da lipljena ubacimo, samo je problem transport iz Bosne (Bihac). "Primio" bi se u ovoj rijeci - bez ikakvih sumnji, jako dobro.

Problem je sto se NIKO (ama bash) u podgorici niti ne trudi da oko voda ista cini.

Ceka se tender za izgradju brana (4) na Moraci... i svi su u letargiji.

Bruka.

Sprdace nam se djeca... nasa.... zavazda.

Sto bi ubacivao lipljena ako ga autiohtono nema!?!

Drugo nije mi najjasnije kojim ribama iz konjica bi hteli da poribite? Glavaticama? Ako vec hocete to da radite treba da radite tako sto ce se napraviti maticno jato od maticnih primeraka iz same Cjevne jer je moguce da postoje znacajne geneticke razlike izmedju populacije iz Neretve i te iz Cjevne!

Imas dobar tekst u novom broju musicara o poribljavanju, uzmi pa ga procitaj!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 15:17

Goci ::

Uzgred, čujem da u Cijevni nema mekousne pastrmke. Zašto, deluje skroz OK za ovu ribu? Jel istrebljena ili je nikada nije bilo u ovoj reci?
Po čemu djeluje ok za mekousnu? scratch scratch scratch scratch scratch lol!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 15:31

Postovani EkoLjubo,

kapiram tvoj stav oko (ne)ubacivanja alohtonih vrsta u vodotoke.

Ipak, poznajuci "situaciju na terenu"... mislim na samu vodu i grad Podgoricu.. nece se (skoro) sto mijenjati na bolje. Lipljen je prije 30-tak god. ubacen u Moracu i neke rijeke u Sloveniji, na primjer, i lijepo se "odomacio" tako da ga, sada, Slovenci reklamiraju kao autohtonog! :)

Poznajem Cijevnu "u dushu", jer sam na njenim obalama proveo najveci dio djetinjstva. Ne bi poremetio eko-sistem... garant. Mada, znam da prica zvuci ... laicki. Al`tako je. Nema sumnje.

Mislio sam na pribljavanje mekosunom, ako domaci ihtiolozi ne oznace ideju kao ... precrano stetnu.

Glavaticom, naravno, nema potrebe bilo sto poribljavati. Ima nje... koliko treba... samo... ne pada mi na pamet "da sirim info". :)
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Rijeka Cijevna   Pon 06 Jul 2009, 15:34

Madjoni ::
Goci ::

Po čemu djeluje ok za mekousnu? scratch scratch scratch scratch scratch lol!

Ja samo znam da, ako se izborimo za revir, biće potočare u izobilju, a za ostalo ćemo da vidimo sa kompetentnim ljudima!
Nazad na vrh Ići dole

Rijeka Cijevna
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 16Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Cijevna
» Rijeka Bijela
» Rijeka UNA (jedna i jedina)
» Rijeka Bistrica (lijeva pritoka Drine)
» Rijeka Ugar (BiH)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: