musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina vs Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći

Koja je bolja mušičarska destinacija: Drina ili Morava?
Drina
65%
 65% [ 53 ]
Morava
35%
 35% [ 29 ]
Ukupno Glasova : 82

AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4235
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 16 Jul 2013, 22:26

Necu da imenuje ,a neke od njih i ti odlicno poznajes . Mrzi me da trazim a pisano je i po forumu o tim famoznim nadolascima vode.izgleda da ljude koji zive pored potoka ili su ceo zivot pecali sa obale uplasi toliko voda pa zato pricaju svasta?
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1435
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 16 Jul 2013, 22:34

Nebitno , ne pratim ja tako detaljno forum kao ti , ali svakako su te dezinformisali.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1168
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 16 Jul 2013, 23:22

Bice interesantna tema....realno da malo "promesam"...pa sada da povucem paralelu i kazem sranje je ta Montana...nije blizu, skupa karta, dalek put i za avion.....sta cu tamo, imam Djetinju i u njoj bockam pastrmke potocare koje su kudikamo bolje ribe za lov od kalife...

Sve ovo je u covekovoj prirodi...nekako mu lakse da kudi ono sto mu je malo daleko, nepristupacno, nesto skupo i sl...kao kada moja zena kaze pu kakve su one cizme odvratne...a one pucaju, vrh vrhova i kostaju isto toliko ....sa druge strane ono sto mu je pred nosom, blizu je bolje lepse kvalitetnije samo zato sto mu je tu..njegovo....

Verovatno zato sto je Drina takva kakva je (sitna riba a veliki plavni talasi...hladna voda) opet kazem MOJA JE.......pa neka crknem....:ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 01:43

Rijeka bez lipljena i pastrmke mi nije interesantna,pa ovo poredjenje Drine i Morave nema smisla!
Kad neko u Srbiji hoce da lovi lipljena,normalno je da ce ici na Drinu.I ja sam imao slicno misljenje kao Sasa o Drini dok nisam nekoliko puta lijepo prosao i vidio kolikih lipljena ima i da se mogu dici na suvu muvu.To mi je bilo dovoljno da promjenim plocu o Drini!Mocna rijeka i rado cu je posjetiti kad god budem u prilici!
Nazad na vrh Ići dole
Švaba
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 47
Godina : 44
Datum upisa : 09.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 07:18

Pa zbog nekoliko puta godisnje treba da idem jedno 20-30x na Drinu?

Tamo i kad sam isao, isao sam da se zajebavam, pijancim i tome slicno.
Pecao jesam, ali na po 2=3 sata, onako neozbiljno.

Jednostavno, pecanje na Drini se ne gadja sa moj pojam konforta, sa sve onim ustajanjem u zoru, pa jurnjavinu sas vodom, gazenje do sisa...

Putuj igumane... cika Svaba kad se muci u ribolovu, nije mu ni do pecanja, pa nek se fataju lipani od 70 santima...

Ima sad Lim, pa ce ga forsiramo malo, dok neko ne provali kako i tu reku da shebe.
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 884
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: :)   Sre 17 Jul 2013, 09:52

Sasats niko nece da pripada stadu fensi musicara bar ne ja ali voleo bih upoznam svakog coveka svakom musicara sa ovog foruma jer ih ne delim na lose ili dobre bacace, na instruktore ili pocetnike , na simms momke ili soteks delije, to je nebitno bitno je druzenje a riba da li ce doci ili ne nema veze..e sad to je moje misljenje..ne mogu da palamudim o moravskim bucovima kad nisam pecao i postujem sto postoje ljudi koji ga ciljno pecaju jer poznajem tu strast prema lovu odredjene ribe..Bitna je sprdnja, zezanje , uzivanje u prirpodi, bekstvo od asvalta, ocuvanje mozga u ovom ludom vremenu..Da li je Drina najbolja ili Morava to je relativno posto je meni najbolja reka gde je dobra ekipa i zezanje bez obzira na kolicinu ulova..
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

Broj poruka : 1414
Godina : 38
Datum upisa : 28.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 10:08

Gledaj ja osobno kad vidim da je voda boje " đesme " meni nije do pecanja na fly baš... Fly povezujem s prekrasnom prirodom i kristalno bistrim vodama a Morava sigurno nije takva rijeka. A dubinke i kako mi to kažemo " gujinaše " sa mutnom vodom i košljivim ribama.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9719
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 10:29

Momci, poređenje reka i proglašavanje neke od njih za "najbolju" i "#1" nismo mi započeli. To su davno započeli upravo zaljubljenici u Drinu i sad ne može da im bude niko drugi kriv kada pročitaju da je sve vreme to bila neistina. Sada ne bi trebalo mnogo da se trzaju kada se više srpskih mušičara oduševljava moravskim bucovima, nego drinskim lipljenovima. Argumenti su tu, na forumu, a čim se Morava još malčice izbistri i sredi, argumenata će biti toliko da će oči da nam ispadnu gledajući ih. Laughing 

Jaooooo, kad uletim u Moravu, pa kad počnu da se "javljaju" bucovi oko mene! Drinski lipljenaši bi trebalo da vide kako izgleda to "javljanje".Laughing  Mislim da bi se neki uplašili i pobegli iz vode kada bi ih okružilo jato bucova. Pomislili bi da u Moravi ima aligatora.Laughing 

A tek kad skinem sva ova pododela, cokule i kombinezone sa sebe, pa uletim u vodu kao mediteranska kupačica. "Brč, brč, brč..." po ceo dan, a ni traga ni glasa od hladnoće. Samo prijatna toplota i 2-3 "drugara" koji se pored mene talasaju u mrežastoj čuvarci dužine minimum 1 m. Uh, što volim kad ih povremeno pridignem iz vode, a oni se naljute, pa me malo okupaju "štrokavom" moravskom vodom, bistrom kao rakija.

Silvio, Morava bude super-bistra (providnost oko 2-3 metra u nekim delovima toka) neprekidnih 2-3 meseca godišnje.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 10:37

Dašta bi pa ne pecaš ti kajmane niti anakonde... Daj ba uvijek podcjenjivačka ti neka priča za svakog ko ne misli isto kao ti oladi malo i dopusti da nas ima svakakvih :ziveli   :
Nikad nisam lovio bucova i naravno volio bih probati zašto ne ali moja ljubav su Salomonidi i uvijek će to ostati što zbog ljepote što zbog borbenosti što zbog okruženja u kojem žive.
Nazad na vrh Ići dole
Mijalko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 156
Godina : 40
Datum upisa : 23.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 11:01

Mix znam da si vrhunski musicar naravno po cuvenju,Pedja mi je pricao sve naj o tebi,ali ne vidim razlog naiskrenije zasto ti toliko smeta to sto ljudi vole Drinu.Drina je prelepa,ali zahtevna reka za svu vrstu ribolova,ribari koji pecaju tamo(naravno pravi i iskusni mogu da pecaju na bilo kojoj drugoj vodi.A sto se bucova tice voleo bih kada bi prolazio u nas kraj da odemo na jedno mesto na Zapadnoj Moravi gde bucova ima koliko hoces na hiljade(ogromnih)niko ga ne lovi,verovatno zato sto neznamo.Voleo bih ti da pokusas.Ja sam pokusavao u vise navrata,lovio sam sitnije do kilogram,ali nikad krupnije.Ovde ga je mnogo teze uloviti,bar ja i vecina mojih drugara tako misli,mozda gresimo,ali neverujem.Pozz.Dobrodosao:WELCOME: 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 11:05

Silvio, nemoj da se ljutiš. Tačno je da u mojim rečima ima podcenjivanja Drine, ali samo zato što je ta reka u proteklih par decenija precenjena, baš kao i lipljen. To je nešto kao equalizer kad slušaš muziku. Neko ti pojačava basove i soprane, misleći da je tako zvuk prirodniji, a ti onda dođeš pa ih smanjiš i objasniš mu da je tako bolje.

Eto, ja samo pokušavam da budem drinsko-moravski equalizer. Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 11:10

Mijalko ::
... ne vidim razlog naiskrenije zasto ti toliko smeta to sto ljudi vole Drinu.Drina je prelepa,ali zahtevna reka za svu vrstu ribolova,ribari koji pecaju tamo(naravno pravi i iskusni mogu da pecaju na bilo kojoj drugoj vodi... 

Mijalko, nimalo mi ne smeta kada mušičari vole Drinu, ali mi smeta kada neko ko voli tu reku omalovažava ostale, od kojih su neke bolje i daleko zanimljivije za mušičarenje.
Inače, i ja sam jedan od ljubitelja reke Drine. Lepo mi je i tamo, ali me hvata troljetna groznica kada vidim da neko preuveličava lepote i kvalitete te reke, jer znam da ima kvalitetnijeg i daleko zanimljivijeg mušičarenja u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 11:19

Nemam ja šta da se ljutim Mix i ja sam sad u ulozi equalizera Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 12:21

Jedna zanimljivost:

Ovih dana Forum Mušičarske sekcije Niša počinje sa razgovorima o jednom velikom mušičarskom skupu na Moravi (Južnoj). Odavno postoji ideja o okupljanju mušičara na nekoj dobroj klenovsko-bucovskoj vodi. Izgleda da je došlo vreme da se i to realizuje.

Eto, i to će biti prilika da proverimo da li su mušičarski mitinzi čvrsto vezani za salmonidne vode, ili će se mušičari lepše provesti uz bambule, strimerčiće, klenove, bucove, prijatnu moravsku klimu i njenu toplu vodu. Na Drini su se mušičari bezbroj puta okupljali na svakojakim manifestacijama, koje su već postale pomalo razvodnjene i dosadne, a čini mi se i sve slabije posećene. Hajde da proverimo nije li možda Morava bolja za te stvari. Mi smo 100% sigurni da jeste.

Ako se budemo čvrsto dogovorili o tome, izbacićemo info u posebnoj temi. Baš bih voleo da vidimo koliko će pažnje privući jedna moravska mušičarska bucovijada i klenijada uz prikladan Fly Casting i Fly Tying program. Evo, ja ću pripremiti malo predavanje o zabacivanju i vođenju bucovskih i klenovskih muva, a Žakula i Pera će (pretpostavljam) da se pozabave najboljim strimerima i bambulama. Normalno, imaćemo i grill-ekipu, koja će okretati niške pljeskavice, a može i neka bucovčina na žaru, ako neko baš jako poželi da i to mljacka.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 884
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 12:43

Pod uslovom da bude C&R xaxaxxaxa..salim se malo..svaka okupljanja su dobro dosla :) nebitna je reka :)
Nazad na vrh Ići dole

Drina vs Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Drina vs Morava
» Južna Morava
» Drina.....
» Zapadna Morava
» Drina.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu