musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina vs Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći

Koja je bolja mušičarska destinacija: Drina ili Morava?
Drina
65%
 65% [ 53 ]
Morava
35%
 35% [ 29 ]
Ukupno Glasova : 82

AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9716
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 08:34

Maricfly ::
Jos ko Alija da trazi vecu lopatu  da moze da izbaci svu ribu iz Morave xaxaxaxax..Ja sam za da mu se uvalimo na gajbu na jedno 3 dana ( kao na Ivkovoj slavi) i odemo na tu Moravu ali pod uslovom da se ne kupam xaxaxxaxaxaxa..

Sta mislis Silvio :)

Heheh, sviđa vam se ova ribarska boja kože? Glava, vrat i ruke pocrneli, a ostatak beo. Takva je ribarska moda otkad je sveta i veka.Laughing 

A da dođete na Moravu, to je pametna ideja. Možete odmah da dođete kod mene "na gajbu" na 3 dana, mada je možda bolje da se okupimo na mušičarskom mitingu "Morava 2013", koji se sve češće pominje u Mušičarskoj sekciji Niša.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

Broj poruka : 1414
Godina : 38
Datum upisa : 28.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 11:22

Zanimljiv prijedlog nema šta...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 15:47

Anketa u ovom trenutku pokazuje: 39:25 za Drinu.

Po mojoj proceni, treba računati na to da Drina dobija mnogo glasova naših članova sa Kupe, Une, Sane, Vrbasa, Lima, Neretve, Tare...to jest ima fanove sa sličnih lipljenskih voda izvan Srbije, što verovatno nije slučaj sa FK Morava. Ja htedoh da proverim koja je od ove dve reke bitnija srbijanskim mušičarima, pa me zato ovakav rezultat ohrabruje. Izgleda da ovde, u Srbiji, FK Morava već ima čak i više navijača od FK Drina. Nisam to očekivao.

Uz to, FK Morava ubacuje više golova i redovno puni mrežu FK Drina, koji ima vrlo slabu odbranu, nešto bolji vezni red, a osrednji napad. FK Morava ima  super odbranu, nešto slabiji vezni red, ali odličnu navalu.Laughing 

U prevodu: Stvari u srbijanskom mušičarenju idu na bolje, a ono najbolje dolazi na zasluženo mesto. Još samo da uigramo vezni red i FK Morava ide na evropsku Ligu šampiona, što je do sada pokušavao preskroman FK Drina, pa smo zato uvek bili autsajderi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1435
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 15:58

znaci ovo u stvari 40-25 ,nije u korist Drine nego Morave , zanimljivo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 16:04

Što bi rekao jedan totalni luđak sa zanimljivim izrekama "nije obično što je"  
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 16:04

Sale ::
znaci ovo u stvari 40-25 ,nije u korist Drine nego Morave , zanimljivo

Pa, FK Drina je internacionalni fudbalski klub. Ima svoje fanove i igrače iz nekoliko zemalja. Za razliku od nje, FK Morava je 100% iz jedne zemlje. Zato treba biti zadovoljan kada oko 40% glasača izabere Moravu, u konkurenciji najreklamiranije reke Balkana i mušičara sa celog poluostrva. Moravu niko nikada nije reklamirao u mušičarskom svetu, osim ovde u poslednjih par godina, a Drina nezasluženo odzvanja u ušima mušičara svih Ex Yu zemalja najmanje 30 godina.

Dakle, ovo se može smatrati naglim i zasluženim skokom popularnosti jedne reke, dok ova druga beleži nagli pad popularnosti, pa ne treba biti previše pametan i uvideti koja je mušičarska voda #1 u Srbiji.

Sale, to je reka pored koje živiš. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 16:16

normalno , volim ja Moravu ali mi se ne svidja pecanje na njoj pogotovo poslednjih godina kad ostaje bez vode , tj svake godine sve manje i manje vode .
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 16:20

Sale ::
normalno , volim ja Moravu ali mi se ne svidja pecanje na njoj pogotovo poslednjih godina kad ostaje bez vode , tj svake godine sve manje i manje vode .

E, tu sam te čekao, Sale. Laughing 

Tačno je da Morava poslednjih godina dolazi do rekordno niskih vodostaja, ali to ima i svoju dobru stranu. Predlažem ti da pođeš nizvodno, na virove koji su nekada bili duboki i ogromni. Začudićeš se kada otkriješ da sada možeš da ih pregaziš. To je dobro za nas mušičare. Em je postala pristupačnija, em bistrija.

Dakle, šetaš kroz Moravu i gledaš bucovčine.

Ja ću ove godine možda po prvi put da obiđem čak i Veliku Moravu i to u delu koji je nekada bio plovan. Mislim da ću stajati usred toka i bockati bucove i ostale ribe. To mogu da zahvalim upravo rekordno malom protoku, koji očekujem negde u septembru.

Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 30 Jul 2013, 21:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4234
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Uto 30 Jul 2013, 21:09

Za razliku od Morave uzvodno od Kraljeva koja je dosta mala ,Morava kod mene je prilicno velika reka. ja se radujem sto nizem vodostaju bas iz razloga o kojima prica Mixmaster . Kada dovoljno opadne moze da se pridje mestima koja inace nisu dostupna . Danas sam uspeo da odvojim malo vremena i obisao jedan teren koji do pre nedelju dana nije bio pogodan za musicarenja , a sada je bas kako treba  sampion 1 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Salmon
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 26
Godina : 39
Datum upisa : 26.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 01:36

Ljudi vidim ja da neki ovo poređenje ozbiljno shvataju dok Mix i njemu slični samo eksperimentišu. Ja sam lično lovio na obe vode, na Moravi kod Kruševca prije desetak godina par dana i na Drini zadnjih pet-šest godina desetak puta godišnje. Činjenica je da na Moravi kad je voda ok imate po čitav dan dešavanja ako znate da lovite klena i to može da predstavlja veliko uživanje. Ja sam bucova u međuvremenu lovio u Kolubari ali ne tako često i zaista je prava sportska riba, doduše ciljano ga nisam lovio zato što je na mojim terenima jako ćudljiv. Drina je prelijepa i za oko savršena, ali za mene uopšte nije prava mušičarska voda. Prvo zbog vodostaja a drugo što imaju periodi na Drini kad nema nikakve površinske aktivnosti. Nimfarenje na onim mjestima gdje je ozbiljan Lipljen, je samo utopija. Ko hoće da uživa loveći Lipljena treba da ide u Plav, Kolašin, Andrijevcu a bogami i Pljevlja. Jer i kad riba nije naročito aktivna uvijek se nešto desi bar na nimfe i mokre muve. Prošle godine na Drini ja sam par puta imao tako frustrirajuće izlaske bez ikakvih dešavanja na sve moguće načine. Sve prema senzibilitetu naravno, ali mislim da uz svu pompu koja uz nju ide, Drina će vrlo brzo izgubiti neki značaj kao neka ozbiljna mušičarska destinacija. To je velika voda na kojoj ćete plovkareći lako uhvatiti nekoliko ogromnih skobalja i oni strpljivi varaličari kad joj bude ora mladicu. Nažalost, Morava je mnogo dostupnija mušičarima i to neki odlično koriste. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 10:54

Ja se radujem ovakvim razmisljanjima ribolovaca
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 12:18

Ja sam se par puta lepo proveo na Drini. Treba samo odabrati pravi period i biti zagrejan za krupnog lipljena. U tim retkim trenucima uživanje je zagarantovano. To treba doživeti bar jednom u karijeri.

Nasuprot Drini, Morava i njenih oko 700 km toka je u jednom dugom periodu bistra i stabilna. Ove godine je veoma niska i bistra već u julu i to bi trebalo neprekidno da potraje do novembra. Otprilike 100 dana idealnih uslova za mušičarenje.
Na njoj ima bezbroj bucovskih virova. Dovoljno je posetiti bilo koji od njih i desetak minuta posmatrati površinu vode. Ubrzo se može videti prštanje ribica ili "pljas-pljus". Isto kao što na Drini vidite lipljena, ali mnogo snažnije, bučnije, pristupačnije,a i riba je obično krupnija. Tačno je da je lipljen veliki sportski izazov za mušičare, ali bucov je veći izazov. I jedna i druga riba su često selektivne, ali je bucov daleko lukaviji. Lipljen je lisac, ali bucov je Einstein čak i za njega.

Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 13:38

Pa daj tog bucova jednog u Bosnu donesi da se malko kloniramo i izmješamo gene s njim možda i mi Bosanci pametniji postanemo...
J...b ti kad su vam tako ribe pametne tamo preko Drine mogu misliti tek šta je sa pticama i sisarima sve sami nuklearni fizičari i experti za paranormalno.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 14:45

Hehe, pa u Bosni ima bucova. Čak su reke možda i bolje i bogatije od Morave. Čini mi se da ga ima u donjem toku Sane, Bosne, Drine i, naravno, u Savi.

Ništa moravski bucov nije pametniji od bosanskih. Isto je (osim ako ih neko ne uznemirava varalicama po ceo dan).

Na primer, mene Bosna privlači zbog tih bucova i klenova, a nikako zbog lipljenova i pastrmki. Tamo gde se love salmonidi gužva je nesnosna, svakojake babe i dede se skupljaju, dok su ogromni delovi reka sa bucovima gotovo neistražena mušičarska bogatstva rezervisana za najveće avanturiste.

Silvio, uskoro će da nam se na forumu nasmeše i brojne bosanske bucovdžije-mušičari. Samo polako, budi strpljiv. Čoveku dosadi svaki dan da jede pečenje, pa i da mušičari lipljena i pastrmku. Potražiće i mnogi Bosanci nova uzbuđenja...
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 14:58

Slažem se ja s tobom da dosadi sve kad je jedno te isto i ja skoro svaki dan odpecam ove naše primorske klenove (svalove) na površinsku pola sata 5-20kom samo sad rade na skroz sitne muhe 14-18 pa mi je pred mrak malo teško pratiti muhu ali ulovi se svaki put. Samo što je ne slikam tj.ne nosim aparat sa sobom obično izađem u šorcu i štap u ruci kutijica malo u džepu i to je to.
Npr meni je bez veze loviti pastrve ubačene u nekom reviru i zbog toga prevaliti 150km radije otpecam pola sata pred mrak užitak je isti jer šta ima posebno u ubačenoj potočari koja nije autohtona i koja uzima mal te ne sve.
Pa teže je našeg svalića od 20cm prevariti nego te potočare ("kanibalke").
Ja mislim kad bi ti bio na 17km od ušća Neretve u more da ti s tog ušća (voda oko 30*C) ne bi niti išao jer brat bratu da se neko posveti malo moglo bi tu biti slika ravnih oldshurhendovim. Striper = Lubin, Bluefish = Strelka + Lica + Lojka + cipoli +xy morskih vrsta koje se mogu dobiti na fly.

Samo Alp sa ovim dvoručnjakom zadaje domaće zadatke kako u klenolovu tako i u bucolovu i nekako te u sjenu baca Mix Crying or Very sad 
A i ova Sava brate iznad Zagreba pravo bistra voda s prespama ma milina jedna...
Nazad na vrh Ići dole

Drina vs Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 16 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Drina vs Morava
» Južna Morava
» Drina.....
» Zapadna Morava
» Drina.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: