musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina vs Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći

Koja je bolja mušičarska destinacija: Drina ili Morava?
Drina
65%
 65% [ 53 ]
Morava
35%
 35% [ 29 ]
Ukupno Glasova : 82

AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9794
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 20:21

Da, Sava kod Zagreba je perfektna. Samo, ja je nisam obišao, da bih mogao da se poredim sa tomošnjim mušičarima. Za poređenje je najbolje pogledati ko koliko lovi na određenoj vodi. Ja volim da se poredim sa onima koji posećuju Nišavu, J. Moravu, Toplicu, Timok, Temsku, Plavsko jezero, Ljuču, Lim...

Vidim da je Sava višestruko bogatija od ove naše sirotinje. Ne dao joj Bog da se ja tamo pojavim da poredim ulov sa Alpom i sličnima. Sa 99% sigurnosti garantujem da bi mi 5 džakova za paprike bila mala za ukrcavanje ulova. Ma, bilo bi opasno da me ribe ne uvuku u maticu na kraju dana. Laughing  Narod bi se okupio oko mene kao oko svetskog čuda, a ja bih im poklanjao klenove kilaše i bucove trokilaše kao alvu. Sagradili bi mi spomenik u nekom obližnjem selu kao najhumanijem čoveku - prvom dobrovoljnom davatelju ulova sirotinji.

A, na J. Moravi bi Alp mogao samo da se slika sa ovim njegovim šljap-šljap tehnikama, ali bez ulova. Laughing

P.S.
Ima on ovde neke sledbenike na J. Moravi. Trude se da rade isto što i on. Znaš li šta hvataju? Onu stvar. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4267
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 22:09

ja mislim da bi fer bilo da se nadjete na nekoj neutralnoj vodi...mozda kod mene na moravi i pecate nekom neutralnom tehnikom ...npr. na plovak .a ja cu da vas vodim na jedno dobro mesto gde ce sve to da se dogodi . e tu ce da se vidi ko je bolji majstor ribolovac study a sta uhvatite nema da se poklanja. ima na licu mesta da przimo i pojedemo .
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide

Broj poruka : 600
Godina : 57
Datum upisa : 18.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 22:24

Mixmaster ::
Da, Sava kod Zagreba je perfektna. Samo, ja je nisam obišao, da bih mogao da se poredim sa tomošnjim mušičarima. Za poređenje je najbolje pogledati ko koliko lovi na određenoj vodi. Ja volim da se poredim sa onima koji posećuju Nišavu, J. Moravu, Toplicu, Timok, Temsku, Plavsko jezero, Ljuču, Lim...

Vidim da je Sava višestruko bogatija od ove naše sirotinje. Ne dao joj Bog da se ja tamo pojavim da poredim ulov sa Alpom i sličnima. Sa 99% sigurnosti garantujem da bi mi 5 džakova za paprike bila mala za ukrcavanje ulova. Ma, bilo bi opasno da me ribe ne uvuku u maticu na kraju dana. Laughing  Narod bi se okupio oko mene kao oko svetskog čuda, a ja bih im poklanjao klenove kilaše i bucove trokilaše kao alvu. Sagradili bi mi spomenik u nekom obližnjem selu kao najhumanijem čoveku - prvom dobrovoljnom davatelju ulova sirotinji.

A, na J. Moravi bi Alp mogao samo da se slika sa ovim njegovim šljap-šljap tehnikama, ali bez ulova. Laughing

Mixy, dok te netko ne bi jako dobro uputio gdje, sto, kako, kada i zasto ne bi se vrlo vjerojatno sastao s ribom. Ali bi im se pridruzio u vodi kada bi te netko od ekipe vidio s vrecom cak i u pripremi. Do corke ne bi stigao.

Danas je, recimo, zanimljiv dogadjaj bio tjesenje jednog 12-godisnjeg djecaka od kojem je bolen tako nezgodno progutao da ga nije mogao skinuti pa je na kraju otplivao ledjno. Decko se na to tako jako rasplakao da ga ni otac koji ga je tako odgojio ni svi okolni ribolovci slicnih nazora nisu mogli utjesiti i objasniti da se katkada dogodi da riba umru. I da nije on pogrijesio. Mada decko nije bez vraga. Kada ga je babo pokusao primiriti ponudjenim mitom, odmah se smirio i rek'o da 'oce dvorucni musicarac, ako se, eto, vec nesto nudi. Pa zamisli u tom okruzenju sebe i svoje vrece.

Inace, tehnika za lov bolena ima cijela paleta, vrlo raznih. Na filmicu koji te je uznemirio nema "sljap - sljap". Ili tu i tamo, sto ovisi o mjestu, mamcu, ponasanju ribe...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 22:58

Filmić je praznik za oči, to moram priznati. Nemam ništa protiv da snimiš još koji. Meni je zanimljiviji nego bilo koji drugi mušičarski film na planeti, jer na njemu vidim jednu od najlepših reka koje sam ikada video. Ne može svaka šuša da vadi bucove i klenčuge, tako da ja Alpu dajem jedan plus za ovo, koliko god on glumio moju opoziciju non-stop. Laughing 

Uzgred, kad smo kod novih generacija, moja ćerkica je počela da mušičari. Ona počne da plače još kad zakači ribu, od tuge što ju je bez razloga povredila. Oduševio sam se kada sam shvatio da nove generacije neće biti zainteresovane za nekakav "probodi pa zafrljači" sistem, nego će verovatno tražiti neki način poigravanja sa ribama, koji nedužnu životinju nimalo ne povređuje. Mislim da ću joj sledeći put dati muve sa polomljenom udicom, da samo malo povuče ribu, na trenutak je vidi i tu bude kraj njihovog, po životinjicu neprijatnog, kontakta.

A ja? Ja ću i dalje da verujem da Bog ne kažnjava ribare, bar ne one koji ribu zaista love.

P.S:
Zato, u Zagreb dolazim sa debelim rezervama džakčića i to, onih najvećih, koji koštaju 15 dinara/komad.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide

Broj poruka : 600
Godina : 57
Datum upisa : 18.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 31 Jul 2013, 23:11

Cisto da ne bi mislio da si nesto previse originalno izmislio, jos prije 30 i kusur godina postojao je pokusaj osnivanja "Touch & Go" pokreta. Ukratko, ideja je bila da se riba uopce ne zakaci vec samo zbrcne. Da to nije bilo potpuno bez odjeka svjedoci cinjenica da je poznati engleski proizvodjac udica Partidge proizvodio nekoliko modela s kuglicom umjesto vrha. "Za dame i osobe koje ne zele ni najmanje muciti ribe", objasnili su. Malo sam progooglao tu stvar, pokret nije bas u procvatu, ali je izgleda jos na zivotu:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 01 Avg 2013, 02:54

Silvio ::

Ja mislim kad bi ti bio na 17km od ušća Neretve u more da ti s tog ušća (voda oko 30*C) ne bi niti išao jer brat bratu da se neko posveti malo moglo bi tu biti slika ravnih oldshurhendovim. Striper = Lubin, Bluefish = Strelka + Lica + Lojka + cipoli +xy morskih vrsta koje se mogu dobiti na fly.

Ovo je lepo razmisljanje, potpuno se slazem!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 19:11

Alo!
Nešto nema zgoditaka u poslednje vreme. Uspavali se igrači FK Drina i FK Morava. Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide

Broj poruka : 1477
Datum upisa : 10.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 22:45

Drina? Morava? Ma ja odoh još jednom do CG dok se vi dogovorite za koga igram. bbrrrr 
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_72
Visitor
Visitor

Broj poruka : 193
Godina : 45
Datum upisa : 30.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 22:47

Danas prošla i poslednja ovogodišnja regata tako da u narednom periodu očekujte par dobrih golova od strane Drine skocko 
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 22:55

Sledece subote je studentska regataUfffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4267
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 23:06

Pa ne voze valjda camce po ceo dan scratch a lipljen nije neka plasljiva riba sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 23:13

Hajde, naš golman se uspavao, a ni igrači nisu motivisani dok rivali ne promrdaju. Dajte nekog lipljena od 1.7 kg, da se malo i mi uozbiljimo.Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1437
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sub 03 Avg 2013, 23:28

Bilo ih je prosle sezone vise komada , ova takoreci nije ni pocela bice valjda
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Ned 04 Avg 2013, 10:20

Ova vrućina je olenjila fubalere oba tima. Svi su zadremali.
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 906
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Pon 05 Avg 2013, 07:23

ili prcaju ili su u kafani skocko 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava