musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina vs Morava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Sledeći

Koja je bolja mušičarska destinacija: Drina ili Morava?
Drina
65%
 65% [ 53 ]
Morava
35%
 35% [ 29 ]
Ukupno Glasova : 82

AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9688
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 23:29

Da, problem je što Podrinje misli da je to epicentar mušičarenja u Srbiji. Naravno, oduvek je to bila teška zabluda. Nikada to nije bilo tako, osim možda u beogradskim i novosadskim novinama i na TV. Sada (sa Internetom) je sitacija kristalno jasna - Drina je samo jedan malecni delić srpske mušičarske ponude. To se valjda jasno vidi na forumima. Naravno, podrinski mušičari, zadojeni pričom da je sve dobro vezano za njih i njihovu reku, neće to olako prihvatiti.

Tako i naš Predrag.Laughing 

Ali, prihvatiće. Polako, mora malo više da se druži sa nama, tipičnim srpskim mušičarima - Moravcima. Moraće da shvati da Drina nije tipična srpska reka i da je to jedna posebna, pogranična voda, polu-bosanska i polu-srbijanska, u kojoj žive sve same riblje vrste prilično atipične za državu Srbiju. Ovo je država klenovskih i bucovskih voda, a lipljen i mladica su tipične za BiH ili Crnu Goru. U Srbiji tih riba ima samo u par reka, tačnije delovima koji dodiruju Srbiju ili nakratko protiču kroz nju, dolazeći iz CG ili BiH. Zato su srpski mušičari (normalna stvar) u velikom procentu okrenuti svojim ribama i vodama, a kud ćeš bolji primer od Morave. Dovoljno je da pogledaš mapu Srbije i uvidiš da je Morava reka koja, sa svojim pritokama, izgleda kao krvotok gotovo kompletne zemlje. A dobra je za mušičarenje, 10x bolja od Drine (Laughing ). Vrhunska.

Malopre sam video J. Moravu kod Aleksinca. Bistra je. Providi se na 1.5 m. Šta to znači? Uskoro će neke "moravske ajkule" da zablistaju na forumu.Laughing Drina je već dobra, a osim ponekog lipljenčića od 35 cm nema šta da se vidi. U najavi: uskoro će na forum moravske babaroge, koje jedu takve ribice za doručak. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1160
Godina : 43
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 23:33

ANKETA.......najposecenija musicarska reka u Srbiji.........ili najatraktivnija najbogatija najveca najcistija i kakogod......
                   najcesca riba srpskih musicara...............

Kada sam rekao koliko i kojih srskih musicara nisam mislio ne znam sta...nego...koliko musicara i kojih (iz kojih gradova, ne poimenice....ne dobrih ili losih ili sta vec)

i na kraju ANKETA musicarski centar Srbije......da li po broju musicara (ali musicara, ne onih koji vole ili zele da probaju, ili kupe stap za cosak sobe...) ili centar kao udaljenost od najatraktivnijih voda Srbije....pa cu vam reci ovako...za Uzice....Drina 50km, Rzav 30km, Djetinja 3km, Gradac 80km, Lim 70-150km (150km mislim da ima do Berana)...i manje recice koje imaju ribe i koje pojedinci posecuju povremeno, ima ih mnogo i nisu interesantne.....

ANKETA....najveci lipljani su na reci.....kojoj...i sl.

:ziveli : 

Sta znaci providi se na 1,5m.....jel to nabistrije sto moze.....u najmanju ruku smesno....

Krvotok je jos apsurdnije...pa Morave sve tri su sinonim zagadjenosti reka u Srbiji....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 23:46

Niš, mušičarski centar Srbije, još od cara Konstantina Laughing 

Morava - 9 km, Srpska mušičarska reka #1
Nišava - 0 km, Najveći mušičarski potencijal Srbije, čeka poribljavanje i bolje dane (uskoro)
Temska - 60 km, jedan od najlepših kanjona Srbije, lepe divlje pastrmke
Visočica - 90 km, solidne divlje pastrmke, jedna od najboljih pastrmskih reka Srbije
Moravica - 40 km, krupne pastrmke za svakog, dosadi posle 3 h
Jerma - 90 km, lepe makedonske pastrmke
Drina - 300 km, lepa, ali često ogromna, nesiguran vodostaj
Plav CG (Lim, Ljuča) - isto 300 km, iz zezanja povadiš 40 lipljena dnevno (30 - 40 cm), dosadi ti posle 1 h

Poslednji izmenio Mixmaster dana Sre 17 Jul 2013, 23:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide

Broj poruka : 1160
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Sre 17 Jul 2013, 23:50

Onda nema sumnje....NIS musicarski centar Srbije.....jos bih kuckao sa vama ali odoh da spavam treba ujutru da poranim, do 9h je na Drini nula......posle mozda da uhvatim do 11h malo nizvodnije.....pred porast hoce da pokupi i poneki veci lipljan...preko 45cm......

Isao bih na Moravicu....ali mi malo daleko ne isplati se na pre podne, ali cu nekada doci sigurno......na Moravu ...hm...ne verujem....
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4219
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 00:01

idemo redom...

Predrag ::
Kada sam rekao koliko i kojih srskih musicara nisam mislio ne znam sta...nego...koliko musicara i kojih (iz kojih gradova, ne poimenice....ne dobrih ili losih ili sta vec)
ajde da ti verujem ali lepo znamo i ti i ja sta si mislio , ali neka ti bude  sampion 1 

ANKETA musicarski centar Srbije
koji bre musicarski centar srbije? sa cim se ti zamlacujes kao malo dete . musicarenje je jednostavno tehnika pecanja ribe . i sta je sad uzice neki centar i kultno mesto? ti bre mnogo preozbiljno shvatas ribolov. kao da ste vi tamo masoni ili neka sekta daleko bilo stvarno ha ha ti imas 50 km do drine a ja 50m do morave . cak zivis u gradu koji i nema reku vec je na potoku Ufffff 

ANKETA....najveci lipljani su na reci.....kojoj.
pa sigurno nisu u moravi jer tu ne zive . ali ogromni su koliko vidim po slikama u ribniku i to moze da se uhvati za dan vise komada a ne kao na drini za mnoge jedan u karijeri Laughing 
dobra lipljenska voda je reka gde i pocetnik moze da se lepo napeca

Krvotok je jos apsurdnije...pa Morave sve tri su sinonim zagadjenosti reka u Srbiji....
verovatno si u pravu. jer proticu kroz najgusce naseljeni urbani deo zemlje zvani pomoravlje za razliku od pasivnih krajeva kroz koje protice drina.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 00:06

Onda nema sumnje....NIS musicarski centar Srbije.....jos bih kuckao sa vama ali odoh da spavam treba ujutru da poranim, do 9h je na Drini nula......posle mozda da uhvatim do 11h malo nizvodnije.....pred porast hoce da pokupi i poneki veci lipljan...preko 45cm......

Želim ti dobar ulov. Čekamo raport sa Drine. Možda se i ja uskoro posle dužeg vremena opet pojavim na njoj. Pozvan sam, pa ako budem imao slobodnog vremena...

A doći ćeš ti na Moravu, Bože zdravlja. Ja ću da ti budem guide. Nećeš biti prvi zakleti lipljendžija koji će da kaže "Auuuu! Nisam znao da je ovo ovako dooobroooo!"

Uostalom, ako mogu Moravci povremeno da obilaze Drinu, trebalo bi malo i Podrinci da obiđu Moravu, a ne da se prave pre-pametni. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mijalko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 156
Godina : 40
Datum upisa : 23.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 08:15

Cesto sam vidjao na Drini turiste iz raznih zemalja(Austrija,Slovenija,Rusija,Francuska itd...)uvek se vrate razocarani,her su nespremni za takvu reku,verovatno su navikli da bockaju ribu po nekim revirima.Ne podcenjum nikoga,Drina je reka koja te cesto razocara,Ali kada te nagradi nezaboravljas.Jutros je uhvacena mladica preko metra,neverujem da ce biti na forumu,i to samo dokazuje ono sto sam ranije rekao.Mnogo ribara tamo ne slika ribu,i ne objavljuje nigde.Da se razumemo ja zivot provodim na Moravi(Gde Sam I naucio da pecam)Volim Moravu hiljadu puta sam se napecao na istoj ali ne zaboravite Drina je divlja voda,divlja riba I tesko je uloviti.Verovatno je zato i mnogo uzbudljivija od ostalih.Naravno to je moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 14:09

mijalko , razocarani turista je najbolji pokazatelj. znaci mora da budes super-musicar da se ne razocaras? dobra lipljenska voda je voda gde prosecan covek koji rinta kao konj ode na odmor , plati dozvolu i napeca se ribe a da pri tome prosecno ili ispod prosecno rukuje priborom i vezuje muve ako uopste vezuje . takvih ima najvise i takvi su najbolja ocena kvaliteta vode. jebes reku na kojoj samo sale cacanin trti ribu a ostali gledaju  stvarno ha ha 
a ta mladica od metra je nista . evo sinoc sam gledao kod coveka u telefonu fotografije soma od 127kila koji je pre par godina ubijen dinamitom na moravi Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 864
Godina : 36
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 14:14

Ne trti samo Sale ribu trtimo i mi xaxaxxaxa..A bre ljudi sta vam je..svaka reka je lepa na svoj nacin i svako peca gde mu milo..ionako cemo za par godina usrati i zagaditi sve tako da cemo pecati u lavoru ;D
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 14:18

pa mora nesto da pisemo stvarno ha ha zato ucestvuj i napisi nesto protiv morave da mogu da ti odgovorim ha ha ha ha 
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Visitor

Broj poruka : 184
Godina : 44
Datum upisa : 13.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 14:32

Ja se ne bih igrao ovakvim stvarima, "ovo su opasne frekvencije"stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 14:44

ma nije to nista opasno sampion 1  to je forum i forumska diskusija . naopako da bilo ko od nas ne voli neku reku kao ovaj predrag moravu Placko  svaka reka je bogatstvo jedne zemlje a mi eto cisto onako malo raspravljamo iz zajebancije . zato udrite po moravi ili cu jos da vam napljujem drinu stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 864
Godina : 36
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 15:00

Pljunes mi pod prozor xaxaxxaxaxaxaxaxxaxa
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Čet 18 Jul 2013, 15:17

ej maricu, odo ja sad malo na moravu sampion 1  a ti sedi kuci i napisi jos nesto u ovoj temi pa cu da ti odgovorim kad dodjem sa pecanja bbrrrr  stvarno ha ha 
Nazad na vrh Ići dole
Švaba
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 47
Godina : 44
Datum upisa : 09.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina vs Morava   Pet 19 Jul 2013, 07:27

Eh ti fazoni ,,divlja riba, tesko je ihvatiti,,
To bi se pre reklo / nema tu ribe.
Divlje su reke i po Aljasci i Sibiru, pa jel i tamo tesko da se uuhvati riba?

manite se tih prica za malui decu.
I sta kazes, uhvacena mladica od metar? hmmmm
koliko se na uni uhvati takvih za dan, toliko se na drini uhvati za godinu dana, i to sve zbog ovih trsadzija mladicara, najgore sorte medju lovcima i ribolovcima.
Za drinu danas moze da se kaze da je lepa i mocna, a atraktivna za pecanje je jos po kojem nabedjenom musicaru.
Da se ja pitam, zabranio bih ribolov na Drini svim tehnikama 5 godina, pa da vidish bate onda dal je riba divlja i tesko se hfata.
Nazad na vrh Ići dole

Drina vs Morava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Drina vs Morava
» Južna Morava
» Drina.....
» Zapadna Morava
» Drina.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu