musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Da li su sportski ribolovci izlovili ribu u Nišavi?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9653
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li su sportski ribolovci izlovili ribu u Nišavi?   Pet 30 Avg 2013, 21:14

Ducka ::
Mudri ljudi kazu: "Ako zelis da promenis svet, promeni sebe i zavrsio si svoj deo posla"
Mi mušičari smo već davno više nego dovoljno promenili, jer za razliku od 90% stanovnika Srbije ribe ne bijemo dinamitom, harpunima i mrežama, nego ih lovimo na najsportskiji mogući način. Čak ih ne tučemo ni glistama, crvićima , kederima i varalicama, kao ostalih 9.99%, nego se trudimo da ih prevarimo veoma teškom i plemenitom tehnikom.

Kako god se ponašali prema sopstvenom ulovu, mušičari su elita, jer ne postoji niko bolji. Svaki mušičar zaslužuje da mu se ime ispiše zlatnim slovima na vratima svakog udruženja ribolovaca u Srbiji.

Okruženi sve samim primitivnim i primitivnijim riboubicama, jednostavno čekamo da se ostali menjaju. Kada se ostali promene na bolje i malčice nam se približe, možda mi napravimo još koji korak napred.
Nazad na vrh Ići dole
Vlade79
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 8
Godina : 35
Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li su sportski ribolovci izlovili ribu u Nišavi?   Sub 31 Avg 2013, 01:02

Mix nema sanse,u Knicu mi razvlace mreze 30m od obale ja zovnem cuvare oni kao nemaju pojma,Moravu su prekopali uz duz i popreko,na Drini se na veliko peca na tirolca i Mladice od 3kg se nose na moje oci i sta tu mi da pricamo
Nazad na vrh Ići dole
Mitko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 182
Godina : 37
Datum upisa : 25.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li su sportski ribolovci izlovili ribu u Nišavi?   Ned 01 Sep 2013, 22:21

Mixmaster ::
Ducka ::
Mudri ljudi kazu: "Ako zelis da promenis svet, promeni sebe i zavrsio si svoj deo posla"
Mi mušičari smo već davno više nego dovoljno promenili, jer za razliku od 90% stanovnika Srbije ribe ne bijemo dinamitom, harpunima i mrežama, nego ih lovimo na najsportskiji mogući način. Čak ih ne tučemo ni glistama, crvićima , kederima i varalicama, kao ostalih 9.99%, nego se trudimo da ih prevarimo veoma teškom i plemenitom tehnikom.

Kako god se ponašali prema sopstvenom ulovu, mušičari su elita, jer ne postoji niko bolji. Svaki mušičar zaslužuje da mu se ime ispiše zlatnim slovima na vratima svakog udruženja ribolovaca u Srbiji.

Okruženi sve samim primitivnim i primitivnijim riboubicama, jednostavno čekamo da se ostali menjaju. Kada se ostali promene na bolje i malčice nam se približe, možda mi napravimo još koji korak napred.
znas kako Mix,neko voli dzez,neko hevi metal,a nekog nema sanse da odviknes od turbo folka i to onog ''hard core''.A znas kako kazu covek koji kaze da je njegova religija u pravu a druga nije,taj nije dobar vernik.Varalicarenje je isto sport,priznat svuda u svijetu i koji ima takodje svojih sledbenika.Ako grijesim nek budem ''kaznjen''prevedno.kreten 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9653
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li su sportski ribolovci izlovili ribu u Nišavi?   Pon 02 Sep 2013, 08:03

Svaki ribolovac je varaličar. U Nišu ima oko 10,000 varaličara. Svako od nas, bilo da je plovkaroš, fideraš, mušičar...ima varaličarski štap i nekoliko varalica u fioci. Na Nišavi su varaličari, kojih je 20-30 puta više nego mušičara izlovili neuporedivo više riba od mušičara.
Ipak, ja se obradujem kada vidim čoveka koji koristi udice da tamani ribu, pa i varaličara. Srećan sam, jer znam da je on "malo dete" u odnosu na harpunaše, dinamitaše, mrežaroše, šakaše...a kad se setim i toga da je većina riba nestala u trovanjima, onda mi je varaličar pobratim. Laughing 

Da se na Nišavi riba lovila samo udicama i da nema redovnih katastrofalnih pomora riba, naši dnevni ulovi bi bili otprilike 30-50 kg.
Nazad na vrh Ići dole

Da li su sportski ribolovci izlovili ribu u Nišavi?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Skidanje katalizatora i sportski lonac
» Sportski izduv yugo 55
» (206) 206,1.6 XS
» Sportski spojler za 5 vrata- pezo 307
» Srednji lonac-Skinuti ili zameniti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: