musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9686
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sub 20 Avg 2016, 09:04

Koliko ja znam, na Drini (naslov) ogromna većina mušičara (po mojim informacijama - svi) koja zna da upeca ribu, sa njom postupa upravo ovako kao na prethodnoj slici. Dakle, ovo je odlična ilustracija za ovu temu, koja nikoga ne obmanjuje, nego prikazuje istinu, čistu kao suza.

Među nama ima previše obmanjivača, prevaranata, lažova, pa čak i bolesnika, koji bi da se lažemo preko Interneta. Dakle, Šumadinac, istina je da ja cenim slike ribljih leševa kada one verno prikazuju stvarnost. Kada bi ovakva slika došla sa "no kill" revira poput Plava, Ribnika, Plive, Moravice ili Gradca, ja bih se ljutio. Ovako, samo si mi ulepšao jutro. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Visitor
Visitor

Broj poruka : 416
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sub 20 Avg 2016, 11:17

Mene je ta fotografija ipak malo zgrozila. ((
Cesto citamo da je musicarenje vrh sportskog ribolova.
Ne vidim bas nista sportskog u objavljenoj fotografiji.
No kill zona nije ogranicenje tipa od X mosta do utoka X pritoke.
No kill je stav. Ili ga imas ili ga nemas.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

Broj poruka : 1096
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sub 20 Avg 2016, 14:46

Pa ljudi bre, ja sam selektivan musicar. Gde je dozvoljeno uzmem kad hocu koliko sme, vecinom necu jer uloviti 3-5 riba za dan nije nista novo...o tome necu vise, ja se pridrzavam zakona uzmem ribu kad mi se jede!

Mislio sam, da ova fotografija ostane u telefonu, ali posto vidim da su u modi ponovo lesevi, rekoh da dodam, malo sam bezobrazan pa 5komada i sudoperom, jbg. telefon ostao u autu, slikao bih  na kamenju pored vode. Ne mogu sad da secem sliku da se ne bi neki ljutili. Inace ovih 2m lipljena smo juce zalili dobrim vinom i mogu vam reci, zaboravio sam kako lipljen izgleda na rostilju...
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Ned 21 Avg 2016, 17:37

Walterfall je u prvu i pokazuje da je stvarnost drugacija, vecina musicara brine za reke i ne ponasa se kao sumanuti ubica na vodi.

I uopste nije tacno ovo sto neki Mixmesar kaze Laughing ovako kao je opisao se ponasa on i jos po neki psiho, znaci izuzetno retko, masovno ubijanje bilo cega pa i riba ne moze da radi neko ko je 100% zdrav a mrtve ribe u sudoperi samo retkima mogu da ulepsaju jutro.

Znamo da ima i onih koji se ponasaju korektno i koji samo po nekad nose ulov sto je u u nekim slucajevima prihvatljivo ponasanje...da se neko ne nadje prozvan

Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 860
Godina : 36
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Ned 21 Avg 2016, 18:17

Iskreno ponekad pokupim lipca sa Drine i bukvalno na licu mesta se raspali rostilj i ispece i to da me mine zelja. Naravno mera se uvek postuje. S obzirom da na Drinu odem par puta godisnje to je nista. ( pod uslovom da upecam kad odem xaxaxax)
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

Broj poruka : 228
Datum upisa : 15.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Ned 21 Avg 2016, 18:58

Da li ima ribolovca koji ne miriše na roštilj? Isto kao što su vegetarijanci oni koji jedu biljojede. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Ned 21 Avg 2016, 23:08

Ko ulovi tri lipljena od 40cm za dan od vas dusebriznika ima od mene 100 muva za Drinu na poklon!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 22 Avg 2016, 12:05

Evo, ja vraćam drinske lipljene manje od 40cm. Neko bi rekao "plemenit čovek", što je istina. Zamrzivač mi je taman 45 cm dubok, pa neću da ima 5 cm praznog prostora. Laughing Hoću da ga maksimalno ispunim, a ne da mi litraža ostane nekompletirana. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 22 Avg 2016, 12:40

Ne valja Randjo lipljen iz zamrzivaca najbolje kad je svez. Sta ce twbi zamrzivac uvek mozes da uhvatis koliko mozes da pojedes. skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 22 Avg 2016, 12:42

Treba mi za slavu. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 22 Avg 2016, 15:24

skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 22 Avg 2016, 19:12

Gostima sa moje prošlogodišnje proslave [You must be registered and logged in to see this link.] se mnogo dopalo druženje uz mljackanje raznovrsnih riba koje je njihov domaćin mušičarenjem upecao. Zahtevaju da to ponavljam svake godine, kao neku slavu. Već sam raznim ribama popunio jedan zamrzivač od 300l (pritiskam poklopac ciglama, repovi vire Laughing ), ali mi nedostaje lipljen iako sam i ove godine bocnuo bar 200 kilaša, ali sve nežno pustio. Drina će popuniti tu prazninu, jer na toj reci u širokom luku zaobilazim "no kill" deo.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

Broj poruka : 228
Datum upisa : 15.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 22 Avg 2016, 19:24

Mixmaster ::
Gostima sa moje prošlogodišnje proslave [You must be registered and logged in to see this link.] se mnogo dopalo druženje uz mljackanje raznovrsnih riba koje je njihov domaćin mušičarenjem upecao. Zahtevaju da to ponavljam svake godine, kao neku slavu. Već sam raznim ribama popunio jedan zamrzivač od 300l (pritiskam poklopac ciglama, repovi vire Laughing ), ali mi nedostaje lipljen iako sam i ove godine bocnuo bar 200 kilaša, ali sve nežno pustio. Drina će popuniti tu prazninu, jer na toj reci u širokom luku zaobilazim "no kill" deo.... Laughing

Jednom nogom sam u tom zamrzivacu, a drugom u mom (praznom). Statističar bi rekao da prosječno lovim. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 860
Godina : 36
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sre 24 Avg 2016, 07:27

Sumadinac ::
Ko ulovi tri lipljena od 40cm za dan od vas dusebriznika ima od mene 100 muva za Drinu na poklon!!!

Sumke je dqao vise nego fer ponudu pa ko misli da moze nek izvoli ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sre 24 Avg 2016, 16:32

Ja nisam ulovio jos ni jednog a kamoli tri... Embarassed

Mada i nemam vodu u svom okruzenju koja ima lipljana....
Nazad na vrh Ići dole

Drina.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 25 od 27Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Sledeći
 Similar topics
-
» Drina.....
» Drina vs Morava
» Drina.....
» Reka Drina (Ljubovija)
» Drina II - donji tok

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu