musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Drina.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Sledeći
AutorPoruka
Maricfly
Guide
Guide

Broj poruka : 900
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pon 15 Jul 2013, 07:50

11-12 jul tj cetvrtak i petak proveo sam na Drini sa ekipom..isla smo nas cetvorica, oleg, Sale , Boki i ja..
Dan prvi :
Obavezan komplet kod Suce i prvi teren koji smo posetili bilo je Lukovo..sa bosanske strane smo videli dosta plovkarosa..prvi par zabacaja i lipljen mi izlazi na nevidjeno i masim ga, ponavljam zabacaj i opet lipljen i opet promasaj, Gradac je ucinio svoje i pastrmska brza kontra umesto da malo sacekam da lipljen preklopi muvu i onda kontriram..za sve to vreme riba se ne javlja a vetar duva li duva, nemoguce je bilo lepo voditi strunu a jos moje preklapanje koje mi je posledica Graca i podbacivanja u svakom trecem zabacaju mrsi mi tipet ili muva kaci za strunu..2 god nepecanja na drini uzima danak..riba traljavo uzima ili je mnooogo selektivna to je moj utisak..nalazaim nekog kedisa kojeg sam ja vezao i zabacujem..ogroman lipljen celom duzinom preklapa muvu i ja opet masim :( u soku i ne verujem..da li masi muvu ili sam ja debil i ranim sa kontrom??opet zabacujem par puta uprkos vetru i vodi koja pocinje da raste i opet na navvidjeno izlazi i omasaj..definitivno sam kralj promasivanja..u sledecem zabacaju mrsim tipet i predvez uz pomoc vetra i svog preklapanja zgloba i izlazim napolje jer je vec voda ozbiljno nadolazi 9:20..sedamo u kola i odlazimo na spomenik..na spomeniku mrtvilo ni traga od ribe..dobrih 15-20 min cekamo i odjednom komadina se javlja ali daleko od nas tamo u bosni..pokusavamo da dobacimo ali tesko ide uz vetar..fali nam tih par metara.,voda pocinje da dolazi u 12h..odlazimo kod ace u kafanu gde blejimo do uvece..nema sanse da se peca jer je voda porasla..nije ogromna ali onemogucava musicarenje..

Dan drugi :Ustajemo i posle dorucka krecemo ka Drlacama misleci da cemo duze pecati ako odemo sto nizvodnije..Docekuje nas iznenadjenje, voda jos nije opala..smoreni oblacimo se i pocinjemo da pecamo po velikoj vodi..Oleg dva puta masi sitnog lipljena kao i ja..riba traljava totalno nikada mi se to nije desilo a uz to se ne javlja sve na nevidjeno pecamo..voda postepeno opada primecujemo po obali..uspevam da se isklizam i da mi voda udje u kombinezon,, skidanje momentalno i susenje..dok camim na obali Oleg uspeva da prevari lipca od 25cm progutao je muvu do dupeta nazalost nismo uspeli da ga reanimiramo :( ..pokupio je caddisa sa belom guzom..dok se susim Sale hvata komad od preko 35cm isto na nevidjeno i posle 100 tog zabacaja..isto bela guza..entuzijazam se vraca kako voda opada pocinjemo da verujemo da ce da pocne da se javlja i ponavljamo jedan drugom sad ce, sad ce..kombinezon suv i uskacem u njega i pocinjem da pecam..opet ista muka malo dune vetar preklopim zglob i mrsenje..to mi se skoro nije desilo da toliko puta u danu zamrsim..onako iznerviran krecem da skakucem nizvodno i noga se kliza i ja do vrata u Drini..katastrofa kombinezon pun i prsluk ne mogu da izadjem noge se dizu ka povrsini a glavu mi potapa pod vodu..nekako uspevam da se dokotrljam do plicaka i mukom stanem na noge..mokar opet na susenje..moj kraj pecanja za taj dan ne bih da kusam sudbinu..Sale i Oleg uspevaju da prevare jos po jedan komad od 25-28cm i to je to..iako je voda opala lipljan se ne javlja..krecemo ka Aci i kafani da popijemo pice i produzimo ka Valjevu.

Na kraju iako nismam uspeo da se upisem i ako sam zavrsio u Drini ipak je bilo lepo..jedva cekam sledeci odlazak..
P.S.
bio sam zgrozen kolicinom holcarosa sto sa Srpske strane sto sa Bosanske koja prednjaci..ti ljudi se uopste ne kriju i u kafani otvoreno pricaju o tome kako riba slabo radi ne uzima na holca i da imaju po jednu , dve ribe..pitam se sta radi ribocuvarska sluzba?/
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sre 17 Jul 2013, 16:05

Kakva je vodostaj Drine ovih dana i jel aktivan lipljen na povrsini?
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2189
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sre 17 Jul 2013, 16:39

Maricfly trud za svaku pohvalu!!! Ja bih verovatno jos prvog dana zavrio agoniju i ne bi' do kraja ni izlazio iz kafane Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Sre 17 Jul 2013, 17:04

Da sam isao ove dve godine mozda bih i ja tako u kafanu i cao ali uzelelo se dete da mase pa makar i pogresno mahao i u inat vetru :) Kontam da smo mi musicari pomalo ludaci :)
Nazad na vrh Ići dole
Vlade79
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 8
Godina : 35
Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Čet 18 Jul 2013, 21:55

Drina juce nula,Lipac je kupio kao blesav do 7h,kao i uvek fali 3m zabacaja,ahhaha a sobzirom na moju i Maretovu kilazu nismo smeli stajati dublje od kolena.Bez ribe,ali lepo je i videti onako kupanje Lipljena.Pozdrav forumasima,ja sam novi clan
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26562
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Čet 18 Jul 2013, 22:33

Vlade79

Dobrodosao WELCOME 
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Maricfly
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 07:31

Naravoucenije ne radite na tehnici zabacaja nego na kilazi skocko 
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide

Broj poruka : 876
Godina : 47
Datum upisa : 02.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 07:47

Maricfly ::
Naravoucenije ne radite na tehnici zabacaja nego na kilazi  

Meni nedostaje ili 3metrara ili 30 kilograma  sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Maricfly
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 07:49

Xaxxaxa pa to tako ide 1m = 10 kg xaxxaxa..
Nazad na vrh Ići dole
Haris
Visitor
Visitor

Broj poruka : 499
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 16:04

Evo mog ulova sa Drine od prije neki dan.Naravno C & R

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://flyfishingdrina.blogspot.com/
Ersin
Visitor
Visitor

Broj poruka : 318
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 16:14

Brko Brko ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 16:36

Odlican ulov!sampion 1 
Nazad na vrh Ići dole
Fandjolfc
Visitor
Visitor

Broj poruka : 197
Datum upisa : 02.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 17:14

Lep ulov Harise cestitam 

p.s. Koliko dugo si zamarao??? ha ha ha ha 
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1233
Godina : 35
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 17:28

Brko :king: 
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Drina.....   Pet 19 Jul 2013, 18:06

Vidi ga Brka sta radi..a meni vice ostani ti na Plavom camcu a on se razbi na Dzamijskom viru xaxaxaxax
Nazad na vrh Ići dole

Drina.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 27Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Sledeći
 Similar topics
-
» Drina.....
» Drina vs Morava
» Drina.....
» Reka Drina (Ljubovija)
» Drina II - donji tok

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu