musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Vrbas - Donji Vakuf

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Opet_neko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 148
Godina : 56
Datum upisa : 31.08.2009

PočaljiNaslov: Vrbas - Donji Vakuf   Čet 10 Okt 2013, 08:57

U zadnje vrijeme, kako je pocela jesenja sezona lova lipljena, preferiram ribolov na Vrbasu i Krivaji. Na Vrbasu to je uglavnom revir u D. Vakufu. Cetiri od zadnjih sest ribolova sam bio tamo. Uglavnom, svaki put sam uzivao i u lovu suhom muhom i u lovu nimfom. Revir je dug 1,5 km i proteze se od gornjeg mosta u D. Vakufu do benzinske pumpe na izlazu iz gradske zone. Gornja polovina revira je bukvalno u gradu, a donja, ispod gradskog mosta je van domete pogleda znatizeljnika (koji, usput receno i meni idu na zivce, komentarima : Eno je majstore, je li bistro, svaka cast i sl.). Uglavnom, u reviru ima dosta ribe. 75 % je lipljen, 25 % pastrmka, a nadje se i po koja manja mladica.

Lipljeni su middle (do 35 cm) i king (45+ cm) size. U zadnjem ribolovu, sam za 20-ak minuta imao 5 - 6 otkidanja (i normalno, pri svakom su u nepovrat otisle one lovne nimfe) ... Obzirom na trenutni vodostaj, najbolja tehnika je cesko nimfarenje ... Krupni lipljeni se podizu i na suhu muhu, tako da sam prosli ribolov skoro cijelo popodne uzivao u ribolovu suhom musicom.

Domacini su ljubazni, susretljivi i hoce pomoci savjetima. Ribocuvar nije "naporan", ne puse vam za vratom, a sto je bitno, u pola ribolova mozete izaci u obliznju kafanicu, popiti kafu, pice, nesto pojesti ...

Jedan 35+ na suhu muhu, iz zadnjeg ribolova ...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide

Broj poruka : 1427
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Čet 10 Okt 2013, 12:59

Opet_neko ::
Obzirom na trenutni vodostaj, najbolja tehnika je cesko nimfarenje ..
Uz duzno postovanje , mislim da je rec tehnika neumesna za ovaj stil ribolva koji nema nikakvih dodirnih tacaka sa musicarenjem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 14 Okt 2013, 09:26

Sale ::
Opet_neko ::
Obzirom na trenutni vodostaj, najbolja tehnika je cesko nimfarenje ..
Uz duzno postovanje , mislim da je rec tehnika neumesna za ovaj stil ribolva koji nema nikakvih dodirnih tacaka sa musicarenjem.
Slazem se sa tobom da cesko nimfarenje ima najmanje dodirnih tacaka sa FF ribolovom... ali tako je i sa tzv. "direktnim" nimfarenjem, bez obzira na koliko se musica lovilo. Realno govoreci, vrlo nas je malo, sposobno "spustiti" nimfu (pogotovo ako je ona 18, 20, 22) na dno ako je rijeka duboka. Na mjestima na kojima voda ne prelazi dubinu 1,00 - 1,20 m to i nije neki problem (uz koristenje malo veceg tungstena). Zbog toga sve vise ljudi koji love FF-om primjenjuje ova 2 nacina ribolova. Naravno, osnovi razlog je to sto ljudi zele da osjete ribu na stapu. I moj stav je da, ribolov bez bar 5 - 6 m snjire izbacene sa stapa nije FF ribolov.

No bez obzira na gornju "polemiku" (nazovim tako ovo nase komentarisanje), da se vratim Vrbasu u D. Vakufu. I jucer sam posjetio ovu destinaciju. Ne sam, na vodi nas je bilo cak 6. Neki su lovili, direktno, neki "ceskali", neki stvarno nimfarili, a kada je prigrijalo i lovili suhom muhom. Pri prvom susretu sa Vrbasom svi smo bili razocarani jer je lokalni ribarsko udruzenje vec nekoliko dana angazovalo bager na uredjenju korita rijeke. I jucer ujutro je bager bio u rijeci i radio, ali na nasu srecu samo 1 - 1,5 sat i to na dijelu rijeke koji nije mnogo mutio i remetio glavni tok. Riba se, po zarsetku rada bagera u koritu rijeke, veoma brzo smirila i nastavila sa normalnim aktivnostima u ishrani. Dan je bio izuzetno dobar, svi smo se jako lijepo nahvatali dobrih lipljena (35 - 45 cm).

Toplo preporucujem ovu destinaciju svima kojima nije daleko za jednodnevni ribolov odvojiti vrijeme za prelazak do 120 km u jednom pravcu.

Biti ce kasnije i koja slikica od jucer, dok malo uhvatim vremena za postavljanje ...

I samo jos da dodam, volim otici i platiti dozvolu tamo gdje vidim da se ljudi trude da nesto urade, poboljsaju, sacuvaju ... Moj princip je da tom udruzenju treba pomoci na bilo koji nacin, a moj nacin je da se uclanim u to udruzenje i platim im clanarinu (100 - 120 KM). Ne kupujem "godisnje" dozvole za revire, jer smatram da time u stvari vise odmazem nego da pomazem udruzenju. Veci finasijski efekat cu postici placajuci im regularnu dnevnu dozvolu za lov i reviru. Tako da sam iduce godine clan SRD Vrbas iz D. Vakufa, pored clanstva u mom maticnom udruzenju. SRD Vrbas iz D. Vakufa zasluzuje da ga j bar na ovaj nacin "nagradim" za njihov trud ...
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 11 Nov 2013, 08:08

Prosli put sam vam ostao duzan slike iz D. Vakufa, ali evo "ispravke" sa jucerasnjeg ribolova. Jucer smo, na poziv nasih domacina Plive, Sabe, Bene i Debe, otisli na jednodnevni izlet u d. Vakuf. Keno, Edo, Alija i ja, ujutro u 6,30 h polazak, u Vakufu bili u 8,00 h. Spicili k'o simplon, znate kako to vec biva kad se idu U ribolov. A kako je kad se vracas... Uglavnom, u polasku mi je uvijek ono "nikad stici" ...ha ha ha ha 

Vrbas za nijansu visociji, zbog kisa koje su padale, ali bez nekog uticaja na ribolov. Lovili smo od 9,00 pa do 15,30 h. Teren dobar, lipljeni raspolozeni, mi jos raspolozeniji. U medjuvremenu, smo nekoliko puta izlazili u kafice, pili kafu, nesto "malo pregrizli", druzili se sa domacinima ...

Uglavnom, Vrbas pun debelih, ugojenih, izuzetno jakih i borbenih lipljena. A u jednom trenutku, lipljena koji se svim silama upinjao da se oslobodi Sabine musice je par puta napala mladica od cca 6 - 8 kg. Jadnik, borilo se za goli zivot k'o lav ... Sa Sabom mu je bilo lako, jer kao da je znao da ce biti oslobodjen, ali vrludanje i bjezanje od mladice je bila prva drama. Steta sto se sve tako brzo odigralo da niko nije stigao ni da pomisli da izvadi mobitel i snima ...

Uglavnom, evo malo slika iz jucerasnjeg ribolova na Vrbasu u D. Vakufu. Ako bude srece i lijepog vremena, otici ce se bar jos jednom do zatvaranja sezone na lipljena (mada je ovaj revir otvoren cijelu godinu, nisam pobornik "bockanja" i ometanja ribe u ljubavnom zanosu...)....

[You must be registered and logged in to see this image.]
upload pictures online

image hosting sites

print screen windows

windows 7 print screen

screen shot windows 7

imagur

screen shot windows

free pic

image upload no size limit

image url upload

screenshot windows

photo share
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide

Broj poruka : 1226
Godina : 34
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 11 Nov 2013, 10:02

Fine ugojene ribe cestitam 
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 11 Nov 2013, 20:51

Uzivate,nema sta!cestitam 
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Uto 12 Nov 2013, 08:15

Jbg-a Sale, ne dade nam se ove godine da otpecamo bar jedan dan zajedno ...

Do nas je, samo da se malo bolje organizujemo u zivotu, sve bi moglo ...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5297
Godina : 39
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Uto 12 Nov 2013, 09:15

Jos nije gotova sezona,tako da se mozemo organizovati.Prosle godine smo lovili 21.11 zajedno!Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Hura
Visitor
Visitor

Broj poruka : 108
Datum upisa : 24.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Uto 12 Nov 2013, 15:41

E ovo su lipci.. Bravooo 
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 24 Mar 2014, 08:55

U subotu, 22.03. smo na poziv nasih prijatelja iz SRD Vrbas, D. Vakuf, otislo je nas cetvorica iz Sarajeva na druzenje.
Bilo je to jedno dobro druzenje FF ribolovaca iz D. Vakufa, Sarajeva, Fojnice, B. Luke, Sipova, V. Kladuse, Bihaca ...
Vrijeme nas je solidno posluzilo (mada je popodne puhao dosta jak vjetar), malo smo rostiljali, trunili o muhama,
ribama, rijekama, malo lovili.

Desetak dana prije ovog druzenja ekipa iz SRD Vrbas je izvrsila poribljavanje revira potocnom pastrmkom i to onom
trofejne velicine (2 - 6 kg). Ubaceno je 100-tinjak komada.

Vecina ribolovaca se koncentrisala na tu ribu, lovili strimerima. Ja sam ostao dosljedan svom nimfarenju i suhoj musici.
Bilo je "strasnih" ulova, ovaj put bez mene (   Placko  jer sam lovio nimfama 14, 16 i 18) ...

Ja sam kacio one "normalne" do 30 - 35 cm i po kojeg veceg lipljena ...

Evo, par slikica sa druzenja ...

Pozzzzzz

i normalno BISTROOOOOOOOO
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25812
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 24 Mar 2014, 09:11

Ljepota !

Biće Opet Neko dana za megdana, sezona se definitivno zauflava !  :ziveli : 
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
AjdinImamovic
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 61
Godina : 41
Datum upisa : 08.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Uto 25 Mar 2014, 06:30

Čista desetka za domacine, a naravno i za goste... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sico
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 54
Godina : 45
Datum upisa : 13.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Ned 22 Jun 2014, 16:47

Treba da posetim Bugojno (poslovno) 4-5 dana pa planiram da se malo oprobam i u reviru u Donjem Vakufu al mozda i na vodi oko Bugojna.
Ako ima neko od kolega ko je spreman da mi da neki savet molim da mi se javi na pp i da mi ostavi kontakt telefon da mu se javim kada dodjem. U svakom slucaju mozemo da popijemo po neko pivo.
Nazad na vrh Ići dole
Opet_neko
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Pon 23 Jun 2014, 09:01

Sico ::
Treba da posetim Bugojno (poslovno)  4-5 dana pa planiram da se malo oprobam i u reviru u Donjem Vakufu al mozda i na vodi oko Bugojna.
Ako ima neko od kolega ko je spreman da mi da neki savet molim da mi se javi na pp i da mi ostavi kontakt telefon da mu se javim kada dodjem. U svakom slucaju mozemo da popijemo po neko pivo.

U kojem periodu si u Bugojnu ? Poslao sam ti PM, ako hoces javi se kad stignes u Bugojno (061 227 390 - Ismet). Doduse, ja sam u Sarajevu, ali te mogu povezati sa ljudima iz D. Vakufa.
Nazad na vrh Ići dole
FilipM
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 71
Godina : 17
Datum upisa : 05.08.2014

PočaljiNaslov: Re: Vrbas - Donji Vakuf   Uto 04 Jul 2017, 09:27

U nedelju odrzan po prvi put Kup Srebreni princ na ovome reviru,samo hocu da kazem da je za 3 sata takmicenja uhvaceno 550 riba Laughing
Nazad na vrh Ići dole

Vrbas - Donji Vakuf
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Vrbas - Donji Vakuf
» Vrbas.....
» Drina II - donji tok
» Puce nesto - Pukao donji nosac motora/menjaca
» Zatamnjivanje stakla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu