musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Reka Treska

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
Pepifly
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 17
Datum upisa : 27.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Uto 03 Okt 2017, 14:36

Ovaa reka nema koncesija i e ostavena na milost i nemilost a slikite se od 1 vi octomvri i znaci deka koj saka moze da lovi na svoj rizik😉
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Visitor

Broj poruka : 252
Godina : 37
Datum upisa : 16.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Uto 03 Okt 2017, 15:05

Eto, 01.10 Bravooo

Pepifly slobodno neka lovi na svoj rizik, ali ovaj forum ne mora bas da promovira krivolov
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9719
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Čet 05 Okt 2017, 08:25

Filipe, ako je čovek poslao slike 1.oktobra, to u 99% slučajeva znači da je u ribolovu bio dan ranije ili pre toga. To znači da su slike iz septembra, meseca kada sasvim normalno možeš i da pecaš i da ubijaš pastrmke (ako nije C&R revir).
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide

Broj poruka : 2165
Godina : 38
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Čet 05 Okt 2017, 11:05

Poenta zabrane je zastita ribe tokom mresta i sl..

Po meni, uopste nije bitno da li je to 30. septembar ili 1. oktobar (ili bilo koji dan pocetkom oktoba), tih 12h razlike (vece 30-tog ili jutro 01-og) ribama nije nikakva razlika. :)
Ne gledaju one u kalendar uopste, to ih od svega najmanje zanima.
Zabrane su i ovako pedugacke a riba je cesto u tom period na razne nacine i jos vise napadnuta .

Isto tako je zabrana za klena nerealno duga (sam mrest u realnosti traje samo par nedelja) a cesto se desi da zbog vremenskih prilika ili obilnih padavina, na nekim rekama, klen udje u mrest bas oko isteka te zabrane.
I potpuno je onda normalno videti armiju ribara koji se toboze striktno drzeci pravila naredjaju rame uz rame jedan do drugog i opusteno mlate klena u sred njegovog mresta a garant bi se vise od 50% njih pobunilo da te pocetkom te lucidno uzaludne zabrane (kad klen i ne pomislja na mrest) vide na vodi.

Sta je onda tu poenta ... zastita ribe i nesmetanog mresta ili zastita pukih pravila van svake logike.

Reka se ne stiti prostim pravilnikom nego ozbiljnom kontrolom i pravilnim procenama.
Ja sam apsolutno protiv toga da ljudi sami procenjuju kad treba biti na vodi ili ne ali ne treba bas preterivati ni sa kritikama iskljucivo zbog nekog broja na kalendaru.

pozzzz PS. cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Čet 05 Okt 2017, 11:06

Ne, slike su od 01.10 :) Ako hoces, ima Pepifly i od juce, imace i od danas, pa od ovog vikenda, pa sledeceg... I tako preko cele godine ;)
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 392
Godina : 30
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Čet 05 Okt 2017, 17:49

Ovo jeste forum koji promovise krivolov, nemoral i unistenje nasih reka.
Ko ne veruje neka prelista teme i procita sta Mixmaster urednik foruma pise i sve ce da mu bude jasno.
Mixmaster ::
sasvim normalno možeš i da pecaš i da ubijaš pastrmke
sta dalje da se prica?
Murino je korektan u celoj prici i ima pozitivnu pricu ali najveca odgovornost je na njemu jer je licno on angazovao dokazanog krivolovca i kriminalca da bude vazan deo u celoj ovoj prici.
Treba, banovati Mixmastera, pobrisati sve njegove postove i izviniti se musicarskoj zajednici na sramnom uticaju foruma.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 26298
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Čet 05 Okt 2017, 19:43

MilanVB!

Prvo želim da ti se zahvalim na lijepim riječima.

Što se tiče urednika Mixmastera, ne mogu preći preko kvalifikacija koje si izrekao. Mislim da ima elemenata teške uvrede .
Lično se ne slažem sa njim o milion pitanja,  ali se radi o čovjeku o kome kao vrsnom ribolovcu imam najbolje mišljenje.
Odnosno smatram ga jednim od najuspješnijh mušičara na Balkanu, koji je nesebično demistifikovao mnoge tehnike i iskustva
uprava na forumima, dok je većina drugih "iskusnih" mušičara mudro ćutala.

Naravno, svaki njegov kiks kada ga isti napravi (a zna da to uradi) i potencira ide na njegovu štetu i umanjuje njegov nesumnjivo
izgradjen autoritet mušičara... Znam da to voli da radi kada mu je dosadno ili da bi skrenuo pažnju na sebe bez koje izgleda da ne može ...
Ja ću se truditi da ga ne branim u stvarima za koje većina smatra pogrešnim i nesportskim, ali te molim da biranim riječima
ukazuješ na propuste ako ih Mixmaster ima ili se za iste zalaže .... bez uvreda i omalovažavanja.

Ja nemam ni ti sam ikada dobio zvanični dokument da je Mixmaster zaveden kao krivolovac , a ti ako imaš dokaz pokaži ga svima na forumu
ja ću se izviniti svim forumašima . Ali, molim te takodje , da ako nemaš takav konkretan dokaz , ne udaraš tako krupne kvalifikacije
uredniku ovog foruma !
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Čet 05 Okt 2017, 22:37

Hvala Bogu da se javio Milan iz VB. Bez takvih forumi nemaju smisla. On ne razume da je septembar mesec kada je dozvoljeno ubijanje pastrmki. Tokom lovostaja riba je zaštićena od ubijanja, ali je nije zabranjeno zakačiti, slikati...pa vratiti.
Ja ponekad kršim propise u ribolovu, saobraćaju, trgovini, tajim poreze...itd, ali ribolovne propise odlično poznajem i bez greške tumačim. Danas počeh da sumnjam da ovo ne piše MilanVB. Prepoznajem stil jednog drugog nesrećnika koji živi u gradu u kome MVB studira. I, zaista, kad pogledam istoriju 'Milanovih' postova vidim da se 'on' bavi samo jednom temom, onom koju ni 50 njegovih kopija nije uspelo da reši 2009...
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Pon 09 Okt 2017, 08:15

Tokom lovostaja riba je zaštićena od ubijanja, ali je nije zabranjeno zakačiti, slikati...pa vratiti.

Nije tacno, bar kod nas nije dozvoljeno. Kad je zabrana za mrest, posebno na Tresku i Radiku, ne smes prici reku, a ne pa da kacis i slikas.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Uto 10 Okt 2017, 10:40

Onda to nije lovostaj na neku od vrsta riba, nego potpuna zabrana ribolova u određenom periodu.

Na primer, u Srbiji postoji potpuna zabrana ribolova u vreme lovostaja na pastrmku na reci Gradac, Rasini itd. Tu se ne sme prići sa ribolovačkom opremom u to vreme. Svaki ribolov je prekršaj.

Međutim, na većini reka nema zabrane ribolova u vreme lovostaja na neku od prisutnih riba, pa je svih 12 meseci dozvoljeno zakačiti svaku ribu. Dok ribolovac ne zadržava ili ubija ribe koje su ispod mere ili u lovostaju, u potpunosti je ispravan i niko nema pravo da mu gunđa. Slikanje nije upisano u naše zakone, tako da ribolovac ima pravo da slika štagod hoće.

Ipak, na ovom forumu ne podržavamo postavljanje slika riba ulovljenih u lovostaju, ispod ili preko dozvoljene mere, izuzev ako je to potrebno da bi se pokazalo nešto od izuzetne važnosti. Naravno, nisu poželjni ni izveštaji i slike iz krivolova ili ribolova drugim metodama (varalica, prirodni mamci....), osim ako ni to nije od neke posebne važnosti za neku od tema.
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Uto 10 Okt 2017, 11:48

Onda to nije lovostaj na neku od vrsta riba, nego potpuna zabrana ribolova u određenom periodu.

Na primer, u Srbiji postoji potpuna zabrana ribolova u vreme lovostaja na pastrmku na reci Gradac, Rasini itd. Tu se ne sme prići sa ribolovačkom opremom u to vreme. Svaki ribolov je prekršaj.

Isto i kod nas, na Radiku i Tresku ima potpunu zabranu, a na druge reke se moze pecati, a ako se uhvati pastrmka, mora se pustiti.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Reka Treska   Uto 10 Okt 2017, 13:17

Ma, kad će taj Fly Fishing Only Catch & Release 12 Months A Year revir na Treskoj? Laughing Pustite vi to "Ovaj hvata oktobra, a ovaj septembra...". Mi čekamo da se uspostavi pravi mušičarski režim ribolova, kao na mnogim vodama ex YU.

Meni je 210 km do Treske, što mi je (na primer) 100km bliže nego Plav, 130km bliže nego Kolašin, 100km bliže nego Bajina Bašta, 400km bliže nego Ribnik...
To znači - Spavam do 9h, doručkujem natenane u Nišu, ručam u Skoplju i isti dan mušičarim 5 popodnevnih sati na Treskoj.  Laughing   Ne moram ni da spavam tamo posle ribolova. Mogu i da se vratim kući na spavanje, jer ako pođem u 20,30h sa Treske, u Nišu ću biti pre 24h, samo da završe ovaj autoput...
Nazad na vrh Ići dole

Reka Treska
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 11 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» Reka Treska
» Reka Katušnica
» Krupajska reka
» Gvozdačka reka ( Zmijska reka )
» Reka Vapa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu