musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 25606
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pet 31 Jan 2014, 19:28

Novi FF revir na Tari

Na inicijaivu mušičara iz SRK Kolašin uz saradnju sa rukovodstvom NP Bigradska Gora
na čelu sa direktorom Sašom Jelnićem na dijelu Tare koji pripada nacionalnom parku
proglašen je za FF revir. Na reviru će važiti pravila kao i na ostalim mušičarskim
revirima u Crnoj Gori, režim uhvati-pusti, uz obavezno korišćenje udice bez kontra kuke.

Ovaj dio Tare koji je po mnogima jedan od najljepših djelova Tare za mušičarenje će
posle dugog niza godina 37 apsolutne zabrane ribolova biti otvoren za strane i
domaće goste. Revir je dužine nešto više od 3km, a prostire se od Suvog potoka
uzvodno do tunela ka Mojkovcu. Skoro cijelom dužinom nalazi se uz magistralni put
Kolašin - Mojkovac tako da ga je vrlo lako čuvati i lako je dostupan za goste.

Revir je bogat lipljanom pastrmkom, kao i mladicom. Uz mala infrastrukturna ulaganja
kao što su staze i prilazi rijeci kao i šadrvani i nezaobilazne kante za smeće, uz pravu
promociju, u narednih par godina, ovaj revir će se kotirati jako visoko u regionu.
Prednost revira je infrastruktura i auto kamp koji se nalazi u neposrednoj blizini, a
ispunjava sve standarde. To će biti posebno interesantno za mušičare - kampere.
Takođe neposredna blizina Biogradskog jezera, jednog od najstarijih zaštićenih
područja u Evropi, čini ovaj revir još privlačnijim. U sklopu kompleksa na jezeru od velike
važnosti za buduće goste su bungalovi kao i odličan nacionalni restoran.
Takođe će uz ribolov na reviru bite moguć ribolov i na jezeru koje je jako bogato ribom
iz bellyboat-a.

Cijena dozvole u prvom dijelu godine za FF revir i za domaće i strane goste će biti ista 10 eura.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pet 31 Jan 2014, 21:35

Mislim da ovo treba u novu temu da ide.Kolašinski revir o kojem je bilo riječi u ovoj temi više ni fizički ne postoji.
Pa ako Biogradska gora otvara revir na svojoj teritoriji SRK Kolašin stim nema veze
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9666
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pet 31 Jan 2014, 21:43

Mnogo sam vremena proveo u blizini ovog mušičarskog bisera, ali ne u mušičarenju nego u zamišljanju kako bi dobro bilo da prestane stroga zabrana ribolova. Mislim da je ovo najpogodniji i najbolji deo Tare za mušičarski revir.

Sad preostaje da i fenomenalno Biogradsko jezero, koje je veoma blizu Tare, takođe postane FF revir, da se ponuda mušičarima zaokruži u jedan raj na zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
Redtag
Visitor
Visitor

Broj poruka : 225
Datum upisa : 15.06.2012

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pet 31 Jan 2014, 22:49

Čime je ovo propisano?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pet 31 Jan 2014, 23:37

Ne bih se baš složio sa Mixom.Teren je nikakav a ribe ima manje nego u u tzv. slobodnim djelovima rijeke,
ali bilo kako bilo teško će biti posebno lošije stanje tamo nego što je.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 09:10

U svakom slucaju ce biti bolje od "Kolasinskog" revira, po meni revir u Kolasinu je bio totalan promasaj, pokusaj pravljenja revira na najlosijem mogucem terenu na Tari...
Na ovom delu koliko sam mogao da zakljucim sa slike, delu ispod Biogradskog jezera, nisam pecao i nisam optimistican sto se tice opstanka revira na duze staze.  Prosecni reviri generalno gledano nemaju sigurnu perspektivu, nas je region prebogat lepim rekama na kojima svi nesto pokusavaju da prave neke revire i sve su to prosecni reviri.
U Crnoj gori konkretno revir na Tari, Mrtvici, 3 revira na Limu su se svela na jedan koji lepo radi, svi vi znate o kojem reviru je rec.

Ozbiljan revir treba da bude duboko u kanjonu, kanjonu koji je svetski poznat. Taj kanjon je karta na koju treba da se igra, i da se jure Musicari iz celog sveta sa dubokim dzepom...
Zamislite reklama " Musicarite u jednom od najlepsih kanjona sveta"
Mislim da nema ozbiljnog musicara koji ne bi pozeleo ili posetio taj revir.
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

Broj poruka : 712
Godina : 31
Datum upisa : 11.10.2011

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 13:43

Madjoni ne bih se slozio sa tobom sto se tice ovog dijela Tare. A SRK kolasin nema nikakve veze, slazem se, imaju clanovi tog kluba cija je ideja realizovana, nakon mnogih sastajanja sa direktorom NP, mojih i Ivicinih presretanja, poturanja papira sa konkretnim podacima sa mnogih drugih revira u regionu. Kao sto znas da bi nesto realizovao kod nas moras bezbroj puta nekom da sugerises da ga tapkas po ramenu kazes da ce on biti zasluzan za sve to. i evo posle 2 god nase price rezultat.

Sto se kolasinskog dijela Tare tice ni to necu da komentarisem, tu su bili neki veci interesi politicki kao i poslovni veliko je da genex i bemax firme politicare za "sanaciju korita i obaloutvrdu" uzmu 11 MILIONA eura, a usput iznesu nekoliko stotina najkvalitetnijeg pijeska i sljunka.Siguran sam da CG nikada nece imati bolji revir od revira koji je bio na tom dijelu. Danas oni koji su "cuvali" taj revir nekada oru bas taj dio podvodnim muvama svakodnevno. Madjoni znas na koga mislim tvog prijatelja i mog bivseg prijatelja.

Sto se tice ribljeg fonda na reviru to mogu da kazu CG "takmicari" koji se nisu upisivali ni u Plavu, Andrijevici Beranama a odje su svi bocnuli po neku ribu, a neki su i gledali kako neki drugi opet love 30ak riba u sektoru bez problema.

Takodje sam svjestan da ce mnogi u startu da osporavaju revir, to je njihova stvar, nadam se da ce NP da iskoristi na pravi nacin priliku, ii ljude koji vec primaju platu uposli na pravi nacin, da cuvaju ovaj dio tare kako ona zasluzuje. Revir je uz magistralu 1 covjek moze lagano da ga cuva sa 1 tomosom APN.

MilanVB ne znam da si jedan put bio u Kolasinu na musicarenju (do prije 2 god) koliko vidim na ovom forumu pored plavskog revira najvise ima ulova bas sa tog "nikakvog" kolasinskog revira koji pored toga sto je bio najcistiji imao je i najvise ribe.
Takodje sto se Kanjona i NP Durmitor tice postoje ozbiljne namjere da se i tamo napravi revir, ali koji ce da bude jako jako skup.
I treba, kao sto sam kazes "Zamislite reklama " Musicarite u jednom od najlepsih kanjona sveta"
Mislim da nema ozbiljnog musicara koji ne bi pozeleo ili posetio taj revir."
To treba da kosta.
Takodje me odusevila tvoja elokventnost vezana za ribolovni turizam poznavanje rijeka i ostalog. Vidim Vrnjacka Banja je izuzetna ribolovna destinacija bez i jedne salmonidne rijeke na 200km u krugu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Milan VB
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 14:26

Toliko je dobar da vise ne postoji. Toliko o tome.
Normalno da treba dosta para da se napravi ozbiljan projekat i ozbiljan revir. Ali i prihod ce biti ozbiljan.
Ljudima na ovim prostorima je tesko da shvate da mora da se ulozi da bi se dobro zaradilo, svi hoce da angazuju ribocuvara na APN-cu i da prodaju dozvole...
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 15:23

MilanVB ti u svakom slucaju nisi mjerodavna osoba da sudis o tome.

Koliko sam "na brzaka" bacio pogled na tvoje prethodne postove na ovom forumu vidio sam da si jedan od ovih online internet musicara koji pojma nema ni sa musicarenjem niti sa bilo cim drugim, jako mnogo palamudjenja o svemu i svacemu, a jako malo fotografija svojih ulova musica rijeka na kojima musicaris...

Jedine ribe koje si postovao su 6 kalifa ribnjackih sa rostilja.

Da si takva faca kakvom se pretstavljas vjerovatno bi do sada posjetio neke od revira u CG, BiH, SLO, vjerujem
da si najdalje hvatao klenove oko Novog Sela. Klena nema u Tari, to je cista salmonidna voda tako da bi vjerovatno samo "mlatio" kao sto i "mlatiš" po forumu.

Mani se Kolasina i kolasinskog revira, nesto sto nisi vidio ne mozes da sudis posebno sto se ne razumijes u materiju. Ako nesto ne znas pitaj, nije sramota. Dolazim u VB tako da mogu da ti pokazem neke fore, ako si raspolozen, posto lipljana (pretpostavljam) nikad nisi ni vidio (sem na fotografijama) a kamo li upecao u zivotu.
Ako nemas nista pametnije u zivotu da radis osim razne gluposti na internetu onda mi te stvarno zao.

Izvinjavam se Administratorima foruma, neka se obrise ovaj post iz teme, nema potrebe da se zapocinje ovako.
pozdrav.   :ziveli :  
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 15:41

Neka, neka...ništa nije strašno. Samo vi nastavite da razmenjujete postove. Tema postaje privlačnija kad je tako.  Laughing 

Evo, možda će MilanVB meni da poveruje kada mu napišem da je ovaj kompletan revir pregledan sa magistrale. Nema šanse da čuvar i sa motorčića ne primeti bilo koga pored reke, a kamoli ribolovca ili ribokradicu.
Meni se ovaj deo reke dopada i zbog toga što je tako pristupačan. Pomenuti kanjon Tare je samo za najveće entuzijaste i treba ga posetiti bar jednom u karijeri, ali ovaj pitomiji deo je pogodniji za kretanje, a samim tim i mušičarenje.

U odnosu na nekada čuveni i bogati revir u Kolašinu, ovaj deo je prirodniji i lepši, a reka primetno veća.

P.S.
Mackey greši da u kanjonu Tare nema klena. Pojavio se. Svojim očima sam tamo više puta video klenove kako patroliraju iznad velikih jata skobalja. Jedini razlog što nisam lovio tarske klenove je što nisam hteo (budala  Laughing  ). To mi je jedna od većih grešaka u mušičarskoj karijeri, jer čak i dobri poznavaoci Tare još uvek smatraju da ta riba tu ne živi. Dakle, da sam ih izbockao (a bili su mi pred nogama) to bi bilo kao da sam upecao mladicu u Nišavi. Laughing

Poslednji izmenio Mixmaster dana Sub 01 Feb 2014, 15:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 15:44

Mixmaster ::

P.S.
Mackey greši da u kanjonu Tare nema klena. Pojavio se. Svojim očima sam tamo više puta video klenove kako patroliraju iznad velikih jata skobalja. Jedini razlog što nisam lovio tarske klenove je što nisam hteo (budala  Laughing  ). To mi je jedna od većih grešaka u mušičarskoj karijeri, jer čak i dobri poznavaoci Tare još uvek smatraju da ta riba tu ne živi. Dakle, da sam ih izbockao (a bili su mi pred nogama) to bi bilo kao da sam upecao mladicu u Nišavi. Laughing

Mix rekao sam za dio Tare na kojem je pomenuti revir. Skobalja i kljena ima nize, slazem se.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 15:49

Naravno, u tom delu su samo salmonidi i potočna mrena (krkuša). Možda zaluta i poneki peš i maleni pijor (gaovica). Ništa drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 15:52

Cemu ovakva reakcija?
Nisam nista lose mislio, vrati se i procitaj malo bolje moja dva prethodna posta.
Gresis, totalno si me pogresno procenio, nema ni veze...
Javi se kad dolazis u banju, nije problem mozemo da se upoznamo i da se licno uveris da si pogresio...

Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 15:53

Nadam se da ce rukovodstvo NP zaduziti bas ovog covjeka da cuva ovaj dio Tare.
Korektan je tacan i prije svega jako dobro zna da radi svoj posao. Krivolovci (sumski i vodeni)
imaju nocne more od njega.
Ratko Grandov

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 16:00

Milan VB ::
Cemu ovakva reakcija?
Nisam nista lose mislio, vrati se i procitaj malo bolje moja dva prethodna posta.
Gresis, totalno si me pogresno procenio, nema ni veze...
Javi se kad dolazis u banju, nije problem mozemo da se upoznamo i da se licno uveris da si pogresio...

Milane,
Prije svega ne poznajes rijeku, nisi nikada pecao na njoj, govoris o kolasinskom reviru cije si slike vidio samo.
Pitaj Randju kako je bilo 2000te u Kolasinu posto je revir otvoren, a bio je pod zabranom nekoliko godina prije toga.
Pogledaj komentare do 2012 na svim stranim forumima o istom tom reviru.
Ja sam cesto u VB imam rodjake tu bio sam za NG tu nekoliko dana,
Komentari su ti zlonamjerni iz ne znam kog razloga, sto je i izazvalo ovakvu moju reakciju.
Ja ne sudim nista dok se sam ne uvjerim, mislim da bi i tebi bilo pametnije da radis tako. nadji Vremena u aprilu ili maju, dodji pa se uvjeri sam.
10 eura dnevna dozvola, za 10 mozes da nadjes smjestaj,i 10 eura da jedes dnevno, mislim da je 30 eura vise nego korektno po danu. za nekih 100 eura sa prevozom da dodjes na vikend na pecanje, mislim da je to vise nego korektno, a uvjeren sam da te Tara nece razocarati!
Nazad na vrh Ići dole

NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» Fly Fishing revir Klokot (B i H)
» Tara - Mojkovac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: