musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 16:16

Ti verovatno imas nekog interesa od revira u Kolasinu cim si tako nastupio.
Nisi jedini koji u nedostatku argumenata pocinjes da prozivas kako sam ja nemerodavan, zlonameran, kako nikad nisam upecao lipljena, kako nikad nisam bio na Tari itd...
Na Tari sam pecao vise puta, lovio kako lipljane tako i pastrmke. Pecao sam bas u Kolasinu i odlicno znam kakav je revir jer sam ga kompletno prosao!
I stojim iza toga da je revir u Kolasinu na jednom od najlosiji terena Tare. To je moje misljenje, mozda ti mislis da nije merodavno ali za mudre ljude koji se bave nekom vrstom "trgovine" misljenje prosecnog "kupca" tj mucisara je izuzetno vazno.

Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

Broj poruka : 712
Godina : 31
Datum upisa : 11.10.2011

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 16:36

Milane,

Broj kanti sa ribama koje sam ja prenio u nas revir je sigurno veci od dana koje si ti proveo na pecanju, takodje ribe koje sam spasio i prebacio iz pritoka koje presusuju, smece koje sam pokupio prethodnih godina na obalama Tare.
Sve to volonterski- svaki put i to godinama, od kad znam za sebe. To sam radio iz ljubavi, ne iz interesa.
Interes koji imam je da ne idem 200km na neku drugu rijeku kad imam ovakve rijeke na 5 minuta setnje od kuce, da pecam za svoje pare kao covjek.
Zadnjih par godina od toga imam interes, vodim strance na pecanje, al i klub kao i moj grad imaju koristi od toga.
Ti ljudi nedje spavaju jedu popiju kafu. pivo, potrose neki dinar (Euro) u nasem gradu.

Postavi neku fotogrfiju, da vidimo tvoje podvige na Tari. Da se uvjerimo da govoris istinu.

Evo mene kako volontiram na jednoj od pritoka Tare.

[You must be registered and logged in to see this image.]

a evo i kako te ribe pustam u Taru

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9652
Godina : 47
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 16:53

Mackey, da li dnevna dozvola za revir u nacionalnom parku važi istovremeno i na jezeru? Ako je 10 e tutti completi, onda je to super ponuda.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9729
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 16:54

Milan VB ::
U svakom slucaju ce biti bolje od "Kolasinskog" revira, po meni revir u Kolasinu je bio totalan promasaj, pokusaj pravljenja revira na najlosijem mogucem terenu na Tari...
"Grešiš sinak ovaj grdno grešiš"  Laughing 
Izvinjavam se na ovakvom uvodu ali ova rečenica iz ovog crtanog ima status kultne izjave u mom društvu tako da je to jače od mene.
Elem,taj stari kolašinski revir je bio i na pravom mjestu i u pravo vrijeme i vodili su ga pravi ljudi.I vrlo brzo je postigao jedan nivo i količinu ribe koji još niko drugi u CG nije ni primako.
Ovi moji crnogorci konstantno prave iste greške pri ovakvim projektima a nabitnija tj.kardinalna greška je da prave revire na prevelikim rijekama plus na previše kratkom parčetu rijeke.Rezultat,dobiješ revir na kom se može pecati par mjeseci i nijedan način da kontrolišeš količinu ribe u reviru.Slijedi propast prije ili poslije.
Zato je i bio onakav moj prvobitni komentar da je teren nikakav pa neko ko ne poznaje Taru(nažalost i ovi što je tobož poznaju prave iste greške) može zaključiti da je na tom dijelu Bog zna kako ružno.Nije.Tara je prelijepa od izvora do ušća.Ali konkretan dio je malo strm i na malo veći nivo nemoguće je pecati bar sa ovom količinom ribe.Opet,količinu ribe u rijeci veličine Tare na parčetu dužine 2 km neznam kako će uspješno povećati...
Uf,mogao bih ovako unedogled....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mackey
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 17:06

Mixmaster ::
Mackey, da li dnevna dozvola za revir u nacionalnom parku važi istovremeno i na jezeru? Ako je 10 e tutti completi, onda je to super ponuda.

Ne naravno, dozvola za jezero je i dalje 20 eura. ja sam predlagao da jedinstvena dozvola bude 20 eura al nista od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Visitor

Broj poruka : 391
Godina : 29
Datum upisa : 25.09.2012

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 17:23

[You must be registered and logged in to see this link.]

Revir na Tari treba da bude na ovakvom terenu a ne u Kolasinu ili pored magistrale
Lepo je to sto se trudite da napravite nesto sa sredstvima kojima raspolazete, mi
prosecni ribolovci smo vam neizmerno zahvalni jer da nije vas bukvalno ne bi imali gde da pecamo...
Ali realno gledano i praksa je dokazala moju teoriju da takvi reviri ne mogu da traju.

Treba juriti svetski musicarski dzet set, i ponuditi im ovako nesto...
Neznam kad ce neko da prepozna koji potencijal lezi u kanjonu Tare i da pocne
da radi nesto po tom pitanju...
Dok se to ne desi pecacemo na ovakvim revirima i voditi ovakve dikusije...
Mackey bas si nepoverljiv, evo ti slika iz revira u Kolasinu...

Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 19:52

Milan VB vidim da si una reviru bio u julu ili avgustu (pretpostavljam po vodostaju) sto nisu sjajni mjeseci za ribolov ali po ovom vodostaju u Tari mogu lijepo da se vide ribe. Nadam se da si ih i ti vidio.

Na ovom terenu koji se tebi svidja moze da se peca svega 2 mjeseca od kraja juna pa na dolje u kanjonu je Tara druga rijeka.
Sama cinjenica da je u kanjonu znaci da je tesko dostupna, ko je bio zna o cemu pricam.
Slazem se da bi trebao da bude revir i dolje, ali licno mislim da bi on bas zbog nepristupacnosti i cinjenice da je sezona kraca na drugim revirima bio neisplativ.

Za razliku od dijela u kanjonu dio koji pripada NP biogradska gora i uzvodno od njega su najljepsi tereni za musicarenje.
2 godine u nazad sam predlagao da se nas revir nastavi od zabrana NP barem 5km uzvodno tako da postoji jedinstvena cijelina od 8-10 km. Problem kolasinskog revira je bio sto su se krivolovci i spin ribolovci zalili da moraju da idu daleko od grada (maksimalno 3km.)
Tada me niko nije poslusao, pa sticajem raznih okolnosti sada nema revira a ono sto je nekada bio revir sada je prekopano korito u kojima se peca bez ikakvih pravila.
Slazem se sa Madjonijem da sam zabran np nije dovoljan, ali uz 5km uzvodno novog kolasinskog revira mislim da bi to bila najaca Evropska prica sto se tice musicarenja. Naravno bila bi potrebna ulaganja u obnovu ribljeg fonda cuvarsku sluzbu kao i u pravu promociju.
Nadam se da ce ministarstvo brzo rijesiti sadasnji status u Kolasinu kako bi mogli da nastavimo da radimo. sacuvamo i unaprijedimo nase rijeke, i oformimo jedan veci revir na jednom od najljepsih djelova Tare. Svi koji su pecali na tom dijelu iznad NP znaju o cemu govorim.

Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide

Broj poruka : 2290
Godina : 42
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 01 Feb 2014, 20:00

Zanimljiva tema , zasluzuje paznju i postovanje. pa da ja napisem koju , odavno nisam pisao.

Ajde da krenem redom :

1. Ideja da taj dio Tare postane ff revir.

Da malo dam informacija Makiju , odakle i od kada ideja. Ideja je odavno , jos za vrijeme predhodnog direktora, kada mu je jos 2005god, tada urednik magazina Lov i ribolov, i organizator prvog takmicenja - rapala cup na Bio. Jez. , predlozio Brujaskovicu da ovo parce Tare kojim park gazduje bude bas neka posebna destinacija za strance koji samo pecaju FF priborom. Nazalost , ovaj urednik ( zaboravio sam mu ime ) je vec u krajem 2005/06 umro , pa se nije odrzao drugi , treci ... kup na jezeru. Ovo razgovor izmedju pomenuta dva gospodina sam licno sluaso i upijao savaku rijec jer su mi se predlozi svidjeli.
Dalje , Velibor I. i ja licno smo trazili vise puta od tadasnjeg dir. nastavak odrzavanja kup_a i ideje oko ff revira.
( Uzgred u Plav , An , i druga mjesta je krenula prica o ff revirima ) . 2007 ili 2008 je prvi put u sluzbenim novinama Crne Gore kao naredba Ministra izasla rijec " dozvoljen ribolov samo priborom za mušicarenje na jednu muvu ... " pa je i od data zvanicno krenuo i kolašinski revir da postoji.
( prije toga je to bio ribolovni zabran , na kojem su mogli pecati samo mušicari / pravno gledano 100% krivino djelo , no dobro je bilo niko to nije zano ).
Da se vratim na temu. Posto je stri dir. NP Bio Gora uznapredovao , dosao je novi , mladi , pametni i voljan za rad.
Savez koji je organizuje prvenstva CG u musicarenju , zatrazilo je od njega da odrzi takmicenje na tom dijelu tare ( 2012 pa i 2013 god.) posto je hvalilo voda za takmicenje.
Direktor vrlo promocuran i covjek koji rado prihvata pozitivne savjete, uvidjevsi da za to ima uslova , naravno uz sugestiju ljudi iz saveza , odlucuje da to treba staviti u funkcijuuuuuu.
Maki je u postovima cesto spominjao clanovi SRK Kolasin , ima istine u tome , ali ne toliko presudne. Slozicete se svi a i sam Maki sa mnom , nijeste to trazili kada je bio revir ( u punom svom sjaju ) u KL. Sasvim realno , ko je lud da uci komsiju i stvara sebi konkurenciju.

Sto se tice ribljeg fonda kao takmicar cu opisati svoje misljenje . Ribe ima vrlo malo. Na dijelu iznad i ispod mosta ima manja kolicina , ali sto se vise udaljavate sve je i manje ribe. Maki to je činjenica , pucale su nule na takmicenje ko lude , sa jednom ribom si mogao biti i prvi u sektoru. Toliko o dijelu Tare koja je bila vise od 30 u zabranu. Prica je sasvim realna.

Pravna regulativa:
neko je ranije pomenuo ovo pitanje.
Kad vec pisem , napisacu i sledece :
Ja sam licno pisao odluku u ime NP Parka Bio Gora , NP Prrokletije , i Javnog preduzeca Nacionalni Parkovi Crne Gore , naravno uz njihovo odobravane i zatrazene strucne pomoci od mene. Odluka koja poslije potpisa direktora svih parkova je otisla ili ce ici u Ministrstvo poljoprivrede , gkada ce se naci u Naredbi i zvanično zaživjeti ovaj revir. ( Ne prije 1. Aprila ). Uz ovo dao sam usmene i pismene smjernice i po pitanju zastite rib. fonda i Bio Jez.

Suludo je sada isticati pojedince ( Makija , Omara...) , ko je i za sta zasluzan , puno je ljudi radilo na toj ideji. neko iz razloga zastite , neko iz razloga ravoja sporta , neko razvoja turizma a neko iz licnih interesa.

Ono sto je najvažnije u svemu ovome jeste ostvarivanje cilja . S moje strane je to, da ce se ovim revirem vise stiti riblji fond, a uz njega razvit će se i turizam i sport i sve drugo sto ide uz to. Potencijal je dobar i neiskoriscen. Lijep za pecanje, lak za čuvanje, a riblji fond ce postepeno rasti.
Svakako moja preporuka je da posjetite ovaj revir .

Izvinjavam se citaocima na duzinu posta, ali vjerujem da ce istim biti uklonjene nedoumice forumasa.

Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 733
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pon 03 Feb 2014, 14:14

Milane, polako...
Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide

Broj poruka : 733
Datum upisa : 11.04.2011

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Pon 03 Feb 2014, 14:26

E cues ti Omara pucale su nule na takmicenju. Kako kome... Poneko nije ni imao ni jednu nulu pa bilo ne bilo ribe  ha ha ha ha 

Morao sam na ovo da se osvrnem! Inace taj dio Tare je odlican za revir... samo ako ga ovi iz NP sacuvaju fino!!
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 5154
Godina : 32
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 07 Jun 2014, 15:11

Sta bi sa ovim revirom?
Je li neko pecao skoro?
Nazad na vrh Ići dole
Kolasin
VIP
VIP

Broj poruka : 1476
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Sub 07 Jun 2014, 16:14

Ervin-Eko ::
Sta bi sa ovim revirom?
Je li neko pecao skoro?

Otvaranje tek 15 juna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.net
MikiTenkara
Guide
Guide

Broj poruka : 2499
Godina : 42
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara   Ned 06 Jul 2014, 15:06

Jeli iko bio ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com

NP Biogradska Gora - Fly Fishing revir - Tara
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Fly Fishing revir "Ribnik" ( RS - B i H )
» Fly Fishing revir "Gradac" - Valjevo
» Fly fishing revir "Tara - Kolašin"
» Fly Fishing revir Klokot (B i H)
» Tara - Mojkovac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FISHERIES & ENVIRONMENT :: RijEKE-
Skoči na: